Japonnen voor win ter maanden Mantel hard nodig komende winter Uw gift leeft iv^m m\* HET NIEUWE STADSBLAD PAG. 44 VRIJDAG 30 NOVEMBER 1973 fc 4. «jTjk 5J r 3 *y;# :.,Ï**M4U&3SZ& A i:\* p, yS+% Een japon van bedrukte zuiver wollen mousseline in een groot randdessin. De kleuren die in het dessin voorkomen zijn rood, zwajt, camel en bruin. De plooien in de rok zijn gestikt tot op heuphoogte. De japon is hoog gesloten met een cravatte. Wool Trends International is het symbool voor speciaal geselekteerde modellen van zuiver scheerwol uit de Nederlandse kollekties. Dit najaar zullen wij weer een aantal modeberichten wijden aan het aan bod van de Nederlandse industrie. In het eerste verslag nemen wij een aantal japonnen op, die qua stoftype en model reeds in het vroege najaar de belangstelling van de konsument zullen hebben. Het aanbod van japonnen is dit jaar groot: Chemisiers met lange mouwen, overhemdkraagjes of hooggesloten met een cravatte. Platte plooien worden tot op heuphoogte ingestikt. Tweedelige modellen, bestaande uit een chemisierblouse en een rok met platte plooien bieden kombina- tiemogelijkheden. Men kan ieder onderdeel afzonderlijk met een ander kledingstuk kombineren, zo dat meer variatie in de garderobe geboden wordt. Tweedelige effekten worden be reikt door verwerking van twee verschillende dessins of twee stof typen in één model. De over-dress is een eenvoudige basisjapon, die gekombineerd kan worden met blouses of pull-overs. Zuiver scheerwollen stoffen. De hele huidige trend wijst in de richting van wat eerlijk" is. Natuur lijkheid wordt het grote parool van de jaren zeventig. Wol hoort daar bij. Samen met die hang naar natuurlijke dingen is er een groeiend besef van kwaliteit. De winter staat voor de deur. Zo nu en dan zijn de voorboden van een winter, die meer sneeuw en ijs brengt dan de laatste jaren het geval was, reeds te bespeuren. Vandaar dat het zaak is met een stevige mantel de winter tegemoet te treden. Wool trends international brengt komende winter de volgende modellen: De rechte modellen Slank gesneden mantels, die zonder ceintuur gedragen worden. Ze zijn enigszins gérend. Getailleerde modellen Het bovenpand is zeer slank, de taille wordt sterk gemarkeerd, de rok valt vrij wijd of gérend en is soms klokkend. De' ceintuur sluit strak om de taille. Trenchcoats Ze vertegenwoordigen een sportieve komfortabele stijl. De stoffen zijn klassiek, veelal de Engelse tweed typen. Er wordt veel met extra garneringen gewerkt: passen, epau letten, ceintuurs door lusseij, grote revers. Bij de solft-look in het stoffenbeeld past de soepele belijning van de ruime mantels. Vooral de rug valt wijd. Het voorpand is enigszins aanliggend. Ze worden gesloten door een één-rij knoopsluiting en/of een bindceintuur. Mouwen: Bij alle typen mantels vragen de vele variaties van de mouw extra aan dacht. De raglanmouwen en zeer veel afleidingen hiervan zijn thans volledig uitgevoerd, evenals de zeer diepe en wijde mouwinzetten. De ingezette mouw sluit meestal met een nauwsluitend manchet. Zuiver scheerwollen stoffen Sportieve tweeds komen voor in de vorm van shetlands, noppen- tweeds, Donegals en natté's. De Engelse tweeds, in ruiten, pied de poules, pepita's en Higgins- ruitjes vormen een belangrijke groep. Voorts noemen we de stoffen met een zachte touché, zoals zuiver wollen velours, flannels, enigszins geruwde zachte stoffen, camels en mohair-kwaliteiten. Wollen crêpe is een materiaal, dat vooral voor de geklede modellen gekozen wordt, bijv. voor het na-middag jurkje. Bedrukte zuiver scheerwollen mousseline voor geklede jurkjes. Het dessin in camelbruin en zwart is bedrukt op een wit fond. Een chemisier blouse en een rok van soepele bedrukte wol len mousseline. Het fond is zwart, verlevendigd met fel contrasterende kleuren in het dessin. De plooien in de rok zijn doorgestikt tot op heup hoogte. Rechts: Een slankgesneden jas van een geruite Wolmerk tweed Hoog gesneden revers. Eén-rijknoopsluiting. Links: Een trechcoat van een sportieve geruite Wolmerk tweed. Raglan mouwen. Twee-rijknoopsluiting Epauletten en mouwlummels. Bindceintuur van dezelfde stof. De double-faced stoffen bepalen thans een deel van het modebeeld. Ze zijn bijvoorbeeld aan één zijde effen en aan de andere zijde geruit, of een visgraatdessin met een Done- galtype wordt gecombineerd. Ook kan een double-faced stof aan twee zijden effen zijn, waarbij de kleuren sterk contrasterend zijn. Japon van Wolmerk-jersey, waarbij de banen in contraste rende kleuren verwerkt zijn, n.l. bruin, camel, ecru. De plooien van de rok ontspringen vanuit een asymetrische lijn. Een over-dress geeft vele moge lijkheden tot combineren: met een coltrui of met verschillende typen blouses. Het model is uitgevoerd in Wolmerk-shet- land. Soepele bedrukte mousseline. Een heerlijk soepel en licht mate riaal, waarbij een oneindige keuze in kleuren en dessins bestaat; bloem- dessins, geometrische motieven, fan tasiedessins, grote aflopende rap porten. Wolmerk flannel. Zowel in uni gemelleerde kwaliteiten als in ruit- dessins. Fijne tweeds. Over het algemeen zijn de tweeds voor de japonnen licht in gewicht. We zien natté- typen, Donegals en shetlands. Jersey. Naast de vele uni kwali teiten is er een grote keuze in dessins. Vaak worden verschillende typen jersey samen in één model verwerkt: bijv. twee co-ordinated dessins, grote en kleine ruiten gaan samen, of ook strepen en ruiten. Gladde jersey wordt met rib jersey samen verwerkt en zeker ook geweven stoffen met jersey. Links: Japon van bedrukte zuiver wollen mousseline. De platte plooien in de rok ont springen vanuit een glad heup stuk. Het model is hooggesloten door een cravatte. De basiskleur is groen, met vrolijke heldere kleuren in het dessin. Rechts: Japon van Wolmerk-jersey. Gladde en ribbeljersey worden gecombineerd, waardoor een 2-delig effect bereikt wordt. KLEUREN Voor de hele modesektor, dus niet alleen voor de groep japonnen, volgt hieronder het beeld voor deze winter. Belangrijke basis kleuren zijn: camel, beige, vanille, bruin, zwart en grijs. Ze worden veelal gekombineerd met warme wintertinten: donkergroen, olijfgroen, mosgroen, aubergine, bordeaurood, roestbruin, donker oranje. Heldere kleuren kunnen de basis- kleuren opvrolijken: fuchsia, violet, electric blue, felgroen, helder rood en geel. Zachte tinten: zeegroen, zacht- blauw, lavendel, rose, spricot, cerise en lila. I»» 1»» Veel mensen in ontwikkelingslanden willen zelf hun levensomstandig heden verbeteren. Hun plannen stuiten af op geldgebrek. Dat geld willen zij lenen, maar banken lenen niet aan arme mensen. HIVOS heeft geld nodig om, hierin te voorzien via plaatselijke organisaties in die landen. Anders dan bij een gift blijft dit geleende ge|d steeds weer anderen ten goede komen. In een aantal landen werkt dit systeem al met sukses. Vul de bon in voor infor matie, of stort een bedrag op giro 716000 t.n.v. HIVOS, Den Haag. Een mantel van zuiver wollen velour. Rimpelingen vanuit een schouderpas. Wijde mouwen met een strak manchette. Grote knopen, bindceintuur van de zelfde stof. Het rugpand is wijd en door de bindceintuur sterk blousend in de taille.

Het Nieuwe Stadsblad | 1973 | | pagina 44