Weihnachtsoratorium van Bach in de Grote Kerk RINGEN... Jil van den Doel speelt op 'Lentefeest' i li'rs l-zri mil 11! M fbifvrootveli/lce oyerpe/nz/njfe* Raad van Kerken meldt mmmm #T |N& DAF SCHIEDAM Klaverjassen in Nieuwland J. H. Staalman Geen spreekuur ©mötf 1896 Hamsteren mmm K.V.P. Secretariaat; telefoon 701545 IETS OVER "KREUKELS" Er komt weer een "Kerst-Inn" Industriebond NVV en de federatie van vakcentrales Sublieme Service EN RINGEN IS TWEE JUIUEUIIR MMmi t j HET NIEUWE STADSBLAD PAG. 3 VRIJDAG 7 DECEMBER 1973 Tony Jaanus-Rebel, die de altpartij zingt... De sopraan Trudy Koeleman die ook haar medewerking als soliste aan dit Weihnachtsora- torium geeft. Het Toonkunstkoor met mede werking van de solisten Trudy Koeleman, sopraan, Tony Jaa nus-Rebel, alt, Paul Schotsman, tenor, John Bröcheler, bas en Tijn van Eijk geeft met mede werking van het kamerorkest „Arrangeli Corelli", dirigent Aad van der Hoeven een uit voering van het Weihnachtsora torium van J. S. Bach. Dit naar alle waarschijnlijkheid in 1734 gecomponeerde werk bestaat uit zes zelfstandige cantates, be stemd voor godsdienstoefeningen of de feestdagen in de tijd van Kerstmis tot Driekoningen en wel voor de drie Kerstdagen. Voor de nieuw jaarsdag, voor de zondag na nieuw jaar en voor de Epiphaniënzondag. Op deze laatste dag, eigenlijk het feest van de verschijning des Heren, wordt ook de komst van de drie Oosterse wijzen herdacht en dit verhaal heeft dan ook stof voor de zesde cantate geleverd. Kaarten voor dit concert, zaterdag avond 15 december, zijn te verkrij gen bij de V.V.V., bij de koorleden en voor zover voorradig 's avonds aan de kerk. U kunt ze ook telefonisch bestellen via 268270. De toegangsprijs bedraagt f 7,50. Leden Toonkunst, jeugd en 65- plussers f 5,—. PERSONENAUTO B.V. (v.h. Minerva) Dealer voor geheel Schiedam Nieuw Mathenesserstraat 45 Telefoon 26.06.63 Schiedam Op zaterdag 22 december organi seert de Wijkvereniging Nieuwland een klaverjas-koppel-concours in het wijkcentrum, Dr. Wibautplein, Schiedam. Aanvang 2 uur. Liefhebbers kunnen zich tot en met donderdag 20 december aanmelden bij de onderstaande adressen: P. Brand, Dr. Wibautstraat 29, Schiedam. A. Hille, Burg. Honnerlage Gretelaan 317, Schiedam, tel. 702013. Inschrijfgeld f 1,50 per persoon. OOGARTS tot 13 december Oogziekenhuis Spoedgevallen: Telefoon 110402 Aanstaande zondag 9 december wordt de eerste van de drie oecu menische diensten gehouden in verband met de komende kerken- conferentie in het najaar van 1974. Iedereen is hartelijk welkom in deze dienst, die wordt gehouden in de Evangelisch Lutherse Kerk (hoek Oranjestraat-Lange Nieuwstraat). Aanvang 10 uur v.m. In deze dienst zullen voorgaan ds. A. Steinhart, Evang. Luthers predikant te Schiedam en dr. J. A. Hebly, secretaris van de sectie theologische vragen van de Raad van Kerken in Nederland. Thema van de dienst: „Bevrijding tot het beleven van gemeenschap". Na de dienst zal er gelegenheid zijn tot gesprek. De Raad van Kerken rekent gaarne op uw aanwezigheid! Jil van den Doel uit Maassluis is niet zómaar een organist. Hij noemt zichzelf een vreemd artiest, maar een intens geluk kig mens. Hij heeft er nooit zijn best voor gedaan om op de voorgrond te treden, hoewel hij toch gewerkt heeft met de meest bekende radio- en tv- artiesten, zoals destijds Cor Steijn. In zijn levensbeschrijving staat dat hijals 5-jarige kleuter stiekem het huis uitsloop om bij de buren piano te spelen. Toen hij 13 jaar was begeleidde hij in zijn eentje de (stomme) film. Als 15-jarige speelde hij 7 uur per dag orgel. En hij zou dit blijven doen. Om zijn hoogte punt te bereiken op een concert in het grootste theater van Europa: Gaumont State Theater in Londen... Deze organist zowel van theater- als kerkorgel komt naar de viering van de stichting „Lentefeest" op don derdag 19 december. Voor de koffiepauze zal hij op zijn eigen orgel de aanwezigen (iedereen is van harte welkom) laten genieten in de Gereformeerde kerk „De Ark" aan de Zwaluwenlaan. Dan kunt u zichzelf een oordeel vormen over zijn spel. Jil van den Doel vindt het een fijne uitnodiging om voor de gehandicapten en invaliden te mo gen spelen op hun eigen Kerstavond. Na de pauze volgt dan de opvoering van het kerstspel „De jeugd van Jil van den Doel achter het machtige orgel van het Gau mont State Theater in Londen. Bethlehem". Gebracht door de to neelgroep „71". Dit wordt dus een unieke avond, die niemand zal willen missen. Vergeet de datum niet (19 dec.) en mocht u als invalide of gehandicapte nog nim mer de soosavond of middag mee gemaakt hebben van de stichting „Lentefeest", wel dan is dit uw kans. Even een telefoontje (no. 705381) als u met vervoersmoeilijk- heden zit en de gloednieuwe „Lente bus" rijdt voor! ROB SIPKES maakt deze verlovingsringen. Hij maakt ze echt met de hand, speciaal voor U, met eventueel die veranderingen die U wilt. Alleen kunt U ze niet gelijk meenemen. De levertijd is. max. 14 dagen en de prijs is niet hoger dan die van gewone ringen. Voor CONSTANT-RINGEN en ringen van ROB SIPKES Km Broersvest 93 Tel. 26 79 37 „Doe weg dat blik met koffie, Doe weg die bus met thee, We hoeven niet te hamsteren. De voorraad valt wel méé". Dat zongen Johnnie en Jones" voor de radio in 1939. Dat ze er glad naast zaten hebben wij vijf jaar lang aan den lijve gemerkt. Ik geloof - desondanks - niet, dat we er verstandig aan doen nu al onze kelders vol te proppen met thee, koffie, bruine bonen of rijst. Benzine in huis is heel gevaarlijk en de vuilniszakken komen vanzelf terug als wij ophouden ze met pakken tegelijk in te slaan (ik hoorde al een prijs van negen gulden voor een pak dat een paar weken geleden nog voor een rijksdaalder te krijgen was). Als iedereen toch gaat hamsteren, betekent dat een plotselinge schaarsté en dan treedt vanzelf de wet van „Vraag en Aanbod" in werking, waardoor de prijzen omhoog vliegen. Een mooi voordeeltje voor de middenstand, maar groot ongemak voor de kleine man Tengevolge van de olie-crisis zullen we allemaal een stapje terug moeten zetten op het pad van de Welvaart. Dat is misschien niet leuk, maar laat ons toch wel bedenken dat we al jaren een ongelooflijke Luxe beleven! Gewoon een beetje versoberen. Kan heus geen kwaad, hoor. Komt de lijn ten goede. (Wist u dat in de bezettingstijd onze huisartsen bijna niets te doen hadden? Erger, véél erger is dat de werkloosheid zal toenemen, als er niet spoedig afdoende maatregelen worden genomen. Zo'n maatregel is niet het vervangen van een paar ministers door lui uit de C.H.U. Mogelijk wél: het vervangen van ons hele kabinet door een groep deskundige personen, die van wanten weten. Als alles weer in normale banen is geleid kunnen we ons de weelde van politiekerig gekissebis dan, wat mij betreft, voortzetten. Wij verkeren n.l. NIET in een politieke crisis, maar in een economische. We gaan toch ook niet naar een orthopeet als we slechte ogen hebben, wel? SEBASTIAAN Dinsdag 11 december is er een bijeenkomst van de Strandwerk- groep in de Van Hogendorplaan, waar de school met dezelfde naam staat. Voor de leden van de K.N.N.V., afd. Vlaardingen/Schie- dam zal de heer v.d. Most iets vertellen over „kreukels", terwijl Theo Schuurman de „vondsten" van Burghsluis onder de loupe neemt. Leden en belangstellenden van harte welkom om 8 uur. Niemand behoeft met de Kerst dagen thuis te zitten, want het belooft weer een gezellige Kerst- Inn te worden in het diensten centrum „De 4 Molens". Net als vorig jaar, maar misschien nog wel drukker, want iedereen had het naar zijn zin. U vindt hier in die dagen zang, muziek, film, toneel. U kunt handenarbeid verrichten. Er zal weer een crèche zijn voor de kleintjes. Dus heeft u uw handen vrij en kunt een spelletje doen of zomaar ergens een praatje maken. Van tevoren kunt u een koffie maaltijd bestellen. U kunt een broodje eten of een kopje soep nuttigen. U kunt het ook allebei doen Er zijn echter wel veel mensen nodig om dit allemaal te „runnen U kunt de „Kerst-Inn 1973" steunen met een geldelijke bijdrage of andere gaven. U kunt eigenlijk van alles doen. Als hulp in de crèche, in de keuken, als gast vrouw/heer. U kunt u verdienste lijk maken bij de technische dienst. Alle hulp is welkom. Wilt u hier graag meer over weten belt u dan na 6 uur mevrouw G. van Mansum, Burg. Knappertlaan 245a, tel. 263633. Dan hoort u meteen het gironummer. Vorig jaar werd de Kerst-Inn een groot sukses. Nu wordt het nog gezelliger, want men heeft veel geleerd bij de eerste keer. Kom t u ook? U hoort hier nog wel meer van. MIEKE Dinsdag 11 december zal de indus triebond N.V.V. afdeling Schiedam een algemene ledenvergadering hou den, waar naast de gebruikelijke agendapunten de leden zich zullen uitspreken over de federatie voor stellen van de vakcentrales. De vergadering zal worden gehouden in het „Wijkcentrum", Dr. Wibaut plein en zal om acht uur beginnen!

Het Nieuwe Stadsblad | 1973 | | pagina 3