Gala-avond laatste uitvoering voor fusie met Animo en ODO DOK denkt aan toekomst en niet aan het verleden fbifvrooweli/ke- oVerpeiHZj'Mje* Morriffiwï& Kerststukjes Goed woordje Lezing Lezing voor Vrouwengilde Chauffeurs gevraagd urgerlijke tand Morris Austin Triumph MG Jaarvergadering Singelkwartier Hoge inruilprijzen SCHIEDAM K.V.P. Secretariaat; telefoon 701545 REM UUR„U" WEEMOED VERHUUR zonder chauffeur EXTRA PRIJSVERLAGING A.DERCKSEN Dokter W.F. Scheepe HET NIEUWE STADSBLAD PAG. 18 VRIJDAG 14 DECEMBER 1973 Zestig jaar is een hele periode. Voor ons mensen betekent het bereiken van de zestigjarige leeftijd dat zo langzamerhand de nadagen van ons leven zijn aangebroken. Immers tel bij die zestig nog eens vijf jaar op en de wet schrijft een verplichte werkrust voor wegens het be reiken van de pensioengerech tigde leeftijd. De ene zestigjarige is de andere echter nog niet. Dat geldt helemaal wanneer we het buiten het mense lijke vlak trekken en die zestig jaar verschuiven naar een sportvereni ging. Daar immers bestaat geen pensioengerechtigde leeftijd (hoog uit kun je een voorzitter die te oud voor het vele werk wordt de laan uitsturenIntegendeel zelfs: een zestigjarige sportvereniging bruist doorgaans van gezondheid. Zo ook het Schiedamse DOK. Een Christelijke gymnastiekvereniging die op 19 december a.s. zestig jaar bestaat en in het kader daarvan de afgelopen maanden een x-aantal jubileumfestiviteiten heeft ontwik keld. Welke vanavond (vrijdag) cul mineren in een gala-uitvoering in het Schiedamse Passage-theater dat, als de voortekenen niet bedriegen, een geweldig evenement gaat worden. Een happening die overduidelijk zal aantonen dat het zestigjarige DOK niet levensmoe is, maar springle vend! DOK is een Christelijke gymnastiek vereniging. Niet in die zin dat andere gezindten niet aan bod kunnen komen, maar toch wel zo dat vanaf bestuurszijde een lijn wordt gedic teerd die in overeenstemming is met het karakter dat een Christelijke Riet de Gids: toch wel met een tikkeltje weemoed zullen wij vanavond feestvieren. vereniging moet dragen. -Riet de Gids (sekretaresse DOK) daarover: „Wij zijn aangesloten zij het (Ko ninklijk (N)ederlands (C)hristelijk (G)ymnastiek (V)erbond. En van harte, want onze club draagt toch een echt Christelijk karakter. Men sen van buiten af zijn bij ons van harte welkom, maar in de top van de vereniging zitten toch allemaal men sen met dezelfde doelstelling". Bij een Christelijke gymnastiek vereniging staan de prestaties niet centraal. Riet de Gids: „Ach, wij vinden het natuurlijk ook leuk indien we bij wedstrijden een redelijk figuur slaan. Maar het is toch niet zo dat wij het leveren van topprestaties stimuleren. Wij geven dan ook nauwelijks faciliteiten om echt te trainen voor een toppresta tie. Doelbewust zetten we de rem er op. Bij ons geldt echt nog dat deelnemen belangrijker is dan win nen". Terug naar het jubileum. Dat van avond dus in het Passage-theater wordt gehouden. Een op papier geweldige gala-avond die ongetwij feld zal uitmonden in een grandioos sukses. Voorafgaande aan de gala avond, die om acht uur 's avonds begint, zal in hetzelfde Passage theater een receptie worden ge houden van half zeven tot half acht. Bij een zestigjarige is het gewoonte terug te blikken in het verleden. Bij DOK wordt echter niet achteruit gezien, maar vooruit. Waarbij dan speciaal de datum 1 januari 1975 steeds weer in de mijmeringen van de DOK-leden terugkeert. Geen wonder eigenlijk want op 1 januari slaat voor DOK het uur „U". Dan namelijk zal de fusie met de gelijk getinte zusterverenigingen ODO en Animo definitief gestalte krijgen. Riet de Gids: „Die fusie beheerst op het ogenblik ons hele doen en laten. Zoals wellicht bekend zijn zowel ODO als Animo in het verleden afgescheiden van DOK. Je kunt dus zeggen dat 1 januari 1975 alle verloren zusters weer samen zullen komen". Grote man achter de fusie tussen DOK, Animo en ODO is DOK-voor- zitter Piet van Wamelen. Een man die zich toen hij vijf jaar geleden 'voorzitter werd, tot doel stelde dat zo snel mogelijk de drie Christelijke gymnastiekverenigingen weer in één vereniging opgenomen dienden te worden. De fusieplannen zijn inmiddels in grote lijnen rond. Alle drie betrok ken verenigingen hebben in ieder geval elkaar in beginsel al gevonden. Riet de Gids: „We gaan nu in diverse faseringen werken. Het ligt namelijk in de bedoeling dat we de club, die dan zo'n vijftienhonderd leden zal tellen, gaan onderverdelen in een aantal sekties, die allemaal een eigen bestuur hebben. Dat vergt uiteraard veel voorbereiding. Dat is ook de reden dat het zo lang duurt voordat ook werkelijk sprake is van één vereniging". De fusie krijgt eigenlijk al september volgend jaar definitief gestalte. Dan namelijk zullen DOK, Animo en ODO administratief al één geheel worden. Riet de Gids: „Is die fase eenmaal achter de rug dan zijn we in feite al één club. Gelukkig maar, want een bundeling van krachten is veel beter dan het gescheiden optrekken van drie verenigingen die allemaal dezelfde grondprincipes hebben". Waarbij dan nog slechts de naam van de nieuwe vereniging overblijft. Riet de Gids: „We hebben een prijsvraag uitgeschreven en daaraan was ver bonden het inzenden van een suggest!? voor een naam van de nieuwe vereniging. We hebben daar bijna dertig reakties op gekregen. Je zijner tijd zullen we daaruit een naam gaan kiezen voor onze nieuwe vereniging". Eerst echter nog de gala-avond. Riet de Gids: Voor we weer keihard verder gaan aan het uitwerken van de fusie-plannen gaan we eerst eens lekker feest vieren. Overigens wel met een tikkeltje weemoed, want het is tenslotte de laatste maal dat wij ons als DOK zullen presenteren. En het zal toch wel een beetje vreemd zijn om een zestigjarige ineens met een andere naam te tooien... BUSJES EN BESTELAUTO'S BOKELWEG 4, Schiedam, achter Station Telefoon 15.09.40 De leden van de K.N.M.T.P. afd. Schiedam maken op woensdagavond hun eigen kerststukje in gebouw Wijkcentrum Nieuwland aan het Dr. Wibautplein 129. U behoeft alleen maar een (wijn)fles met bijpassende kaars en indien mogelijk een schaar mede te brengen. De overige mate rialen worden door het bestuur centraal ingekocht. Naast het op maken van een kerststukje zal mevrouw N. Kuiper-Sijthoff waarde volle tips geven over kerstversiering in het algemeen. Niet-leden kunnen eveneens deel nemen aan deze avond en ook geïnteresseerden zijn van harte wel kom. Ondanks de sterk gestegen prijzen voor kerstmateriaal kan men u deze leerzame avond voor leden f 5,— en voor niet-leden f 6,— aanbieden. Om te kunnen bepalen hoeveel materiaal er ingekocht moet worden, wordt u vriendelijk ver zocht zich zo spoedig mogelijk en wel uiterlijk maandag 17 december op te geven bij de penningmeeste- resse, tel. 708291 of bij het secretariaat, tel. 708751. U doet toch ook mee? Misschien weet u het al of weet u het nog niet, maar sinds kort heeft het dienstencentrum ,,De 4 Mo lens" een verehiging luisterende naar de welluidende naam „Vrien den van het Dienstencentrum „De 4 Molens". Meteen het giro nummer er achter heen slingeren, want daar komt het natuurlijk op neer. Voor slechts een gulden kunt u al lid worden, maar er mag gerust meer gestort worden want het is uiteindelijk voor een goed doel. Dan kan er nog meer gedaan worden voor het dienstencentrum dat volgens de leiding uitstekend draait. Dat zie je trouwens zelf wel als je er even binnenwipt. Er zijn altijd die stoere mannen achter het biljart te vinden, achter de bar of aan een tafeltje met allemaal BRITISH LEYLAND Te bekijken en vergelijken in onze showroom. ƒ8590,— incl. B.T.W. Korte levertijden. «AUTOBEDRIJF Emmastrfat 56-Vlaardingen Telefoon 34 21 56 34 75 00. kaarten in de handen. De dames sjoelbakken graag of ook biljarten. Een groepje- heeft op het ogenblik de handen vol met strikjes maken voor de werkgroe pen. Anders handwerken ze wel. Of bloemschikken o.l.v. mevrouw H. Bezemer. Want zomaar hele maal niets doen is er gewoon niet bij. Een gezellig praatje wil er ook nog weieens in. Maar het is er gezellig. Vandaar dat u meteen uw guldentje (mag meer) als uw bijdrage stort. Er kan dan nog meer voor u gedaan worden dan tot nu toe. 1376284 is het gironummer En denken de dames en heren van het „Open Huis" eraan dat op donderdag 20 december de laatste vergadering met instructies plaats heeft... MIEKE is afwezig van 18 december tot 7 januari. Waarnemers: Dokter G. W. Kentie, van Rijk pad 3 te Woudhoek. Telefoon 710219. Vrij spreekuur van 8 tot 9 uur. 's Middags uitsluitend via telefoni sche afspraak tussen 8 en 10 uur. Dokter R. v. d. Veer, Noordeinde 5 te Kethel telefoon 705282 Noodzakelijke visites voor 9 uur via boodschappendienst telefoon 206611. ^yyyy^WVWVWWWWWVWWWVWWWWWWWWWWWV De jaarvergadering van de wijkvere- niging „Het Singelkwartier" van 26 november j.l. krijgt een vervolg. Dat gehouden zal worden op maandag 17 december a.s. in zaal „Marijke", Broersvest 121. Het bestuur 'is teruggebracht tot 7 personen. De heren Wolthuis, Hagen en Van Rossen hebben zich vrijwillig teruggetrokken, zodat er nog een bestuurslid gekozen moet worden. Dan benoeming van een redaktie- commissie en een jeugdcommissie. Aanvang: 20.00 uur. Op maandag 17 december a.s. spreekt voor de leden van de Wetenschappelijke Kring te Schie dam en Vlaardingen dr. E. Tellegen over: „Welke mogelijkheden heeft de mens om de industriële ontwik keling weer in de hand te krijgen". Deze lezing heeft plaats in het gebouw van de Nederlandse Protes tantenbond, Westvest 92, tel. 266681. Deze lokaliteit is tegenover de molen op de Westvest gelegen. Dus vlak bij het Gereformeerd Jeugdhuis. Aanvang: 20.00 uur. Op dinsdag 18 december houdt de heer Vink van de Nederlandse Spoorwegen een lezing met dia's en quiz voor de leden van het Katho liek Vrouwengilde, afd. Groenoord. Het vervoer in al zijn vormen komt ter sprake, eveneens de kunst bij de stations. Beleefd verzoek potlood en papier mede te nemen. Aanvang: 20.00 uur in het Tref centrum. PERSONENAUTO B.V (v.h. Mmerva; DEALER VOOR GEHEEL SCHIEDAM ilEUW MATHENESSERSTRAAT 45 fELEFOON 26 0fifi3 SCH' GEBOREN G. D. Hermans-van Laar, d.; E. F. Juliet-Bevers, z.; H. Peters-Sterren- berg, z.; R. F. Heinrichs-van der Werf, d.; F. J. C. B. van Haren- Pronk, d.; P. Visser-Ploeg, d.; N. J. de Brons-Kerssemeijer, z.; M. Tim- mers-Salari, d.; A. J. M. Bosch-Bar- zilaij, z.; W. Kalkhoven-Prins, d.; P. H. Veling-Flipse, z.; L. J. Buijs-Hage- stein, z.; E. Klop-van den Bos, z.; G. J. Vink-de Witte, d.; F. M. Blok- land-Buijteweg, d.; A. L. Kerkhof- Mulder, z.; A. E. Lever-Groen, d.; G. Blauw-Potters, z.; H. H. van Russel- van der Wal, z.H. T. Middeldorp- Visser, d.; N. J. C. van Schaick-Ver- vloed, d.; C. Pil-Kusters, z.; J. C. Smit-Uittien, z. ONDERTROUWD A. Brussaard, 21 jr. en F. C. Murset, 24 jr.; R. A. van Dijk, 24 jr. en M. R. Groenevelt, 20 jr.; J. Klaasse, 24 jr. en E. C. Izeboud, 23 jr.; A. G. J. van Leeuwen, 23 jr. en T. M. van Vliet, 23 jr.; R. R. van der Meer, 18 jr. en A. de Boer, 17 jr.A. Piket, 23 jr. en J. van Ulsen, 22 jr.; R. Schoester, 24 jr. en M. C. Claassens, 21 jr.; W. J. Tulling, 20 jr. en L. Oosterbaan, 18 jr.; J. P. den Uijl, 23 jr. en M. F. J. Oonk, 22 jr.; A. H. Visser, 28 jr. en L. J. H. de Waard, 26 jr.; L. de Vries, 43 jr. en M. Zuidmulder, 38 jr.; W. C. van der Waal, 27 jr. en Y. G. A. M. van den Bronk, 25 jr.; A. van der Wal, 19 jr. en W. C. A. Cieremans, 15 jr.; L. H. Weerlink, 26 jr. en G. Vos, 24 jr. GEHUWD J. C. van der Have, 45 jr. en K. van Schark, 26 jr.; A. Schouten, 20 jr. en M. Steenbergen, 18 jr.; H. van der Gaag, 19 jr. en M. C. Hartman, 21 jr.; H. H. A. Roodenrijs, 27 jr. en M. P. Janssen, 24 jr.; J. C. van Batenburg, 21 jr. en Y. Steijl, 19 jr.; C. Damigos, 28 jr. en E. M. I. Donders, 19 jr.;T. Oudenhuijsen, 20 jr. en J. A. Dijkhuizen, 22 jr.; C. Hoegee, 27 jr. en C. van Haften, 28 jr.; C. Vliegenthart, 32 jr. en M. Klaasse, 22 jr.; L. A. M. Kienhuis, 21 jr. en A. Visser, 23 jr.; J. Scholten, 22 jr. en M. Zuidgeest, 20 jr.; W. den Held, 22 jr. en J. van der Kant, 19 jr.; H. H. van Russel, 20 jr. en C. A. M. van der Wal, 17 jr.; F. Neskis, 22 jr. en E. J. M. Poolman, 25 jr. OVERLEDEN J. Lems, man, geh. met M. M. van der Schaft, 77 jr.; H. A. F. Peters, man, geh. gew. met J. H. de Man, 78 jr.; J. H. Hoogstraten, man, geh. met J. H. Liesker, 60 jr.; G. A. van den Boogert, vr., geh. gew. met S. Hoekstra, 83 jr.; P. de Weerdt, man, geh. met J. M. van der Does, 74 jr.; M. J. G. Gunther, vr., geh. gew. met J. Kuiper, 74 jr.; M. P. Ouwens, man, geh. met M. van der Net, 72 jr.; J. C. Bergmans, vr., geh. gew. met M. van der Tas, 73 jr.; J. de Later, man, geh. met J. E. Hoogstad, 49 jr.; A. A. Ouwerkerk, vr., geh. met P. Middelkoop, 67 jr.; M. van der Vlist, man, geh. met H. C. van Delft, 50 jr.; C. Biesheuvel, man, geh. met H. Vreugdenhil, 75 jr.; T. J. Vis, vr., geh. gew. met A. van den Tol, 88 jr.; L. Schuitman, man, geh. met P. J. E. van Dalen, 61 jr. Voor de bejaardenkerstfeesten op zaterdag 22 december zijn nog tientallen bejaarden die geen vervoer hebben. Gaarne met spoed opgeven aan de heren V.d. Bout, Van Oldenbarneveldstraat 38 of J. J. Stuivenberg, Joz. Oreliosjngel 235, resp. tel 700763 en 708703. Bij voorbaat hartelijk dank.

Het Nieuwe Stadsblad | 1973 | | pagina 18