Nieuwjaarsvo orstelling Gemeentebestuur biedt burgerij aan: Passage-theater Géén 'fikkies' - bewaar de kerstbomen voor de grote nieuwjaarsvuren NIEUWJAARSRECEPTIE Wie heeft suggesties voor het Schiedamse eeuwfeest in '75 dinsdag 1 januari 1974 GRATIS KAARTEN "Vrouw zoekt Moordvent" 'Nieuwjaars-spraak van Jan en Kaat" Behandeling gemeentebegroting 1974 Schoolzwemtoernooi HET NIEUWE STADSBLAD PAG. 28 WOENSDAG 19 DECEMBER 1973 gemeente gemeente informatie Publicatie van de Gemeente Schiedam. Twee maal per maand verschijnend in Het Nieuwe Stadsblad. Verzorging: Gemeentelijke Voorlichtingsambtenaar Emmastraat 1 - tel. 26 05 00 VROUW ZOEKT MOORDVENT Een ieder in Schiedam wordt van harte uitgenodigd voor en ook aangemoedigd om aanwezig te zijn op de NIEUWJAARSVOORSTELLING die het Gemeentebestuur de burgerij aanbiedt in het aanvang 20.00 uur, zaal open 19.15 uur Het programma voor deze avond bestaat uit Een blijspel in drie bedrijven van André Roussin, waarin medespelen KITTY JANSSEN ANDRE v.d. HEUVEL WIESJE BOUWMEESTER ARNOLD GELDERlviAN CHRIS BAAY Regie en decor Vertaling Arlette Leboeuf Sebastiaan Leboeuf Julie Despieds Kiki Monsieur Percier André van den Heuvel Ernst van Altena JAN Een terugblik in dialoog vorm met een typisch Schiedams karakter op de gebeurtenissen in het afgelopen jaar 1973, bekeken door de bril en geschreven door de bekende Schiedamse chroniquer „SEBASTIAAN (officieel B. J. J. Vincent geheten). Voor wie het niet mocht weten: Jan en Kaat zijn de figuren op de gevel van het voorm. Weeshuis der Hervormden aan de Lange Achterweg, laatstelijk de Lindenhof. KAAT JAN Jan Gudde KAAT mevrouw Til Gudde-Ripperda tekst Sebastiaan decor - leraren en leerlingen van de Schiedamse Technische School NIEUWJAARSWENSEN. Met deze Nieuwjaarsvoorstelling wordt de burgerij een alternatief geboden naast de traditionele Nieuwjaarsreceptie, die ditmaal in verband met de energiecrisis is verschoven naar woensdagavond 2 januari 1974. Dit in de overweging dat voor zeer velen het lange wachten op de receptie een bezwaar is. Bij de Nieuwjaarsvoorstelling wordt géén receptie gehouden. Wel zal burgemeester H. Roelfsema de avond openen met het uitspreken van een nieuwjaarswens. Voor de aanvang van de voorstelling en in de pauze zal er gelegenheid zijn om op ongedwongen wijze burgemeester en mevrouw M. A. Roelfsema-Poelstra evenals de leden van het College en hun echtgenoot/echtgenotes de gelukwensen aan te bieden. Uiteraard ook aan de andere aanwezigen. De traditionele Nieuwjaarsvuren van oude kerstbomen zullen in Schiedam weer op vlammen op woensdag 2 januari 1974. Dat zal dan gebeuren op twee plaatsen, n.l. op het terrein aan de Westfrankelandsedijk in het verlengde van de Rubenslaan en voor Schiedam-Noord aan de Zwaluwlaan bij het kruispunt met de Churchillweg. Precies om 7 uur 's avonds gaat de fik er in, terwijl er ook vuurwerk wordt afgestoken. De V.R.O.M.-dienst zal als gebruikelijk weer de medewerking verlenen door de oude kerstbomen in te zamelen. Dat gebeurt dan op 6 punten in de stad op 2 januari van 9 uur 's morgens tot 13 uur 's middags en wel op het Rozenburgerplein, het Van 't Hofplein, de Parkweg hoek Mgr. Nolenslaan, het Dr. Wibautplein bij het wijkcentrum, het Frans Halsplein en op het terrein van de Reinigingsdienst aan de Buitenhavenweg 154. De bomen-verzamelaars hebben een zak met dubbeltjes bij zich, want voor elke ingeleverde oude boom wordt een dubbeltje betaald. Het verzoek is nu om de oude, niet meer te gebruiken kerstbomen ook vast te houden tot 2 januari en niet eerder te verbranden. Niet alleen dat bij veel ingeleverde bomen een groter en mooier Nieuwjaarsvuur wordt verkregen, maar bovendien wordt zo voor komen, dat de straten en pleinen vervuild raken door de rondslingerende bomen of door de verbrande resten daarvan. Maar bovendien zijn deze „wilde fikkies" niet alleen verboden en strafbaar, maar nog erg gevaarlijk ook. Zeker in de buurt van houten gebouwtjes of optreksels, bij houten schuttingen of op plaatsen waar veel oude rommel ligt. Het vreugde-vuurtje kan dan gemakkelijk uit de hand lopen. Ook op plaatsen waar veel auto's staan of komen kan het gevaarlijk zijn, door gelekte benzine of olie. Ook vuurwerk, altijd al gevaarlijk in handen van kinderen of onbezonnen lieden, is extra-gevaarlijk wanneer men er mee gaat gooien. Nooit doen en zeker niet naar plaatsen waarvan men niet zeker weet wat er ligt aan brandbaar materiaal. De politie en de brandweer hebben rond Oud- en Nieuwjaar toch al de handen vol met de controle op het vuurwerk en de „fikkies". Alsjeblieft, voorkom dat de vreugde tot verdriet wordt! Voor de Nieuwjaarsvoorstelling (op gereser veerde plaatsen) zijn tot en met zaterdag 29 december af te halen bij: het Passagetheater. De kassa is geopend elke dag tussen 11-15 uur en 18-21 uur; op zaterdag en zondag tussen 18-21 uur (gesloten op maandagen 24 en 31 december). -het Stadskantoor, Emmastraat 1, aan de receptie-balie. Op werkdagen van 9 12 uur en van 14-16 uur, gesloten gedurende de kerstdagen en op de maandagen 24 en 31 december. het V.V.V.-kantoor, Proveniershuis, Over- schiesestraat 1Geopend op werkdagen van 9-18 uur. Met Kitty Janssen en André van den Heuvel in de hoofdrollen (zie foto). Vertaler Ernst van Altena schrijft over dit blijspel: „Vrouw zoekt Moordvent" heeft het typisch Franse blijspelraffinement dal al Roussin's werk kenmerkt: een hoog tempo, een schijnbare logica met toegespitste dialogen en verrassende ontknopingen. De Franse esprit tintelt altijd mee in zijn werk en Vrouw zoekt Moordvent" is evenzeer een thriller als een komedie, maar bovenal een zeldzaam stuk vakwerk". De burgemeester van Schiedam en mevrouw M. A. Roelfsema-Poelstra zullen ter gelegenheid van de intrede van het nieuwe jaar op woensdag 2 januari 1974 van 19.30-21.00 uur recipiëren in de recreatiezaal van het Stadskantoor aan de Emmastraat 1. Deze receptie, die gehandhaafd blijft naast de Nieuwjaarsvoorstelling in het Passagetheater, is in verband met de energiecrisis verschoven naar de avonduren en zal een sober karakter dragen. Wie heeft suggesties voor de feestelijke viering van het 700-jarig bestaan van de stad Schiedam in 1975? Een ideetje om ge zamenlijk iets gezelligs te gaan doen, een plan voor een demonstratie, een wedstrijd of een bijeenkomst? Of voor nog iets heel anders? Kom er mee over de brug! Het Comité ter viering van het 700-jarig bestaan der stad Schiedam heeft het voorlopige feestprogramma bekend gemaakt en in het vorige nummer van Gemeente Informatie hebben wij dat afgedrukt. Maar dat was pas het voorlopige programma, dat nog verder uitgewerkt en „ingevuld" moet worden. En natuurlijk is eventueel een aanvulling mogelijk. Nu is het voorbereidende Comité er steeds vanuit gegaan om zoveel mogelijk burgers en groepen Schiedammers bij de viering te betrekken, door ze actief te laten deelnemen aan de viering. Daar is het programma op gemaakt. Verwacht en gehoopt wordt dat men in het raam van het programma zelf initiatieven en activiteiten zal gaan ont plooien. Kortom, dat de zelfwerkzaamheid een grote rol zal gaan spelen, wat stimule rend kan werken. Uit de gemeenteraad is het voorstel gekomen om via deze pagina's suggesties aan u, de inwoners van Schiedam, te vragen en het Comité heeft daar mee ingestemd. Vandaar deze opwekking: Hebt u suggesties voor de feestelijke viering van het 700-jarig bestaan van Schiedam, kom er dan mee over de brug! Ze worden graag ingewacht door het secretariaat van het Comité p/a de heer P. J. Drenth, afd. Algemene Zaken van de gemeentesecretarie, Stadskantoor 2e etage, Emmastraat 1. Wel graag schriftelijk als het kan. We brengen in herinnering dat volgens het voorlopige programma de viering in hoofd zaak zal gebeuren tussen zaterdag 24 mei en zaterdag 31 mei. Er is veel ruimte gegeven aan sport en spel, waaraan een groot aantal Schiedamse verenigingen zal medewerken. Maar misschien hebt u op dit gebied nog een suggestie. Een hoogtepunt in het programma is de „ouderwetse markt" op vrijdag 30 mei in de omgeving van de Grote Markt; weet u iets leuks? Er zijn ook evenementen als een etalage- en een foto-wedstrijd, een tentoonstelling van scheepsmodellen en een Ken-uw-stad-spel. Mogelijk dat u een aanvulling weet. Voorde oudere stadgenoten èn voor de jeugd zullen er speciale bijeenkomsten en attracties zijn; het aantal kan best uitgebreid worden als u iets weet. Of weet u misschien iets leuks om de stad te versieren gedurende de feestweek. Laat het dan horen. Kortom, als u suggesties hebt, wat dan ook en in welke richting dan ook, alstublieft, geeft het door aan het secreta riaat van het Comité, p/a de heer P. J. Drenth, afd. Alg. Zaken Stadskantoor, Emmastraat 1. De Gemeenteraad van Schiedam zal de Gemeente-begroting voor 1974 behandelen gedurende vijf vergaderingen in januari 1974. De data zijn: maandag 7 januari algemene beschouwingen door de fracties; woensdag 9 januari antwoord van burgemeester en wethouders; vrijdag 11 januari algemene beschouwingen in tweede termijn; maandag 14 januari en woensdag 16 januari de verdere afhandeling van de begroting. Deze openbare vergaderingen worden ge houden in de recreatiezaal (beneden) van het Stadskantoor Emmastraat 1, beginnen steeds om 20.00 uur precies en zijn voor een ieder toegankelijk. In de kerstvakantie wordt op donderdag 27 en vrijdag 28 december a.s. in het Sportfond- senbad het gebruikelijke Schoolzwemtoer nooi gehouden. Hier nemen 42 Schiedamse basis-scholen aan deel, met 932 leerlingen in de individuele nummers en met 134 school-estafetteploegen. De deelnemers zwemmen tezamen 60.700 meter, nl. 2.428 baantjes van 25 meter.

Het Nieuwe Stadsblad | 1973 | | pagina 28