m*. Zondag kinderkerstzang in de "Grote Kerk" t t Siloere Jfewsje Reünie 4e regiment infanterie tDijksial Kerstconcert UNISONO Vakantie staat voor de deur m*. v:« y. t. v: y»; Sociale Dienst naar Nieuwstraat )fr auto huren? Geschenken die altijd welkom zijn: Avondschoenen in goud, zilver Laarzen Pantoffels en Muilen en zwart. i POELIER SLUIS DAM IZEGELS HET NIEUWE STADSBLAD PAG. 8 WOENSDAG 19 DECEMBER 1973 Op 12 januari 1974 is het volgens de historicus precies 160 jaar geleden dat de onderdelen, waaruit het voormalige 4e Regiment Infanterie is voortgekomen, werden opgericht. Van 1860 tot 1940 was dit infan- terie-regiment in Leiden gelegerd. In 1945 zijn nog 2 O. V.W.-bataljons van het 4e Regiment naar Indonesië gezonden, maar na hun demobili satie in 1949 heeft het 4e opgehou den te bestaan. Nu worden zij die hun militaire diensttijd bij het 4e Regiment of bij het mobilisatie- en oorlogsregiment 28 R.I. hebben doorgebracht, op geroepen op 12 januari a.s. de 160ste geboortedag van het Regi ment te Leiden feestelijk te her denken. Oud 4 R.I.-ers en oud 28 R.I.-ers, die een uitnodiging voor deze reünie willen ontvangen, kun nen hun adres opgeven aan het secretariaat van de reüniecommissie de heer G. A. v.d. Pluym, Hoge Rijndijk 15, Zoeterwoude en de heer A. Ouwerkerk, Hooglandse Kerkgracht 2 te Leiden. Geef dit aan vrienden en bekenden uit die tijd door. Het Rotterdams Jongenskoor dat zich ook zal laten horen. Het is allemaal „rond" met de Kin der kerstzang op zondag 23 de cember a.s. in de Grote of Sint Janskerk. Waaraan medewerken het Rotterdams Jongenskoor o.l.v. Freek Velders, Het Toonkunstkin derkoor o.l.v. Aad van der Hoeven, het Jeugdkoor „Happy Generation" o.l.v. Ger Hagenaars, enkele koper blazers van „Harpe Davids" en als presentator van dit alles de alom- bekende Sipke van der Land. Aan het bekende Johannusorgel van Hans Versteegt Aad van der Hoeven. Al met al een programma dat tinkelt als een zilveren Kerstklok... Het programma begint om 18.45 uur, maar om 18.15 uur is de kerk reeds open. Gezien het succes van vorig jaar verwacht men weer een geheel bezette kerk met plaatsen aan de zijkanten. Opdat het gehele gezin hieraan kan deelnemen. Het Jeugd koor „Happy Generation" o.l.v. Ger Hagenaars opent met Cantique de Noël, The first Nöël en King all glorious. WELKOMSTWOORD Daarna spreekt burgemeester H. Roelfsema het welkomstwoord en volgt samenzang. Begeleid door Aad van der Hoeven achter het bekende Johannusorgel gemaakt door Hans Versteegt uit Veenendaal. Voor deze bijeenkomst afgestaan voor een klein prijsje. Vandaar dat de kerk stampvol zal zijn op zondagavond, waarbij vooral de kinderen betrok ken zullen worden net als vorig jaar. Sipke van der Land zal als presen tator optreden. Ook al een naam met een bekende klank. De toegang is gratis, maar bij de uitgang van de kerk zullen weer melkbussen staan waarin u uw vrijwillige bijdrage kunt deponeren. Ook als vorig jaar, toen Aad van der Hoeven na afloop uitriep: „Dit gaat traditie worden. De Grote Kerk leent zich hier uitstekend voor. De accommodatie is goed, er zijn veel plaatsen. Laat u zich deze gelegen heid met uw kinderen niet ont nemen door gezamenlijk het Kerst feest te vieren zo aan de vooravond van de grote dag zelf". De kaarsverlichting zal weer bran den. Kinderen zullen misschien in het begin aarzelend meezingen. Maar dan komt het allemaal weer over u Met ingang van donderdag 27 december 1973 zal de gehele Ge meentelijke Sociale Dienst met alle afdelingen ondergebracht zijn in de gebouwen aan de Nieuwstraat 26. Per 2 april jl. is reeds een deel van Sociale Dienst, met name de direc tie, het hoofd afd. Maatschappelijk Werk, de administratie en de kas afdeling, overgegaan van het Broers- veld 144 naar de Nieuwstraat 26. Volgende week zullen ook de tot nog toe aan het Broersveld achter gebleven afdelingen, nl. de „intake" (met o.a. de indiening van aanvra gen), de territoriale groep, de afdeling Verpleging en het Sociaal Adviesbureau volgen. En dit is dan het bekende Johannus-orgel, genoemd naar de uitvinder daarvan, de heer Johannus Versteegt. Te beluisteren in de Grote Kerk op zondag 23 december. Met als bespeler Aad van der Hoeven. Verder commentaar overbodig. Sipke van der Land als presentator. en zingt u met hun mee. Kinder kerstzang in de Grote Kerk. Geen bétere plaats dan juist hier. En men heeft de beschikking over een schitterend orgel. U komt toch ook zondagavond? Heeft U voor de Kerstdagen een KALKOEN, KONIJN of BRAADKIP als RELATIE- of PERSONEELS GESCHENK in gedachten Dit is Uw juiste adres: St. Lidulnastr. 50 - Tel. 269884 Groenelaan 32 - Schiedam (Grote afname speciale kwan tum-korting Het telefoonnummer voor alle afde lingen wordt dan: 269051. Spreekuren: op werkdagen van 8.30-11.00 uur. Kasuren: van maandag tot en met donderdag van 9.30-12.00 uur; op vrijdag van 8.30-12.00 uur en van 14.00-16.00 uur. Hup, op uw vrije dag met de auto er opuit Zonderzorgen en... met een echte Renault. Vraag maar eens snel inlichtingen. Schiedamseweg 14 Vlaardingen Tel, 353533 I SILVER! UERSJE BROERSVEST 135 Op zondag 23 december a.s. geeft het gemengd koor „Unisono" haar traditionele Kerstconcert. Een concert dat wij graag onder uw aandacht brengen. Het koor zingt een keur van internationale kerst liederen. Medewerking aan dit concert wordt verleend door: Het Vlaardings bege leidingsorkest; De Bazuingroep C.J.V.; Guus Korpershoek, orgel; Ineke Hardonk-Keyzer, hoboiste; Ans Zoun-Visser, alt. Het geheel onder leiding van de dirigent Henk Govaart. Aanvangstijd half twaalf, toegang gratis voor iedereen. De H. Hartkerk aan de Lekstraat is te bereiken met bus 53. STICHTING VOOR HUISHOUDELIJKE- N GEZINSVOORLICHTING SCHIEDAM' Korte Dam 5 Schiedam Telefoon 26 47 81 Eind deze week krijgen de kin deren alweer vakantie en dat geeft veel extra drukte voor de moeders. Hebt u al een beetje „vooruit" gedacht en gewerkt? Want u zult véél drukte te verwerken krijgen. In veel gezinnen zijn niet alleen de kinderen vrij, maar ook veel mannen zijn de laatste dagen van het jaar thuis. In ieder geval zal het wél vaak zo zijn, dat de maandag vóór de kerstdagen én oudejaars dag, het hele gezin thuis te vinden is. Gaat u dan niet te hard werken, hé? Dat is zo vreselijk ongezellig. Natuurlijk moeten er boodschap pen gedaan worden, maar dat doet u gezellig samen of iedereen haalt gauw iets in huis. Dan kunt u uw huis gaan versieren en alles zo plezierig mogelijk maken. U moet beslist niet van tevoren gaan poetsen en/of boenen, want dat heeft geen enkele zin. Nd de feestdagen moet u het tóch weer doen. Bent u héél erg voorzichtig met de kerstboom met de kaarsen? Zorgt u dat u water (een natte spons of-- doek) voor het grijpen hebt liggen. Je kunt nooit weten, wat er gebeuren gaat, een ongeluk zit in een klein hoekje. Tegenwoordig hebben we wel vaak elektrische kaarsen in de boom en dat is met kinderen beslist 100 pet. aan te bevelen. Maar er staan overal meestal ook nog kaarsen te bran den. Let u er vooral op, dat de kleintjes er niet bij kunnen komen, dat is letterlijk levensgevaarlijk. Wij wensen u, namens de Huis houdelijke Voorlichting van harte gezegende kerstdagen toe en ook alle goeds voor het komende jaar 1974. Maakt u van deze dagen echt fijne en goede dagen voor uw gezin. Laat de betekenis van het kerstfeest tot u doordringen, de vrede, die in de wereld kom t! En dan hopen wij u in 1974 bij ons te mogen begroeten op Korte Dam 5, u weet, wij geven cursussen in naaien, uiterlijke verzorging, han denarbeid, bloemschikken, creatief handwerken, macramé, karweitjes in huis, koken, Indisch koken en wandkleden en u kunt zich hier voor doorlopend bij ons opgeven. Ons kantoor is gesloten vanaf vrijdag 21 december, de laatste cursusdag dit jaar is dus 20 december en we gaan weer open op maandag 7 januari 1974. Helpt u mee, met u allen, om het jaar 1974 ook tot een goed jaar voor uw Huishoudelijke Voorlichting te maken Tot ziens op Korte Dam 5, tel. 264 781 (buiten kantooruren kunt u zo rond 6 uur ook proberen gehoor te krijgen op no. 263633), giro 716115. geven veel meer VRAAG ZE SPAAR ZE voor volgende attracties en BOEKJE VOL altijd f 5.- contant voor Cl

Het Nieuwe Stadsblad | 1973 | | pagina 8