Dansschool Sitton naar Joegoslavië "71 K&rstfeestvierin gen Leger des Hei Is 13 Slacht niet uw eigen dier Gooi geen vuurwerk naar dieren m±4 DERAG GEMEENTE SCHIEDAM l 1! v GEEN EXTRA DANSEN PERZISCHE TAPIJTEN VERHUUR zonder chauffeur SCHIEDAM IzEGELS BOEKJE VOL altijd f 5.- contant voor U Sluiting gemeente diensten met Kerstmis en Nieuwjaar iU'A HET NIEUWE STADSBLAD PAG. 8 VRIJDAG 21 DECEMBER 1973 Vertrek van het station te Schiedam. .Kees Sitton geeft hier de laatste instructies. Gisteravond om 7 uur zijn ze vanuit Schiedam naar Rotterdam C.S. ver trokken om daar de Austria-expres te nemen naar Village (Oostenrijk) en daarna overgestapt naar Dju- bliana. Om de reis af te sluiten met een busrit naar Velenje. In Joego slavië. Wie of die ,,ze" zijn? Een 36 „Sittonnezen die onder leiding van Kees en Wil Sitton een bezoek van een week maken aan Velenje in Joego-Slavië. Een stad met een bekende klank in Schiedam door de jeugduitwisseling met de S.G. Kees v.d. Wel, bekend met de jeugduitwisselingen, heeft Kees en Wil enorm gesteund en voor de briefwisseling gezorgd. Zodat het nu allemaal een extra fijne Kerstweek gaat worden. Voor de anderen die hier achterblijven betekent het echt niet dat die school in de week van hun verblijf daar gesloten zal zijn. Integendeel. Hier draait alles ge woon verder. Toen de jongelui uit Velenje deze zomer gasten waren van de S.G. is de sluitingsavond bij de dansschool van Kees Sitton gehouden. Contac ten werden gelegd of verstevigd en de briefwisseling bleef men voeren. Totdat er opeens een uitnodiging kwam of een paar Schiedammers naar Velenje wilde komen. Dat was een heel moeilijke vraag, waarop vanuit Velenje het antwoord onmid dellijk werd gegeven, ledereen die wilde komen was van harte welkom. Zodat 36 jongelui zich voor deze reis opgaven en men met elkaar hierover ging praten. Het werd hoe langer hoe aanlokkelijker en nu is het dan zover. Tijdens hun verblijf in Velenje worden de Joegoslavische kampioen schappen gehouden. Waarbij zij vanzelfsprekend de gasten zijn. Het wordt een team match, waarvoor men geen bepaalde dansen heeft ingestudeerd. Zuiver en alleen om dat men het contact leggen tussen de beide landen nog belangrijker vindt. Excursies staan er op het programma. Het plaatsje telt maar 13.000 inwoners en in mei brengen ze de, jongelui van Sitton's dans school een tegenbezoek. Van de sticker „Dansen is plezier voor 2" hebben ze daar raambiljet ten laten maken. In Velenje waar men Duits en Engels spreekt is men op de hoogte van hun komst. Het\ belooft in' elk geval een heel plezierige week te worden. Weder kerig omdat men elkaar al gezien en gesproken heeft tijdens de laatste uitwisseling. Die dan nu een verieng- «tukje alvast in mei krijgt. Hotel „Paka" in Velenje zal deze en volgende week vol Hollandse klan- ken zijn. Koop uw rechtstreeks bij de Importeur A'Ï'JÏ1 Fa ULPAG Een vertrouwd adres met 100% garan tie. Altijd voordeliger. Rotterdam: Boezemweg 136-138, tel. 14.06.19 Hillegersbefg: Freericksplaats9,tel. 187700 Sfthiedarp: RubensploinNjZ, tel. 26.19.75 Het is u misschien niet zo opgevallen tussen alle vliegtuigkapingen, oor logen, moorden en andere misdrij ven door, maar het is dit jaar ook weer kerstfeest. Iedereen is bezig met kerstmenu's, kerstinkopen, kerstkaarten, kerstlicht, kerstkal koen, kerstboom, kerstvakantie en noem alle kerstzusjes en zoo'tjes maar op. Alleen: Kerstvrede... Komt er nog wat van? Net als voorgaande jaren viert ook dit jaar het Leger des Heils zijn kerstfeesten weer. Binnen alle on derafdelingen, maar ook de vanouds bekende bejaarden kerstfeesten in de scholengemeenschap Spierings- hoek. Reeds weken van te voren heeft een zgn. „bejaarden-team" zich kop zorgen gemaakt om alles die dag in goede banen te leiden. Maar a.s. zaterdag 22 december is het dan eindelijk zo ver. Als u dit leest, is er (voor de organisatoren: gelukkig) achter de uitnodigingen een grote punt gezet en kan iedereen met groot vertrouwen een goede dag tegemoet zien. BUSJES EN BESTEL-AUTO'S BOKELWEG 4, Schiedam, achter Station Telefoon 15.09.40 Kerstzang en -muziek Gemeente ziekenhuis Op zondag 23 december zal het muziekkorps en de zangbrigade aanwezig zijn in het gemeente ziekenhuis, om daar met het verple gend personeel het kerstfeest te bezingen en een attentie aan de patiënten uit te reiken. Zondagsschoolkerstfeest Soms is voor de Heilssoldaten jammer, dat er maar twee kerst dagen zijn, want gezien alle drukte kunnen ze er best vier of vijf gebruiken. Vandaar dat op zondag 23 december de kerstfeestvieringen van de zondagsschooljeugd worden gehouden. Ie Kerstdag: goede morgen Kerst morgen We vertellen u geen nieuws, dat er in de Kerstnacht bijna niemand slaapt, of aan zijn of haar normale bedrust toekomt. Mocht u onverwijld toch vroeg wakker worden, dan raden wij u aan om de Kerstwijdingsdienst in het Passage-theater te komen be zoeken. 's Morgens om 6.00 uur bent u van harte welkom in deze zeer speciale dienst. Medewerking wordt die morgen verleend door Toneelgroep '71, die het bijzonder goede toneelstuk opvoert: de jeugd van Bethlehem. Ds. J. Stolk zal spreken, terwijl de combo New Life op eigentijdse wijze haar muzikale visie op het Kerstfeest geeft. Wat op die morgen ook erg belang rijk zal zijn:... U. Want met u gaat het Leger des Heils die morgen zingen. De oude en bekende kerstliederen, u weet nog wel van vroeger. Heerüjk dicht bij de kolenkachel rondom de kerstboom en dan zingen over de herders, de engelen en wat het belangrijkste van het hele kerstfeest is: zingen over het Kind. Tracht iets van het oude Kerstfeest terug te vinden en kom le Kerstdag naar het Passage-theater. geven veel meer VRAAG ZE SPAAR ZE voor volgende attracties en Familie-Kerstfeest Mocht u zich verslapen hebben op die eerste kerstmorgen, wat natuur lijk bijna niet mogelijk is, dan bent u met uw gezin of gehele familie van harte welkom in de sfeer van het familie-kerstfeest. Groot en klein, jong of oud, iedereen is welkom. Zingen rond de kerstboom met chocolademelk is toch voor federeen huiselijk? Die middag zal uw huiskamer zijn: Lange Haven 27. Wij beginnen om vijf uur. U ziet het, al met al een erg druk programma. En dan hebben we nog niet eens gesproken over de kerst collecte, die alweer lang vergeten is. De kerstpotten die dit jaar werden opgeluisterd met „cassette-muziek" van de fa. Hakkert. De kerstfeestvieringen op het terrein van de Nieuwe Waterweg met het voltallig personeel. Avonden en avonden inpakken, totdat je geen kerstpapier meer kon zien. En dan is alles weer voorbij. Kerstmis 1973 behoort weer tot het verleden. Wat gaat u er mee doen? Dit jaar nog? SCHIEDAMSE NOTITIES In de kerstvakantie zal er vanaf maandag 24 december tot en met vrijdag 4 januari geen les worden gegeven bij Excelsior. De zalen zijn in die periode niet verwarmd. Op zaterdag 22 december wordt in zaal „Marijke" aan het Broersveld 121 een klaverjasmiddag voor be iaarden gehouden. Aanvang: 13.00 Gedurende beide kerstdagen, dinsdag 25 en woensdag 26 december 1973 en op nieuwjaarsdag dinsdag 1 januari 1974, doch levens op de daaraan voorafgaande maandagen 24 december en 31 december zul len de gemeentelijke bureaus en diensten gesloten zijn Het Stedelijk Museum, Hoogstraat 112, is op maandag 24 decembe normaal geopend voor het publiek, op eerste kerstdag 25 december gesloten, op tweede kerstdag geopend, doch slechts van 12.30—17.0r uur en op maandag 31 december en dinsdag 1 januari 1974 gesloten De Gemeenschappelijke Openbare Bibliotheek zal voor wat betreft de centrale vestiging en alle lilialen gesloten zijn op beide kerst dagen, 25 en 26 december en op nieuwjaarsdag 1 januari 1974 Op maandag 24 december zijn de-centrale en lilialen normaal geopend doch op maandag 31 december alleen geopend op de normale uren overdag, waarbij de avond-openingen vervallen. V.R.O M.-diensL £)p maandag 24 december, op eerste kerstdag dins- °P maandag 31 december en op nieuwjaarsdag dtflsdag'l jartuari 1974 zal geen huisvuil worden opgehaald. Men wordt verzocht er rekening mee te houden dat in die weken het huisvuil maar éénmaal wordt opgehaald. In die delen van de wijk Kethel waar reeds normaal eenmaal per week op woensdagen het huisvuil wordt opgehaald, zal het niet gebeuren op tweede kerstdag woensdag 26 december, doch op donderdag 27 december. De dinsdagse weekmarkt op het Bachplein in Groenoord komt te vervallen op eerste kerstdag 25 december en nieuwjaarsdag 1 janu art 1974. J Het Bureau van de Vleeskeuringsdienst en het openbaar slachthuis zijn gedurende de beide kerstdagen 25 en 26 december 1973 en op nieuwjaarsdag I januari 1974 gesloten; de dienst wordt uitgevoerd als gebruikelijk op zon- en feestdagen. Op maandag 24 december is .?«„enst ge°Pen<J iot 16.00 uur en op maandae 31 december tot 12.00 uur. De veehouderswvordt aangeraden tijdens de feestdagen zo spoedb- mogelijk na,«HO uur v.m. van het hebben van destructie-materiaal kennis te geven aan het bureau van de Vleeskeuringsdienst Slacht huislaan M. telefoon 26 91 80, leder jaar tegen de kerstdagen bereiken de Nederlandsche Vereeni- ging tot Bescherming van Dieren uit alle delen van het land klachten, dat kleine dieren als pluimvee en konij nen op vaak afschuwelijke wijze worden gedood en/of mishandeld. Men vraagt zich af hoe het mogelijk is dat men feest kan vieren en met name het grote Vredesfeest van Kerstmis wanneer men van tevoren een dergelijke executie aan weerloze dieren heeft volbracht of heeft laten volbrengen. Dierenbescherming wenst u uw kerstbout niet te onthouden, maar dringt er ernstig op aan uw dieren te laten slachten door een bonafide poelier, die tegen een geringe ver goeding uw kip, konijn of ander toekomstig boutje deskundig pan klaar maakt. Gedurende of na de feestdagen komt veelal ook de narigheid voor hond en kat, welke na het feestmaal naar mensenbegrippen mogen genieten van de afgekloven beentjes en bij het verslinden hiervan mond en keelwonden opdoen, veroorzaakt door de scherpe- of vastzittende beentjes. Dierenbescherming ver zoekt u ernstig rekening te houden met deze gevolgen. Over het gewoon op straat gooien van deze etensresten, met of zonder de gedachte zwerfdieren te helpen, spreken we maar niet eens, daar wij aannemen dat deze verderfelijke gewoonte in onze gemeente niet meer voorkomt. En... als u het nog niet wist, het kan u een proces verbaal opleveren want het is straf baar. f Het bestuur van de afdeling Schie dam der Nederlandsche Vereeniging tot Bescherming van Dieren wil niemand de pret tijdens de jaarwisse ling onthouden,., maar wil wel de ontstekers van vuurwerk en de eigenaren van huisdieren opmerk zaam maken op het volgende: Ieder jaar worden in januari in de asiels dieren gebracht, welke somsï' kilometers van huis zijn weggé* vlucht. Ze zijn erg schuw en schrikken bij elk vreemd geluid, wat soms maanden duurt. Oorzaak hier van is het vuurwerk. Wij willen de eigenaren van huis dieren de volgendjjfraad geven: Laat uw honc|7 sfptn de lijn uit, ruimschoots vooiP dis jaarwisseling, niet alleerr ii) fie^t" belang van het dier, maar ook vWdt weggebruiker. Eeii geschrokken'hond loopt overal heen en js dys'een gevaar voor het verkeer. Wanneer uw dier onver hoopt Ls 1 weggelopen, waarschuw dan-direct de politie en de dieren bescherming maar blijf niet rond lopen )pet de gedachte ,,hij komt,, wel weer t^nfg, want hij is wel^êffhs meer een paar dagen van lu»*\ niets is minder wa^r, wanneer de dieren bescherming zich over.uW-.diez heeft ojmermd en in het vlieren tehuis Trfceft ondergebracht. Aan de\ perSonen Welke het vuur werk afstèkeri, willen> wij het, vol gende vragen Gqoi uw vuurwerk niet- in de .richting van het dier, u weet nu welke gevolgen het heeft. Ook voor uzelf kan het gevolgen hebben, want wanneer het dier Zich belaagd voelt; kan het door de angst agressief worden en tot de aanval overgaan: met alle gevolgen van dien. Wanneer ieder rekening houdt mtet deze waarschuwing, zijn wij er vin overtuigd dat de belangen Ivan merts en dier gediend zijn en wertsen wij u een prettige jaarwisseling.

Het Nieuwe Stadsblad | 1973 | | pagina 8