Het Nieuwe Schiedamse Jan en Kaat veroverden de zaal PASFOTO'S Vlekken in Van Gogh- museum 19,90 Contactlenzen AD POLS Stijlvolle nieuwjaarsvertoning in Passage Theater Sportinstuif in Oude Lijnbaan Jonge Vlaardingers voeren de vogels in de winter Verschijnt woensdag en vrijdag in Schiedam, Kethel en Oud-Mathenesse (Rotterdam) Randstad edities verschijnen in een groot gedeelte van Zuid-Holland (25 bladen) in een totale oplage van 642.500 ex direkt klaar 1 remDtandtlaan 83 Sebastiaan (Ben J. Vincent) had na de voorstelling van Wini Kan op de beeldbuis de ..zenuwen" over zijn tekst voor de Nieuwjaars-spraak van Jan Gudde en Til Ripperda als Jan en Kaat van het v.m. Hervormde Weeshuis op de Lange Achterweg. Mevrouw Gudde had extra aandacht aan die beelden geschonken, want zijzelf vervaardigde de kleding van jaren her. Als Jan en Kaat legden zij beslag op aller aandacht. Af en toe onderbroken door een gul applaus. Het was een Nieuwjaarsviering voor Schiedam geheel nieuw, maar het ziet er naar uit, dat dit een traditie gaat worden. Met mogelijk straks bij het 700-jarig bestaan van Schiedam een revue, gebracht door amateurs. VROUW ZOEKT MOORDVENT VERHUUR zonder chauffeur JAN EN KAAT Boek van de week Interesse RENAULT -KOSTER - 70.77.77 Oud papier voor Singelkwartier J l i k 1 SELECTIE 3589msssmmssssmssmsmwmmsm UW BMW DEALER KALFSBEEK's 24e JAARGANG WOENSDAG 2 JANUARI 1974 Stadsblad Correspondentie: Postbus 257, Schiedam, Kantoor: Broersvest 125 (C. J. van der Klink) Schiedam, telefoon 010 267368 en 263939 lnzendtermi|n adver tenties: dinsdag en donderdag tot 6 uur 's avonds Centrale administratie en redactie Randstad edities: Postbus 167 (Koornmarkt 34) Delft, tel 015 124331 Eindredactie: P. J. Hovingh. OPLAGE 36.000 Burgemeester H. Roelfsema verwel komde gisteravond in een zo goed als uitverkocht Passage Theater (de toegangskaarten waren gratis) alle aanwezigen en vond het een groot genoegen dat zovelen van de uitno diging gebruik hadden gemaakt naar deze toneelavond te komen. Er was voor de aanvang van de toneelvoor stelling „Vrouw zoekt moordvent" gelegenheid burgemeester Roelfsema en zijn echtgenote de beste wensen aan te bieden, waarvan door velen dankbaar gebruik gemaakt werd. In zijn toespraak gewaagde de heer Roelfsema dat 1974 weieens een moeilijk jaar zou kunnen worden, maar dat het Nederlandse volk in moeilijke tijden met elkaar die moeilijkheden kan overwinnen. Het geen dan wel zal blijken. Het toneelstuk „Vrouw zoekt moordvent" van André Roussin werd knap vertolkt door Kitty Jansen als het vrouwtje van de boer Sébastien Leboeuf, André van den Heuvel. Kiki, haar broer Arnold Gelderman, monsieur Percier de monsieur Percier de meiden- en paardengek Chris Baay en de buur vrouw van het echtpaar Leboeuf Julie Despieds: Wiesje Bouwmeester. De vertaling is van Ernst van Altena, regie en het decor van André van den Heuvel. Een kostelijk stuk vol speelse invallen, maar waarbij het erop aan komt dat Arlette Leboeuf van haar man afkomt. De gierige boer, die, naar zij van haar broer hoort, een prijs van 8 ton in de sweepstake heeft gewonnen. Haar broer Kiki, net uit de gevangenis terug, komt haar opzoeken en dan beraamt ze het plan haar man door een stom ongeluk te laten verdrinken. Waar toe zij de geslepen monsieur Percier zover krijgt. Een knietje in zijn rug za! hij die Sébastien wel geven, als hij zit te vissen. Het loopt echter heel anders dan men verwacht. Arlette schrikt zich een hoedje als hij kletsnat thuis komt. Hij heeft die monsieur Percier zelfs uit het water gered. Kortom een stuk vol verwik kelingen. Waarbij de buurvrouw zeifs uit haar mond laat vallen, dat zij vroeger haar eerste man door een stom ongeluk gedood heeft. Het BUSJES EN BESTELAUTO'S BOKELWEG 4, Schiedam, achter Station Telefoon 15.09.40 wordt steeds ingewikkelder. Er komt een revolver in voor. Arlette schiet met een jachtgeweer. En dan komt de gehele ontknoping. Alles op een geweldige manier weergegeven. Het aanzien tenvolle waard. Hetgeen bewezen werd met een minutenlange ovatie... De dames kregen een fraai bloemstuk aan geboden, de heren een fles Schie dams vocht. De leraren en leerlingen van de Schiedamse Technische school had den voor het smaakvol decor ge zorgd. Jan Gudde en zijn vrouw Til Ripperda maakten hun opwachting in de oude kledij en toen volgde de terugblik in dialoog-vorm op de gebeurtenissen in het afgelopen jaar 1973. Door de Schiedamse bril van Sebastiaan bekeken, dankzij de kr.ipseldienst van het Stadskantoor. Een uitstekende tekst met af en toe een speldeprik voor diegene die het betrof. Sebastiaan had voor niets de zenuwen gehad, want de spranke lende tekst sprak een ieder aan en werd zelfs af en toe onderbroken door een gul applaus. Vooral het gesol met de watermiljoenen, het bezoek van prinses Beatrix geheel incognito bij de S.R.J.J., het bestaan van de Goudsbloem, van de Haven- kerk zij het niet als Havenkerk zelf, de angst van de winkeliers op de Broersvest, de mooie zomer waarvan wij allemaal genoten hebben. Het nieuwe eigen verblijf van „De Ooievaars, het bestaan van de stichting „Lentefeest" en het ge schenk aan de Sporthal. Het vestigen van de Franse bistro van de Hosmannetjes, het voortbestaan van de molens enz. enz. Met een speels gemak heeft Sebas tiaan zich in deze dialoog geheel uitgeleefd en dit alles werd op uitstekende wijze door de Gudde's ten gehore gebracht. Een avond waarop Schiedam met vreugde kan terugzien. In zijn slotwoord bracht Sebastiaan hulde aan burgemeester Roelfsema die voor het laatst als burgemeester de nieuwjaarsviering bijwoont. En als herinnering daaraan een scheepsbel en mevrouw Roelfsema een bos bloemen aangeboden kreeg. Persoonlijk dankte burgemeester Roelfsema Sebastiaan voor de tekst en overhandigde hem een fles van het bekende steedse vocht en mevrouw Vincent bloemen. Staande bracht men de kroniekschrijver hiervoor een welgemeende hulde. Waarna het dringen geblazen was bij de garderobe. Maar dat wordt straks anders in ons goede Passage Theater. M.W.-S. SCHIEDAMSE NOTITIES Ook dit jaar hopen de papier mannen van Drumband „Ambro- sius" weer op uw oude kranten. De eerste aktie van dit jaar is op 5 januari a.s. Mocht u uzelf voor nemen Drumband „Ambrosius" dit jaar met uw oud papier te helpen, dan hier nog even onze nummers: 262170, de heer G. van Rijswijk; 704521, de heer F. de Groot. Bij deze heren kunt u dan uw naam en adres opgeven en wij komen bij u langs Kaat en Jan met oer-Schiedamse problemen in het Passage Theater. In de creatieve werkruimte van het rijksmuseum Vincent van Gogh te Amsterdam zal de komende weken een verrassende expositie worden gehouden. De directie van het museum heeft de ruimte openge steld voor circa 500 tekeningen van vlekken die gemaakt zijn door volwassenen en vooral kinderen uit alle delen van het land. De expositie wordt 20 december geopend en zal voortduren tot en met 6 januari. De tentoongestelde werken zijn het resultaat van het zgn. Vlekkenfesti- val dat de producent van Bio-tex de afgelopen maanden onder het Ne derlandse publiek heeft georgani seerd ter gelegenheid van het 10- jarig bestaan van dit wasmiddel. Het ging erom wie de mooiste of gekste vlek kon maken, gewoon op een stuk papier of karton. Deze wedstrijd heeft maar liefst 26.000 reacties opgeleverd, voor het merendeel afkomstig van de jeugd. De creativiteit en originaliteit die aan de dag werden gelegd overtrof fen de verwachtingen. Zo stuurde men onzichtbare vlekken in (keurig weggewassen met lichtvlekken, zoenvlekken, insectenvlekken, vuur- werkvlekken, smeedijzeren vlekken. Nienke van Hichtiini: HET GROOT VERTELSEL BOEK met platen van Rie Cramer Gebonden Boekhandel ROODBOL Rubensplein 16 Schiedam l el. 26.95.13 museum geëxposeerde inzendingen betreffen uiteraard een selectie, waarbij in ieder geval de werk stukken der 21 hoofdprijswinnaars die door een jury met Hans Ferrée zijn bekroond. Zeker ook zullen worden tentoongesteld de drie teke ningen die door de eindjury o.l.v. Eppo Doeve als de allerbeste zijn uitgezocht, en die met ereprijzen echt gouden vlekken zullen worden gehonoreerd. Op vrijdag 4 januari gaan alle zalen van het complex „De Oude Lijn baan" open voor meisjes en jongens tot 14 jaar. Alle toestellen zullen die dag uitgezet worden. Men kan tafeltennissen, volleyballen, basket ballen en zelfs trampoline springen. De kinderen kunnen zich helemaal uitleven onder deskundige leiding van leden van de gymnastiekvereni ging Leonidas Dovido, die geheel belangeloos hun medewerking ver lenen. De deuren gaan om negen uur open. Tussen de middag sluiten wij van 12 tot 13 uur, waarna tot 16.00 uur „De Oude Lijnbaan" weer het domein van de jeugd zal zijn. De kinderen worden wel verzocht op gymnastiekschoenen of op blote voeten de zalen te betreden. De toegang is gratis. De klaverjasvereniging „Het Singel kwartier" organiseert op zaterdag 5 januari een ophaaldag van oud papier ten bate van de bejaarden in het Oosten Die daarvoor een gezellige middag van krijgen aan geboden. Heeft u oud papier in voorraad, stelt u zich dan in verbinding met de heer H. v.d. Bovenkamp, tel. 708159. Die dan een afspraak met u maakt, wanneer het wordt afgehaald. De in het Vincent van Gogh Een aantal jongeren hebben het plan opgevat om vogels de winter door te helpen. Daarom zijn ze nu per wijk bezig met het ophalen van oud brood, dit brood te snijden en het dan over de verschillende vijvers te verdelen. Door het grote aantal is het praktisch niet mogelijk om alle vogels van voedsel te voorzien. Wanneer u ook altijd oud brood overhoudt of op een andere wijze wilt meewerken dan kunt u telefo nisch inlichtingen verkrijgen bij Henk Muurlink, tel. 357911 en Evert v.d. Bos, tel. 342548. Smrtanalaan 6, Schiedam Telefoon 70.13.03 (bij winkelcentrum „De Ketel" In het gebied Schiedam, Vlaar- dingen en Maassluis de enige gedipl. contactlens specialist waar de nieuwe zachte con tactlens van BAUSCH en LOMB uit Amerika verkrijg baar isr voor SCHIEDAM VLAARDINGEN MAASSLUIS en MAASLAND AUTOMOBIEL en GARAGEBEDRIJF SCHIEDAM TELEFOON 2t 95 03 VLAARDINGEN TELEFOON 35 29 51

Het Nieuwe Stadsblad | 1974 | | pagina 1