"""TJl. Vertrouwen In W aterweggebied blijft behouden Als dank gegooi met bloemen... SStand P. J. v. d. Beek verdienstelijk "Orpheus"- zanger MAZDA dealer LANDMAN Ir. Wilton in jaarrede Kamer van Koophandel Nogmaals: de Havenkerk burgerlijke STAP ER IN bij „LANDMAN" er t hunne van Burgemeester geen spreekuur HET NIEUWE STADSBLAD PAG. 10 VRIJDAG 11 JANUARI 1974 Zonder ventvergunning bloe men aan de man brengen gaat niet. Twee Hagenaars, koop mannen in bloemen, de 26-ja- rige J.A.S. en de 27-jarige C.M., werden hiervoor door de politie aangehouden. Het gevolg hier van was dat de mannen met hun koopwaar begonnen te smijten en op de politie-auto inreden. Waarna zij de benen namen. Over de Rijksweg waar de Vlaardingse politie hun aan hield en ze een proces verbaal kregen opgemaakt. Noordmolenstraat 17 Telefoon 266233 265607 GEBOREN A. J. van Schie-Verschuur z.; H. C. Metske-Groenendijk d.; J. W. van Waardenburg-de Vetten z.; J. F. J. van Baardwijk-Scheffer z.; D. P. de Geus-de Jong d.; B. Hut-Sagel z.; J. H. M. Malais-van Houten z.; A. C. Pastoor-Piek d.; K. A. van de Griend-Beaton z.; P. C. G. Peek- Vollebregt z.JP. J. B. Specht-Fok d.; R. Hartog-van Walsam d.; A. Hoeksema-Hommel d.; A. T. J. van Geloven-de Visser d.; J. Vos-Noor- lander d.; M. G. van Opijnen-de Vries d.; A. W. van Berk-van der Weij d.; J. Fkiri-M'Barka ben Ahmed z.; W. R. van Soelen-de Man d.; H. Bierlee-Roslo z.M. C. Engering- Hofland z.; J. Kostense-Ozéphius z. F. C. de Kort-van Tetering d.; K. Mastik-Muntslag d.; J. J. L. Hen- driks-Koczorowski d.; G. T. M. de Vette-van der Laar d.; R. van der Velden-Bol z.; M. Jongste-van de Berg d. ONDERTROUWD L. A. Avezaat, 23 jr. en M. R. K. Splinter, 20 jr.; H. K. Babb, 23 jr. en G. S. Leeuwin, 19jr.;H. Blokland, 24 jr. en C. M. E. van der Burgh, 21 jr.; A. Erkelens, 25 jr. en E. Koster 19 jr.; H. N. de Jong, 24 jr. en J. Beijer, 18 jr.; W. Kok, 25 jr. en C. Bijl, 19 jr.; R. Klarenbeek, 28 jr. en B. C. Landsbergen, 25 jr.; C. G. de Koning, 21 jr. en L. Jongebreur, 18 jr.; A. Noordlander, 23 jr. en A. van Beveren, 19 jr.; J. H. Schoor, 25 jr. en C. Kars, 20 jr.E. G. M. Vervloet, 24 jr. en H. Bras, 21 jr.; F. J. de Weger, 42 jr. en H. Cohen, 53 jr. GEHUWD N. J. Brouwer, 21 jr. en M. A. van der Heiden, 20 jr.; W. P. G. M. Waqué, 29 jr. en J. C. Claus, 26 jr.; H. J. A. P. Vester, 21 jr. en C. Carree, 20 jr.; T. H. Niesten, 22 jr. en J. L. Huijsdens, 20 jr.; W. J. Tulling, 20 jr. en L. Oosterbaan, 18 jr.; L. de Vries, 43 jr. en M. Zuidmulder, 38 jr.; L. L. Oranje, 26 jr. en I. aan de Wiel, 18 jr.; P. Damigos, 23 jr. en J. Schneider, 20 jr.; H. J. Rijvers, 20 jr. en A. M. de Jonge, 18 jr.; D. K. Hansen, 20 jr. en G. J. van den F.ijkel, 22 jr.; J. L. Garcia Gonzalez, 26 jr. en O. M. Jamin, 26 jr.; H. Benjamins, 28 jr. en M. Palte, 20 jr.; A. Gielen, 24 jr. en G. J. van Wolfswinkel, 24 jr.; A. van den Berg, 23 jr. en Y. H. M. Ulsamer, 20 jr.; P. G. M. Smekens, 21 jr. en I. A. de Klerk, 1 9 jr.; P. J. F. van Steen, 22 jr. en F. J. Kareis, 21 jr.; A. van Dijk, 30 jr. en M. de Beer, 30 jr. OVERLEDEN J. T. Dutour Geerling, vr., 74 jr., geh. gew. met J. K. F. van der Hoek; H. Staade, man, 70 jr., geh. met C. de Neef; E. Jarske, man, 78 jr., geh. gew. met W. Zuidema; M. Tettelaar, man, 80 jr., geh. met P. H. Breddels; A. van Geloven, vr., 6 dgn.; J. P. van de Rostijne, vr. 74 jr., geh. gew. met B. I. M. Kleiss; J. P. Schellekens, man, 81 jr., geh. met P. J. van Dijk; J de Bruin, vr., 81 jr., geh. gew. met A. Kloos; C. van der Vlies, vr., 84 jr., geh. gew. met C. Hommel; C. G. Pistoor, man, 91 jr., geh. met H. G. Hofman; G. Baan, vr., 78 jr. geh. met N. van der Hoeven. Eerst zingen en daarna een klein feestje brouwen (zie de geschenkentafel) n.a.v. het af scheid van de heer P. J. v.d. Beek. voor gratis proefrit OFFICIAL GARAGE Mazda 1000, vanaf 7499, Mazda 1300 S, vanaf 7999,— De wekelijkse repetitie van het Koninklijk Mannenkoor Or pheus" stond dinsdagmiddag in het teken van het nieuwe jaar. Waarbij de voorzitter, de heer P. Smit, in zijn nieuwjaarstoespraak wees op het feit, dat er voor de mannen- zang veel toekomst is. Jammer vond hij het aan de andere kant dat er op sommige scholen zo weinig aan het vak zingen wordt gedaan. Hier zou hij zo graag verbetering in willen zien. Op uitnodiging van het Koninklijk Nederlands Zangverbond gaatOr pheusdit jaar een verre reis maken. Waarheen is nog niet helemaal zeker. Tenslotte werd een der zangers, de 74-jarige heer P. J. v.d. Beek, onder applaus benoemd tot lid van Verdienste, nu hij de wens te kennen heeft gegeven ermee te stoppen. Hij is 46 jaar lid geweest van Orpheus", waaronder van 1945 tot 1955 bestuurslid. Een man die altijd op tijd op de repetities kwam. Zich nooit op de voorgrond plaatste en waarop men altijd kon rekenen. Voor al deze goede dingen werd hij onder bijval van de andere zangers benoemd tot lid van Verdienste. Waarmede hij zeer blij en trots was. De ere-voorzitter, burgemeester H. Roelfsema en zijn echtgenote, waren even „ter plekke". Waarna met een gezellige avond deze repetitie werd afgesloten. Men schrijft ons: „Na lezing van het artikel betref fende de Havenkerk in het Stadsblad van 4 dezer, neem ik bij deze de vrijheid mij tot u te wenden om er eens enig commentaar tegenover te plaatsen. Het is te begrijpen dat het par. bestuur dankbaar is, dat de heer Maasbach bereid bleek het mistroos tig klomp steen voor veel geld overeind te Willen houden, zij het voor eigen doel, en dat wenst te doen onder een reeks dwangbepa- lingen. Geen enkele r.k. inwoner, zelfs niet met de gespekte beurs, had in al de voorafgaande jaren vol geharrewar, een cent over voor zijn bedehuis, terwijl de parochie-geestelijken des tijds maar wat blij geweest moeten zijn, dat ze het wanstaltige gebouw met zijn onheilspellend sinister bin nenste konden verruilen voor een licht en vrolijk modern dito. De r.k. dikke portefeuilles hadden evenmin een cent over voor de Frankelandkerk, die met haar trots en fier silhouet een waardige afslui ting vormde aan de brede verkeers weg. Nu te langen leste iemand bereid bleek de jammerlijke ellende aan de Lange Haven een warming-up te geven, wordt hij a.h.w. bekogeld met bepalingen, die evenzovele be dreigingen inhouden van de zijde van (roomse? Monumentenzorg, waarachter het platzak zijnde par.- bestuur zich verschuilt. Uit die bedreigingen valt op te maken, dat als het gebouw grondig gerestaureerd is - o.a. met een licht en stemmingsvol interieur - het al binnen enkele jaren teruggegeven moet worden (lees ontstolen zal worden) omdat „het beheer niet voldoet". De heer Maasbach had nooit op deze condities in moeten gaan. Ik ver trouw die hele affaire niet. Het naargeestig object zal nooit volledig zijn eigendom zijn! Tegen de grond ermee, beter ten halve gekeerd dan ten hele ge dwaald! De dikke r.k. portemon nees willen het immers zelf! A. Avan Gils, Van Hallstraat 51. Burgemeester H. Roelfsema is ver hinderd om op maandag 14 januari a.s. zijn wekelijkse spreekuur te houden in het Stadskantoor. Vanmiddag (donderdag) hield ir. B. Wilton, voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Beneden-Maas in de grote zaal van de Kamer te Vlaardingen de jaar rede, waaruit we hieronder een samenvatting laten volgen. Ir. Wilton belichtte in het begin van zijn jaarrede in een bijzondere vergadering van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Beneden-Maas de moeilijkheden van het bedrijfsleven, die kunnen voort vloeien uit de energiecrisis en het olie-embargo. De sterk prijsverhogende werking van de opgetreden schaarste zag hij als een gevaar voor de concurrentie mogelijkheden van het bedrijfsleven en daarmee voor de werkgelegen heid. Overigens achtte hij de invloed moeilijk voorspelbaar, wat het ook voor de overheid bijzonder moeilijk maakt passende maatregelen te tref fen. Van groot belang noemde hij het de functie, die het Waterweggebied heeft voor de nationale economie, in stand te houden. Hoewel hij de moeilijkheden niet onderschatte, klonk toch een optimistische onder toon door in zijn aansporing er op bedacht te zijn niet aan alle onheilsvoorspellingen voetstoots ge loof te hechten en zich te houden aan de feiten die zich aan ons voor doen. De voorzitter uitte zijn vertrouwen in de elasticiteit en inventiviteit van het bedrijfsleven. Hierna ging de heer Wilton in op de noodzaak van een integrate regio nale planning, waarbij de Kamers vanuit de economische gezichtshoek een bijdrage kunnen leveren als uitvloeisel van hun wettelijke taak, de belangen van handel en nijverheid te bevorderen, en die steun kan vinden in de gegevens over het bedrijfsleven, waarover de Kamers de beschikking hebben. In het vervolg van de rede wijdde hij de aandacht aan de ontwikkelingen in het gebied, met name het Streekplan Rijnmond en het ruil verkavelingsplan Voorne-Putten, de groeigemeenten Spijkenisse en Helle- voetsluis, die een goede infrastruc tuur behoeven. Betreurenswaardig noemde de heer Wilton het, dat de halte Nieuwland- Schiedam van de N.S. nog niet tot stand is gekomen, hetgeen zeker in de huidige situatie in een behoefte zou voorzien. In het overzicht over de gang van zaken in het bedrijfsleven klonken gevarieerde geluiden door, met de nadruk op de onzekere toekomst door de recente ontwikkelingen. De heer P. Smit tijdens het uitspreken van zijn nieuwjaars wens. Een welgemeende handdruk voor de heer P. J. v.d. Beek bij zijn benoeming tot lid van Verdienste.

Het Nieuwe Stadsblad | 1974 | | pagina 10