Krisis-kabaret Solution in Arcade "De Kalkoen" f HET NIEUWE STADSBLAD PAG. Ib VRIJDAG 11 JANUARI 1974 HET 1 Het Krisis-Kabaret, de komende dagen te bewonderen in „De Teerstoof' Vrijdag en zaterdag (aanvang 21.00 uur, prijs f 5,—), komt het Krisiskabaret met „Thaddeus de Wachter" in de Teerstoof. Gedurende de eerste voorstelling in dit nieuwe jaar, zal het Krisiskabaret optreden in Zoldertheater in de Teerstoof, met hun programma „Thaddeus de Wachter", dat vorig jaar november in première ging. Het is een bijna authentiek verhaal, opgetekend door Lars Boom, naar de hartverscheurende avonturen van Thaddeus, de engel die de aarde kwam helpen, maar toen zelf... Een programma vol hoop, veel geloof en een alles opvattende liefde. Een avond onhollands kabaret, gebracht door een zestal personen, die zich gedurende het gebeuren mantelen in 30 verschillende rollen, vol wendingen, zeer onverwachte gebeurtenissen en veel avontuur. Het Krisiskabaret wordt belichaamd door: Rose Thesing, Cocky Kuipers, Jan Willem Ruyter, Lars Boom, Paul Blommaert (piano-orgel), Lode Meter (techniek). Zaterdag 12 januari a.s. organiseert Martin Green in gebouw „Arcade", Lange Haven 71, Schiedam een popconcert door de Groningse pop formatie Solution. „Dat je goed speelt en dat 't publiek dat merkt. Dat is de hoofdzaak! Een waarheid als een koe, opgete kend uit de mond van Guus Willemse, de 25-jarige bassist van de Groningse viermans-formatie Solu tion. De groep bestaat verder uit Willem Ennes (piano en orgel). Hans Water man (slagwerker, ex-Cuby and Bliz zards) en Tom Barlage (fluit en diverse saxen). Guus is 't laatst bij de groep gekomen, maar is nu reeds onmis baar met zijn krachtige stemgeluid en melodieuze basloopjes. Solution heeft twee albums opge nomen, die kwa stijl nogal van elkaar verschillen. De eerste ver scheen op het Catfish-label, ander half jaar geleden en bevatte vijf lange nummers, onderling zeer ver schillend, maar de stijl en sfeer deden toch denken aan de muziek van angelsaksische kollega's als Cara van en Soft Machine. Met de tweede elpee Divergence de eerste Nederlandse produktie op Harvest - laat Solution een duide lijke eigen stijl horen. De muziek van Divergence mag dan misschien wat kommerciëler zijn, de kwaliteit en sfeer zijn er niet minder om. Alleen al het thema van Divergence, gekomponeerd door Tom Barlage, is van uitzonderlijke klasse, wat ook Focus heeft ingezien, die het onder de titel Tommy op hun tweede elpee hebben gezet. Hun prima reputatie als live-groep en hun twee uitstekende elpees garanderen het succes van Solution en vormen tevens de basis voor internationale roem en erkenning. Willem Ennes zegt: „Popmuzikant zijn is niet alleen iets muzikaals; het is ook een levensovertuiging, die de muziek alleen maar ten goede kan komen". Solution zal nog veel van zich laten horen... en gelukkig maar. Het concert begint om acht uur. Voorlopig is dit de laatste aktiviteit van Green's Society, aangezien Ar cade tijdens de maanden februari en maart niet beschikbaar is voor popconcerten. Guu/UJillem/e Willem Enne/ Torn Bar loge Hon/ Waterman Zaterdag a.s. (aanvang 14.30 uur, prijs f 2,50) brengt Jos Spanbroek in het zoldertheater „In de Teerstoof" een programma onder de naam „De kalkoen met de vreemde eieren". Kalkoen voelt zich zeer overspannen en legt tot haar schrik een vierkant ei. Ook door anderen wordt dit vreemd gevonden en haar wordt aangeraden met vakantie te gaan. Zij besluit dit te doen, temeer omdat er een andere vogel achter haar aanzit, die haar en het vierkante ei te pakken wil krijgen. Kalkoen vertrekt naar Australië en legt daar een bloemenei. Haar „achtervolger" is hier verrukt over, want met een kalkoen die zulke vreemde eieren legt, kun je veel geld verdienen door haar te laten optreden in een circus. Kalkoen reist door naar een ander land en legt daar weer een ander soort ei. Hoe dit alles tenslotte goed komt kunnen de kinderen op 12 januari zelf zien. HOROSCOOP voor de week van 6 tot en met 12 jan. 1974 RAM 21 maart - 20 april U bent nog steeds wat geprikkeld en ook deze week kan het tot onvriendelijke woorden komen, als u dat niet zelf voorkomt. Laat iedereen stilletjes zijn eigen gang gaan en werken volgens de manier, die hem het beste ligt. U hebt trouwens genoeg aan uw eigen aangelegenheden. Laat u geen geld uit de zak praten door een vrolijkerd, die liever fantaseert dan werkt. Op tijd naar bed gaan. Niets overbodigs aanhalen. STIER 21 april - 20 mei Dit kan een prettige week worden, als u de hoofdzaken van de bijzaken weet te scheiden. Verdoe uw tijd dus niet aan bijkomstigheden en laat iedereen zijn eigen boontjes maar eens doppen. Uw naaste omgeving heeft langzamerhand meer recht op uw aandacht, evenals uw eigen aangelegen heden d'e in deze periode eindelijk eens kunnen worden geregeld. Een van uw ideeën heeft succes en daardoor kan een volgend plan weer in de aandacht komen. TWEELINGEN 21 mei - 20 juni Laat u deze week niet van de wijs brengen, doordat alles niet helemaal volgens plan gaat. Onverwachte dingen kunnen uw schema wat in de war brengen, maar daar staat tegenover,, dat zich ook nieuwe kansen voordoen. Houd ogen en oren open en sluit u niet af tengevolge van een gevoel van wrevel. Alles gaat anders, maar soms ook zelfs beter. Eind van de week aangename verrassing te wachten. KREEFT 21 juni - 20 juli Prettige week. U voelt u goed opgewassen tegen de dingen en daardoor loopt ook alles lekker vlot. Het kan zijn, dat iemand u een steek onder water tracht te geven, maar dat is van geen belang. De persoon in kwestie heeft nu eenmaal een vreemd humeur. Als u nu maar weet, dat u het goed doet, dat is hoofdzaak. Een brief brengt u op nieuwe ideeën. Houd daarbij wel uw romantische fantasie in bedwang. LEEUW 21 juli - 20 augustus Vrij rustige week voor uw doen. De buitenwereld doet het u niet aan. dus houd u zich nu eens rustig en geniet van de goede dingen om u heen. Er is iets, wat u graag met spoed zou afwerken, en dat kan gerust, mits u maar niet iemand opjut, die u daar al eens een poosje bij helpt, maar zelf haast geen tijd heeft. Geef iedereen de kans, zijn eigen ideeën te volgen en duw niemand op. Dat is beter. MAAGD 21 augustus - 20 september In uw werk kunt u deze week uw handen vol hebben. Er was al veel te doen, maar er komen ook onverwachte dingen bij. Doe alles systematisch af en verbrokkel uw tijd niet. Op financieel gebied moet u helemaal uw hoofd koel houden en is overhaasting fout. U hebt een wonderlijke ontmoeting met iemand, die van ver komt. Buitenkansje mogelijk als u goed oplet. Minder zitten en véél meer wandelen. WEEGSCHAAL 21 september - 20 oktober In de afgelopen periode hebt u kunnen merken, dat een terloopse opmerking verkeerd kan vallen. De sterren maken u daar telkens op attent. Ofwel u bent te goed van vertrouwen, ofwel u bent te flitsend in uw praten. Die kans zit er nog steeds in en u doet er goed aan, alles blauw-blauw te laten en wat op de achtergrond te blijven. Zoek het vooral in uw gezin en met goede vrienden. SCHORPIOEN 21 oktober - 20 november Drukke week. U hebt kans, dat u de achterstand van anderen moet inhalen. Dat lukt u ook wel, want zoiets ligt u wel, maar de kans bestaat, dat u daarbij zo onder spanning komt te staan, dat u opvliegender wordt dan uzelf wnlt. Wenst u dus uw stoom af te blazen, doe dat dan door oude bloempotten stuk te gooien. Laat uw omgeving erbuiten, die kunnen het ook niet helpen. Voordeeltje mogelijk. BOOGSCHUTTER 21 november - 20 december Deze week hebt u enkele genoeglijke ogenblikken in verband met behaalde resultaten. Wat u hebt voorspeld komt uit en omdat men uw raad heeft opgevolgd, blijft een succes niet uit. Zeg er niet teveel over. maar geniet in stilte. De feiten spreken voor zichzelf, n het romantische vlak liggen uw kansen vrij goed, mits u met tact en begrip te werk gaat. STEENBOK 21 december - 20 januari Kalme week. U hebt ook eigenlijk helemaal geen zin in hijsa. Een bepaald succes stemt u tevreden en u wilt best eens rustig denken over 'n volgend plan. Aangezien die allemaal nogal in het idealistische vlak liggen wordt u daar niet altijd in begrepen. Toch krijgt u veel voor elkaar, omdat u zo stilletjes weg doorgaat met u werk. U helpt iemand uit de narigheid door een kwestie uit te praten. WATERMAN 21 januari - 20 februari Dit kan een drukke week worden, omdat men van allerlei kanten uw advies nodig hebt. Ga daarbij vooral met diplomatie te werk en praat niet te spontaan. Het is mogelijk dat een enkele figuur alleen maar weten wil, waar staat en u daarbij naar de mond tracht te praten. Een brief doet u veel goed en brengt het nieuws, waar uw gezin op zat te wachten. Grote lichamelijke inspanning valt af te raden, in verband met uitglijden of iets dergelijks. VISSEN 21 februari - 20 maart Sommige van uw plannen staan even op losse schroeven, zodat uw werk erdoor wordt gecompliceerd. Niet iedereen wil dezelfde gedragslijn volgen, en u moet maar zien, dat u alles snapt. Dat is u wel toevertrouwd, vooral omdat u als rqgel kalm blijft onder zulk soort dingen. De uiteindelijke oplossing komt wellicht pas enige tijd later. Ondertussen kunt u ai heel wat afdoen, dat in ieder geval moet gebeuren.' Prettige ontmoeting met iemand die u goed ligt.

Het Nieuwe Stadsblad | 1974 | | pagina 16