Schaakvereniging 'Schiedam" kwam ook de derde ronde goed door Wijkvereniging "IMieuwland" Heeft u ook meegedaan aan "uitver koop 7 voorwerpen' Pater Koopmans spreekt Peuterspeelgroep kan weer speelgoed gebruiken Een rijksdaalder was de buit Openbare discussie avond van "De Linkerhoek" HET NIEUWE STADSBLAD _rtU PAG. 16 WOENSDAG 23JANUAR1 1974 Schiedam 1 aan het werk (aan de raamkant). Op de voorgrond Reitsma. De Schaakvereniging „Schiedam" is de derde ronde van de competitie goed doorgekomen. Het eerste team behaalde tenminste een gelijk spel, het tweede verloor met klein ver schil, het derde bleef op de gedeelde eerste plaats en het vierde en vijfde team behaalden hun eerste over winningen. Het eerste team speelde een thuis wedstrijd tegen Shah-Mata 1 uit Rotterdam. Reitsma was aan het eerste bord uitstekend op dreef: na 2 stukoffers kon hij met enkele sterke zetten de partij vlot winnen. Reitsma had maar 15 zetten nodig Ook Noordegraaf speelde voortref felijk en zorgde voor 2-0. Vrijland speelde een Italiaanse par tij. Zijn tegenstander koos een niet-correcte voortzetting, maar Vrijland wist hier toch niet van te profiteren en verloor (2-1). Ook bij Planteen ging het niet naai wens (2-2). Grevenbroek was uitstekend op weg. Hij stond gewonnen, maar had veel tijd gebruikt. In deze tijdnood gaf hij zijn dame weg en verloor (2-3). De partij van Brand duurde maar 18 zetten, maar hier was wel 3 Uur voor nodig! Brand hield in een aange nomen damegambiet zijn tegenstan der tot de dertiende set onder druk. Toen volgde een mooie afwikkeling en Brand gaf mat (3-3). Van Zessen vond dat zijn tegen stander wel erg passief speelde. Dit was voor Van Zessen aanleiding om erg agressief te spelen, maar dit kostte hem wel een stuk. Van Zessen vocht door, kwam terug, maar gaf toen weer een stuk weg en verloor (3-4). Harmanny hield in een Franse partij zijn tegenstander onder druk. Zijn tegenstander vond dit niet leuk en offerde een pion om dc druk te verminderen. Er volgde nog een tweede pion, maar Harmanny had ook toen nog zijn stukken het beste staan. Hij dreigde een stuk te veroveren en zijn tegenstander gaf op (4-4). Groeneweg veroverde in de opening snel een stuk, maar kreeg toen wel een sterke aanval te verduren. Toen deze aanval was afgeslagen, had Groeneweg een ge wonnen eindspel (5-4). Den Uyl had een ingewikkelde partij. Hij kwam een pion achter. Bij het afbreken had Den Uyl 2 torens tegenover zijn tegenstander een dame. Deze partij zal door de bond gearbitreerd worden. De uitslag is niet te voorspellen: misschien re mise, met dan een einduitslag van 5,5-4,5, of verliezen voor Den Uyl, met een einduitslag van 5-5. Schiedam 1 heeft dus tenminste een gelijkspel. Hierdoor staat Schiedam 1 ongeveer op de 4e of 5e plaats (van de 9), dit in tegenstelling tot het vorige seizoen toen Schiedam net niet degradeerde. Schiedam 2 verloor met 5,5-4,5 van Shell 1 en staat daarmee in de middenmoot. Schiedam 3 speelt dit seizoen bijzonder goed. Tegen het Houten Paard 2 werd 4-4 gespeeld, waardoor Schiedam 3 nog steeds op de gedeelde eerste plaats staat. Het vorig jaar gepromoveerde Schie dam 4 heeft zijn eerste overwinning behaald. Capelle 2 werd met 6-2 verslagen. Het is te hopen dat deze grote overwinning een stimulans zal zijn om een wat hogere plaats op de ranglijst te krijgen. Ook het vijfde team had er zin in: de Juiste Zet 1 werd met 6-2 verslagen. Het ziet er dus naar uit dat Schiedam 5, dat uit opkomende spelers bestaat, zijn draai begint te krijgen in deze competitie. Zaterdag 26 januari a.s. spreekt pater Koopmans in „De Coehoorn" te Arnhem tegenover het N.S.-sta- tion over „Vecht voor het ongebo ren kind". Uitgaande van de Stich ting Stirezo, Postbus 275 te Nij megen Op zondag 3 februari in de R.K.- kerk aan de Baumanlaan te Over- schie over hetzelfde onderwerp tijdens het Lof om 4 uur. Vertrek per bus 40 van het Emmaplein om half vier. De peuterspeelgroep in Schiedam- Zuid kan weer speelgoed gebruiken. Er is vooral een gebrek aan groot speelgoed o.a. wigwamtent, drie wielers, houten stepjes, looppaar den, poppenwagens, lage stoeltjes, één hout tafeltje enz. enz. Een klein gebrek is geen bezwaar. Speelgoed kunt u brengen aan de onderstaande adressen. Bent u niet in de gelegenheid om het te brengen dan kunt u ook een briefje sturen, dan komen wij het halen. De kinderen danken u bijvoorbaat. Van Oeveren, Ploegstraat 5; Elshof, Zwartewaalsestraat 45; Koevermans, Zwartewaalsestr. 24. Bent u ook al lekker aan het „uitverkopen" geweest? Er is geen tijd, waarin je je als vrouw zo fijn kunt uitleven, als juist in de uitverkoop. Wanneer u de stad bent ingeweest, dan hebt u in ieder geval wel een paar leuke lapjes op de kop getikt. En waar zou u er dan een beter een mooi japonnetje of een leuke broek van kunnen toveren, dan juist bij ons op de Voorlich ting"? U treft het, dat er juist weer wat plaatsen zijn vrijgekomen, u kunt meteen aan de slag. U kunt terecht op Korte Dam 5, we hebben op de volgende dagen nog plaatsen vrij en wel op: maandagmiddag 2 plaatsen, maan dagavond 5 plaatsen, dinsdag middag 6 plaatsen, woensdag morgen 2 plaatsen, donderdag middag 5 plaatsen en op donder dagavond 4 plaatsen. In Groenoord bestaat tevens ge legenheid op maandagmiddag voor 4 dames. De woensdagavond is vol. Wanneer we 10 dames bij elkaar hebben, kunnen er ook kursussen gegeven worden op dinsdagavond en op woensdagmorgen. In zo 'n grote wijk als Groenoord moeten die dames toch wel te vinden zijn? Belt u ons om u op te geven. En hoe vindt u de nieuwe kursus sen? Hebt u zich daar al voor opgegeven U weet het, als eerste nieuwe kursus hebben we behangen, op dinsdagavond, 3 lessen voor f 12,-U leert in deze 3 lessen hoe u kleuren bij elkaar moet kiezen en óók hoe u het leukst behang met verf kombineert; het klaarmaken van de muren en het behangen zelf. Een leuke kursus voor het voorjaar, 't Is maar 3 avonden en ze zijn echt goed besteed! Dan, als tweede nieuwe kursus: stoelen bekleden, 4 lessen voor f 15,—op donderdagavond. We hebben het idee, dat er onder u velen zijn, die hiervan gebruik willen maken om zelf een stoel goed op te knappen en te bekle den. U hebt er nu de gelegenheid voor, dus neem uw kans waar! „STICHTING VOOR HUISHOUDELIJKE- GEZI NS VOORLICHTING SCHIEDAM" Als derde nieuwe kursus: koken voor a.s. kamerbewoners, 8 lessen f30,- plus ingr. geld, op dinsdag avond. Zo langzamerhand weten de jongelui al wel, of ze gaan studeren of niet. Waarschijnlijk ook al wel, of ze een baantje ergens krijgen en dan óók op kamers gaan wonen. Nu is het dus de tijd om goed voor jezelf te leren zorgen op voedingsgebied. Dit is toch wel héél erg belangrijk, al was het alleen maar om niet teveel geld te verknoeien op dit gebied of jezelf erg tekort te doen. We zouden niet weten, wat van deze twee erger is. Kookkursus dus, voor zowel dames als heren a.s. kamerbewoners1 Onze andere kursussen verdienen ook uw volle aandacht: Bloemschikken op maandagavond en dinsdagmiddag, 4 lessen voor f 15,-. Uiterlijke verzorging op dinsdag middag en woensdagavond, 6 les sen voor f 22,50 plus f5,- voor de preparaten. Koken op dinsdagavond, 8 lessen voor f 30,- plus ingr. geld. Indisch koken op donderdagavond, 8 lessen voor f 30,- plus ingr. geld. Karweitjes in huis, woensdag avond, 8 lessen voor f 30, Kreatief handwerken, dinsdag morgen of donderdagmorgen, 8 lessen voor f 30,— Wandkleden maken, op dinsdag avond of woensdagmorgen, 8 les sen voor f 30,-. Macramé, op dinsdagmorgen, 4 lessen voor f 15,-. Ons kantoor is open van dinsdag t/m vrijdag van 9.30-12.00 uur, tel. 264781, giro 716115. Wilt u op een andere tijd bellen, dan kan dat, rond half zes op nummer 263633. Daar we nogal met ziekte te kampen hebben bestaat de mogelijkheid dat u ons op beide nummers niet kunt bereiken, dan kunt u ons altijd uw opgaaf schriftelijk doen toekomen op Korte Dam 5, dan komt het ook in orde! We hopen u heel gauw bij ons te zien, of van u te horen op Korte Dam 5. Tot ziens In het kantoor van de V.V.V. aan de Overschiesestraat 1 werd ingebro ken. De buit: een rijksdaalder aan klein geld. Iedere maandagavond is het klaver jassen geblazen in het wiikgebouw aan de Dr. Wibautplein in zaal 4. Iedere belangstellende van harte welkom. De dames van de wijk vereniging hebben iedere dinsdag middag hun gebruikelijke handwerk- middag in de „Jeugdhaven" aan de Albardastraat. Indien u interesse heeft gaat u dan eens kijken, of neemt u contact op met mevrouw J. Schuin, Van Maanenstraat 37. Uit het jaarverslag halen we aan, dat de aankondiging van het eigen clubgebouw op niets is uitgelopen. Het bestuur van de wijkvereniging kwam diverse keren bij elkaar en had tienmaal een bestuursvergade ring, tweemaal met gezamenlijke wijkverenigingen i.v.m. Koninginne dag, viermaal met de Stichting Feest- en Gedenkdagen, tweemaal met de Jeugdhaven, eenmaal met B. en W. over de besteding van de watergelden. Verder is er contact geweest met de winkeliersvereniging over de organisatie van de St. Nicolaasontvangst in Nieuwland. Voorts zijn er 7 bingo-avonden geweest. Van de opbrengst hiervan is een bandrecorder aangeschaft, die reeds bij verschillende gelegenheden zijn diensten heeft bewezen. Het Jaarfeest op 17 november verliep geheel naar wens en de klaverjas- vereniging van de wijkvereniging floreert goed. Het Sinterklaasfeest voor de kinde ren in 1972 is voor het eerst in samenwerking met de Jeugdhaven georganiseerd en het succes was enorm. Er is daarom besloten om voor het volgende jaar dezelfde formule aan te houden. Door gebrek aan voldoende deelname kwam de busreis te vervallen. Het kinderkamp werd een groot succes en krijgt een vervolg. En de kinderfeesten met Koninginnedag zijn dit jaar voor het eerst volledig georganiseerd door de wijkvereniging. Concrete plannen over de besteding van de watergelden zijn nog niet bekend. B. en W. zullen na studie hierop terugkomen. Vrijdag 25 januari organiseert De Linkerhoek een openbare discussie avond over het thema: Het Midden Oosten/De Palestijnse zaak en de positie van Nederland in deze. Sprekers: Kees Antonissen van het Palestina Comité en Fred van der Spek, Tweede Kamerlid voor de PSP. De avond wordt gehouden in de grote zaal van het Gebouw voor Christelijke Sociale Belangen, Lange Haven 73. Aanvang 20 uur. Infor matiestand aanwezig. Reeds vanuit de verte trekt de Ford Taunus als een magneet naar het reparatiebedrijf van Vink en Co aan de Nieuwe Haven. Te bevragen aan het Hoofdbureau van Politie te Schiedam, dagelijks van 09.00 tot 17.00 uur, behalve zaterdag en zondag: 1 paar bruine suède herenhand schoenen; plastic tas met inhoud. Te bevragen bij de vinders: opvouwbare paraplu, groen van kleur, B. Ham, Loeffstraat 95, tel. 703690; kinderportemonnee met inh., J. Spaans, Vlaardingerdijk 173; schooltas met inh. van Chr. Hofman, C. v.d. Velde, Fabristraat 6; plastic tas met inh., de heer Verkerk, Van Heuven Goedhartstraat 105; plastic tas met inh., Visser, Van Ostadelaan 20b; kinderschoentje, bruin/geel, Van Eijk, Aleidastraat 112d, tel. 268217; kinderbril, bruin, Heesen, Gr. Florisstraat 69; bruin etui inh. een bril, Noordijk, Mgr. Nolenslaan 265; zilverkleurig bedelarmband, Gunnewegh, Jan Oudengeeststraat 94; dameshorloge, Stahlie, Mozart- laan 173; zilverkleurig kettinkje met 2 bedeltjes, F. Berkhout, Burg. Honnerlage Gretelaan 291bastaard, bouvier, Pijper, Boerhaaveplein 11b; leren bal, G. van IJzendoorn, Mackaystraat 47; 1 voetbalschoen en 1 scheenbeschermer, P. van Hees, Burgemeester Knappertlaan 188b, tel. 261824; postidentiteitskaart t.n.v. Marjo Heukels, Janse, Nieuw- straat 22; blokfluit, bruin, mevrouw Van Steenoven, Louis Zimmermann- plein 44, tel. 711073; doos, inh. oranje vloertegels, Schilten, Zwarte waalsestraat 57b.

Het Nieuwe Stadsblad | 1974 | | pagina 16