ZESDAAGSE: Onvervalstehit Pijnen en Duyndam troeven Merckx weer af L n TO 1 kt C HET NIEUWE STADSBLAD PAG. 18 WOENSDAG 23 JANUARI 1974 Leo Duyndam en René Pijnen hebben voor de derde achter eenvolgende maal de zesdaagse van Rotterdam gewonnen. Te gen de verwachting in, want insiders meenden te weten, dat het ditmaal de beurt zou zijn voor het Belgische koppel Eddy Merckx en Patrick Sercu. Ener zijds omdat een overwinning van dit duo het komende zesdaagse spektakelstuk in Ant werpen een enorme hoeveelheid extra-publiciteit zou geven en anderzijds omdat het imago van Eddy Merckx met een nieuwe nederlaag (ook vorig jaar snoep ten Duyndam-Pijnen de eerste prijs voor de neus van Merckx weg) te veel aangetast zou worden. De praatjes in de wandelgangen van Ahoy' werden echter niet bewaarheid. Ondanks felle jach ten van met name Patrick Sercu bleven Duyndam en Pijnen overeind. Gemakkelijk eigen lijk, want juist in de finale gaf de pistiers-routine van de „Westland-Woensdrecht ex press" de doorslag tegenover de meer op het wegwerk geba seerde ervaring van Eddy Merckx. De Rotterdamse zesdaagse is overigens een financieel succes van de eerste orde geweest. Ahoy'-direkteur Harrie Hof meester kon na afloop tenmin ste vol trots melden, dat nooit tevoren bij een sportevenement dermate veel toeschouwers de kassa's waren gepasseerd als ditmaal (ruim 50.000). Wat andermaal aantoont dat de formule van ex-wielerkeizer Pe ter Post niet alleen bij de renners, maar ook bij het publiek aanslaat. De toekomst voor komende zesdaagsen in het Rotterdamse sportpaleis Ahoy' lijkt dan ook verzekerd. Dat geldt niet voor het Nederlandse koppel Duyn dam-Pijnen, dat met ingang van volgende week (Antwerpen) niet meer met elkaar zal rijden. Hetgeen een gevolg is van een mentaliteitsverschil tussen bei de renners. Duyndam: „René is te serieus". Pijnen: „Leo is te nonchalant. Zijn instelling heeft ons al een hoop centen gekost". Van verregaande ruzie is overi gens, ondanks de vele berichten in de dagbladen, geen sprake. Westlandse Leo Duyndam: „Een sterk overtrokken zaak. Het is algemeen bekend dat wij geen vrienden zijn. Binnen de baan telt dat echter niet meer mee. Dan steunen wij op ons vakmanschap". En René Pij nen: „Als partner kan ik nauwelijks een betere vinden dan Leo. Wij voelen elkaar in de koers blindelings aan". Woorden van 's werelds sterkste zesdaagse renners, die duidelijk impliceren dat een definitieve breuk tussen Duyndam en Pij nen niet per definitie vaststaat. \m Het drietal waar alles tijdens de Rotterdamse zesdaagse om draaide: Leo Duyndam, Eddy Merckx en Graham Gilmore tijdens een van de vele felle jachten. René Pijnen en Leo Duyndam: weer in de bloemen. Hoog en droog op de piste. Muzikale smaakmakers Eenzaam, maar niet alleen. moeders mooiste 'jM pW|l Speaker Chris Delbrassine Wat een spanning Goud van oud: Gerrit Schulte en Peter Post volgen de verrichtingen van de renners. Wielrenners hebben tijdens een zesdaagse veel weg van circusartiesten. Het Sportpaleis Ahoy'. Ideaal onderkomen voor de zesdaagse happening.

Het Nieuwe Stadsblad | 1974 | | pagina 18