I! is Reddingsaktie moet schipbreuk lijden Teruggaan: verstandige oplossing Bij Andfé Voogl betaalt u stukken minder voor uw droomkeuken. André Voogl Wat je kunt doen bij Jeugdhaven "Nieuw/and Een oude krantenvraag Wat onder Vrachttaxi verstaan wordt Aanrijding op zebrapad Inbraak in kantoor boekhandel M*T s? "Up HET NIEUWE STADSBLAD PAG. 24 WOENSDAG 24 JANUARI 1974 Fortuna keert aan het einde van het lopende seizoen naar de rijen der amateurs terug. In deze kolommen is in het verleden al regelmatig geconsta teerd dat dat de meest voor de hand liggende consequentie is voor het feit dat Fortuna, door gebrek aan financiële mede werking van buiten af, de laatste jaren een marginaal bestaan leidt. Voor de liefhebbers van betaald voetbal in Vlaardingen zal de klap aan het einde van het seizoen hard aankomen. Dode lijk voor de vereniging zelf is een teruggaan naar de amateurs echter bepaald niet, want elders in het land zijn voldoende voorbeelden aan te geven om te onderstrepen dat een punt zetten achter het bestaan als betaalde vereniging, beslist niet hetzelfde is als een doodvonnis tekenen. Juist daarom is het te hopen dat de pogingen die op het ogenblik in het werk gesteld worden om via financiële injec ties van buiten af Fortuna alsnog in de gelegenheid te stellen betaald voetbal te bedrij ven, schipbreuk gaan lijden. Hoe hard dit ook moge klinken voor de mensen die nu al weer enkele weken hard bezig zijn centjes los te peuteren voor Fortuna. Het voeren van een gezonde huishouding vraagt in het tegen woordige betaald voetbal krankzinnig hoge middelen. Het laat zich dan ook raden dat e „reddingsaktie" slechts uit lopen op een uitstel van execu tie. Domweg omdat een ieder het wel kan vergeten in en rond Vlaardingen dermate veel geld los te peuteren dat betaald voetbal op een brede basis mogelijk is. Hetenige resultaat dat de „reddingsploeg" kan behalen is dat Fortuna nog één of wellicht twee jaar kan voort dobberen op de manier waarop dat nu gebeurt. Wellicht aardig voor de buitenwacht, maar voor de vereniging Fortuna zelf beslist niet verstandig, omdat betaald voetbal spelen op de manier als waarop dat thans gebeurt toch een opgekrikte zaak blijft. Daarom van deze kant nog maals de raad die pakweg een jaar, geleden ook al gegeven is: Fortuna stop met dat geforceer de gedoe. Speel de komende maanden met plezier uit, vol doe aan de financiële verplich tingen ten opzichte van de spelers en keer aan het einde van de lopende competitie terug tot de rijen der amateur clubs. Wat beslist niet het einde van de vereniging Fortuna zal zijn. Integendeel zelfs: eerst dan zal opnieuw gebouwd kunnen wor den aan een gezonde vereniging, waar nog meer aandacht be steed kan worden aan de enige taak die een vereniging heeft: namelijk die van de actieve en passieve recreatie. En om daar aan te kunnen voldoen is een profstatus beslist niet nood zakelijk... RH. ff Waar ligt dat nu aan? Dat u voor precies dezelfde moderne aanbouwkeukens, die overal elders te koop staan, bij Keukencentrum André Voogt veel minder geld kwijt bent? Dóódsimpel! Omdat wij onze keukens rechtstreeks van de fabriek kopen. En door scherp inkopen van die hoge kortingen kunnen geven op alle inbouw- apparatuur zoals vaatwas- machines, kookplaten, ovens, koelkasten, afzuigkappen, enz. Alles bij elkaar scheelt u dat honderden guldens. En wat onze service betreft: wij hebben gediplomeerde keuken adviseurs in dienst, die voor u een aangepast Ireukenplan op stellen. Bovendien zorgen wij voor de komplete installatie van uw keuken, als u dat wilt. Waardoor u ook niet nog eens een loodgieter, electricien of aannemer heeft in te schakelen. Alles onder één noemer. Zo'n zaak is André Voogt. Prettig idee! Komt u eens langs of bel even voor een afspraak met onze keuken-adviseur. Keukencentrum Meent 7-9 Rotterdam Tel. 010-12 58 93 d'Oude School Cuddorp Centrum Boompjes 9 "Tel. 01878-1937 Zomerhuisje te huur, 8 pers., Oostvoorne. IJsselmondesestraat 31 B. Voor een meisje ruime gestoffeerde kamer te huur, per 1 maart. Rembrandtlaan 52 A. Te bezichtigen: Vrijdag 25 januari tussen 11 en 5 uur en zaterdag 26 januari, tussen 10 en 2 uur. Aan de Albardastraat 69 staat de Jeugdhaven „Nieuwland", tel. 704671. Wat de kinderen daar allemaal kunnen doen? Leest u onderstaand lijstje maar eens en stuur uw kinderen daar met een gerust hart naar toe, want dit clubhuis is toegankelijk voor ieder een. Ze kunnen er: verven; vilten; tekenen; maskers maken; bloemen maken; poppen maken; kleien; bakken; leer be werken; spel; met touw werken; met raffia werken; biljarten; voetballen; hokeyen; timmeren; figuurzagen; draadfiguren maken; solderen; emailleren; plaatjes draaien; volks dansen; figuren van knijpers en tafeltennissen. En eigenüjk nog veel meer. Laat je moeder eens even bellen of kom zelf eens langs. De Albardastraat is een zijstraat van de Mgr. Nolenslaan. Bij Gez. Willems, Broersvest 75. Niet alleen corsetten en B.H.'s nu ook gespecialiseerd in grote maten blouses, van 38 t.m. maat 54, vanaf 19,95. Te koop: modern bank stel en salontafel, groene bekleding, witte skai arm leuningen ƒ200,v.Delft kinderwagen, groen-wit 75,babywieg met ma tras 50,Leichsenring, Joh. Straussplein 313, Schiedam. Te koop: bruidsjapon, Mary Popkins stijl, m. 38. Jac. van Lennepstraat 10 a Schiedam. Te koop: Opel; 2 stoel- hoezen, zuiver wol 45, 2 hoofdsteunen en Solex. Telefoon 151.251. Meisjeskleding te koop, tegen elk aann. bod, 10 jaar. Telefoon 010—71.01.75. Te koop: eiken dressoir met kap voor borden en eiken kloostertafel, uit- schuifbaar 150, Steenhoven, Sav. Lohman- laan 2. Te koop: aquarium, 100 x 40 x 50, 150,com pleet. Puttershoeksestraat 59 A. Te koop: een moderne oranje eethoek. Telefoon 26.40.02. Te koop: V.W. Variant, 1967, goede motor (60.000 km.), nieuwe banden, radio, benzinebonnen (accu slecht), ƒ400, Telefoon 70.45.40. In een kantoorboekhandel M. aan de Lange Haven verschafte men zich toegang door vernieüng van een etalageruit. Er werd een elektrische telmachine meegenomen ter waarde van f 238,-. Vroeger was op de Dam het kantoor en redaktie van de Nieuwe Schiedamse Courant gevestigd. Om die krant gaat het nu. Er is mij gevraagd een goed woordje te doen voor oude kranten jaargangen 1953-1960 van diezelfde krant. Wie heeft die jaargangen nog ergens op zolder liggen? U krijgt ze na gebruik terug. Ik weet wel dat het Gemeente Archief al die jaargangen heeft, maar die mogen niet uitgeleend worden en het gaat om verschil lende artikeltjes die overgetypt moeten worden. Kijkt u de zolder eens na, als u oude jaargangen verzamelt? Ik weet het: oud papier is nu veel waard. Maar dat oude krantenpapier krijgt u beslist terug. Als het tenminste om de jaren 1953-1960 van die Nieuwe Schiedamse Courant gaat. MIEKE Sinds een 1 1/2 jaar bestaat er in Schiedam een onderneming met de naam „Vracht-taxi". Die de bedoe ling heeft kleine verhuispartijtjes voor een voordelige prijs te regelen. Die „Vracht-taxi" is inmiddels uit gegroeid tot een Fluks-koerier, een Bromfietskoerier, een Postkoerier, een Geld-koerier en een Vracht- koerier. Dit naar Amsterdams voor beeld waar het allemaal onder de naam Roets-koerier" valt. De bedoeling is dat jonge mensen hieraan hun hulp verlenen. Bedrijfs leider van deze organisatie is Cock den Breejen, die samen met Frans v.d. Lugt werkt. Het adres is Rotterdamsedijk 44c, tel. 153784. Op allerlei manieren tracht men hulp te bieden per snelle bromfiets of auto's van de eigenaars zelf. De motor-koerier bijv. kan uw docu menten heel snel naar Prijs brengen' als dat moet. De Geldkoerier is geschikt veel geld over te brengen. De twee jonge mensen die hier achter staan, willen van de zuivere winst het J.O.P. steunen, welks kantoor onlangs afgebrand is. Op het zebrapad Broersvest/Koe- markt is de 55-jarige Rotterdammer J. van der S. aangereden door de automobilist A.M. uit Schiedam, die hem raakte bij het oversteken. De man dacht dat hij net als de eerste bestuurder van een auto voor hem zou stoppen. Met een lichte hersen schudding en een schaafwond is de voetganger naar het Gemeente Zie kenhuis vervoerd en aldaar opge nomen. Prof. dr. J. P. van Praag, gedeputeer de voor culturele aangelegenheden voor Zuid-Holland opent zaterdag morgen om half elf officieel de nieuwe centrale vestiging van de Stichting Verenigde Provinciale Bi bliotheekcentrales voor Zuid-Hol land aan de Westfrankelandsedijk 1 te Schiedam. Door de samensmelting van de Provinciale Bibliotheekcentrale met het Katholiek Bibliotheekcentrum in 1972 was uitbreiding van de toch reeds krappe behuizing van de beide partners een dwingende noodzaak. Provinciaal bestuur heeft zich er mee voor ingezet de financiering van het geheel rond te krijgen. De verbouwingskosten bedroegen 1 1/4 miljoen gulden. De bibliotheekcentrale, personeels- en administratief centrum voor de provincie Zuid-Holland heeft werk- verbindingen naar 26 openbare bi bliotheken van de kleinere woon- gemeenten. Daarnaast rijden er twee bibliobussen en worden boeken uitgeleend in bejaardentehuizen en scholen. In 100 dorpen zijn wissel collecties ondergebracht. Eind 1973 benaderde het aantal lezers het getal 100.000, die met elkaar bijna 3 miljoen boeken hebben gelezen.

Het Nieuwe Stadsblad | 1974 | | pagina 24