Boussac laat mode anno 1930 om hoek kijken KLM 138,- mWmi chiton A. M. Osté AUDI 80 L DAF66SL li i WELK MEISJE vanWOERKOM De i.iode is door en door vrouwelijk met veel ruches en meterswijde rokken. Hetzij geplooid, hetzij in cirkelrok. Strapless gedragen of met een klein schouderbandje. Boothalzen tot over de blote schouder, diepe decolleté's, zodat deze zomer gerust zinderend kan worden. Met de collectie van Boussac uit Parijs bent u goed uit. VARIATIES ORIGINEEL van 15-16 of 17 jaar met inte - resse in kosmetika, byoux en geneesmiddelen komt bij ons als verkoopster werken. LET OP! HET NIEUWE STADSBLAD TAG. 20 VRIJDAG 1 FEBRUARI 1974 Drieërlei stof gebruikt in dit ensemble. U ziet het: de broekpakken geven nog de toon aan... Een verrukkelijk assortiment in de beeldigste kleuren en kleurenschake- ringen. Japonnen met wijde mantels van voile in dezelfde tint. Wijdval lende kimonomouwen. Veel lange jurken, soepel vallend ondanks de stof die ervoor gebruikt is. En waarvan ook de oudere vrouw zich iets van aan kan schaffen, al werd dit in de show dan niet getoond. Maar gelukkig is de tijd allang voorbij dat de vrouw van boven de veertig haar eigen, deels stijve mode had...! Twee modeshows van Boussac op één avond in gebouw „Arcade" op woensdagavond om 7 uur en om kwart over 9. Een show het aanzien tenvolle waard. Eigenlijk heb je voor Boussac-stof geen ingewikkeld pe- troon nodig. De kleuren zijn zo prachtig, de motieven als van een firmament. De grootste charme is wel dat tweeërlei kleuren het zo wonderlijk goed doen. Maar Boussac uit Parijs heeft dan ook een wereldnaam. De namen van de Franse stylisten staan in de zelfkant van de Boussacstoffen. Een flink aantal daarvan draagt dan ook de griffe van o.a. Nina Ricci, Pierre Cardin, Guy Laroche en Jacques Heim. De Naam Boussac vindt U altijd in de zelfkant. Boussac schrijft geen bepaalde mo dekleur voor. Boussac is net als de stralende zon in de zomer. Een en al fleur en kleur. De jongeren kunnen gerust zijn: mini is nog niet helemaal verdwenen, al zagen we ook jurkjes tot over de knie en op kuitlengte. U kiest zelf de lengte die het meest bij u past. En de stoffen van Boussac zullen wel maken dat alles tot zijn recht komt. Bijzonder geslaagd zijn de zonnepakjes. Bikini's met bijpas sende korte jasjes. Twee verschil lende dessins verwerkt tot een hesje met pantalon. De pantalons zijn nog helemaal „in". Zij het dan van bewerkte stof. Doch zo mooi van dessin dat heP bezit ervan een vreugde is. Speels is de Boussac-mode. Gedra gen door mannequins met bijna ingesnoerde tailles, want dat is het wat de mode 1974 wel voorschrijft we gaan weer terug naar de taille op juiste hoogte! Heel erg mooi de japonnen met de bijpassende voile mantels. Bijna van een klassieke schoonheid de wervelende rok, de wijde blousemouwen en de lange strakke manchet. Veel bloot aan hals- en rugpand. Als nu ook de zon maar schijnen wil. Anders heeft u toch kansen genoeg om die prach tige dessins te dragen. Gewoon niet zo bloot maar van een klassiek model. Een klein beetje Oosters de kaftan met de heel wijde mouwen als kleine sleepjes langs de zijpanden vallend. Dromen van jurkjes waarvoor bijna geen woorden te vinden zijn. U moet die modelletjes eens zien. Hetgeen in één van de vijf zaken van maison Van Dooremaalen in Rotter dam, doch ook in Schiedam kan. Origineel zijn de modellen stuk voor stuk en door en door vrouwelijk. Ook als u bang bent dat die cirkel- of plooirokken breed maken. Dan is er toch altijd nog hft kokerrokje waar overheen een ander pand valt. Maar de stof van de cirkelrok wordt juist zo geknipt dat hij afslankt. Laat u zich daarom vakkundig adviseren in één van die vijf zaken. Vooral in de ochtenduren kunt u op uw gemak keus maken. Laat u uitleggen hoe u het patroon toe moet passen. Het voordeel als u zelf iets maakt of laat maken. Er is zoveel keus. Ook bij Boussac. Ik zou haast zeggen: juist bij Boussac. Terrasjurken... Jurken voor een avondje uit. Middagjurkjes met over al bijna de verwerking van twee tinten stof of nog meer. Boussac- stof uiteraard in verschillende varia ties. Breda voilants onderaan de rokken of aan de lage hals. Te mooi allemaal om op te noemen. U heeft het misschien gezien. Anders kijkt u er in de zaak maar naar. Wijdval lende pofmouwen, kort of op ellebooghoogte. Vallend vanuit de taille als een soort vleermuismouw. Alles kan bij Boussac met zijn keur van stoffen in allerlei kwaliteit. Op een balletjesfond twee rijk geplooide stroken van twee ruiten. Dat is het verrassende van Boussac, er is zoveel te improviseren en de stoffen lenen zich hier uitstekend voor. Beeldige mantels, ingeregen door een ceintuur in de rug. Precies in de tint van de japon die eronder gedragen wordt. Of van ongebleekte katoen een ruim vallend kort jasje. Ruimte is er volop voor de Boussac- show vrij gelaten. Van een exotische schoonheid de japon met de royale omslagdoek. Het motief van de japon is op deze doek gestileerd, hetgeen een vorstelijk aanzien gaf. Veel schouderbandjes breed of smal. U heeft het allemaal voor het zeggen. Leuk die afstekende lijfjes. Och de gehele show was net een plaatje. Een kunst om het allemaal zo voor elkaar te krijgen...! Maar er zijn gelukkig goede patronen. Ruches langs hals en schouderban den als in de jaren '30 doen het uitstekend. Evenals de geschmockte lijfjes. Een plezier om naar te kijken en een gul applaus voor de man nequins en de ladyspeaker... Veel zon moeten we hebben bij de kleding van Boussac. Sollicitaties en inlichtingen: Hr. v. d. Sman jr., Hoogstraat 115, telefoon 268241. CITY CENTRUM DROGIST van se sman Te koop gevraagd- alles uit grootmoederstijd vazen, pullen, mah. kasten theekastjes enz. Ook hele of gedeeltelijke inboedels. Archimedestraat 10b, Tel. 26.55.15. Te koop: t.v. spelend te zien 75,aquarium met vis 60x44x30 en toe behoren 125, v. d. Tempelstraat 64, tel. 700027. Verloren Zwart bont je, gaande van Middel har- nissestraat naar de Beier- landsestraat. Terug te be zorgen: de Roo, Beierlandsestraat 43b. Wanneer verloopt uw rij bewijs Laat ons het tijdig vernieuwen, zodat u niet voor problemen komt te staan. U zorgt voor 2 pasfoto's en de zorgen zijn voor RUSCHOOL KIELA Passage 13 Geopend van 9-12 en van 2-4 uur. Zaterdags van 9-12 uur. HOOGSTRAAT 115 GROENELAAN 30 SCHIEDAM Bijverdiensten Groot landelijk ochtendblad vraagt voor de wijken Schiedam bezorgers(sters) Verdiensten zijn 60,- tot 80,per maand. Aanmelden: Fultonstraal 11b, Schiedam (Oost). UTORDSCHOOL lest met de auto van het jaar en Kievitslaan 60 Tel. 701328 Te koop: grote Fleisch- mann racebaan; kleine cassette-recorder, z.g.a.n. Tel. 010—701329. Te koop: ras dwerg- poedeltje (zwart) 13 weken oud (teefje), prijs n.o.t.k. Kempen, Voltastraal 7b, na 19.00 uur. Te huur: tourcaravan 3 a 4 pers., vrij v.a. juni t m. augustus, event, met staanplaats. Tel. tol 18.00 uur: 269 920. Fischer. Galileistraat 73. Natuurlijk afslanken met Kousa afslank-maal- tijden 7,95 per pak (be val yoghurt en vruchten). Grote voorraad bij: 3-Klcur, Westvesl 62. Te koop: een originele „Western" gitaar m. fou- draal; koperen drumplaat met standaard. Rembrandtlaan 16a, telef. 261 346. Occasions. Zuinige Re nault 4 Export, 1971-1972 aangeboden met Bovag- garantie. Financ. en inruil mogelijk. Garage de Koster, Burg. Honn. Gretelaan 273, Tel. 707 777. Jong, zelfstandig meis je, 19 jaar, zoel t ruime ongemeubileerde kamer met kookgelegenheid in Schiedam. Brieven onder nr. 4082, Mevr. Ratelband, Sabang- Te koop: eethoek met uitschuifbare tafel, mar meren salontafel met een chroom onderstel, 2 kuip stoeltjes. Telefoon 711543. Te koop: een Philips zwart-wit t.v., in pr. staat spelend te zien. Telc-roon 710 962. Te koop: 5 V.W. ban den en een 6 Volts accu. Telefoon 381 333. Te koop: Triumph He rald, in zeer goede staat, t.e.a.b. Rotterdamsedijk 72a. Zondag 3 febr. preekt Pater J. Koopman uit Nij megen in het lof van 4 uur. In de R.K. kerk aan de Burg. Baumanlaan te Overschie. Te koop: aquarium meubel met Eheim buiten filter, ingebouwde ver warming en vele ace80 cm. lang ƒ300,Metz stereo bandrecorder voor 150,—. Telefoon 268 332. Cultureel werkster zoekt vrije woonruimte (liefst keuken met kamer of verdieping). Correspon dentie-adres: Dr. Zamen- hofstraat 153, Tel. 157 256 Aangeboden: 4 kamer woning, 1ste etage, ruilen voor ruimere woning in Schiedam. Telefoon 701 464. OLIEGEVULDE RADIATOREN Kqlomradiator 2000 Watt met thermostaat van f. 238,- Oianjestraat 13 SCHIEDAM Telefoon 26 56 73 PIJNACKER Meidoornlaan 22 Tel. 01736 - 34 92

Het Nieuwe Stadsblad | 1974 | | pagina 20