1498. 298, HADI- MAZDA dealer LANDMAN Co-Op Nieuwe Waterweg Nieuwe acties newonersver. S'dam-Zuid Wat de VU Rotterdam gaat doen GREATZ Kleuren T.V. FIDELITY UA 4 Stereo grammofoon AROSA zwart/wit tv. ZANUSSI KLEUREN T.V. Radio sound wave U een busreis (incl. toegangsbewijs) aan naar het WERELDKAMPIOENSCHAP VOETBAL STAP ER IN. bij „LANDMAN" schrijvende lezers zeggen er 't hunne van BLOEMSCHIKKEN 7 programma- keuzetoetsen norm. 1995.— incl. boxen norm. 625.— nu norm. 378.— nu all. transistor en panoramisch beeldscherm. norm. 2595.— 1795. Bij aankoop van één van bovenstaande artikelen, biedt 15 juni Nederland-Uruguay - 19 juni Nederland-Zweden 23 juni Nederland-Bulgarije. Rozenburgplein 1—2 Hoogstraat 119 Schiedam-zuidVlaardingen Tel. 26.63.61 Tel. 34.26.96 Nogmaals: aktiegroep voor de buitenlanders tilt IVIH i HET NIEUWE STADSBLAD PAG. 12 VRIJDAG 8 FEBRUARI 1974 Dinsdagavond 26 februari 1974 te 8.00 uur: Recital door Max van Egmond, bariton. Aan de vleugel: George van Renesse. V.U.-dépendance Parklaan 3. Het programma wordt u t.z.t. toegezonden. Vrijdagavond 5 april 1974 te 8.00 uur: Recital door Henk Briër, piano en Henry Ravesteins, viool. V.U.-hoofdgebouw Westzeedijk 145. Het programma wordt u t.z.t. toegezonden. Een cursus van 3 lessen o.l.v. mevrouw S. Berkhout-V.d. Have op de woensdagavonden 20 en 27 maart en 3 april van 20.00-22.00 uur. Min. en maximum aantal deelnemers 7, Parklaan 3. Cursusgeld f35,-, inclusief wol. Voor hen die vaardigheid in het wolspinnen hebben zal na de Paas vakantie een cursus vlasspinnen worden georganiseerd. De cursisten moeten in het bezit zijn van een goed werkend spinnewiel. De do cente zal hierover gaarne inlich tingen verschaffen: tel. 010-341284. Wolspinnen op de spindel. Eén les o.l.v. mevrouw S. Berkhout-V.d. Have op woensdagavond 13 februari van 19.30-22.30 uur, Parklaan 3. Min. aantal 8, maximum 10 deel nemers. Cursusgeld f 12,-. Een werkcursus van 7 lessen o.l.v. F. Mertens. Cursusgeld f 32,50 (exclu sief materiaal). Groep 1 van max. 20 deelnemers op de maandagavonden 18 en 25 maart, 1 en 8 april en de dinsdagavonden 16 en 23 april en dinsdag 7 mei van 8.00 tot 10 uur. Bij voldoende deelname groep 2 van maximaal 20 deelnemers op de donderdagavonden 18 en 25 april, 2, 9, 16 en 30 mei en 6 juni van 8.00 tot 10.00 uur. Het schikken van bloemen is een elegante manier om uw gevoel voor schoonheid te ontwikkelen. Verzorging van bomen. Een lezing met dia's door J. Copijn jr. op donderdagavond 7 maart te 8.00 uur. Kaarten a f 2,50 voor leden van V.U., KNNV en NIVON a f 3,- voor niet-leden verkrijgbaar. Boom chirurgie is een al ca. 150 jaar oud beroep, afkomstig uit Amerika. Anders wonen meer leefplezier. Een voordracht met dia's door ir. Joost Vahl, gemeente-architect van Gouda op vrijdagavond 1 maart te 8.00 uur. Kaarten a f 2,50 voor leden van de V.U., het NIVON en de KNNV; a f 3,- voor niet-leden verkrijgbaar. Het vak van ir. Vahl is bouwen, maar sinds zijn provo tijd is het in hem gaan dagen dat nieuwe mo dellen huisjes uitvinden niet zijn roeping was. Wonen is een kwestie van je ogen open doen, nieuw leren zien. Voedsel in Nederland. Een lezing met dia's door een der auteurs van „Voedsel in Nederland", samen gesteld door de werkgroep Voeding en Cosmetica van de Bond voor wetenschappelijke arbeiders BW A op vrijdagavond 15 februari te 8.00 uur. Kaarten a f 2,50 voor leden, a f3,- voor niet-leden verkrijgbaar. Een zeer interessante lezing juist in deze tijd. Mazda 1000, vanaf 7499,- Mazda 1300 S, vanaf 7999- voor gratis proefrit OFFICIAL GARAGE Noordmolenstraat 17 Telefoon 266233 265607 De Koffiebarmedewerkers zijn weervol goede moed, begonnen met het nieuwe jaar, en ze zijn vastbesloten de boodschap van Jezus uit te dragen. Maar niet alleen de Koffiebarmedewerkers evangeliseren, talloze groeperingen en individuen zijn met dit prachtige werk bezig. Ook in de kerk zelf zijn mensen bij elkaar gekomen, omdat ze zagen dat het in de kerk maar een dooie boel was en dat er nodig iets nieuws gedaan moest worden. Die mensen zijn tot het plan gekomen om een Welkomsdienst" te organiseren. Deze Welkomsdiensten zijn er op gericht om buitenkerkelijken naar de kerk te trekken door middel van een attractief programma met muziek en goede sprekers. Kenmerkend verschil met de koffiebar is dat zowel jong als oud met deze dienst worden bereikt. De eerstvolgende Welkomsdienst is op 3 februari in de Magnolia Dei Kerk om vijf uur 's middags in de Albardastraat zijstraat van de Nolenslaan). Hierbij nodig ik iedereen uit, gereformeerd, katholiek, of helemaal niets, dat maakt allemaal niets uit, want God maakt ook geen onderscheid. HARRIE P.S. Zaterdagavond koffiebar filmavond Heaven and Heil, aanvang acht uur. Koffiebar de Goede Haven, Magnolia Dei Kerk, Albardastraat. Iedere zaterdagavond om acht uur. De ledenraad -van CO-OP Nieuwe Waterweg te Schiedam kwam op maandag 4 februari bijeen ter beoor deling van het bestuursbeleid. Na een intensieve bespreking werd dit beleid goedgekeurd. De sekretaris K. Boer werd herkozen, evenals de voorzitter van de raad van commissarissen P. Boschman. Vastge steld kon worden dat de enige in het Rijnmondgebied overgebleven zelf standige CO-OP opnieuw een gunstige omzetontwikkeling heeft gehad. Verwacht wordt dat in 1973 gereali seerde omzetstijging van 18% ook in het thans lopende jaar zal doorzetten. De omzet zal boven de 25 miljoen stijgen. Tot nu toe beperkte het werkeebied van CO-OP Nieuwe Waterweg zich tot Schiedam, Vlaardingen en Maassluis. De mededeling dat bestuur en directie zullen trachten in het Rotterdamse gebied supermarkten te stichten werd enthousiast begroet. De ledenraad drong er op aan zich niet tot dit gebied te beperken, maar ook op de Zuid-Hol landse eilanden in het Westland tè zoeken naar nieuwe vestigingspunten. Op korte termijn zal hier voor een advertentie-campagne gestart worden. De raad wilde zich hierbij conformeren aan het motto in het jaarverslag van de sekretaris: De CO-OP is dood, leve de CO-OP. Leve de CO-OP betekent een nieuw beein voor de zelfstandig gebleven coöperaties, gedreven door een vastbe radenheid die moet leiden tot een hernieuwde bloei van het CO-OP beginsel. Aantal leden Het aantal leden steeg van 10.600 naar 11.724. Personeel De personeelsbezetting onderging een belangrijke stijging van 233 naar 250, inclusief de part-timers. Het perso neelsverloop gaf een verbetering te zien van 8 naar 6%. Het ziektebeeld handhaafde zich op het gunstige cijfer van 3'/2%. Bijzondere uitkeringen aan leden De ledenraad aanvaardde het voorstel van het bestuur de uitkering bij geboorte en overlijden te handhaven op resp. veertig en honderd gulden. SCHIEDAMSE NOTITIES Vrijdag 8 februari organiseert de „Federatie van ouderverenigingen Schiedam" een kontaktavond voor ouders en verzorgers van geestelijk gehandicapten. Deze avond wordt gehouden in het dienstencentrum ,de 4 Molens", Nieuwe Damlaan 766 te Schiedam; aanvang acht uur. „Wij, van de werkgroep Wijkverbe- tering en Milieu van de bewoners vereniging Schiedam-Zuid, protes teren met kracht tegen een grote onrechtvaardigheid Zoals zeer vele landgenpten betalen wij luister- en kijkgelden; wij doen dit om na inspannende arbeid, de zo noodzakelijke ontspanning te heb ben. Die ontspanning wordt echter steeds meer inspanning en ergernis door het slechte TV-beeld dat wij ontvangen. Wij hebben echter door de machtige positie van de PTT en Omroepwet, slechts één keus, name lijk: luister- en kijkgeld betalen en ondanks dat is de ontvangst uiter mate slecht. Ondanks een reeks van individuele protesten, wordt het produkt (TV-beeld) dat ons voor ons geld wordt geleverd, niet beter van kwaliteit. Na onderzoek door de PTT (afd. Storingen) is gebleken, dat de voornaamste oorzaak gezocht moet worden in de nieuwe en hoge kranen van de haven, bij de werven Gusto en Wilton Fijenoord en van de nieuwbouw (hoge flats, enz.). Door een handtekeningenaktie (voor beter beeld) zijn alleen al in Schiedam-Zuid in enkele dagen 1200 handtekeningen opgehaald en aan B. en W. der gemeente Schiedam aangeboden. B. en W. van Schiedam gaven als enige alternatief een kabel-TV- systeem, hetgeen hoge kosten voor iedere bewoner van Schiedam met zich meebiengt; dit terwijl de veroorzakers van het slechte TV- beeld buiten schot blijven en de kleine man wederom de kosten van het gelag zou moeten betalen. Daarom eisen wij dan ook dat: In de Omroepwet moet worden opgenomen, dat de veroorzakers van de slechte TV-ontvangst, FM-ont- vangst e.d. mee moeten betalen in de kosten van een beter TV-ont- vangst-systeem. Alle veroorzakers (flats, bedrij ven, kranen, enz.) verplicht worden gesteld te zorgen voor een storings vrije doorgang van radio- en TV- signalen, dit door middel van een doorzendsysteem bij bovengenoem de veroorzakers. Voorlopige vrijstelling van het betalen van de kijkgelden totdat een voor ons aanvaardbare oplossing is gevonden. Indien wij, ondergetekenden, binnen 3 maanden geen bevredigend ant woord hebben ontvangen, zullen wij overgaan tot het houden van nader te bepalen akties." Bewonersver. Schiedam-Zuid, H. J. v.d. Poort (secr.) „De heren S. van Boeyen en P. Stolwijk (zie hun ingezonden stuk onder „Aktiegroep voor de buiten landers") hebben zeker hun welvaart te danken aan 130.000 buitenlan ders, maar of alle Nederlanders er zo over denken, weet ik zo net nog niet. Vroeger had men veel grote gezin nen, waar de meeste kinderen op de vuile vieze hand-arbeidersmarkt te recht kwamen. Nu heeft men kleine gezinnen en er zijn meer mogelijk heden voor de ouders om de kinderen door te laten leren. Wat gaat er dan gebeuren, meer afgestu deerden waar geen plaats voor is en een tekort op de hand-arbeiders markt. Dan heeft men de laatste 20 jaar de lonen met procenten verhoogd in plaats van centen, zodat het netto loon steeds verder uitelkander groeit. Dat kan wel in een land met veel ruimte, dan zou iedere Neder lander een hoge leidende funktie kunnen hebben. Dan zouden er nog meer buitenlanders bij kunnen, maar dat kan hier toch niet. De hoge salarissen zijn te hoog, de lage te laag. Er moet evenwicht komen in de beloning. Dan is er geen werke loosheid meer en we hebben geen buitenlanders meer nodig in ons volle land. Zo zie ik het". W. Ouwendijk, Hekbootstraat 14c, Rolterdam-7.

Het Nieuwe Stadsblad | 1974 | | pagina 12