ALAAF in gebouw Irene De Rietzeilers maken zich op voor een daverend carnavalsfeest "Wat een planeet" in de Stadsgehoorzaal Op zaterdag 23 februari Inbraken Collecte Groesbeekse tehuizen Pas op voor malafide handel Open Deur dienst Pinasplein „Euphonia" zingt in Nolet Jaarlijkse ledenvergadering K.N.M.T.P. Weer aantal jongerenkampen Schiedamse koren concerteren in Magnalia Deikerk DE RIETZEILERS Nog voor de Rotterdamse première in het pas in gebruik genomen Luxor Theater kan Viaardingen vrijdag en zaterdag avond kennis nemen van een apart to nee lge be uren in de Stadsgehoorzaal. Het is een opvoering van de musical „Wat een Planeet" van Annie M. G. Schmidt met in de hoofdrollen bekende toneelnamen zoals Conny Stuart, Joan Remmelts, Ronnie Bierman en Willem Nijholt. HET NIEUWE STADSBLAD PAG. lö VRIJDAG 8 FEBRUARI 1974 tussen deze 4 dagen uitbundig plezier en de 40 dagen van soberheid die er na kwamen. Vanouds bestond de 40 daagse vasten, waarbij men zich vrijwillige en voorgeschreven verstervingen" oplegde als een geestelijke voor bereiding op het Paasfeest. De behoefte om nog even uit te leven in de goede zin werd 't vasten avondfeest. Met de instelling om echt plezier te willen maken en geen rotzooi te schoppen, willen wij ook in Schie dam 't carnavalsfeest gaan vieren. Al enkele jaren is er de carnavals vereniging „De Rietzeilers". Uit die vereniging is een Raad van Elf geformeerd en ook dit jaar weer regeert Prins Geraldo I tijdens de carnavalsdagen in Schiedam. „De Rietzeilers" hebben als be langrijkste doel 't vieren van een echt carnavalsfeest. Alle financiële voordelen, die uit deze carnavalsvieringen voort vloeien, gaan naar de stichting „Lentefeest". Ook stellen zij zich ten doel om in ieder geval een gezellige carnavals avond te bezorgen aan de invaliden van Schiedam. Wanneer deze avond wordt ge houden is nog in beraad. Wat we wél weten is dat de grotè carnavalsavond voor alle Schie dammers op 23 februari zal zijn in de zaal van „IreneHet festijn begint om 8 uur des avonds. Kaarten voor die avond zijn verkrijgbaar bij de heer Panis, Rubensplein 26, tel. 266958, bij Het Masker in het Broersveld. Muzikale medewerking van zijn majorettes, boerenkapel van Am- brosius en Slavenburgs band. Als u die avond mee wilt maken moet u wel lid worden van de carnavalsvereniging „De Rietzei lers". De heer Panis geeft u desgevraagd alle inlichtingen. Laten we dit jaar eens echt een streep zetten onder de gedachten dat alleen maar in het Zuiden carnaval gevierd kan worden. „De Rietzeilers" hebben 't in de af gelopen jaren al waar gemaakt, dat die sfeer beslist niet alleen in het Zuiden kan ontstaan. Probeer het eens, laat jezelf eens los komen, maak er een feest van! Tot ziens in „Irene"op 23 februari om 8 uur. Alaaf! Uit een winkel aan de Hoogstraat hebben inbrekers wat luxe huis houdelijke artikelen meegenomen. Waarde honderdvijfentwintig gul den. Schade aan de vernielde winkel ruit elfhonderd gulden. Bij fotohandel Van V. eveneens op de Hoogstraat werd een etalageruit vernield en nam men een projectie apparaat alsmede vier camera's mee. Bij sigarenhandel S.K.v.d.B. aan de Gerrit Verboonstraat vernielde men de vitrine en nam twee pijpen en een tabakszak mee. Braakschade: twee honderd gulden. Groggy door val Op de B.K.-laan werd enigszins groggy aangetroffen de Vlaardinger F. V. Vermeer (24) die waarschijn lijk met zijn brommer een val had gemaakt. Hij had enige schaaf wonden en enkele tanden waren door zijn lip geslagen, waarvoor hij in het Gemeente Ziekenhuis werd opgenomen. Voor Officier van Justitie Verdacht van enkele keren brand te hebben veroorzaakt is de 37-jarige kunstenaar P.H. voor de Officier van Justitie te Rotterdam voorgeleid. Enkele dagen geleden werd hij in Ridderkerk gearresteerd, nadat twee weken geleden brand uitbrak in zijn flat. Vorig jaar moest de brandweer tweemaal uitrukken. Na de eerste brand dit jaar is P.H. twee dagen op het hoofdbureau van politie ge weest, maar men zag geen aanleiding hem langer vast te houden. Vlak daarop brak er brand uit in zijn keuken. Iets wat de omstanders angstig maakte. Alom klinken de laatste dagen de carnavalsschlagers „Koeweit, Koe weit, kiele, kiele", „Den Uyl zat in de olie" en andere soortgelijke „meedeiners" en hosmelodieën door de ether tot ons door. Al maanden vinden achter de schermen voorbereidingen plaats om straks de jool en de leut hoogtij te laten vieren. Langzaam aan begint 't dan ergens te kriebelen en je gaat voor jezelf ook de nodige dingen klaar maken om te kunnen gaan carnavallen. Want carnaval is een feest, waarbij je een stuk gezonde levensvreugde wilt beleven, alleen maar door eens (mag 't a.u.b. éénmaal per jaar) alle gewone en ongewone zorgen van je af te zetten! Is er iemand, die een betere methode kent, dan de bij de carnaval gebruikelijke, hl. eens lekker uithossen en om je heen kijken! Om iedereen te zien genieten in een echt ongedwongen „jezelf" zijn. Een paar dagen alle beslommeringen kunnen vergeten, geen zakelijke afspraken na moe ten komen, die je in 't gareel dwingen en je hartstoornissen en een indigestie bezorgen. Een paar dagen per jaar heerlijk los zijn. Carnaval is een feest dat uit 't Zuiden is over komen waaien. Een beetje onbekend en daardoor een beetje onbemind. Sommigen be ginnen 't te leren. Carnaval is helaas ook een festijn dat wel eens verkeerd begrepen wordt. Er zijn nog altijd een aantal mensen, die denken, dat het carnavalsfeest bestaat uit dronke manspartijen, het verleiden van onschuldige meisjes en buiten sporig gek doen. Men neemt dan maar aan dat met carnaval alles Prins Frans de Eerste uit Delft ziet het komende carnavalsfeest van „De Rietzeilers" ten bate van Stichting Lentefeest al helemaal zitten. Hij moet ech ter nog even wachten, want het feest laat nog twee weken op zich wachten. mag. Maar de rechtgeaarde carnavalier laat zijn "verantwoordelijkheid niet thuis. Hij wil alleen maar voor 4 dagen zichzelf zijn. Onze maat schappij dwingt hem al zo lang en zo dikwijls om buiten zichzelf te staan, zich een decorum aan te meten, een gezicht op te zetten, dat 't zijne niet is. Carnaval geeft hem of haar dan de mogelijkheid opnieuw zijn of haar eigen ego te ontdekken, 't Kan een verademing zijn in onze technocra tische wereld. Als je er een geestelijke kater van overhoudt, heb je 't carnavalsfeest niet begrepen. Er zijn nog maar weinig mensen, die 't verband zien dat er bestaat In het Gelderse Groesbeelc staan tehuizen, waar geestelijk gehandi capte jongeren en volwassenen van alle gezindten, geborgenheid vinden. Éénmaal per jaar wordt er voor deze tehuizen een nationale kollekte gehouden, dit jaar in de week van 11-16 februari a.s. Uw geldelijke steun aan deze kollekte kan niet worden gemist. Stelt u daarom onze kollektanten niet teleur. Degenen, die aan deze lijstkollekte willen meewerken, kunnen zich opgeven bij één van onderstaande adressen: mevrouw Pluijm, Borodinlaan 10, tel. 704562; mevrouw Lankester, Kerklaan 43, tel. 705532; dhr. Westerveld, Johan de Wittsingel 277; mevr. Koogje, Rembrandtlaan 24b, tel. 264638. Onnodig te vermelden dat u aan deze adressen van harte welkom bent! Men schrijft ons: „Gebleken is, dat er op het ogenblik een firma in onderhouds- en schoon maakmiddelen telefonisch Schie- damse bedrijven benadert om haar produkten onder het mom van liefdadigheid aan de man te brengen. De Federatie van ouderverenigingen Schiedam wijst er met nadruk op, dat zij niets van doen heeft met dergelijke kolporterende organi saties, die voorgeven de winst op de door hen verkochte artikelen ter beschikking te stellen aan geestelijk en lichamelijk gehandicapten. Gezien de vrijwel volslagen onkon- troleerbaarheid van dit soort handel, dient hiertegen krachtig te worden gewaarschuwd. De federatie adviseert niet op telefonisch, schriftelijk of aan huis onder deze voorwendsels gedane aanbiedingen in te gaan, dan wel reeds bestelde artikelen niet te accepteren". Federatie van Ouderverenigingen „Wat een Planeet" is in tegenstelling tot de vorige musicals van Annie M. G. Schmidt en Harry Bannink, „Heerlijk duurt het langst" en „En nu naar bed", niet een muzikaal blijspel. Dit keer heeft Annie M. G. Schmidt bewust gekozen voor het behandelen van een eigentijds the ma. Vanzelfsprekend heeft Annie M. G. Schmidt er wel degelijk voor gezorgd dat „Wat een planeet" geen zwaarwichtige voorstelling is ge worden, maar in de eerste plaats amusement biedt. In nauwe samen werking met Harry Bannink en Paddy Stone is er een musical gecreëerd die ondanks een dosis pessimisme van Annie M. G. Schmidt het publiek een blije avond bezorgt. Vooral de liedjes van Annie M. G. Schmidt en de produktie- nummers van Paddy Stone werden unaniem door de pers en het publiek geroemd. De muziek van Harry Bannink werd van arrangementen voorzien door de Frans/Canadese arrangeur Claude Denjean, die o.a. voor Gilbert Bécaud en Charles Aznavour jaren lang gearrangeerd heeft. Op het ogenbük is hij werkzaam in Frankrijk. Het koor- en Balletensemble bestaat uit: Connie Burgemeestre, Tonny Dek ker, Ghislaine Engelbertink, Thea Engelen, Tonny Popper, Betty Schrier, Herman Crebas, Merritt Chance, Lykele Haarsma, Ken Mont- moir, Patrich Theunisse en Coen van Vrijberghe. Het orkest onder leiding van pianist Bert Stoots bestaat uit: Bert Stoots, piano; Jaroslav Danek, gitaar; Piet van Zwienen, basgitaar; Rob Hilhorst, slagwerk; Gert van der Veen, orgel, vibrafoon; Richard Emmery, trompet en Piet Engel, saxofoon, fluit. Het is gebleken dat voor „Wat een Planeet" zoveel belangstelling be staat dat de speelperiode zal wbrden verlengd tot in ieder geval december 1974. Inmiddels hebben reeds meer dan 100 voorstellingen van „Wat een Planeet" plaatsgevonden. In de maand december 1973 heeft Phonogram een langspeelplaat uit gebracht van deze musical. De commissie voor het Open Deur- werk van de hervormde gemeente houdt zondag 3 februari een „Open Deurdienst" in de Aula aan het Pinasplein te Rotterdam. In deze dienst zal voorgaan ds. M. C. Baart. Aanvang: 10 uur v.m. Het thema voor deze dienst is gekozen naar aanleiding van het januarinummer van het blad de „Open Deur" dat handelt over de toekomstverwachting van kerk en wereld nl.: „Kijk vooruit". Medewerking aan deze dienst ver leent de Bazuingroep van de C.J.V. uit Viaardingen o.l.v. A. Sebel met solozang door A. Post. De commissie voor het Open Deur- werk nodigt u gaarne uit deze dienst bij te wonen. Iedereen is hartelijk welkom! Zondag 10 februari zal het gecombi neerde koor van de zangvereniging „Euphonia" de Eucharistieviering op luisteren in de kapel van het Nolet- ziekenhuis. Het koor zal begeleid worden door haar combo, alles onder leiding van haar dirigent, de heer Dick Stam. Aanvang 9.30 uur. Ingang Juliana van Stolbergstraat. Iedereen is van harte welkom. Woensdag 13 februari houdt de K.N.M.T.P. haar jaarlijkse ledenver gadering en wel in gebouw Chr. Sociale Belangen. Na de opening door de vice-voorzitter met een kort bestuursverslag en mededelingen zul len door de aanwezigen vragen kunnen worden gesteld aan een forum over allerlei onderwerpen op het gebied van kamerplanten en tuinen. Het is nl. geoleken dat er over het algemeen veel vragen zijn onder de tuinliefhebbers. U kunt uw vragen ook van te voren schriftelijk indienen bij het bestuur. Er heeft een bestuursverkiezing plaats, daar de voorzitter de heer Baron per 1 januari is afgetreden. Het bestuur draagt de heer F. J. van Erk voor om deze funktie te vervullen. Vervolgens treedt de heer K. Degeling periodiek af als be stuurslid, doch stelt zich herkies baar. Tegenkandidaten voor beide funkties dienen schriftelijk te wor den bekend gemaakt voor de aan vang van de vergadering bij de secretaris. Ai met al reden voor de leden om deze vergadering bij te wonen. Opgetogen en enthousiaste brieven van deelnemers van vorig jaar deden besluiten ook dit jaar de jongeren kampen weer te organiseren. Meisjeskamp 10-15 jaar: 13-20 juli in Laren in Gelderland, f 80,-. Voor meisjes, die het gewone dagelijkse leven beu zijn, is dit kamp een hele sterke aanrader. Jongenskamp 10-15 jaar: 13-20 juli in Laren in Gelderland, f 80,—. In dit kamp bestaat een geweldige gelegenheid om ook dat saaie stadsleven te ontvluchten. De jon gens kunnen zich op het mooie kampterrein en in de omgeving enorm goed uitleven. Daarbij zijn ze met leeftijdsgenoten onder elkaar, dus wat willen ze nog meer? Zeilkamp 16 jaar en ouder (ge mengd): 21-31 juli te Leimuiden. Prijs van dit 10-daagse kamp f 125,-. Dit kamp is tevens een internatio naal kamp, dus je kunt er ook jonge mensen uit andere landen ontmoe ten. Hoofdmoot is het zeilen op de Westeinderplas. En er worden excur sies gemaakt naar enkele steden. Opgave voor Rotterdam bij me vrouw A. H. Copper-Meuldijk, Nieu we Binnenweg 29c; voor Schiedam: Pastorie, Dam 30. En... mocht de prijs niet zo best vallen, dan is daar wel over te praten, terwijl bij opgave vóór 15 juni een extra korting wordt ge geven, evenals voor meerdere deel nemers uit één gezin. Twijfel nu eens niet, maar probeer het eens een keer! De stichting Schiedamse Gemeen schap afdeling Zang organiseert op vrijdag 22 februari een concert in de Magnalia Deikerk aan de Albarda- straat, waarbij een concert zal gegeven worden door het Senectute-koor, het Schiedams Christelijk Mannenkoor, het Schiedams Vrouwenkoor, het R.K. Gemengdkoor „Laus Deo", het R.K. gemengdkoor „Bel Canto" en het Gemengdkoor „Excelsior". Met mede werking van de pianist/organist Jaques van Oortmerssen. Aanvang: 8 uur.

Het Nieuwe Stadsblad | 1974 | | pagina 16