Cor Bolmers weer terug als wethouder? Drs. Jan Simons gaat P.v.d.A.- fraktie leiden in nieuwe raad vakantie besproken? Hermes-DVS beëindigt contract met full-time- trainer Pastoor Th. Bakker (66) overleden MEMISA KANTINE- INBRAKEN X X X x**** Cor Hoorman in eigen zaak De kandidatenlijst die de Partij van de Arbeid afdeling Schiedam op korte termijn moet gaan samenstellen voor de komende gemeenteraadsverkiezingen biedt tal van verrassingen. Hoewel de besloten ledenvergadering van deze partij op korte termijn zijn goedkeuring aan het voorstel moet geven, heeft het afdelings bestuur de lijst zo goed als gereed. LIESTING-brillen geven licht in de duisternis en duisternis in het licht testing BRILLEN HET NIEUWE STADSBLAD PAG. 24 WOENSDAG 13 FEBRUARI 1974 De ervaringen, die onze vereniging in de afgelopen 2 jaar heeft opgedaan met een full-time trainerscontract, zijn van dien aard dat wij menen hiermede niet verder te moeten gaan omdat het niet mogelijk is overdag te trainen, daar senior-spelers een volledige werkkring hebben en onze junioren door de schooltijden in het algemeen eerst na half zes beschik baar zijn. Om deze reden vinden wij het wenselijk een part-time trainer aan te stellen voor de A- en B-selecties van de senioren en een part-time trainer voor de jeugdselecties. Het bestuur van de C. F.C. „Hermes-DVS" heeft in verband hiermede besloten het huidige full time contract met de trainer per 30 juni 1974 te beëindigen. Voor de bezetting van de trainers- posten zal op korte termijn met eventuele kandidaten contact ge zocht worden. Dirigent A. de Bruyn, die zijn mannen naar grote hoogte weet te voeren. De jaarlijkse feestavond ingezet met een concert van het Schiedams Politie Muziekgezelschap op vrij dag 8 februari is een succes geworden voor de dirigent en zijn mannen. Geopend met When the Saints" in -dixielandstijl was een genoegen om naar te luisteren, eveneens de werken van S. Egberts en de Politietamboermars, ge bracht door de mannen van hoofd agent D. Gelder blom. Daarna kwam het grote werk", zoals de English Suite van Gerard Boedijn en Air Baroque van Henk van Lijnschoten. Air Variations van Geo. Doughty, waarbij de bariton-solo werd vertolkt door de hoofdagent H. J. van Son. De andere werken ook met accura tesse uitgevoerd. De avond werd na de pauze besloten met een op treden van het Apollo Trio. Goed voor een dansje op de vloer. C. F.C. secretaris ,Hermes-D VS" Alle aandacht voor het tamboergezelschap... De belangrijkste kandidaat op de hele lijst is drs. Jan Simons, tot voor vier jaar fraktievoorzitter van de P.v.d.A. in de gemeenteraad en de man, die ook tijdens deze rit de grijze eminentie" van de grootste P.v.d.A.-fraktie wordt genoemd. Hij zal tijdens de nieuwe periode van de Schiedamse gemeenteraad, die begin september van start gaat, fraktievoorzitter van de nieuwe P.v.d.A.-groepering, die dit maal zonder een gecombineerde P.v.d.A./- P.P.R.-lijst de verkiezingen ingaat, worden. Drs. Jan Simons is, hoewel een socialist in hart en nieren, bepaald een buitenbeentje in zijn partij te noemen. Hij is namelijk één van de directeuren van Pakhoed Holding en is in dit wereldconcern belast met de beleggingen van de „sluimerende gelden". Drs. Jan Simons, die econoom is, wordt echter geen lijsttrekker, hoe wel hij daarvoor wel door zijn partij is gevraagd. De eerste plaats op de P.v.d.A.-lijst wordt ingenomen door de bekende Kethelse arts dr. R. van der Veer, in dat deel van Schiedam een erg gewaardeerde huisarts. Dr. Van der Veer heeft echter geen politieke ervaring en wordt hoewel lijsttrekker geen fraktievoorzitter. Deze funktie is weggelegd voor de oude politieke rot Jan Simons. Derde op de lijst wordt naar alle waarschijnlijkheid de huidige bekri tiseerde wethouder voor stadsont wikkeling en financiën Cor Bolmers. Hij is bij de oudere generatie in zijn partij erg getapt, maar de jongere groepering onder aanvoering van het reeds zittende gemeenteraadslid Wim de Visser wil hem nog liever vandaag dan morgen kwijt. Toch blijft hij volgens de nog geheime bestuursvoordracht in funktie en wordt naar alle waarschijnlijkheid ook weer kandidaat gesteld voor een wethoudersfunktie Op de voordracht staat ook de naam van de huidige P.v.d.A.-fraktievoor- zitter in de Schiedamse gemeente raad Arie Verlinde. Hoewel hij wel in de raad zal terugkomen, is hij door het bestuur niet meer voorgedragen voor de funktie van fraktievoorzitter. Op de lijst komt naar alle waarschijnlijk heid ook voor de naam van ir. Cees Boerman, ook een man die tot voor vier jaar zitting had in de Schie damse gemeenteraad en ook een man, die de afgelopen vier jaar node in de raad is gemist. Voor het overige s zijn de namen nog niet uitgelekt, maar de overige kandi daten voor de gemeenteraad kunnen nauwelijks enige verrassing bieden. Wat wel een verrassing is, is het ontbreken van de naam van de huidige wethouder voor onderwijs, cultuur en sportzaken, Truus Ver- wey-de Graaff, op de voorlopige lijst. Zij heeft al enige tijd geleden de wens te kennen gegeven er na zoveel jaren mee te stoppen, maar of zij terugkomt hangt nog steeds af van de ledenvergadering van de Partij van de Arbeid. Er wordt op dit moment wel sterke aandrang op haar uitgeoefend om wel terug in de raad te komen. Van twee zittende raadsleden is bekend, dat zij in geen geval meer zitting willen nemen in de nieuwe gemeenteraad. Dat zijn de sigaren winkelier Siem van de Berg en de voorvechtster van de Gorzen/Schie- dam Zuid-problemen, Alie Krikke- Hien. Zij vinden het na al die jaren welletjes en willen hun zetel graag afstaan aan de jongere generatie. R.M.v.H. Twee en 'n half jaar garantie op uw bril; Wij komen ook aan huis; Zo mogelijk: uw bril klaar terwijl u wacht; Leverancier van contactlenzen onder medische begeleiding. Hoogstraat 154 Schiedam Tel. 263787 In de kantine van de handbalvereni ging D.W.S. heeft men aan de achterkant een ruit ingedrukt. Men opende een niet afgesloten kassa die leeg bleek te zijn. Er wordt niets vermist, schade f 20,—. Ook de voetbalvereniging Excel- sior'20 kreeg ongewenst bezoek door aan de achterkant eveneens een ruit in te drukken. Een niet afgesloten kassa bevatte een bedrag van ongeveer f 10,— aan klein geld. Zondag 10 februari is op 66-jarige leeftijd te Dordrecht de oud-pastoor van de Oud-Katholieke parochie te Schiedam, Th. Bakker overleden. Na in 1937 korte tijd kapelaan te Schiedam te zijn geweest bij pastoor P. J. van Harderwijk, werd Theodo- rus Bakker op 1 januari 1938 benoemd tot pastoor van de Oud- Katholieke parochie van de H. Johannes de Doper te Schiedam. Hij zou tot 1 oktober 1946 te Schiedam blijven. In Schiedam was hij samen met zijn echtgenote een grote steunpilaar voor parochianen en anderen gedu rende de oorlog 1940-1945. Veel heeft hij gedaan voor de voedselvoorziening door zelf voed- seltransporten te organiseren. De pastorie was een plaats waar velen een tijd lang konden onderduiken. Het was daarom niet verwonderlijk dat de parochie op 19 augustus 1945 haar grote dank uitsprak jegens pastoor en mevrouw Bakker- De Jager voor het vele dat zij met gevaar voor eigen leven in de parochie en daarbuiten hadden ge daan. Van 1946-1970 was pastoor Bakker herder van een der Oud-Katholieke parochies te Utrecht, van 1970 tot zijn overlijden, pastoor van de Oud-Katholieke parochie te Dord recht. Op donderdag 14 februari a.s., zai 's avonds om 8 uur in de Oud- Katholieke kerk op de Dam te Schiedam een H. Mis gevierd wor den, tijdens welke dienst voor de overledene zal worden gebeden. En ook al aan 't vervoer gedacht Wij brengen u graag met uw hele gzin tot 8 personen en al uw bagage (inclusief de fiets) naar uw vakantie oord. Wij hebben wagens welke daar speciaal voor ingericht zijn, zonodig kompleet met een aanhangwagen Denkt u eens aan het gemak: de wagen bij u thuis voor de deur en vandaar rechtstreeks naar uw huisje op de Veluwe (of waar dan ook) gebracht worden. Geen gesjouw en vooral de kinderen vinden het prachtig met zo'n mooie wagen. Voor één rijksdaaldertje kunnen ze gaas, verband en pleisters kopen. Voor twee rijksdaalders helpen ze een framboesia-patiëntje van zijn verschrikkelijke zweren af. Voor vijfentwintig gulden genezen ze een melaatse. Zo lees ik verder dat een kliniek voor f500, een microscoop kan aanschaffen en dat men voor tienduizend gulden een ziekenhuis neerzet. (Was dat bedrag voor het Gemeente-Ziekenhuis niet iets in de orde van negenentwintig miljoen? „HELPEN OF DOOD LA TEN GAAN? is de kreet onder de foto van een stakkerdje, die nog bestaat uit een handjevol menselijke botten en anders niks. We praten over „Nivellering"... Bedenk dan eens hoe onfatsoenlijk goed wij het hier hebben met volop te eten voor iedereen en medische verzorging tot-en-met. Een sociaal werkster uit Ethiopië schrijft: „Er heerst hier op het ogenblik een ontzettend grote hongersnood. Overal is gebrek aan voedsel, medicijnen en dekens. Snelle hulp betekent levenskansen Uit het eiland Pentecöte-Nieuwe Hebriden wordt gevraagd om steun „want ik zit hier alleen, zonder confrater, zonder auto, zonder radio. Mei mijn mensen heb ik een klein kliniekje gebouwd. Alles werd op de rug aangedragen. Maar het gebouwtje is nog leeg. Kunt u ons helpen aan bedden, wiegjes, een verlostafel? Vindt u dat hier wat aan gedaan moet worden? Of wilt u er liever niets over horen? „Ieder voor zich en God voor ons allen Ja, Memisa is een katholieke instelling, is dat een bezwaar? Evenals het Leger des Heils en ons Rode Kruis helpt Memisa waar dat nodig is, aan alle lijdenden over heel de wereld. GEEFT u wat u missen kunt en laat uw linkerhand niet weten wat uw rechter gireert op nummer 51360 t.n.v. Memisa, Rotterdam. SE BAST IA AN Wilt u graag iets meer weten over de kosten Bel overdag 37.07.33 (dhr. R. Kroon) of komt u even langs het hoofdkantoor aan ons nieuwe adres: EUROTAX B.V.. 's-Gravelandseweg 408. in Schiedam. De kosten zullen u meevallen Met ingang van 12 februari jl. is de slagerij van Guus van Wissen, Rotter- damsedijk 236 overgenomen door Cor en Hannie Hoorman. Het is een prettige zaak geworden met een goede bediening en vooral een moderne zaak. Gericht op de moderne vrouw van nu. Een zaak om van harte aan te bevelen...

Het Nieuwe Stadsblad | 1974 | | pagina 24