Oranje Nassauschool zit in de onderwijsproblemen <m i MAK tSiluere Stedelijk Gymnasium helpt bij redding Romeins schip Drie leerkrachten voor 150 leerlingen Onze voorjaars kollektie ^ijkstob Verkiezingen voor de deur NIVON Schiedam E. Stolz 9 De Vereniging voor Christelijk Onderwijs Schiedam, een vereniging waarbij in Schiedam tien scholen voor het basisonderwijs en één school voor ditzelfde onderwijs in Rotterdam en drie scholen voor het voortgezet onderwijs, die allen in Schiedam zijn gevestigd, zijn aangesloten heeft een tekort aan onderwijzend personeel. BROERSVEST 19 Waar wacht U nog op in vele kleuren, staat reeds voor U klaar bij: Het Rotterdams Opera- en Operettegezelschap presenteert: „DIE CZARDAS FÜSTIN" Mi m ARCHITECT VOETEN VLINDERS V r&sbureau DE MAGNEET BV Voor uw Vakantie- en Zakenreis HET NIEUWE STADSBLAD PAG. 3 WOENSDAG 13 FEBRUARI 1974 i Sekretarlaat Damlaan 242 tel. 70.84.86 Het tekort is het grootst bij de tot deze vereniging behorende Oranje Nassauschool aan de Francois Haver- smidtlaan in Schiedam. Daar zijn momenteel voor ongeveer 150 leer lingen precies drie leerkrachten beschikbaar, waarbij het hoofd van de school dan is inbegrepen. De nood steeg de Oranje Nassau school gistermiddag tot de lippen toen twee leerkrachten, Wim Hoo- gendijk en Leny Schop besloten voortaan als man en vrouw door het leven te gaan. Niet zo zeer dat men in deze kringen het celibatair zijn propageert, maar het kersverse echt paar Hoogendijk-Schop besloot na hun huwelijk naar Woudenberg te verhuizen, waar een riante eenge zinswoning als trekpleister diende voor een dubbelfunktie bij het basisonderwijs in deze plaats. De bruiloft van de op deze school zeer populaire Wim en Leny, werd door iedereen uitbundig gevierd, maar als er ergens sprake was van een kater was dat vanmorgen wel. De drie overgebleven leerkrachten moeten met elkaar nu dus aan ongeveer 150 leerlingen lesgeven en deze leerlingen zijn uiteraard ver deeld over zes klassen. Dat betekent dat men klassen moet gaan combi neren, hetgeen op zich al bijna niet te doen is, of van het ene lokaal naar het andere rennen hetgeen het onderwijs bepaald niet ten goede komt. Voorlopig wil men de toe stand wat verlichten met het tijde lijk aanstellen van kwekelingen en hospitanten, maar deze maatregel is van tijdelijke aard en alleen maar bestemd als een doekje voor het bloeden. Ook heeft men na officiële toestem ming het besluit moeten nemen bepaalde uren van de dag kipderen naar huis te sturen, omdat er geen onderwijzers beschikbaar zijn. Het bestuur van de Vereniging voor Christelijk Onderwijs had alle hoop gevestigd op een potentiële kandi daat voor de school. Deze nieuwe onderwijzer luistert Het gisteren getrouwde echt paar Wim Hoogendijk en Leny Schop. Beiden behoorden tot het onderwijzend personeel aan de Oranje Nassauschool. Hun vertrek is de oorzaak van veel problemen aan deze school. Huidarts PRAKTIJK HERVAT a. s. woensdag Dit is dan de Oranje Nassau school aan de Francois Haversmidt- laan, die flink in de onderwijsproble men zit. naar de naam Buma en is nog in militaire dienst als soldaat schrijver in Assen. Iedereen werkte hard mee om „meester" Buma op korte termijn uit militaire dienst en naar Schiedam te krijgen. Dat mislukte in laatste instantie, omdat het ministe rie de reeds benoemde meester Buma geen vrijstelling van militaire dienst wenste te verlenen. Secretaris van de Vereniging voor Christelijk Onderwijs te Schiedam is de heer A. M. Vogelij. Wat zegt hij van de onderwijsproblemen van de Oranje Nassauschool. ,,Wij doen ons best, er zijn nogal wat sollicitaties van leerlingen die in het laatste jaar van hun opleiding aan de pedago gische academie of in militaire dienst zitten. Dit laatste is nu een moeilijkheid, wij hebben wel een regering die tegen defensie is, maar op dit terrein zijn ze kennelijk niet tegen defensie". R.M.v.H. Die moet beslist in uw aquarium: HALFSNAVELBEK SNOEKJE normaal 4, Nu 2 Stuks VAANTJES Leuk plantje Nu 2 voorA t is weer bij Schiedam - Telefoon 26.28.51 Donderdagavond Koopavond fSILVEIE lAJÉfSül CO O CM BROERSVEST 135 van Emmerich Kalman Op vrijdag 15 februari in het Passage theater te Schiedam. De hoofdrollen worden vertolkt door Sophia Ridderhof, Henk van Megchelen, Engel Maragkos, Ka- rel Burgmans, Ger Venneker, F.lly Ledder, Lou v.d. Vreede, Tom Meyer, Ken Weekenstroo Gaste danssoliste: Rita Prinsv. Twist Koor en Orkest staan o.l.v. Arie Keyzer R.O.O.G.'s Balletgroep Annie v. Twist Regie: Jan van Twist. Plaatsen 6,50 promenade aan de kassa van 18.00-21.00 uur, of telefonisch van 11.00 tot 15.00 uur 26.95.63. donder dag 14 febr. Informatie en diaprogramma over BUITENLANDSE NATUURVRIENDENHuizen en WINTER EN BERGSPORT in zaal 1 van IRENE Nieuwe Haven 155 Aanvang 8 uur. Entree 75 cent SCHEEPSRAMP! In Zwammerdam zinkt een Romeins schip voor de tweede keer! Zo meldt een comité van het Stedelijk Gymnasium te Schiedam, dat vrijdag j.l. een aktie is gestart tot behoud van de bij Zwammerdam in de bodem aangetroffen resten van een Romeins schip. Zoals bekend is, zal het conserveren en restaureren van die unieke vondst een bedrag van één kwart miljoen gulden vergen. En dat geld moet op korte termijn bijeen gebracht worden. Het comité van het Sted. Gymna sium Schiedam gaat dan ook gelden verzamelen. Op dinsdag 12 februari wordt er op school een collecte gehouden, terwijl ook op de ouders van de leerlingen een beroep wordt gedaan voor een financiële bijdrage. De aktie is gestart door de Lande lijke Ouderraad Zelfstandige Gym nasia (secretariaat: Lohengrinstraat 22, Den Haag), die van mening is dat de redding van het unieke Romeinse schip een typisch geval is, waar alle gymnasiasten de schouders onder dienen te zetten. Met de aktie hoopt men ook de aandacht te vestigen op deze zelfstandige gymnasia. Twee verkiezingsdata komen nader bij: op 27 maart a.s. voor de leden van de provinciale staten van Zuid- Holland en ruim twee maanden later, op 29 mei, voor de leden van de gemeenteraden. Vanaf 13 februari a.s. üggen de kandidatenlijsten voor de verkiezing van de leden van provinciale staten ter inzage bij de secretarie-afdeling bevolking^ c.a., Westvest 7. Op 15 februari a.s. wordt in het gebouw Oude Delft 137, 's middags om vijf minuten over vijf, een openbare zitting gehouden, waarbij het hoofd stembureau in de kieskring V (Delft) zal beslissen over de geldigheid van de ingeleverde kandidatenlijsten voor deze eerstkomende verkiezing. «süt Het nieuwe kerkje in aanbouw. Hier ziet men de plaatsen waarin straks de panelen geplaatst worden... Vervolg van pagina 1 onder de lijst door en wordt hard. Het'kan daardoor jaren mee. Het lood wordt ook op een speciale manier aangebracht. Ieder genum merd malletje is een onderdeel van het paneel. Dat tegen het Licht gehouden tot volle schoonheid komt. De architect hiervan is de heer Schotborg. Het wordt voor een kerkje in Santa Rosa, waar pastoor Jan Bouman O.P. briefwisseling houdt over de vorderingen en geregeld foto's van de bouw zendt. Het wordt een kerkje met een toren en een klok. En de panelen worden straks in delen vervoerd, éen mon tagesysteem dat goed werkt, zonder risico. Het is tenslotte niet de eerste keer dat werk van hun kunstzinnige handen de weg naar het buitenland vindt... Iets anders waar ze mee bezig zijn. Iets voor een schoenenfabriek. Flet is nog in klei uitgebeeld, maar als je alleen maar naar de afdruksels van een paar voetjes kijkt. De tenen. Het moet nog gebakken en verder afgewerkt worden. Een eigentijds werk, maar zuiver uitgebeeld. Een klein kunstwerkje. Zoals alles de moeite van het bekijken waard is. Gouden handen hebben ze, deze gebroeders Henderickx en ze vullen elkaar mooi aan. Ze doen gewoon hun werk in opdracht en leven zich geheel in kleuren uit. Straks wordt dat kleine kerkje op Santa Rosa geopend. De nadruk valt dan op die kleurige panelen, op het mozaiek van de Grote Herder. Werk van twee bekende glazeniers. Meer bekend in het buitenland als in eigen stad of land. Al verandert dat gelukkig al. Op het atelier boven, waar ook weieens lezingen worden gehouden, doen tweesvlinders hun winterslaap. De diertjes zitten doodstil met toegeslagen vleugels, eten niets, maar fladderen af en toe weg om van plaats te veranderen. Dichtbij de gashaard. Van de kleuren van hun vleugels is nu niets te zien. Mogelijk dat Frits ze straks ergens in afbeeldt. Ze doen hun winterslaap hier. Of ze die overleven is nog een open vraag. Ze zijn zó stil, zó broos. Frits heeft een stoel over de ene gezet, zodat er niet op getrapt kan worden. Een wonderlijk stel deze kunste naars in hart,, en nieren. Mensen waarop we gerust trots mogen zijn, want ze blijven gewoon zichzelf. Een ander zou misschien een atelier met tierelantijntjes moeten hebben. Zij niet. Af en toe houden ze een lezing. Maar doen voor de rest gewoon hun werk. Nou ja, gewoon We hebben er de grootste bewon dering voor en dat mag ook weieens gezegd worden...! M.W.-S. Gerrit Verboonstraat 1 Schiedam, Tel. 266077 I AT A

Het Nieuwe Stadsblad | 1974 | | pagina 3