Met filmeditie 'Help de dokter verzuipt' Martine Bijl en Toon Kortooms deden een avondje Spaanse Polder Vluchtig gesprekje der Wei met Martine Bijl OpelManta: de verstandige coupé wT1 voor Rob van vanaf f 11.913,- Pietersen Co Schiedam EEN VAN DE DRIE beet.... Help de dokter verzuipt, de beroemde roman van Toon Kortooms is verfilmd. Donderdag gaat de film met in de hoofdrollen o.a. Jules Croiset, Martine Bijl, Piet Bambergen, Leen Jongewaard en Willeke van Ammelrooy in première. In Rotterdam geschiedt dat in het Thalia theater. De diverse uitgaven van Toon Kortooms komen nogal in wat boekenkasten voor, maar de filmeditie ontbreekt. Gisteren werd dit met veel foto's opgesierde boekwerk aan de boekhandel aangeboden. Dat gebeurde in het boekendepot „De Maasstad" aan de Graafstroomstraat in de Spaanse Polder in Rotterdam. HET NIEUWE STADSBLAD PAG. 20 VRIJDAG 22 FEBRUARI 1974 Rotterdam dat Martine Bijl met Toon Kortooms kreeg aangeboden... „De Alfer" had incl. BTW en ex General Motors Continental Showroom: Broersvest 74-76 Ruime parkeergelegenheid De schrijver Toon Kortooms haalt hier enkele herinneringen op uit zijn 1^^1111111.^ VcHl jeugd met het gezin van 14 kinderen... VCr(ÜCllStC Even aandacht voor de fotograaf tussen het signeren der boeken door... Gisteravond is in de aula van het Stedelijk museum te Schiedam de heer Bob van der Wel onderscheiden met de penning van Verdienste der S.G. Die hem werd opgespeld door de voorzitter der S.G. de heer W. Meinen. Deze onderscheiding viel hem ten deel voor het vele werk dat hij al 20 jaar als lid van de Vrienden van het Stedelijk museum voor jonge kunstenaars heeft verzet en hun de kans gegeven heeft hun debuut te maken. Ook heeft hij ruime aandacht geschonken aan de am ateur-muziek verenigingen Ineens stond zij tussen de boeken rekken van het Algemeen Boeken depot ,,De Maasstad" N.V. aan de Graaf stroom straat 12 te Rot terdam. .Moeilijk te vinden"aldus Martine Bijl en later ook de schrijver Toon Kortooms. Beiden waren ze gekomen om de filmeditie van het boek van Kort ooms Helpde dokter verzuipt" te signeren. Martine Bijl heeft hierin, zoals u elders leest, haar eerste filmrol. Zij is eigenlijk nog slanker dan op het tv.beeld, Martine Bijl, maatje 36. Martine, die boven alles het liefste zingt. Blij is met de acht platen, die er al van haar gemaakt zijn en waarvan Benjamin" haar liefste schijf is. Martine zo blond als het maar zijn kan. Ongekun steld eenvoudig, rank in haar lange zwarte rok met het simpele groene Alle aandacht voor het boek over Martine Bijl in de film „Help de dokter verzuipt Voor deze eerste aanbieding waren Toon Kortooms en Martine Bijl naar de Spaanse Polder gekomen om het boek ten doop te houden. Voordat dit het geval was werd er eerst een klein gedeelte uit de film vertoond en een eerste indruk geeft weer dat het daar irj^ de Brabantse Peel, waar „Help de dokter verzuipt" zich afspeelt een knotsgekke toestand is. De grote attraktie in de film is buiten de charmante Martine Bijl, natuurlijk Piet Bambergen die over wankele houten bruggetjes loopt die op instorten staan. „Help de dokter verzuipt" is het verhaal van uiterst zonderünge me dicus Edmund Angelino die op een goed of kwaad ogenblik in de Peel terecht komt. Uiteraard worden daar de vreemdste toestanden be leefd, maar dat niet alleen, ook de andere bewoners van de Peel zijn ietwat aan de vreemde kant, maar goed half Nederland kent het boek 7o langzamerhand wel. Bij deze ontvangst waren er geschen ken voor Martine Bijl en voor Toon Kortooms die inging op zijn loop baan. Een loopbaan die uiteraard begon in de Peel, waar Toon Kortooms zijn jeugdjaren heeft doorgebracht. Alle romans die door Toon Kortooms zijn geschreven spelen zich af in de Peel. Een opname uit de film waar de dokter werkelijk bijna verzuipt. De filmeditie met 47 foto's uit en over de film is bij de boekhandel voor tien gulden verkrijgbaar. De liefhebbers van Toon Kortooms kunnen de film vanaf vrijdag dus in diverse Nederlandse bioscopen zien. R. M. van H. bloesje. Niets geen poespas omdat ze zich nu het air van filmster aan zou kunnen meten. Martine die ook graag schrijft. Bekend van haar hand zijn Elfje, twualfje" en het vervolg daarop „Elfje, twaalfje en het lentepenseel"Zij wil nog meer schrijven. Platen opnemen. Zingen omdat dit toch boven alles gaat. Met Toon Kortooms heeft zij de film al gezien. Maar weet dat ze hem pas goed kan beoordelen, als ze hem een paar keer gezien heeft. Dit is allemaal nog zo vreemd. Ik kan me dat voorstellen, hoewel het me wel een leuke ontspan nende film lijkt met Piet Bam bergen, Jules Croiset, Leen Jonge waard, Willeke van Ammelrooy, Ward de Ravet, Romain Devoninck enz. in de hoofdrollen. Volgende week heeft de première hiervan in Rotterdam plaats. We hebben er een klein stukje van gezien gister avond in de hal van het pand aan de zo moeilijk te vinden straat bij mist in de Spaanse Polder! Waar boekhandelaren hun koopavond hadden en zodoende een glimp van de bekende schrijver en Martine op konden vangen. Hoe Martine het vindt.in de serie „Een van de drie" op de tv. mee te doen. Erg fijn werk is haar oordeel. Hoewel zij het jammer vindt dat Guus Oster niet meer meedoet en het een wisselend team geworden is. Maar iedere uitzending vindt zij even plezierig. Zoals ook het leven voor haar is. Geen toekomst plannen maar elke dag opnieuw genieten van het leven. Of ze van mooie kleren houdt? Er komt even een verwonderde blik in die donkere ogen. Ik maak me daar niet zoveel zorgen over, licht ze toe. Er zijn zoveel andere dingen die belangrijker zijn. Martine Bijl als Irene Muller uit het boek „Help, de dokter verzuipt". We zullen het volgende week zelf kunnen zien. Als de film dan op het theaterdoek verschijnt. M. W.-S. Je moest wel even geduld hebben voordat je met het boek „Help de dokter verzuipt..." aan de beurt kwam. Afgelopen zondag hield SHV „de Alfer" een onderling concours in de Marinehaven te Hellevoetsluis. Zoals uit onderstaande uitslag blijkt, vin gen de 22 aanwezige leden bijzonder veel vis deze dag. In totaal n.l. 834 stuks. Uitslag: 1. J. Koedoot 79 stuks, 1580 cm. 2. D. Muilwijk 64 stuks, 1280 cm. 3. H. Burggraag 59 stuks, 1 180 cm. 4. H. van Katwijk 58 stuks, 1160 cm. 5. R. Muilwijk 55 stuks, 1100 cm. 6. K. Muilwijk 54 stuks, 1080 cm. 7. P. de Jong 50 stuks, 1000 cm. 8. K. de Hartog 49 stuks, 980 cm. 9. A. Burggraaf 47 stuks, 940 cm. 10. W. v. Dijk jr. 37 stuks, 740 cm. 11.1. v.d. Kley 34 stuks, 680 cm. 12. F. de Jong 34 stuks, 680 cm. 13. P. den Hartog 33 stuks, 660 cm. 14. P. Geul 32 stuks, 640 cm. 15. R. Bonefaas 28 stuks, 560 cm. 16. W. van Dijk 28 stuks, 560 cm. 17. K. Schramade 27 stuks, 540 cm. 18. B. Swam 15 stuks, 300 cm. 19. Th. Mackay 12 stuks, 240 cm. 20. D. Versteeg 1.0 stuks, 200 cm. 21. Q. Bonefaas 10 stuks, 200 cm. 22. E. Bonefaas 9 stuks, 180 cm. Zondag a.s. verzamelen bij de Margriethal om kwart voor zeven.

Het Nieuwe Stadsblad | 1974 | | pagina 20