wm Twee extra-banen kan te kort aan tennisbanen een beetje opheffen Jubilea Wilton Fijenoord WALDO •499,- 674,- Denkt u aan de korenavond 844,- VOORWERPEN1 KARNAVAL BIJ INSTUIF SCHIEDAM IN DISCUSSIE MET T NKV 861*** Bruto inhoud 290 liter, inhoud diepvriesvak 40 ltr., breed 52 cm., diep 56 cm., hoog 141 cm. Temperatuur diepvriesvak -18° C en lager. Vol-automatische ontdooiing en water verdamper. Prijs709,— Geveke korting135, 574,— Marijnen premie.75, Geveke prijs Wij brengen hem nog bij u thuis ook Na een verwoede strijd is het park-eigenaar John van Vliet gelukt uitbreiding van zijn tennispark te krijgen. Mede door het feit, dat het aantal tennisbanen in Schiedam lang niet voldoende is om de behoefte ernaar op te vangen, worden er twee banen aan het tennispark toegevoegd. 863*** Brito inhoud 290 liter, inhoud diepvriesvak 70 ltr., breed 55 cm., diep 60 cm., hoog 157 cm. Temperatuur diepvriesvak, minimaal - 18° C, vol-automatische ontdooiing en water verdamper. Prijs929,- Geveke korting 180, 749,— Marijnen premie. 75, Wij brengen hem nog bij it thuis ook 865*** Bruto inhoud 335 liter, combi-kast, koelkast 190 liter, diepvrieskast 145 ltr., 2 compressoren, 2 koel systemen, 2 thermostaten onafhankelijk van elkaar te gebruiken. De koelkast met vol-automatische ontdooi ing en waterverdamper. Breed 60 cm., diep 62 cm., hoog 170 cm. Prijs1209,— Geveke korting290, 919,—- Marijneiji premie.75, Wij brengen hem nog bij u thuis ook Citroen-dealer soepele garantie-regeling SINGEL 41-45 cBOKELWEG 88-90 A k. TEL. 263705 jA HET NIEUWE STADSBLAD PAG. 8 VRIJDAG 22 FEBRUARI 1974 75 jar muryiMi BROERSVEST 58 NIEUWLANDPLEIN 57 Zoals ieder jaar zal sociëteit Instuif Schiedam ook dit jaar weer een grandioos karnavalsfestijn organi seren. Het zal a.s. zaterdag 23 februari, in Arcade, Lange Haven 71, worden gehouden van 20.30 uur tot heel diep in de nacht. Verwacht wordt dat uiteraard iedereen ver kleed komt, met boerenkielen, klompen, petten en alles wat nog meer gek staat. Dit feest kost de leden van de Instuif f5,— entree en niet-leden kunnen ook naar binnen, al kost dit wel f 1,— extra. Om 20.30 uur zal John Morris en zijn Top 20 disko-show de spits afbijten met een denderende show van platen en lichten. John Morris, vooral bekend van een vreselijk gezellige Schiedamse voetbalvereni ging, is geen onbekende voor het Instuif-publiek en met zijn interna tionale ervaring zal hij geen moeite hebben om de sfeer er al meteen in te brengen. Om 21.00 uur zal Prins Rudolfus de le en zijn gevolg (de Raad van Elf) zijn opwachting maken op een vreselijk originele manier, daarbij begeleid door de Keilebijters van St. Radboud uit Kethel. Deze muziek vereniging staat al jaren borg voor o.a. echte onvervalste boerenblaas- muziek, dit om, als dat nog nodig mocht blijken de sfeer extra te verhogen. Dan zal om 22.00 uur in de foyer onze eigen Cor met de Instuif diskotheek de „suikerbiete" door de geluidsboxen laten klinken. De Keilebijters van St. Radboud zullen een paar maal de zaal voorzien van sfeervolle klanken, terwijl John Morris en Cor om en om in de zaal en in de foyer zullen draaien, dit alles onder het toeziend oog van Prins Rudolfus en zijn Raad van Elf. Ook zal de prins een prijs uitreiken aan de best vermomde man en de meest onherkenbare vrouw van deze avond. Ook zal er een nog nader bekend te maken persoon verheven worden tot opper keilebij(ts)ter van dit jaar. Reden te meer om allemaal zaterdag 23 februari naar het gekostumeerde bal van de Instuif te komen. Dat uitbreiding broodnodig is beves tigen ook de woorden van John van Vliet zelf. „Inderdaad is het banen- tekort in Schiedam veel te groot. Nu tennis eindelijk haar image van een „elite "-sport begint te verliezen, zien parkhouders en verenigingen dat ze op een bepaald moment hó moeten zeggen, omdat het aantal banen niet in de behoefte kan voorzien Waar voor de oorlog de niet meer bestaande vereniging „de Schans" haar twee banen had, zal binnenkort weer aktief getennist worden, want men is al druk bezig om voor aanvang van het nieuwe tennis- seizoen (1 april) de banen volledig speelklaar te maken. Speelklaar, want de op tennispark Van Vliet spelende vereniging T.S.F. heeft nu eindelijk haar ledenstop op kunnen heffen. Zij kan nu weer groeien. Maar dit niet alleen, zij kan nu ook een aantal sportieve Schie dammers een brok aktieve rekreatie aanbieden. „Helaas", zegt John van Vliet, „denken nog altijd veel mensen, dat het woord tennis met een hete aardappel in de mond moet worden uitgesproken. Dit mocht dan een tiental jaren geleden het geval zijn, maar tegenwoordig is daar totaal geen sprake meer van. Ook de bewering dat tennis een dure sport is, is volkomen ten onrechte. Want ga maar eens na wat deze sport zoveel meer te bieden heeft in vergelijk met een aantal andere sporten. Natuurlijk worden velen afgeschrikt bij het horen van een bepaald kontributie-bedrag, maar ze vergeten daarbij, dat ze niet alleen een middag of ochtend in het weekend een balletje kunnen slaan, maar het hele weekend én zelfs door de weeks nog volop terecht kunnen. Zeker voor de jeugd is dit niet onaantrekkelijk, want zij krijgen de gelegenheid om 's maandags t/m vrijdags van negen tot vijf uur te tennissen. En vergeet ook niet de huisvrouwen, die toch duidelijk een steeds grotere plaats gaan innemen op de tennis parken. Zij vinden in tennis een aangename manier om zo de nodige overtollige pondjes kwijt te raken. Daarom ben ik oprecht blij, dat die twee banen er nu komen, niet alleen voor uitbreiding van mijn eigen park,, maar ook dat de behoefte naar tennisbanen in Schiedam iets ver minderd is". Niet alleen in Schiedam, maar ook in Vlaardingen kampt men met hetzelfde probleem. Daar heeft het gemeentebestuur via een enquête de bewoners van de Holy-wijk gepolst om te kijken of er werkelijk vraag was naar een tennispark. Er komt nu een complex van vijf banen, wat werkelijk veel te klein is, omdat de enquête heeft aangetoond, dat de vraag schrikbarend groot is. Negen honderd gegadigden hebben zich aangemeld, slechts driehonderd zestig daarvan maken een kans om te kunnen spelen. Toch is zelfs dit aantal te veel voor vijf banen. Daarom valt niet te ontkennen, dat John van Vliet voor een goede zaak heeft gestreden en niet alleen in eigenbelang heeft gehandeld. Mis schien een hint voor het gemeente bestuur om op eigen initiatief de wijk Groenoord te voorzien van een tennispark. Niet zozeer voor Croen oord zelf, maar voor de bewoners ervan... RENEKOPPE mm J. van Vliet. BROERSVEST 58 NIEUWLANDPLEIN 57 Het storten voor de aanleg van de nieuwe tennisbanen is in volle gang, zoals u ziet. Vanavond (vrijdag) organiseert de S.G. een concertavond in de Mag- nalia Deikerk aan de Albardastraat 65. Medewerking wordt verleend door de volgende koren: het Senectute- koor, het Schiedams Christelijk Mannenkoor, het Schiedams Vrou wenkoor, het R.K. Gemengd koor „Laus Deo", het R.K. Gemengd koor „Bel Canto" en het Gemengd koor „Excelsior". Met medewerking van de pianist/organist. Aanvang: 8 uur. Te bevragen aan het Hoofdbureau van Politie te Schiedam dagelijks van 9.00 tot 17.00 uur, behalve zaterdag en zondag: gele valhelm met stofbril. Te bevragen in het Dierentehuis, Sint Anna Zusterstraat 45 te Schie dam: Schotse Collie; bruine/witte hond, reu plm. 2 jr., 60 cm. schoft hoog; dobberman, pincher-teef. Te bevragen bij de vinders: boxer, Krommenhoek, Mozartlaan 159, tel. 711840; grijze poes, Roeser, Fr. Haverschmidtlaan 78; bruine handschoen (R), van Dijk, C. v.d. Lindenlaan 1; bruine dames handschoenen, Koogje, Delflandse- weg 470, tel. 704079; tas met zwemgoed, Van Rijswijk, Pr. Mau- ritsstraat 6; een linker schoen met gesp, Blankert, Burg. Knappertlaan 255b; goudkleurige oorring, Kok Juwelier, Broersvest 93; dames horloge, M. Brökling, Zwammer- damsingel 39; zwarte damesporte monnee, Opschoor, Hobbemastraat 8; plastic tas met inhoud, Jung, Anth. Muysstraat 15; koperen sleu teltje, Hesselberth, Hoofdstraat 237; kinderfiets, Zagwijn, Heenvlietse- straat 45; kinderfiets, Van Pelt, IJsselmondsestraat 55B; parker ball point, H. Ottolien, Pr. Aalberselaan 14; bos sleutels aan een benzinedop, B. Groen, Joh. Straussplein 68. Op donderdag 28 februari houdt het Nederlands Katholiek Vakverbond een discussievergadering in gebouw „Arcade", Lange Haven 71. De agenda omvat de volgende punten: stimulering gespreksgroepen over de faktor van de arbeid, meer aandacht voor de Stichting Ontwikkelings Samenwerking Vakbeweging S.O.S.V. Bespreking stand van zaken aangaande federatieve samenwerking van de Vakcentrales en hoe kunnen de plaatselijke N.K.V.-centrales hun brede taak op plaatselijk niveau ten uitvoer brengen (stellingen) dr. R. Eysink). Aanvang: 8 uur. BROERSVEST 58 NIEUWLANDPLEIN 57 Vanmorgen (vrijdag) zijn in de kantine hoofdkantoor van de Dok en Werf-Maatschappij Wilton-Fijen- oord B.V. weer jubilarissen gehul digd. Zij werden toegesproken door het lid der directie, de heer ir. O. J. van der Vorm, die tevens de gebruikelijke geschenken onder cou vert, de vererende getuigschriften en de daarbij behorende insignes uit reikte. 10 jaar in dienst: mevrouw J. Goudswaard-van Toon, secretaresse Pers. dienst, Vlaar dingen. 40 jaar in dienst: J. de Breems, afdelingsbaas Sch. bw. NB, Vlaardingen. C. Hartog, smid-ijzerwerker Sch. bw. Rep., Schiedam. H. Landman, pijpfitter MF Rep., Rotterdam. B. v.d. Meer, projectbaas Rep., Vlaardingen. J. W. Prenger, bankwerker Mont. WB NB, Hoogvliet. P. in 't Veld, ass. projectbaas Rep., Rotterdam 25 jaar in dienst: J. E. v.d. Berge, bankwerker MF Rep., Schiedam. B. J. Bijl, bankwerker MF Rep., Schiedam. C.P. Hagen, pijpfitter-schetser Rep., Schiedam. J. P. Hendriks, pijpfitter Rep., Rotterdam. J. Hoekveen, projectbaas Bankw. Rep., Maassluis. W. v.d. Hoeven, projectbaas Stel lingen Rep., Schiedam. A. Korpel, werkvoorbereider-plan ner NB, Vlaardingen. J. Kuypers, el. lasser Sch. bw. NB, Rotterdam. P. T. Lafeber, kotteraar MF Rep., Rotterdam. G. L. Leliveld, magazijnbediende Mag. BD, Schiedam. M. Spierings, werkvoorber. Bedr. bur. NB, Vlaardingen. J. Termijn, el. lasser App. bouw MF, Vlaardingen. L. Torenvliet, leraar Bedrijfsschool, Schiedam. M. van Veen, computer operator, Schiedam. MM .'ERWT

Het Nieuwe Stadsblad | 1974 | | pagina 8