Grote voertuigen mogen niet meer in de stad parkeren Alleen op acht plaatsen is dat toegestaan mmm. Openb. vergaderingen van gemeenteraad en commissies Nieuwe Gids voor Schiedam verschenen Gids Pr. Beatrixpark is herdrukt Neon-reclame enz. weer toegestaan CD AANZIEN TOEGESTAAN HET NtEUWE STADSBLAD PAG. 16 - WOENSDAG 27 FEBRUARI 1974 informatie Publicatie van de Gemeente Schiedam. Twee maal per maand verschijnend in Het Nieuwe Stadsblad. Verzorging: Gemeentelijke Voorlichtingsambtenaar Emmastraat 1 - tel. 26 05 00 Met ingang van 1 maart aanstaande zal het in de gehele gemeente Schiedam verboden zijn om grote voertuigen op de weg te parkeren. Dit verbod geldt dan voor voertuigen met een lengte van meer dan zes meter of een hoogte van meer dan twee meter, voor opleggers en voor aanhangwagens. Doch in het algemeen vervoersbelang hebben Burge meester en Wethouders ook acht nauwkeurig bepaalde plaatsen in de gemeente aange wezen waar die grote voertuigen wél mogen worden neergezet. Verwacht mag worden dat deze regeling een oplossing zal geven voor een zich reeds jarenlange voortslepend probleem, geken merkt door een botsing tussen tegenstrijdige belangen. Aan de ene kant de bewoners, die zeer terecht bezwaren maken wanneer de reusachtige vrachtwagen van anderen bij hen voor de deur worden neergezet, waarbij bovendien het andere verkeer vaak gehinderd wordt door de in de stadsstraten staande grote voertuigen. Aan de andere kant de vrachtvervoerders, die hun wagens toch ergens moeten laten en dit dan bij grote voorkeur doen op plaatsen die niet te ver van het bedrijf liggen en zonder dat dit extra-kosten geeft. Van het gemeentebestuur werd zo een Salomo's oordeel gevraagd. Daar komt dan nog bij dat de verkeerswetgeving het gemeentebestuur maar erg weinig armslag geeft om dwingende regels voor te schrijven. Het R.V.V. gaat er in principe van uit dat verkeersmaatregelen alleen genomen mogen worden in het belang van het verkeer en dat dit reglement er niet is om andere belangen te behartigen. Het :s een moeilijke materie, met vele voetangels en klemmen. Bovenstaande regeling is dan ook gebaseerd op art. 102 van de Alg. Politie-Verordening van Schiedam, waarbij het verboden is om de zware voertuigen te parkeren op plaatsen waar dit naar het oordeel van B. en W. „schadelijk is voor het uiterlijk aanzien van de omgeving". Die plaatsen moeten dan wel bij openbare kennisgeving worden aange geven. Hetgeen nu is gebeurd. Aanduidingsbord, geplaatst bij die plaatsen in de stad waar de grote voertuigen mogen parkeren. Art. 34a van de A.P.V. verbood het parkeren van de grote voertuigen overdag voor woningen, wanneer de bewoners daardoor op hinderlijke wijze het uitzicht wordt belemmerd. Dit heeft gemaakt dat, met medewerking van de eigenaren van de vrachtwagens overigens, de zware voertuigen voor een goed deel uit de woonstraten zijn verdwenen. Doch ze kwamen dan wei ergens anders terecht in de woonwijken. Bij excessen kon daartegen dan weer eventueel worden opgetreden aan de hand van art. 34b van de A.P.V. Het bleven in de praktijk moeilijk toe te passen artikelen. Maar vorig jaar heeft de Hoge Raad, het hoogste rechtscollege in Nederland, zich duidelijker uitgesproken over de mogelijk heden het parkeren van o.a. grote voertuigen te verbieden daar waar dit schadelijk wordt geacht voor het uiterlijk aanzien van de Waarschuwingsbord bij de invalswegen, dat er een algemeen parkeerverbod geldt voor grote voertuigen. De zwarte vlekken en strepen op deze kaart geven de acht plaatsen aan waar in Schiedam de grote voertuigen mogen parkeren. Buiten die plaatsen is dat niet meer toegestaan met ingang van 1 maart a.s. gemeente. Daarom hebben B. en W. nu besloten, overigens na een grondige voor bereiding, met telling van de geparkeerd staande grote voertuigen in de hele stad en na het afwegen van de belangen, om de gehele gemeente aan te wijzen als het gebied waar het parkeren van grote voertuigen „schadelijk is voor het uiterlijk aanzien van de gemeente". Met acht uitzonderingen. Het uitgangspunt is dat vervoersbedrijven in beginsel het wagenpark op eigen terrein dienen onder te brengen en te parkeren. Maar de noodzaak wordt ingezien om daarnaast ook gebieden aan te wijzen waar het parkeren van grote voertuigen op de weg wel is toegestaan. Deze gebieden zijn op bijgaande kaart aangegeven. 1. het industriegebied Spaanse Polder, tussen Schie, de Rijksweg 20 en de grens met Rotterdam. 2. het industrie bewesten de Schie, verder begrensd door de Rijksweg 20 ongerekend de op- en afritten. 3. de Nieuw Mathenesserstraat en het industriegebied ten oosten daarvan tot de grens met Rotterdam. 4. de Havenstraat en het daaraan grenzende industriegebied. 5. de Willemskade, tussen Nieuwe Haven en Groenelaan. 6. de Westerkade, tussen Nieuwe Haven en Stadhouderslaan. 7. de Nieuwe Haven, tussen Westerkade en Schooistraat. 8. de Admiraal de Ruyterstraat, ten zuiden van de Westfrankelandsedijk tot aan de Nieuwe Waterwegstraat. In andere straten in de gemeente zal dus na 1 maart het parkeren verboden zijn. Dat zai dan duidelijk met grote borden worden aangegeven bij de invalswegen naar Schie dam, zoals er ook borden komen bij de straten of straten-complexen waar de grote voertuigen wèl mogen staan. De Gemeenteraad van Schiedam houdt op woensdag 27 februari een openbare vergade ring in de grote benedenzaal van het Stadskantoor, Emmastraat 1, aanvang 20.00 uur precies. Het enige punt op de agenda is de bespreking met de Commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland, mr. M. Vrolijk, inzake het „profiel" van de nieuwe burgemeester. De gemeenteraad wordt zo in de gelegenheid gesteld zijn gevoelens kenbaar te maken met betrekking tot de eisen van bekwaamheid en geschikt heid die aan de nog te benoemen burge meester gesteld zullen worden. In de komende weken zullen ook de volgende raadscommissie in het openbaar vergaderen in het Stadskantoor. De agenda's voor deze vergaderingen zijn echter nog niet bekend. De Commissie voor de Technische Bedrijven op dinsdag 5 maart. De Commissie voor Gemeentewerken op donderdag 7 maart. De Sportraad op maandag 11 maart. De Commissie voor de Woningdienst even eens op donderdag 11 maart. De Commissie voor Onderwijszaken op dinsdag 12 maart. De Sociale Adviescommissie op donderdag 14 maart. De nieuwe Gids voor Schiedam 1974, uitgave van de Stichting De Schiedamse Gemeenschap, is verschenen. Dit handige boekje geeft een duidelijk overzicht van wat er aan diensten en instellingen, organisaties en verenigingen aanwezig is in Schiedam. Bovendien is los een duidelijke plattegrond van Schiedam, in kleuren en goed bijge werkt, bijgesloten. Deze Gids is voor f 3,50 verkrijgbaar bij het bureau van De Schiedamse Gemeenschap, Proveniershuis, Overschiesestraat 1, tel. 268043. Nieuwe inwoners van Schiedam zullen de Gids gratis toegestuurd krijgen. Nu de lente zich na deze wel erg zachte winter al heeft aangekondigd en overal de bomen en struiken in de knop springen, de crocusjes te voorschijn komen en het er naar uit ziet dat het nieuwe leven in de parken aan het komen is, willen we even de aandacht vestigen op het eenvoudige gidsje „Het Prinses Beatrixpark", een gemeente lijke uitgave. Vorig jaar bleek er zó veel belangstelling te bestaan voor dit gidsje dat een herdruk nodig was. Er zijn overigens geen belangrijke wijzigingen aangebracht. Deze gids is voor f 0,25 verkrijgbaar bij de V.V.V., Proveniershuis, Overschiesestraat 1 en in het paviljoen „De Ketel" in het Pr. Beatrixpark. Het is gebleken dat vele betrokkenen in Schiedam er niet van op de hoogte zijn dat met ingang van 4 februari j.l. het weer toegestaan is dat elektriciteit wordt gebruikt voor buitenlichtreclame door middel van „gasontladingsbuizen", waarmee dan neon verlichting en TL-buizen worden bedoeld. Het is een besluit van de minister van Economische Zaken van 30 januari j.l. en het is ook in de Staatscourant gepubliceerd. De minister heeft daarmee een wijziging gebracht in zijn Beschikking Beperking verbruik elektriciteit van december 1973. De overweging was dat enerzijds door het verbod van bedoelde reclameverlichting de werkgelegenheid in de betrokken produktie- en installatiebedrijven in gevaar dreigt te komen, terwijl aan de andere kant de betere vooruitzichten t.a.v. de energievoorziening het verantwoord maken een relatief geringe vérhoging van het elektriciteitsverbruik te aanvaarden. Maar de minister blijft het wel wenselijk vinden dat de overige verbodsbepalingen in zijn Beschikking Beperking verbruik elektri citeit 1973 gehandhaafd blijven in het kader van de algemene beperking van het energie verbruik. Dit betekent dus een handhaving van het verbod om elektriciteit te gebruiken voor etalageverlichting, voor verlichting van een winkel een half uur nadat de winkel voor het publiek is gesloten; voor kantoorge bouwen en -ruimten wanneer daarin niet gewerkt wordt, voor feestverlichting en ook voor commerciële reclame anders dan door middel van gasontladingsbuizen.

Het Nieuwe Stadsblad | 1974 | | pagina 16