Ex D'66'er Aad Wiegman vierde op Partij van de Arbeid lijst Oude garde voelt zich gepasseerd besproken? UITHET LOGBOEK VAN DE POLITIE De lente dichtbij zonder problemen Raadsverkiezingen in mei werpen hun schaduwen vooruit: Rayon agenten veranderen van wijk VASTEN Nauwelijks 24 uur nadat het bestuur van de P.v.d.A. de kandidatenlijst voor de komende gemeenteraadsverkiezingen heeft samengesteld is een groot gedeelte van met name de oudere garde al in opstand gekomen tegen het voorstel van het bestuur. De grote verrassing is na avondenlang bestuursberaad namelijk de relatief hoge vierde plaats op de kandidatenlijst van de ex-D'66 Aad Wiegman. De heer Wiegman maakt momenteel al deel uit van de gemeenteraad als lid van D'66, maar bemoeit zich met zijn huidige partij helemaal niet meer. GROTE VEILING TE SCHIEDAM HET NIEUWE STADSBLAD PAG. 24^— WOENSDAG 27 FEBRUARI 1974 üe lente is weer in 't land. De 3 bloemen zijn weer overal te zien in park en natuur. =1 Je zou hun schoonheid willen vasthouden, speciaal als het om bijzondere exemplaren gaat. H Met een eenvoudige camera gaat dat niet, omdat je niet dichtbij genoeg kunt komen. Dat was waar! Voor de bezit- jj§ ters van een Instamatic-camera S is er nu een hulpstuk beschik- baar gekomen, waarmee het dichtbij fotograferen even een- g voudig is als het fotograferen H zoals men tot nu toe gewend was. g Met de Instamatic „close-up S stand" kan een beeldveld van H 72x72 mm. gevangen worden. 3 Een bloem wordt bijvoorbeeld S netjes tussen het beeldvenster 3 gehouden en hij wordt auto 's. matisch scherp afgebeeld. Een flitslampje brengt uitkomst als 3 er te weinig licht is. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiNiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii op donderdagavond 28 februari a.s. aanvang 19.00 uur zal in Gebouw Arcade, Lange Haven 71 erkend veilinghoudersbedrijf Amstelveen fa. M. Pijpers te Amstelveen t.o.v. gerechtsdeurwaarder publiek contant bij opbod verkopen, waar onder nieuwe: De plaats voor Aad Wiegman is bijzonder opmerkelijk als men in ogenschouw neemt dat de huidige fraktievoorzitter van de P.v.d.A. in de gemeenteraad Arie Verlinde naar een zesde plaats is verbannen De oude garde binnen de P.v.d.A. maakt zich met name kwaad over de zeer lage plaats die men Peet van der Lubbe heeft gegeven (15e). Dat betekent dat hij op een vrijwel onverkiesbare plaats staat. Zoals wij al eerder meldden wordt de Kethelse arts R. van der Veer jr. lijstaanvoerder. In tegenstelling tot andere berichten zal hij ook fraktie voorzitter van zijn partij in de gemeenteraad worden. Dit is het gevolg van het bedanken voor een zetel in de gemeenteraad door drs. Jan Simons. Hij was volgens velen de ideale man om de P.v.d.A. in de komende gemeente raadsverkiezingen te leiden, maar hij heeft om persoonlijke reden voor deze funktie bedankt. Daarom is de huidige wethouder voor stadsontwikkeling en financiën Cor Bolmers een plaats opgeschoven en als derde geklasseerd. Het bestuur van de P.v.d.A. heeft na avondenlang beraad gekozen voor een radicale vernieuwing van de socialistische fraktie in de gemeente raad. Zo neemt G. van der Linden een zesde plaats en Reinier Scheres, ook al een ex-D'66-lid, een tiende plaats in. Zevende is het huidige raadslid C. Looy die als wethouder voor onder wijs als opvolger van de huidige wethouder G. D. Verwey-de Graaff wordt genoemd. Mevrouw Verwey heeft aangekondigd een nieuwe zetel in de gemeenteraad niet te aanvaar den. Achtste is mevrouw C. Visbeen. De rest van de voorlopige lijst bevat namen als het huidige raadslid mevrouw Y. de Waard-Siljee, Jaap Visser, de huidige secretaris van de P.v.d.A. Schiedam en broer van het zittende raadslid Wim de Visser, die wegens vermoedelijk vertrek uit Schiedam voor een plaats heeft bedankt. Ook maakt de onkruid- bestrijder ir. Chr. Zijderveld deel uit van de kandidaten die een goede kans maken om lid van de gemeente raad te worden. *6- en 12-delige cassettes zwart/wit T. V. 's platenspelers oude lampen draagbare T. V. 's stereo radio meubelen stereo apparatuur cassette recorders draagbare radio 's 'zaanse klokken wandornamenten dekenkisten commodes lade- en hoekkasten vitrine- en porce/einkastjes bijzet- en telefoontafeltjes en wat verder ter tafel zal worden gebracht. Alle artikelen worden verkocht onder volle garantie. Gelegenheid tot bezichtigen der goederen vanaf 18.00 uur. Voor handelaren en particulieren bestaat de gelegenheid tot het inbren gen van goederen tot 17.30 uur. Met ingang van 1 maart a.s. wordt de indeling van de negen wijkagen ten anders ingedeeld. En wel zo dat zij onderverdeeld worden in groepen. Een groep resorteert onder hoofdbureau van politie in de Lange Nieuwstraat. Die de wijken Schie- dam-Zuid omvat. Hier wordt hoofd agent C. van den Bogaart wijkagent. In het oude Westen M. Slavenburg en Nieuwland A. H. van Delden. drie het De groep die vanuit het bureau aan de Buitenhavenweg zal fungeren bestaat uit hoofdagent J. H. van den Heuvel bestemd voor het rayon Centrum, A. A. van Herk voor Schiedam-Oost en P. Plooy voor Nieuwland-Oost. Voor Bijdorp Kethel werken de hoofdagenten C. J. Goutziers alsmede het industrie gebied, het Prinses Beatrixpark en Kethel Noord, C. Gosens voor het gebied ten Oosten van de Churchill- weg en S. Kind voor de Woudhoek en Groenoord. Acht jaar geleden werd de rayonbewaking ingesteld en telde Schiedam acht wijkagenten. De agenten worden nu overgeplaatst omdat er nu sprake is van gewen ning. Zoveel mogelijk zullen de rayonagenten profijt hebben van hun opgedane ervaring nu zij door elkaar zijn gehusseld, aldus hoofd inspecteur Willems van Beveren. Zij zullen over een bepaalde tijd weer allemaal worden overgeplaatst. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllltllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll] Carnaval is voorbij en we hebben vanmorgen allemaal het askruisje gehaald. Ja, toch? Vandaag begint immers de veertigdaagse vasten! Vroeger moest iedere katholiek „die zijn éénentwintigste jaar voleind heeft en zijn zestigste nog niet is ingetreden in de vasten volstaan met één volle maaltijd per dag. (Die was doorgaans dan ook „barstensvol"). De kinderen hoefden zich niet te beperken „in het gebruik van spijs en drank (ze konden het allemaal zo fraai zeggen! Wel werd verwacht, dat zij het snoepen achterwege lieten, maar dat was géén verplichting. In de praktijk kwam het hierop neer dat we koekjes, toffees en Maria-kaakjes, die we kregen - „om ons op de proef te stellen een week lang in een trommeltje stopten, dat we 's zondags achter mekaar leeg smikkelden. Tegenwoordig zou het snoep van één week onmogelijk allemaal in zo n klein trommeltje kunnen, we zouden minstens een emmer nodig hebben (u weet dat „de suikerverwerkende industrie" momenteel tien maal zoveel produceert als vóór de oorlog). Er waren ook mannen die vonden dat vasten niet alleen voldoende was. Ze lieten hun rokertje liggen. Meestal smeekte hun vrouw na twee weken of ze asjebliéft een sigaar wilden opsteken... want kriebelig dat die kerels ervan werden! Hoewel ik blij ben dat die toestanden nu afgeschaft zijn, zat er toch veel goeds in. Men leerde zich behéérsen en dat is iets wat we nog maar heel zelden tegenkomen. We eten zo dikwijls en zoveel we trek hebben (driemaal daags volop en tussendoor het één en ander bij de koffie en bij de thee... en 's avonds nog even gauw naar de snackbar! Vandaar dat de meesten van ons véél te vel zijn! Dinsdags-avonds luisterden wij naar de Lijdens-meditatie van pater Borromeus de Greeve over de radio. Gewéldig, wat had die man een stém en een vóórdracht. Allemaal voorbij... neem nog een handje chips! SEBASTIAAN llllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll vakantie En ook al aan 't vervoer gedacht Wij brengen u graag met uw hele gzin tot 8 personen en al uw bagage (inclusief de fiets) naar uw vakantie oord. Wij hebben wagens welke daar speciaal voor ingericht zijn, zonodig kompleet met een aanhangwagen Denkt u eens aan het gemak: de wagen bij u thuis voor de deur en vandaar rechtstreeks naar uw huisje op de Vel uwe (of waar dan ook) gebracht worden. Geen gesjouw en vooral de kinderen vinden het prachtig met zo'n mooie wagen. Wilt u graag iets meer weten over de kosten Be! overdag 37.07.33 (dhr. R. Kroon) of komt u even langs het hoofdkantoor aan ons nieuwe adres: EUROTAX B.V.. 's-Gravelandseweg 408, in Schiedam. De kosten zullen u meevallen V.N.K.V. Leden van de V.N.K.V. afd. Stad maken op dinsdag 5 maart een excursie naar Beukers Rijneke, een chocoladefabriek in Vlaar- dingen. Daarna door het Botlek- gebied naar restaurant „Eurorama". Waarna de tocht wordt vervolgd tot Oostvoorne. Vertrek des morgens om 9.30 uur, terug ongeveer tussen 18.00 en 19.00 uur. TE SNEL Op de Rijksweg 20 is een chauffeur aangehouden, die zich niet aan de voorgeschreven snelheid hield. Hij reed 113 km. per uur. Een bromfiets werd naar het bureau gebracht, waarop een jongeman van 18 jaar zich had uitgeleefd met een snelheid van 100 km. per uur. Hetgeen de curvometer registreerde, waarna het voertuig in beslag werd genomen. INBRAAK In de Scholengemeenschap „Nieu- welant" aan de Burg. Honnerlage Gretelaan is ingebroken. Een aantal bureaus van de directie werd onder zocht. Men nam wat kleingeld uit een van de bureaus mee. PONY GEDOOD Op de Harreweg reed een auto, bestuurd door de heer W.S. uit Delft, tegen een loslopende pony op die plotseling de weg overstak en zodanig gewond werd dat hij afge maakt moest worden. De auto werd aan de voorzijde beschadigd. PAN VET IN DE FIK De brandweer rukte uit naar een brand in de Fultonstraat. Bewoond door de heer C. de R. Hij had in de keuken een pan met vet opstaan en was in slaap gevallen. Hij werd door de rook wakker en kwam onmiddel lijk in aktie. Het kostte hem moeite de pan met kokend vet buiten te krijgen, waarna hij de brand wist te blussen met emmers water. De heer C. de R. had veel rook binnen gekregen en werd aan beide handen gewond. Door de G.G. G.D. werd hij naar het Noletziekenhuis ver voerd en aldaar opgenomen. De keuken liep schade op, die echter door de verzekering wordt gedekt. GEVAARLIJK SPEL Op Woudhoek waren zondag een aantal kinderen aan het spelen in het in aanbouw zijnde pand in de Woudhoek. Op een gegeven moment was een 15-jarige scholier uit Vlaar- dingen op de derde verdieping bezig. Hij wilde via een waterslang naar de begane grond glijden. De slang brak echter af en de jongen viel naar beneden. Met een linkerbeenfrak- tuur en een bloedende wond aan het linkeroog werd hij door de G.G. G.D. naar het Holy-zieken- huis vervoerd en aldaar opgenomen. De Schiedamse politie vraagt de ouders nog eens extra hun kinderen op het gevaar van het spelen in en om een bouwwerk te willen wijzen.

Het Nieuwe Stadsblad | 1974 | | pagina 24