foto Prijswinnaars jeugd muziekconcours Gemeente Vlaardingen spant een kort geding aan tegen Windmill CENTRAAL Dwangsom om weer neerslag te voorkomen Jaarvergadering "Natuurgenot in Huis" aad van der drift JEUGDHAVEN NIEUWLAND Chemische Wasserij Het Vlaardingse gemeentebestuur heeft bij de president van de Rotterdamse arrondissementsrechtbank een kort geding aange spannen tegen de directie van het Vlaardingse bedrijf Windmill B.V. Het kort geding dient op maandag 18 maart 's ochtends om tien uur. REINIGT UW KLEDING BETER LANGE NIEUWSTRAAT 71 SCHIEDAM TEL. 26 83 92 WIJ HALEN EN BEZORGEN DOOR DE GEHELE STAD Maandag 4 maart houdt de Schie- damse aquarium-en terrariumv.ereni- ging „Natuurgenot in huis" de jaarvergadering in het gebouw Chr. Sociale Belangen aan de Lange Haven 73. Over het punt bestuurs verkiezing: aftredend zijn de heren J. F. Bakkeren, voorzitter; N. Breedveld. 2e sekretaris; L. J. Matena, 2de penningmeester; S. J. Breedveld, commissaris. Allen stel len zich weer herkiesbaar. Niet herkiesbaar zijn de le penningmees ter de heer A. J. Lems en R. Greten, commissaris. Voorgesteld worden door het bestuur de heren Veer kamp en Fierant. De heer J. Simons heeft zich schriftelijk aangemeld om in het bestuur zitting te willen nemen. Na het huishoudelijk gedeelte volgt er een grandioze bingo met gewel dige prijzen o.l.v. de heer H. W. de Graaf. Een reden temeer om van uw belangstelling blijk te geven. Aanvang: 8 uur. HET NIEUWE STADSBLAD PAG. 28 VRIJDAG 1 MAART 1974 Eddy Koevoet die de eerste prijs behaalde in de categorie voor de 15-jarige solisten, ontvangt hier het diploma uit handen van een van de twee juryleden, de concertpianist Piet Veenstra. De andere foto's her en der op deze pagina, tonen dat het deelnemen net zo belangrijk is als het winnen. Uit alle gezichten van de jeugdige solisten spreekt een hoge mate van concentratie en liefde voor de muziek en het betreffende instrument. MAASSLUIS Op een zeer ongewoon tijdstip was gebouw „De Ark" in Maassluis dinsdag overvol. Het was 5 uur in de middag en de oorzaak van de overstelpende drukte was het feit dat rond die tijd de uitslag bekend zou worden gemaakt van de jeugdmuziekwedstrijd. Tweehonderd jongelui van 8 tot 18 jaar hadden twee dagen lang in gebouw „De Ark" laten horen tot welke prestaties zij in staat zijn op muzikaal gebied. Kinderen van 8 en 9 jaar stonden zeer intens voor een jury en publiek muziek te maken. Er waren er bij die de zaal met mensen totaal vergeten waren en helemaal voor zichzelf alleen speel den. Over concentratie gesproken Het peil van de deelnemers aan dit jaarlijks terugkerende muziekfeest blijft nog steeds op zeer hoog niveau. De publieke belangstelling ervoor wordt steeds groter zo bleek ook weer dinsdagmiddag. Uit heel het Westland, naburige gemeenten en zelfs uit Spijkenisse waren de deelnemers en hun sup porters gekomen om van de uitslag kennis te nemen. De presentatrice, mevrouw Vons- Penning, dankte het deelnemers- publiek en vooral de jury voor hun komst en het werken aan de goede gang van zaken van 't streekmuziek- concours voor jongeren. Ook wethouder I. v.d. Knaap begroette zij hartelijk en zij dankte hem voor zijn komst naar dit evenement. De prijswinnaars van deze wedstrijd waren voor de 8- en 9-jarigen: 1. Rudy den Broeder; 2. Alexandra Smeenk; 3. Marco Schoneveld. Voor de 10-jarigen: 1. Carine Steeman; 2. Wilma v.d. Marei; 3. Wim Leehouts. Voor de 11-jarigen: 1. Eric van Dalum; 2. Arjen Molenaar; 3. Leotina Steentjes. Voor de 12-jarigen: 1.. Irene Rieu- werts; 2. Annelies Vons; 3. Leo de Broeder. Voor de 13-jarigen: 1. Mariken Zandvliet; 2. Theo Meder; 3. Mar griet de Zeeuw. Voor de 14-jarigen: 1. Annemieke Drijver; 2. Willem Ouwehand; 3. Bertil van Weerd. Voor de 15-jarigen: 1. Eddy Koe voet; 2. Renée Heyermans; 3. het trio Dick Oorebeek, Nico Bakkeren Cor Verschoor. Voor de leeftijdsgroepen 16-, 17-en 18-jarigen: 1. Jolande Oskamp; 2. Niek Labree; 3. Jolien v.d. Kooij. Vrijdag 8 maart a.s. zal deze jeugdmuziekwedstrijd nog een ver volg hebben. Dinsdagmiddag kregen allen hun diploma, maar dan zal de prijsuitreiking plaatsvinden. Weer in gebouw ,,De Ark" zal dan wethou der V.d. Knaap aan de hoofdwin naar een beker uitreiken. De rest van deze feestavond zal door de prijs winnaars zelf worden verzorgd. Deze avond begint om half acht en is gratis toegankelijk voor alle belang stellenden en dat zijn er niet weinig, zo is de ervaring van jaren. Windmill is één van de grootste fabrikanten van kunstmest in de wereld en zorgt bij de overslag van dit chemische product, voor hinder voor de inwoners van diverse Vlaar dingse wijken. Zo werd verleden week een gedeelte van de Vlaar dingse Zuidbuurt onder een witte stofjesregen bedolven omdat er op het bedrijf van Windmill „een menselijke" fout was gemaakt. Ook begin verleden jaar werden er grote gedeelten van Vlaardingen onder de witte stof bedolven omdat men bij de overslag van de bij Windmill vervaardigde kunstmest de zorgvuldigheid niet in acht had genomen. Het gemeentebestuur heeft verleden jaar na de eerste witte stofexplosie een onderzoek laten instellen door het Instituut voor Plantenziekten- kundig Onderzoek in Wageningen. Deze instelling heeft deze week via een brief de gemeente Vlaardingen laten weten dat deze witte stofjes schade aan de gemeentelijke beplan tingen hebben toegebracht. Het Vlaardingse gemeentebestuur is van mening dat hier sprake is van een onrechtmatige daad en claimt in eerste instantie de schade ad. f21.050 inclusief de eerste kosten van het onderzoek door de Planten- ziektenkundige dienst aan Windmill. Verder houdt de gemeente Vlaar dingen nog een slag om de arm door vergoeding van alle schade te eisen die na 1 februari 1973 door het toedoen van Windmill aan Vlaar dingse burgerlijke of gemeentelijke eigendommen zijn toegebracht. Verder wil het gemeentebestuur van Vlaardingen dat de president van de Rotterdamse rechtbank via een dwangsom Windmill dwingt het veroorzaken van stof neerslag te voorkomen. Een dwangsom, die volgens de jurist van de gemeente Vlaardingen mr. P. C. Franken nog moet worden vastgesteld in overleg met de advo caat die de dwangsom van de gemeente Vlaardingen voor de Rot terdamse rechtbank moet gaan eisen. Hij dacht dat deze dwangsom eind van de week zou worden vastgesteld. De directeur van Windmill Holland B.V. de heer G. Dorsman was door deze gerechtelijke zaak wat verrast. „Ik heb nog helemaal geen brief ontvangen" zei hij en „ik heb dus ook nog geen kennis kunnen nemen van het onderzoek van de Planten- ziektenkundige dienst". Voor het overige nam hij de hele zaak nogal lakoniek op. „We zien de deurwaarder", die de eis van de president van de Rotterdamse recht bank om op 18 maart te verschijnen moet overhandigen „wel komen". Zaterdagmiddag om drie uur begint in Jeugdhaven Nieuwland de voor stelling van een circusfilm in kleur „Toby Tyler". Een rolprent van Walt Disney. De jeugd van 6 tot 12 jaar mogen we alvast verklappen dat Toby van een heel gewoon jongetje een groot circusartiest wordt. Het circus geeft alle aanleiding voor grapjes en lachwekkende gebeurte nissen. Voor 75 cent kun je deze kleurenfilm in de Jeugdhaven aan de Albardastraat 69 gaan zien. Kijk al die eerste, tweede en derde prijswinnaartjes er maar eens goed op aan; zij excelleer den tenslotte in de diverse leeftijdsgroepen op het Maas- sluise jeugdmuziekconcours. En dan zijn die blije gezichten met de bijbehorende diploma's hele maal op z'n plaats. Wachten op de uitslag van het jeugdmuziekconcours; een heel gedrang in „De Ark" en een spanning die te snijden was.

Het Nieuwe Stadsblad | 1974 | | pagina 28