KAT-EXPO '74: Mollig katten- weekend in Haags Congresgebouw HBG neemt deel in Wegenbouw G. Ooms bv aadvander drift Voor de achtste maal wordt dit weekeinde de Internationale Katten-expositie in het Ned. Congresgebouw in Den Haag georganiseerd door de Neder landse Kattenfokkers Vereni ging, die met trots vaststelt, dat dit de grootste tentoonstelling is van onze poezige huisdieren, ooit in Europa gehouden. MOL MET KAT GEUR INFORMATIE SOORTEN PRIJZEN Er zijn bijna 1100 katten ingeschre ven en men verwacht weer meer bezoeken dan verleden jaar toen het er 20.000 waren. Daarom is de expo-ruimte met 60 pet. uitgebreid en daarom is de zaal zaterdagavond ook open, dan kan men waarschijn lijk wat rustiger kijken en bewon deren. De persconferentie werd versierd met een aantal poses aangenomen door een speciaal naar Nieuwspoort gekomen Albert Mol, die onmiddel lijk na aankomst Arno, een beeld van een Perzische kater, om de hals gedrapeerd kreeg. De overgeschoten Mol-lige ruimte werd ingenomen door vier kittens, zoals jonkjes officieel heten. Albert droeg een keurig zwart pak en het resultaat valt te raden. Hoe langer hoe meer kattenharen kleefden zich aan zijn tengere borst en na afloop had Albert zelf bepaald iets Perzisch over zich, iets kattigs. Hij wilde dolgraag poseren, daarvoor was hij toch gekomen, hij als kattenliefhbber, maar toch had hij een iets zorgelijk gelaat. Dat kan echter geweten worden aan de diverse kattevoetjes die hem on barmhartig trappelend enige be nauwde kreten ontlokten. Daarbij bestond volgens hem, Albert, er een grote kans dat hij een natte broek opliep. Genoeg katte-kapriolen en terug naar katte-nieuws. Alle foto-ogen waren gericht op het duo Albert en Arno; fotogenieker kon het al niet... het redden van dieren verdienstelijk hebben gemaakt. Er is dit jaar een mini-Keukenhof op de Katte-Expo. Kwade tongen be weren dat de zoete bloemegeur de minder aangename poeseluchtjes moet bestrijden en daar zit mis schien wat waars in. Mooi is het in elk geval. Tijdens de expo kan er van alles gevraagd worden en antwoord zit er bijna altijd in. Verschillende vereni gingen op het dierlijk terrein hebben stands ingericht alwaar men veel op kattegebied kan gewaar worden. Een stralende Albert Mol met een arm vol „kittens" van de komende Kat-Expo. Kattige kittens zijn de jonkies uit een goed nest. Liefhebbers weten natuurlijk dat er 340 verschillende klassen katten zijn; alle bestaande rassen en varië teiten zijn in die klassen vertegen woordigd. Primeurs zijn de Korat- katten uit Thailand, de Bobtail- katten uit Japan en de Rexkatten, die er met hun krulletjesvacht als schaapjes uitzien. Ook de staarloze Manx-poezen van het eiland Man zijn aanwezig. Huiskatten zijn er ook en net als zijn ras-soortgenoten krijgt ook hier de best verzorgde en de mooiste een prijs. Er wordt een Perskat gekozen door een aantal journalisten; een Sportkat door Rudie Lubbers, Sjaak Swart en Charles Korver, een favoriet van het pubhek en zoals gezegd, de beste huiskat. Deze zullen worden be loond en toegesproken door eerder genoemde Albert Mol, die zijn tweetal katten na afloop met een klein expo-katje zal zien uitgebreid. (Er zijn op deze tentoonstelling jonge katten te koop, die na afloop van het evenement door de fokkers persoonlijk aan de koper thuis worden gebracht). Ben Cramer moet een Miss Poes kiezen; dat is de - in zijn ogen - mooiste exposante. Twee omroep- sters van radio en t.v. zijn er immers bij om via de microfoon alles wat belangrijk is mede te delen: Mary Schuurman en Loes Haasdijk. Pistolen Paultje, de man die de Stichting tot Bestrijding van Wreed heden jegens het dier heeft opge richt, komt een paar gouden hor loges uitdelen aan hen, die zich met Wie van de drie? Albert Mol heeft er kijk op en werd niet moe om maar weer eens een ander standje aan te nemen. Molliger kan het moeilijk. En Albert zelf zal er dit weekeinde ook persoonlijk op de Kat- Expo bij zijn voor de prijsuit reiking. Albert Mol kreeg meteen na aankomst in Nieuwspoort de vorstelijke Perzische kater Arno om de hals gedrapeerd en die twee konden het meteen al goed met elkaar vinden, vonden de kattenexperts. RIJSWIJK De Raad van Bestuur van Hollandsche Beton Groen nv (HBG) deelt namens de directie van haar werkmaatschappij Hollandsche Wegenbouw Zanen bv (HWZ) en de directie van Wegenbouw Gerrit Ooms bv het volgende mede: Enige tijd geleden is tussen de besturen van Hollandsche Wegen bouw Zanen bv (HWZ) te Heem stede en Wegenbouw Gerrit Ooms bv te Drachten overleg op gang gekomen over een mogelijke partici patie van HWZ in laatstgenoemd bedrijf. Beide partijen zijn thans overeengekomen dat Hollandsche Wegenbouw Zanen bv voor 74 pet. zal participeren in het aandelen kapitaal van Wegenbouw Gerrit Ooms bv. De betaling zal in contanten plaatsvinden. Hollandsche Wegenbouw Zanen bv is gespecialiseerd in het uitvoeren van grondwerken, verhardingscon structies, wegen, vliegvelden en waterbouwkundige asfaltwerken in West-Europa. Het aantal werkne mers bedraagt circa 750. Wegenbouw Gerrit Ooms bv neemt een belangrijke plaats in tussen de aannemers van wegen- en riolerings werken in Friesland, Groningen en Drente. Het bedrijf behaalde in 1973 een omzet van ruim 10 miljoen en beschikt over een goede orderportefeuille. Wegenbouw Ger rit Ooms heeft circa 90 medewer kers. Het beschikt over een eigen asfaltproductie-installatie en heeft, naast het gebruikelijke wegenbouw- materieel, middels haar dochter onderneming Baggerbedrijf De Boer bv tevens de beschikking over kleine bagger- en opspuit werktuigen. Voor HWZ betekent de participatie in Wegenbouw Gerrit Ooms bv een belangrijke versterking van haar belangen in het noorden des lands. De directie van Wegenbouw Gerrit Ooms bv besloot tot aansluiting bij HBG omwille van een goede con tinuïteit van de onderneming en daarmede de werkgelegenheid in het bedrijf. Bovendien worden in het grotere verband ruimere mogelijk heden voor de toekomst verwacht. Wegens de waardevolle positie die Wegenbouw Gerrit Ooms bv op het door haar bestreken terrein heeft weten op te bouwen, zal de vennootschap in de toekomst in dezelfde vorm onder eigen naam blijven opereren. De directie, bestaande uit de heren G. Ooms en W. Veenstra, blijft als zodanig optreden. De participatie van HWZ in Wegen bouw Gerrit Ooms bv zal voor de Nogmaals Albert en Arno, twee die speciaal waren komen op dragen om voor de Kat-Expo te poseren Het katte-feest wordt verder opge luisterd door een groot aantal tekeningen van Haagse schoolkin deren, alle op het kattige onderwerp gericht, met daarnaast katte-kunst door de schilderes Annie Borst- Pauwels. Katte-Expo: zaterdag 2 maart van 13.00 uur (opening door mr. Maar ten Vrolijk, commissaris der Konin gin in Zuid-Holland) tot 22.00 uur; zondag 3 maart van 12.00 tot 16.00 uur. (Om 15.00 uur reikt Willem Duys de medaille aangeboden door de Koningin uit). werkgelegenheid in beide bedrijven geen nadelige gevolgen hebben. Ten aanzien van deze en andere sociale aspecten van de deelneming heeft tijdig overleg plaatsgevonden met de vertegenwoordigers van de vakorga nisaties, waarbij zich geen pro blemen voordeden. Ook de overige fusiegedragsregels werden in acht genomen. HBG-dochter verwerft opdracht in Ivoorkust Rijswijk (zh) - Aannemers- en Handels bedrijf Van Oord - Werkendam bv (VOW), dat deel uitmaakt van Hol landsche Beton Groep nv (HBG), heeft een baggeropdracht verworven voor de haven van Abidjan, de hoofdstad van Ivoorkust. Het projekt wordt door Van Oord - Werkendam bv uitgevoerd in samen werking met Aannemers Combinatie Zinkwerken bv, waarin VOW voor 50% deelneemt. Een door de uitvoerende bedrijven ontworpen plan voor dit werk werd door de opdrachtgever, de Port d'Abidjan, volledig goedgekeurd. De opdracht omvat het opruimen van de bestaande bodembescherming, het uit diepen van de vaargeul en het aanbrengen van een nieuwe bescher ming. Voor de uitvoering zal onder meer de in 1973 gebouwde steenstorter 'Frans' worden ingezet. Dit schip is speciaal uitgerust voor het aan de grond brengen van zinkstukken en het storten van dunne lagen steen. De toegangsgeul tot de haven zal naar verwachting begin 1975 de vereiste diepte hebben, waarmee dan een project van circa 10 miljoen zal zijn voltooid.

Het Nieuwe Stadsblad | 1974 | | pagina 30