m Dr. Kruisinga spreekt voor de CHU en U "De Alfer'' had goede beet DEZE WEEK IN SCHIEDAM irm schrijvende lezers zeggen er t hunne van STICHTING "OPEN HUIS SCHIEDAM" RAPPORTEERT STOOMGROEP STOP KALKAR BLIJFT STOOM AFBLAZEN HET NIEUWE STADSBLAD PAG. 8 VRIJDAG 1 MAART 1974 Wat een spanning zal er zondagmiddag op Harga aanwezig zijn, als Hermes DVS haar kansen voor de hoofdklasse gaat verdedigen tegen Unitas. Het zal er heet aan toe gaan, want ook Unitas heeft nog aspiraties om te promoveren. Zij staan immers, met één wedstrijd minder gespeeld, maar drie punten achter op Hermes DVS. Dus verwacht ik wel dat in een misschien uitverkocht huis de beide kemphanen een felle strijd zullen leveren. Alleen is te hopen dat de thuisclub niet te veel concentratie heeft verloren door de perikelen van de komende trainerswisseling. SVV zal zondag op de bus stappen om naar Dordrecht te gaan. De Dordtenaren, bekend door het grote aantal gelijke spelen, werden vorige week door Sparta goed wakker geschud. Daarom zie ik het dan ook niet zitten, dat SVV met een punt terug naar Schiedam zal keren. Maar de mogelijkheid blijft altijd bestaan. Als ik het allemaal goed bekijk gaat het met de Schiedamse ama teurs dit seizoen helemaal zo slecht niet. Neem nou bv. „De Roode Zon" eens. Want wanneer alles gunstig verloopt zit er misschien aanstaande zondag al het kampioen schap van de tweede klas in. Dan moet wel A. gewonnen worden van Varkenoord. B. HWD gelijkspelen (of verliezen). C. Dirksland verlie zen. Maar ondanks dit alles heerst er toch een gezond optimisme, daar zij in hun clubblad duidelijk hebben laten weten, dat als alles lukt, er zondagavond tussen 8 uur en 9 uur gelegenheid is om de champs te komen feliciteren. En nu maar duimen. Er hebben nogal wat Schiedamse clubs te maken met naaste concur- tenten, want ook Excelsior '20, dat een stevige positie inneemt boven aan de ranglijst, zal zondag de nummer twee HMSH van zich af moeten schudden. Ursus hoopt na zondag opponent TDC, dat één punt boven hun staat, onder zich te zien. Ook HBSS, dat NSW op bezoek krijgt, kan enige kampioenskansen vergroten door een overwinning. Ranglij staan voer GSS hoeft alleen maar haar positie nog zekerder te stellen. Al is het dan y in de uitwedstrijd tegen VVHR. De heer v.d. Klink, directeur van de F.B.O., voorheen manager van FC den Bosch en FC Utrecht, zal 8 maart a.s. een spreekbeurt vervullen bij de Schiedamse Scheidsrechters Vereniging. Natuurlijk is iedereen van harte welkom. Bij SFC laten ze het zekere voor het onzekere, want vanavond al zal er om 8 uur geklaverjast kunnen worden voor paaseieren. Die zullen tegen die tijd wel niet te vreten zijn. Met muziek van het trio „De Lolbroeken" kan men zich van avond in het feestgedruis storten in het clubhuis van D.H.S., waar zelfs een prijs te winnen valt voor het best verklede paar. Misschien iets om over na te denken, want de toegang is geheel gratis. Vandaag over een week kunnen klaverjasenthousiasten zich weer he lemaal uitleven in de kantine van Schiedam. Dit festijn begint om 8 uur, maar de kantine is reeds een halfuur eerder toegankelijk. Zo, dit was het weer. Nog één tip: blijf nou morgen en overmorgen eens een keertje niet thuis hangen, maar ga een kijkje nemen op onze sportvelden, want vooral dit week end valt er een hoop spannends te beleven. JAN SPOR TIE F w Men schrijft ons: „Eindelijk is het dan zover ge komen, dat de werkzaamheden van het bestuur en de werkgroepen konden worden afgesloten, wat betreft het werk dat er gedaan is i.v.m. de Kerst-inn 1973. Er zijn weer veel, heel veel inwoners van Schiedam bij elkaar geweest op de beide Kerstdagen, in de „4 Molens". Ongelofelijk veel werk is er door allen verzet, die aan de voorbereiding hebben meegewerkt en/of op de Kerstdagen aanwezig waren om te helpen. Wanneer u nog nooit uw schouders onder dit werk hebt gezet, zult u er werkelijk geen idee van hebben, hoeveel tijd, energie en moeite dit vergt. Mocht u er nieuwsgierig naar zijn, welnu, wat let u, om ons dit jaar te komen helpen? U zult dan nog meer waardering en bewonde ring gaan voelen en krijgen, voor alles wat er gedaan is. Op deze plaats willen wij iedereen van harte danken, die op enigerlei wijze meegeholpen heeft. Elke hulp van groot tot klein, wordt hoog door ons gewaardeerd. Wij hebben iedereen bedankt, moch ten wij nog mensen vergeten heb ben, dan wilt u onze dank hierbij wel aanvaarden. Er zullen plm. 3000 gasten geweest zijn op onze Kerst-inn. Dit heeft uiteraard veel, héél veel geld gekost. Helemaal zijn we er dan ook niet uitgesprongen met de onkosten. Daarom zetten wij ons gironr. maar even hierbij, mocht u nog zin hebben om iets aan ons te gireren, dan zullen wij u daar zéér dankbaar voor zijn. Het nummer is 3097960, t.n.v. Stichting „Open Huis" Schie dam. Het zou kunnen zijn, dat u nü met plezier nog eens even terug denkt aan Kerst-inn 1973, ach, pak dan even uw giroboek en doe ons een plezier! Afgesproken? De activiteiten van de Stichting „Open Huis" zullen nog uitgebreid worden, zodat het niet alleen bij de Kerst-inn blijft. Er wordt gezocht naar een mogelijk heid voor o.a. stijldansen voor mensen zo vanaf 40 jaar. Vooral voor deze leeftijdsgroep wordt wei nig gedaan. Een mooi project voor „Open Huis". We zullen u er zo vlug mogelijk over informeren. In ieder geval weet u, dat al uw hulp hartelijk welkom is én hard nodig is. Wilt u ons helpen: u weet ons gironummer en u kunt bij het secretariaat informeren en uw naam en adres opgeven voor hulp, die u ons wilt bieden. Nogmaals dank, heel veel dank aan ieder, die ons heeft geholpen om Kerst-inn 1973 tot een feest voor iedereen te maken. Blijf ons helpen met alles, waarmee u helpen kunt, dan helpt u mee om een goede leefsfeer te bevorderen in onze gemeente". Namens het bestuur, M. v. Mansum-Schmidt, (secr.) Burg. Knappertlaan 245A, Schiedam - tel. 263633. Men schrijft ons: „De Stroomgroep „Stop Kalkar" afdeling Schiedam zet haar akties voort. Zaterdag a.s., 2 maart dus, zal er wederom de gelegenheid zijn om bij de kraam op de Hoogstraat nadere informatie over Kalkar te verkrijgen, alsmede om protest aan te tekenen door zijn/haar handteke ning te plaatsen op een handteke ningenlijst. Afgelopen zaterdag werden ongeveer 250 handtekeningen gezet. De forumbijeenkomst, die oorspron kelijk gepland was op 1 maart, is tot nadere orde verschoven, omdat niet alle uitgenodigde sprekers in de gelegenheid waren aanwezig te zijn. Stroomgroep Stop Kalkar. Sell ie dam. Men schrijft ons: „In het kader van de komende verkiezingen voor de Provinciale Staten organiseert de C.H.U. in de kieskring Delft een aantal regionale vergaderingen. Op al deze bijeen komsten zal behalve de lijsttrekker voor deze streek, J. van der Eijk, ook steeds een lid van de Tweede Kamer het woord voeren. Voor de regio Vlaardingen-Schiedam is deze vergadering, de eerste in de reeks, gepland op vrijdag 8 maart, 20.00 uur, in het „Trefcentrum", Wm. Andriessenlaan 65, Schiedam- Groenoord. Daar spreekt dan dr. R. J. H. Kruisinga, fraktievoorzitter C.H.U. in de Tweede Kamer. En dat is niet toevallig. Kruisinga was de eerste aparte „milieu"-staatssecretaris die Neder land kende. En het wordt algemeen erkend, dat hij dat zeer goed heeft aangepakt. Wat is logischer, dan dat hij nu in dit ,,milieu-probleem"-ge- bied bij uitstek zich weer laat horen? Bovendien: deze Statenverkiezingen worden algemeen als ook landelijk zeer belangrijk gezien. In zijn funktie van een van de oppositie leiders in de Tweede Kamer, is dan ook voor Kruisinga dit dichtstbe volkte gebied van Nederland een vanzelfsprekende keuze. Van der Eijk daarnaast is de C.H.U.-specialist in de Staten o.a. voor sociale aangelegenheden, agra rische zaken en financiën. Zaken, die van niet gering belang zijn in deze regio. Tezamen zullen zij ongetwijfeld een goed beeld kunnen géven van wat de C.H.U. is en wil en graag zullen ze met wie dat wil daarover in discussie treden. De C.H.U. was al een democratische partij voordat dat woord werd „uitgevonden" door sommige nieuwkomers". Contactadressen: Vlaardingen: mevrouw P. v.d. Lin- den-v. Dorp, W. Lodewijklaan 11, tel. 010-340124. Schiedam: A. W. D. Sonneveld, Jan Steenstraat 18, tel. 010-267366. Als borduurwerkster of als tekenaarster van voorbeelden voor borduurwerk bezig zijn, betekent dat hobby en beroep samengaan. En wie zou dat met graag willen? Jonge mensen die handig zijn en smaak bezitten. Die graag met stoffen of garens omgaan. Die graag tekenen en nauwkeurig werken, vinden in deze twee aantrekkelijke en schone beroepen een mooie en zinvolle taak. Die overeenkomt met hun talent en hun arbeidsvreugde verschaft. De opgeleide borduurwerkster is daarbij geenszins aan het atelier in de borduurzaak gebonden. Ze kan haar beroep thuis uitoefenen of als verkoopster in een handwerkzaak werkzaam zijn. Belangstellenden kunnen weer informatie krijgen van de volgende organisatie „Deutscher Tappisseriefabrikanten e V", 1000 Berlin 30, Wichmann- strasse 20... Het onderlinge concours van zondag 24 februari werd gehouden in het Kanaal door Voorne. Van de 23 leden die er deze dag aan de waterkant waren, zag alleen Wim de Jong kans voldoende vis op het droge te brengen, zodat hij ruimschoots eerste werd met z'n 17 maatvissen met een totale lengte van 41 1 cm. De verdere uitslag ziet er als volgt uit: 2. P. Geul, 11 st., 257 cm. 3. J. Koedoot, 9 st., 190 cm. 4. H. van Katwijk, 7 st., 150 cm. 5. F. de Jong, 7 st., 138 cm. 6. K. Schramade, 5 st., 115 cm. 7. D. Versteeg, 4 st., 92 cm. 8. D. Muilwijk, 3 st., 69 cm. 9. A. Burggraaf, 2 st., 49 cm. 10. B. Swam, 2 st., 48 cm. 11. P. den Hartog, 2 st., 47 cm. 12. I. v.d. Kley, 2 st., 47 cm. 13. K. Muilwijk, 2 st., 43 cm. 14. W. v. Dijk jr., 1 st., 26 cm. 15. H. Burggraaf, 1 st., 20 cm. 16. P. de Jong, 1 St., 18 cm. 17. Q. Bonefaas. 18. W. v. Dijk. 19. R. Muilwijk. 20. Th. Mackay. 21. Q. Bonefaas sr. 22. K. den Hartog. 23. E. Bonefaas. De laatste 7 leden vingen dus in het geheel niets. Zondag a.s. verzamelen bij de Margriethal om kwart voor zeven.

Het Nieuwe Stadsblad | 1974 | | pagina 8