ai» Schoenenzaak Ariens bestaat nu 40 jaar Jonge acteurs in zoldertheater verloof je waar je wilt, maar koop de ringen bij ons. St. Radbout nam bezit van De Noord Peter Heyster niet te stuiten Op zaterdag 16 maart is het 40 jaar geleden dat de schoenenzaak van Ariens, Broersvest 54, geopend werd. Een kleine zaak met achter de winkel het kantoor. Dan schrijven we 1934. HET NIEUWE STADSBLAD PAG. 12 WOENSDAG 13 MAART 1974 9 HOOGSTRAAT 216 VcUlI\C)()Il TEL. 010 343463 VLAARDINGEN Een moeilijke tijd, waarin men alles deed om publiek te trekken. Het geen gebeurde met twee grote kamelen te laten rijden. Waarop men een ritje kon maken bij aankoop van een paar schoenen of pantoffels. Een lekkere trekpleister. In die tijd ontstond het contact met de wijk vereniging „Het Singelkwar tier", waarbij de heren Ariens en Leenders van „Timco" met de kinderen een dag naar Hoek van Holland gingen. In 1939 had de eerste verbouwing plaats. Het plafond werd verlaagd. Op 16 maart 1964 werd de open trap naar beneden, de gewezen magazijnruimte in beslag genomen door de kinder- en pantoffel-afde ling. Vrouw van een winkelier zijn betekende vroeger altijd in de zaak staan en des avonds na 10 uur zoon Wim nog bij een tante uit Rotter dam halen. Mevrouw J. de Regt- Niessen weet daarvan mee te praten. Zij staat op 16 maart 1974 ook 40 jaar in de zaak. Nu nog maar op dinsdag, zaterdag achter de kassa. Zij vond het vroeger veel gezelliger in de winkel. Toen stelden de klanten nog prijs op persoonlijk contact. Er is een tijd geweest dat de HEMA kaplaarsjes verkocht voor een gulden. Eenheidsprijs. En zij betaalden als winkeliers f 1,02 1/2 inkoop. Een overleg met de bedrijfs leider en het kwam in orde. Nu geeft men bij het 40-jarig bestaan 10 pet. korting op alle aankopen. Er is een speciale sticker ontworpen die op een tas geplakt is. Ariens schoenen volop in de belang stelling met nog 10 pet. korting. Een béter geschenk had men niet kunnen bedenken. Twee jonge Nederlandse acteurs, Ellen Röhrman en Ad Fernhout, hebben een keuze gemaakt uit een aantal eenakters van de Franse schrijver Tardieu en brengen deze met veel enthousiasme en inzet uit onder de naam „Theater Tardieu". Op 29 november ging hun pro gramma, waarmee ze zich met bewonderenswaardige moed in de vrije produktie hebben gestort, in première. De eenakters zijn van een bijzonder lichte, Franse humor, zeer amusant, ontroerend navrant, onzinnig, maca ber, poëtisch en breekbaar geschre ven, doorweven met het sterk ontwikkelde gevoel voor nonsens van Tardieu. Tardieu is getroffen door de absurditeit van het leven, in het bijzónder van de taal. De eenakters, die gekozen zijn, zijn „Het Kasteel of de Monologen; Oswald en Zenaide of de terzijdes", een absurd komische tegenstelling tussen de dialoog en het theatrale effect „de terzijde" „Nachtelijk Spel". Hierin tekent Tardieu het gezamenlijk opgaan in de één wording van twee geliefden met de verstilde ruimte van de nacht. „Het Sleutelgat" en „De nutteloze be leefdheid" zijn twee gedramatiseer de dromen met het chaotische karakter van nachtmerries. „Meneer ,Ik". Een bijzonder verwaand heer die alleen in volzinnen voornamelijk over zichzelf spreekt. Eén der charmante troeven van „St. Radboud" heeft de deur van „De Noord" geopend... Onder een stralende zon maar een dunne gure wind is op het parcours van de R.C. Rotterdam de tweede wedstrijd van de voorjaarscompetitie verreden. Peter Heyster van de Coureur was vanaf de start in de aanval en kreeg in het begin de twee junioren Ton Kruys van Harga en Wil de Zwaan van Barrhopoort mee in het wiel, maar onder de bezielende leiding van de 45 jarige Manus Brinkman van Schiedam kwam er een kop- groepje van 9 renners tot stand die de rest op één of meerdere ronden achterstand wist te zetten. Dit was Peter echter niet naar de zin en met nog 14 km. te rijden wist hij met Martin Drop weer een gat te slaan en tot aan de laatste ronde voorop te blijven waarin Manus Brinkman op de streep nog een fietslengte tekort kwam voor de overwinning. De uitslagen: Amateurs 40 km. 1.Peter Heyster C; 2.M. Drop C; 3.M. Brinkman S; 4.J. Boertjes S; 5.J. Franken C; 6.N. Moerman C; 7.J. v. Geest C; 8.B. Kanselaar S; 9.D. de Smit C; 10.A. de Jager R. Jeugd 8-9 jaar. I B. Loerts C; 2.B. Vonk R; 3.H. de Bruin H;4.R. Breestraat B. Junioren 40 km. l.Wil de Zwaan B; 2.P. Boerewinkel R; 3.A. Kruys H; 4.M. Meeldijk C; 5.R. Meyer S. Jeugd 10-11 jaar. l.D. Wesdorp S; 2.E. Rorijs S; 3.F. de Berg B; 4.R. Huisman S; 5.J. Fister S; 6.L. Valentijn S; 7.C. Gouman C; 8.M. Barendrecht B; 9.J. Heeze H; 10.R. v. Vliet S. Nieuwelingen 30 km. Jan v. Oosten B; 2.B. v. Rossum C; 3.H. Brinkman S; 4.P. Liebrechts C; 5.J. v. Hout C; 6.R. Heyster C; 7.H. Hartog C; 8.L. de Berg B; 9.C. Vonk R; 10.Cees Heeze H. Jeugd 1 2-13 jaar. l.P. v.d. Linden R; 2.R. Meeldijk C; 3.A. Fister S; 4.W. Klootwijk B; 5.J. de Berg B; 6.W. v. Driel B; 7.J. Noordijk S; 8.E. Wittekoek C; 9.A. v. Rijn B; 10.N. v.d. Velden S. Jeugd 14 jaar. l.Aad v. Asten C; 2.Robin v.d. Bosch H; 3.B. v. Nugteren R; 4.K. Dupon C; 5.Perry Balvers H; 6.J. Meyer C; 7.Koen Kalkhoven H; 8.H. Rorijs S. RECREATIEVOORLICHTING De gemidaelde Nederlander heeft thans rond 130 „vrije" dagen per jaar. Miljoenen Nederlanders, met name uit de grote steden, kennen voor het doorbrengen van deze vrije dagen slechts de Veluwe, het tradi tionele vakantiegebied. Er is echter in Oost-Nederland veel meer te doen en te zien. De samenwerkende provinciale- en streek-VVV's van Gelderland en Overijssel willen in hun voorlichting de aandacht mede vestigen op die alternatieve vakantiemogelijkheden in beide provincies, ideeën geven voor vrijetijdsbesteding in gebieden waar nog voldoende rust en ruimte is, om zodoende de zware toeris tische druk op de Veluwe te verlichten. De samenwerkende VVV's komen nu het grote publiek in de Randstad Holland min of meer ,4n eigen huis" opzoeken, teneinde informatie te geven over de recreatiemogelijk heden in Gelderland en Overijssel. Van 15 tot en met 30 maart a.s. worden er zgn. „Oost-Nederland- recreatievoorlichtingsweken" gehou den in de Bijenkorfmagazijnen van Amsterdam, Rotterdam, Den Haag en Eindhoven. Een overzicht tijdens de openings- toespraak bij „St. Radboud"... De R.K. Muziekvereniging „St. Radboud" nam vrijdagavond onder tromgeroffel en schallende fanfares bezit van het eigen clubgebouw, dat door mej. O. van Mil werd geopend en de naam zichtbaar werd: „De Noord". Het Verenigingslokaal behoorde tot het verleden. Daarvoor in de plaats is een modern gebouw verrezen, dat geheel aan de eisen des tijds beantwoord. Het ontwerp is van Aad Heydra, bouwkundig opzichter van beroep. Hij belastte zich met het toezicht op de werkzaamheden, waardoor een smaakvol geheel ont stond. Aan alles is gedacht, zelfs een centrale verwarming ontbreekt niet. In één woord: het is een pracht van een gebouw geworden, dat ook aan anderen verhuurd kan worden. Want in Kethel bestaat de Kethelse Gemeenschap en die kampt toch ook met verenigingsruimte. Voor zitter G. Heydra mocht tal van geschenken ontvangen, zoals een prachtige klok en verder geschenken onder couvert, even welkom. Zater dagmiddag was er een „Open Huis" terwijl de kerkgangers zondag nog de gelegenheid kregen de trotse aanwinst in het hart van Kethel te bewonderen. Na O.B.K. is „St. Radboud" de tweede muziekvereniging die over een eigen home beschikt... Speciale ruimte voor de instru- men ten... Een dankwoord van de voorzitter de heer Heydra... Hoe druk het was bij de opening van „De Noord"... De naam van het eigen verenigings- gebouw wordt zichtbaar...

Het Nieuwe Stadsblad | 1974 | | pagina 12