Aanleg zijtak hoofdriool in Kethel-Oost hervat Burgemeester opende drukkerij Van de Water 'ORANJE' Ouwehand in reclame- museum ■fe® life tik Receptie 25-jarig bestaan St. Joris Doele fax ülll J. A. Knoop AFWEZIG Nieuw kwartaalblad Raposa en Marcano SHERRY Medium Dry. 13,95 Vrijdagmiddag heeft burgemeester H. Roelfsema vergezeld van zijn vrouw de nieuwe vestiging van Drukkerij Van de Water in de Galandstraat geopend. HET NIEUWE STADSBLAD PAG. 20 WOENSDAG 13 MAART 1974 In zijn toespraak liet hij vooral uitkomen van hoe groot belang het is als de onderlinge verstandhouding met het personeel goed is. Dan kan men die hoogte bereiken waarnaar men streeft. We schreven het u vorige week al: deze drukkerij is een moderne drukkerij met als glanzend middel punt de vergaarmachine met maar liefst 13 stations. Koos van de Water, student in de grafische techniek, zoon des huizes, ver knocht aan de camera, heeft in beeld weergegeven hoe of het allemaal gegaan is in dat éne jaar van bouwen. Van de grond af kan men het allemaal volgen. Op karton opgeplakt een levendige herinnering aan al wat was en nu is verrezen. Een hypermoderne drukkerij, waar bij men snel en goed aan alle opdrachten kan voldoen. In twee kleurendruk kan werken enz. enz. Het was allemaal te zien op de openingsmiddag met een doorlo pende demonstratie en een muziekje van Martin Green. Die ook na het gezamenlijk diner voor de vrolijke noot bleef zorgen. Oneindig veel bloemstukken, het een nog mooier dan het ander omlijstte dit geheel. Een reeks SMir "|i"7 mmv geschenken van zakenvrienden en relaties. Een prachtig schilderij van het personeel. Een fraaie klok, teveel eigenlijk om op te noemen. De heer A. L. v.d. Water was er beduusd van en schudde vele han den. Een groots werk is voltooid, men kan de toekomst met een gerust hart tegemoet zien. SLIJTERIJ en WIJNHANDEL Oranjestraat 10-12, Telefoon 265997-264140. Alle aandacht voor de Heidelberger- cylinderau tomaat... Tevens werd besloten het blad „Besturennieuws" op te heffen. Dit blad werd gezonden aan bestuurs leden van de ruim duizend plaatse lijke afdelingen. Het bereikte echter te weinig mensen om werkelijk in staat te zijn de 250.000 leden van het bijbelgenootschap te activeren. In het nieuwe kwartaalblad, dat „Met de bijbel de wereld in" gaat heten, zullen een aantal pagina's gewijd worden aan activiteiten van plaatselijke afdelingen. Tevens zullen er reportages in worden opgenomen van allerlei acties op het gebied van de bijbel verspreiding. Ieder nummer zal te vens voorlichtende artikelen bevat ten over de gevarieerde aspecten van het bij belwerk in de gehele wereld. De vernieuwing van het kwartaal blad gaat geen extra kosten vergen. De meerkosten zullen worden be streden uit de opbrengst van enkele advertentiepagina's die het blad in het vervolg zal bevatten. Het eerste nummer van het nieuwe blad komt uit eind maart. AJle leden zullen het blad gratis ontvangen. Het zal tevens mogelijk worden om een abonne ment te nemen. Voor f 7,- per jaar ontvangen de lezers vier nummers per jaar. Een kopje koffie gaat er altijd in... Voor de aanleg van een zijtak van het nieuwe hoofdriooldoor de nu inmiddels in aanbouw genomen wijk Kethel-Oost is het werk hervat. Het werk moest geruime tijd onder broken worden, omdat de toege paste buizen niet voldeden aan de gestelde eisen. De leverancier heeft nieuwe buizen in produktie moeten nemen, hetgeen enige tijd vergde en waardoor vertraging is ontstaan in de uitvoering van het werk. Deze zijtak van het hoofdriool is ongeveer 600 meter lang en loopt van de Kerklaan over het toekom stige tracé van de verlengde Zwaluw laan naar de Koekoekslaan, om daar op de bestaande Zwaluwlaan te komen. Voor de brug over de Meeuwensingel buigt het tracé naar links af om zo over de gedempte singel tussen Meeuwensingel (weg) en Leeuweriksingel te lopen naar het rioolgemaal Kethel aan de Schie dam seweg. Begin volgende week zal de z.g. „bouwtrein" van de Aanneming Mij. Visser en Smit N.V. het kruispunt van Koekoekslaan en Zwaluwlaan bereikt hebben, zodat dit kruispunt voor het verkeer afgesloten zal moeten worden, waarna ook de Zwaluwlaan doorsneden zal worden door de diepe sleuf, waarin de rioolbuizen gelegd worden. Dit zal verkeersstremmingen geven. Er zal echter voor gezorgd worden dat tussen de beide nu gescheiden delen van de vogelbuurt verkeer mogelijk blijft en uiteraard ook verbinding met de Schiedamseweg als verkeers ader. Wel moet rekening gehouden wor den met het bouwverkeer, zowel voor de rioolaanleg als voor de woningbouw in Kethel-Oost, met aanvoer van o.m. heipalen en zand. Is de bouwtrein eenmaal door de Zwaluwlaan getrokken en op de gedempte Meeuwensingel gekomen na 4 a 6 weken, dan zal de Zwaluwlaan herbestraat worden in de oude toestand. Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de Stichting Ontmoe tingscentrum St. Joris Doele te Schiedam wordt op vrijdag 22 maart a.s. van 19.00-20.30 uur een recep tie gehouden in het clubhuis, Doel- plein 1 te Schiedam. Na afloop van de receptie is er een feestavond in de grote zaal van het gebouw. Het bestuur bestaat uit voorzitter en wethouder mevrouw G. D. Verwey- de Graaff, secretaris G. Meyer, penningmeester L. van der Windt, hoofdleider de heer C. Veenenamen, lid de heer J. van Wijk. Giro 590531 van de stichting staat open voor uw gaven t.g.v. dit jubileum... Gevraagd (voor gehele of halve dagen): typiste/ administr. medewerkster mei Mulo, Mavo- of soort gelijke opleiding. J. Kok B.V., van Devenler- straat 25, Rotterdam (bij Gustoweg), Tel. 26.92.25. Wij zoeken 'n machine- poetser (gepensioneerd metaalbewerker) voor on derhoud machinepark. Werktijden nader overeen te komen. J. Kok B.V., Van Deventerstraat 25, Rotterdam, bij Gustoweg, Telefoon 26.92.25. Te koop: bandrecorder, merk Telefunken, tegen elk aannemelijk bod. Telefoon 26.56.10. Diane 4, bouwjaar sept. 1971, keurig onderhouden met geheel gereviseerde motor. Zien is kopen. Vraagprijs 2950, Tevens te koop: palissan der salontafel. Villastraat 84, na 5 uur. Te koop: Zündapp hoes en helm. Na 19.00 uur: Mulder, Nieuwlandplein 3 Aangeboden: zit-slaap- kamer, C.V., badkamer m. gebruik van keuken, in Groenoord. Brieven ond. nr. 4184 aan het bureau van dit blad. Te koop: mooie Rie- mersma kinderwagen, beige/donkerbruin, weinig gebruikt 100, Telefoon 26.18.66, na 7 uur Antiek en curiosa Zeldzaam mooi petroleum kacheltje, uit 1883, rond model, smeedijzer, 80 cm met o.a. koperen olie- pot, inhoudsmeter en oud tinwerk, geheel intact; bloementafeltjes op hoge poten; ouderwetse ge haakte bedspreien, vanaf 15,en nog vele andere prachtige herinneringen uit grootmoederstijd. Hargplein 18, Schiedam, (Kethel). Ook 's avonds. INTERNISTE TOT I APRIL 1974 Waarneming van spoedgevallen door B. v.d. Esch. internist. Dr. K. Panman, internist Telefoon 26.91.26 SCHIEDAMSE NOTITIES De Schiedamse processie naar Kevelaer is dit jaar op 6, 7 en 8 juli a.s. Deelnemers kunnen zich op geven bij mevrouw Kleinekoort, Hoogstraat 42b, tel. 265138. De demonstraties tijdens het „Open Huis" bij drukkerij v.d. Water... RH EN EN - De directie van Ouwe hands Dierenpark heeft besloten mede te werken aan de tot stand koming van een reclame-museum. Dit plan is voor Nederland gelanceerd door het Ge nootschap voor Reclame, waarvan Zijne Koninklijke Hoogheid de Prins der Nederlanden beschermheer is. De inzending van Ouwehand zal bestaan uit materiaal, dat de geschiedenis vertolkt van het ontstaan van de dierentuin. De oprichter van het park is in Rhenen begonnen met een sigarenfabriek. Daar stichtte hij een fabriek voor veevoeder, waarvan het meest bekend werd het legendarisch geworden 'Ouwehands Opt'okvoer'. Langzaam maar zeker kwam er een hoenderpark achter die laatste fabriek en in 1932 werden de poorten van het dierenpark geopend, waarmee een einde kwam aan de veevoederproduc tie. Ook aan de jongste geschiedenis van het recreatiepark op de Grebbe- berg zal de nodige aandacht worden besteed, zoals de opening van het prachtige natuurbad in 1957, de inmiddels al weer geheel bezette camping en uiteraard de bouw van de dolfijnenhal in het centrum van het park. Het Nederlands Bijbelgenoot schap gaat zijn kwartaalblad geheel vernieuwen en uitbrei den. Het huidige blad „De Wereld In" bleek te klein om voldoende voorlichting te geven over allerlei nieuwe aspecten van de taak van de bijbelge nootschappen in de wereld, en van het bijbelgenootschap in eigen land. Een gezellig onderonsje heeft hier de heer v.d. Water met het burgemees tersechtpaar...

Het Nieuwe Stadsblad | 1974 | | pagina 20