Kleuter Helen van Lint verovert 3e zwemdiploma Dammen nadert beslissing KLASSIEK BEHANG Photo Porst met shop in Drogisterij Lex Bende PASFOTO'S Bloemrijk jaar voor Fleurop ARRESTATIES KOSTER 70.77.77 Diplomazwemmen in Zwembad Zuid HUNTENBURG A DRIEWERF HOERA ZIELEPOOTJE direkt klaar UW BMW DEALER KALFSBEEK s remDrandtlaan 83 tel. (0101 76.43.74 Hoogstraat 45, tel. 26.23.41 L A HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 12 -WOENSDAG 20 MAART 1974 „Hallo meisjes, hop, draaien..." De stem van een der badinstructeurs van het Sportfondsenbad schalt over het water. Het gebeurt zaterdag middag in dit bad aan de B.K.-laan, waar badchef Wil van Vessem nauw toekijkt. Zo ook mej. C. J. Th. Hazebroek, directrice van het zwem bad. Want het is zwemmen voor het derde diploma. Zwemmen voor diploma's heeft altijd op zaterdag morgen plaats. Het zijn er deze morgen 58 die er aan deelnemen. Al met al een prachtige reclame voor de zwemsport in het algemeen, waarop mej. Hazebroek dan ook terecht erg trots is... Het is de beurt van de hoge springplank. Beter bekend als de wip. Ze staan klaar in afwachting van de roep: „Je gaat pas springen als ik „Ja" zeg..." Hetgeen 58 maal gebeurt. Helen van Lint, 5 jaar, is zaterdag een jonge sterke troef. Zij trekt zich van al het geharrewar rondom haar niets aan, maar duikt keurig de bordjes op. Kan reddend zwemmen tot de helft van het bad, waarna de andere helft door de geredde wordt overgenomen. Ook dat gaat geheel naar wens. De hoofden worden keurig boven water gehouden. Zweefduiken met gespreide handen. De kinderen staan een beetje ner veus de handen boven het hoofd gestrekt. Ook Helen in haar lila badpakje. Een vief kleutertje, dat af en toe naar haar moeder op het terras kijkt. Vooral bij het baantje trekken. Als het gehele programma afgewerkt is gaan ze rustig allemaal op de bank achteraan in het zwembad zitten. Je kan de spanning nu snijden. Maar dan wordt er even om stilte verzocht en maakt mej. Hazebroek bekend, dat van de 58 kinderen er 57 geslaagd zijn. Ze feliciteert de kinderen door het hoerageroep heen en vestigt er de aandacht op dat er ook nog een vierde zwemdiploma bestaat. Jullie zijn nu geoefend zwemmer(ster) maar je kan nog veel hoger komen, verduidelijkt ze. Aan deze examens namen ook de leerlingen van de Vlaardingse zwem scholen Arons en Goederond deel. Altijd op zaterdagmorgen vinden deze wedstrijden plaats. Elke keer is de belangstelling van de ouders groot. Men moet zich zelfs met een staanplaats tevreden stellen. Maar nauwgezet volgt men de prestaties van de jeugd in het water. Kunnen zwemmen is in ons water rijk land nódig. Een eerste vereiste bij de opvoeding zelfs. Want het is een lust om te zien hoe of deze kinderen hun baantjes trekken. Aan een chronometer denken ze nog niet. Wel is het fijn om een vriendje of vriendinnetje te passeren. Komt u ook eens op een zaterdagmorgen kijken? Een klein dapper meisje krijgt na het missen van de bordjes nog een kans het over te doen. En nog twee keer, maar het gelukt haar niet. Dan zien we haar richting kleedkabine gaan en dat betekent dat zij helaas is afgevallen. „Het is zonde. Ik denk dat de zenuwen haar de baas zijn, want ze deed het altijd goed" deelt de badjuffrouw mevrouw M. Wendink- van Vessem me mede. „Het is een prachtige propaganda voor de sport en eigenüjk moest ieder kind op de kleuterschool al leren zwemmen", verduidelijkt ze. Met haar broer heeft ze in bijna 3 jaar een bliksemcarrière gemaakt. Vroeger gaf deze gievrouw les aan de schoolkinderen en de kleuters. Het bordjes duiken gaat precies volgens de aanwijzingen. „Het is hier zo gezellig werken", zegt mevrouw Wendink. „Je leert met kinderen omgaan..." Photo Porst heeft morgen om 9 uur voor alle fotovrienden in deze stad een hele serie verrassingen gereed. Want Photo Porst opent morgen op het Dr. Wibautplein een moderne Photo-shop. Hier presenteert verkoper-adviseur Lex Bende het komplete attractieve foto- en filmprogramma van het merk Porst, onder het motto „kwali teit tegen de laagst mogelijke prijs". Onder dit motto biedt dit merk een kompleet foto- en film-assortiment aan voor foto- en film-amateur. Het succesvolst zijn de voordelige eenogige spiegelreflexcamera's, smal filmcamera's met professionele snuf jes, diaprojectoren vanaf f 149,- en filmprojectoren vanaf f 199,-. Bijzonder na aan het hart ligt Photo Porst het hobby filmen en fotogra feren, voor de hele familie. Probleemlose cassette-camera's en super8 camera's tegen uiterst lage prijzen maken het mogelijk vanaf de eerste dag te fotograferen en filmen ook voor het jonge gezin. Het Porst kleuren-laboratorium een van de grootste van Nederland vervaardigt fotowerk van onover troffen Porst kwaliteit, Porst foto's in koningsformaat, randloos en dat betekent ca. 25 pet. meer beeld, reeds vanaf f 0,90. Reeds meer als 50 jaar is Photo Porst een begrip, en geniet groot vertrouwen bij vele foto-amateuren. Heden worden Porst-produkten in 75 speciaalzaken, en in meer dan 500 verkooppunten in Europa aan geboden. Miljoenen foto-amateurs vonden on dertussen met Porst foto- en film artikelen hun hobby. In verband met deze feestelijke opening is Lex Bende a.s. donderdag geopend tot 9 uur 's avonds. voor SCHIEDAM VLAARDINGEN MAASSLUIS en MAASLAND AUTOMOBIEL en GARAGEBEDRIJF SCHIFDAM TELEFOON 26 95 03 VLAARDINGEN TELEFOON 35 29 51 Voor Fleurop-Interflora Nederland is 1973 een uitstekend jaar geweest. De aangesloten bloemisten boekten alleen in ons land 835.000 orders en evenaarden daarmee bijna hun record jaar 197I. toen liefst 840.500 bloemen- groeten via Fleurop werden uitgewis seld. Dit positieve resultaat is mede te danken aan de unieke garantie: 'niet goed. geld terug', die vorig jaar september werd ingesteld. Ook de bloemencheques, in hun 'Kijk-eens-in- m'n-hart' - verpakking, blijken steeds populairder te worden. In I973 verblijdden 51.500 Nederlan ders elkaar met zo'n bloemencheque, wat 11.500 meer was dan het jaar ervoor. Voor Fleurop-Interflora is voor 1974 het devies: op naar de 850.000 orders. Naar dit record streeft de ruim vijftig jaar bestaande service-organisatie on der het motto 'Niemand woont te ver weg om 'n bloemetje te krijgen.' Er is thans een net van 1540 Fleurop bloemisten, over heel Nederland ver spreid. Interesse RENAULT In de voorlaatste ronde heeft Piet Bastiaanse in het persoonlijk dam kampioenschap van Schiedam zijn direkte achtervolger J. C. Onink van zich afgeslagen. Hiermee is voor Onink meteen de kans verkeken op het kampioenschap. Hij heeft met nog een ronde te spelen een achterstand van drie punten. Voor Piet Bastiaanse is een remise in de laatste ronde tegen Tiny Mous voldoende om de titel te veroveren. In de B-groep lijkt er voor Leo Mous geen vuiltje meer aan de lucht. Ook hij heeft een remise in de laatste ronde voldoende om de titel te grijpen. De C-groep muntte vrijdagavond uit door het aantal uitgestelde partijen. Van het totale programma werd slechts één partij gespeeld. In groep D wordt het voor Ben Bastiaanse moeilijk om de eerste plaats in handen te houden. Zelf moet hij tegen nummer drie van de ranglijst, J. Scheuller (die moet winnen om de derde prijs te behalen) en D. Zonneveld moet nog tegen John Hertog. Uitslagen van de vijfde en zesde ronde: Groep A: W. de Rond—J. Breman 0-2; P. Lansbergen—P. Bakker 2-0; H. Willemse—P. Bastiaanse 0-2; J. C. Onink-T. Mous 0-2; J. Breman-T. Mous afgebroken; P. Bastiaanse—J. C. Onink 2-0; P. Bakker-H. Wil lemse 1-1; W. de Rond-P. Lans bergen 0-2. Stand: P. Bastiaanse 6-10, P. Lans bergen 6-8, J. C. Onink 6-7, T. Mous 4-5, P. Bakker 6-5, H. Wülemse 6-4, J. Breman 5-3, W. de Rond 5-2. Groep B: J. Vis—J. v.d. Schalk 1-1; T. Vrijland-L. Mous 1-1; B. Quist- T. Tilman 0-2; J. v.d. Schalk-T. Tilman 0-2; L. Mous—B. Quist 2-0; J. Vis-D. v. Schaik 1-1. Stand: L. Mous 5-8, T. Tilman 5-7, T. Vrijland en J. Vis 5-5, D. v. Schaik 4-4, B. Quist 5-1. Groep C: C. Lindeboom—C. Haber- mehl 1-1J. Keij—H. Tegelaar 0-2; G. Tegelaar-R. Heusdens 0-2; F. Pauw—J. Sla 1-1; L. Breevoort—A. Risseeuw 0-2; R. Heusdens-F. Pauw 2-0. Ingehaalde partij G. Tegelaar-C. Habermehl 1-1. Stand: G. Tegelaar 7-11, J. Sla 7-9, R. Heusdens 8-9, C. Lindeboom en F. Pauw 7-8, A. Risseeuw 5-5, J. Keij 7-5, L. Breevoort 7-5, H. Tegelaar 6-4, C. Habermehl 7-4. Groep D: H. Tegelaar-J. Scheuller 0-2; D. Bastiaanse—M. Lassooy 1-1; J. v.d. Anker-J. F. Hertog 1-1; H. Utens—D. Zonneveld 0-2; J. Scheul ler—D. Zonneveld 0-2; J. F. Her tog—H. Utens 2-0; M. Lassooy—J. v.d. Anker 0-2; H. Tegelaar-B.- Bastiaanse 1-1. Stand: B. Bastiaanse en D. Zonne veld 6-9, J. Scheuller 6-7, M. Lassooy en J. v.d. Anker 6-6, J. F. Hertog 6-5, H. Utens en H. Tegelaar 5-3. Vorige week werden twee jongens gearresteerd die een inbraak hadden gepleegd in het benzinestation aan de Rotterdamsedijk. Hun arrestatie leidde tot aanhouding van nog twee jonge inbrekers de 18-jarige F. V. en de 17-jarige R. B. uit Rotterdam. Zij hebben ingebroken bij autohandel De Heer aan de Nieuwe Mathenes- serstraat en bij naaimachinehandel Voogd aan de Hoogstraat. In Rotterdam werden 30 diefstallen gepleegd. In de eerste week van maart hebben weer vele leerlingen van de basis scholen de gevolgde zwemlessen in Zwembad-Zuid afgesloten met het afleggen van de proef van bekwaam heid. Er slaagden 72 leerlingen voor het diploma A en 107 leerlingen voor het diploma B. Sinds de opening van het zwembad hebben in totaal 378 leerlingen een zwemdiploma behaald.

Het Nieuwe Stadsblad | 1974 | | pagina 12