Peuterspeelplaats "De Ukkepuk" voorziet in behoefte Voor eerste fase woningbouw krediet van vijf miljoen Geslaagde EHBO 'ers MAK Informatie centrum Man - Vrouw- Maatschappij Schiedam Binnenstadsplannen DAN IS HET LENTE f bestemmingsplan NU OF NOOIT COLLEKTE RHEUMA- BESTRIJDING BRACHT RUIM 14,5 MILLE OP De gemeenteraad van Schiedam, die zich volgende week donderdag- en vrijdagavond gaat buigen over de binnenstads plannen, krijgt na het vaststellen van het bestemmingsplan nog een voorstel te behandelen. Het college wil namelijk al direct na goedkeuring van de rekonstruktie van het stadscentrum een krediet van f 5.103.000,— voor de eerste fase van de woningbouw in de binnenstad en het bouwen van een parkeergarage en het stadserf. Van deze vijf miljoen is het grootste gedeelte, namelijk f4.700.000,- miljoen, bestemd voor het bouwrijp maken van terreinen, f 115.000,— voor de aanleg van openbare verlichting, f 42.000,— voor het aanleggen van brandkranen en f 246.000,- voor voorzieningen aan aanwezige kabels en leidingen. Overigens is hier sprake van een eerste fase, de werkelijke kosten van de rekonstruktie van de binnenstad is een miljardenkwestie, terwijl er in eerste instantie een bedrag van f 71,9 miljoen mee is gem oeid. nu!"":9,95 BROERSVEST19 WETHOUDERLIJKE BELANGSTELLING GROENOORD SLECHTS VIJF HET NIEUWE STADSBLAD PAG. 8 VRIJDAG 22 MAART 1974 Veel bedrijvigheid in „De Ukkepuk' AFZUIGKAPPEN Bauknecht - Luxbou w - Neff - Atag vanaf/ 256,incl. B.T.W. Keukentechniek Schiedam St. Liduinastraat 75. Tel: 264310 Als de regen niet meer zo eentonig neerdrenst... Als mijn buurman zijn hoed wat achterover zet... Als de mussen hondsbrutaal worden en mijn raam bevuilen... Als ik vind dat het wollen truitje zo ontiegelijk heet is... Als ik dan een wuft bloesje aantrek... Als ik een dag daarna wel negenmaal moet niezen... Als mijn hulp in de huishouding bedenkelijk het plafond bekijkt... Als ik alleen daarvan al de kriebels krijg... Als ik nog nooit van m 'n leven van schoonmaak gehouden heb... Als ik toch een beetje pijn in mijn keel heb... Als ik vergeet een sjaaltje om te doen... Als ik blij ben met een mager zonnestraaltje... Als ik daardoor de verwarming op slag uitdraai... Als ik dan zit te rilbibberen... Als ik naar de kalender kijk... Als ik weet dat het 21 maart geweest is... Lieve fijne mensen van Schiedam, dan is de Lente met een hoofdletter in het land. Dan geeft het geen zier dat je snip-verkouden bent vanwege die sjaal en dat malle bloesje. De Lente zit in je hart, je armen en benen. En dat betekent alleen dat je een herboren mens bent. Elk jaar opnieuw op 21 maart..! MIEKE Als ik wethouder Bolmers op straat zie denk ik altijd: 'Hu. daar gaat ons bestemmingplan voorde binnenstad". Jarenlang heeft deze goede man getracht een groots opgezet plan door de Gemeenteraad te douwen. Hij heeft alle middenstanders, die zich bedreigd voelden, persoonlijk ontvangen en gerust gesteld. Nu opeens is hij het blijkbaar allemaal zat geworden en heeft zijn plannen drastisch gewijzigd. Er komt géén metro, lieve mensen. De parkeergarage op het terrein van de Lintdenhof gat niet door en de doorbraak van Broersvest naar Broetrveld. waar nu die moeilijk sleuf ligt die we Herenpad noemen, wordt verruimd tot vijftien meter. (De oorspronklijke bedoeling was om er een doorgang te maken van dertig meters, waardoor enige leuke winkeltjes moesten verdwijnen.) De Passage- je kon er op de Vest netjes in. maar aan het eind duvelde je van een hooge trap tegen de keien van Broersveld - wordt een echte Passage, die op gelijke hoogt wordt doorgebroken en in een boog uitkomt hij de Hoog straat waarna nog de Lange Achterweg ligt. Dit zijn in het kort de definitieve plantte. Wie het allemaal precies wil weten mag zelf in het houten bouwsel voor de uitte van Mathenesse gaan kijken. Diverse Schiedamse dagbladen hebben wethouder Bolmers gefeliciteerd met zijn verstandig beleid. Terecht, want het valt niet mee om geweldige illusies te teren en dan toch te besluiten tot eenvoudigere veranderingendie altijd nog zo n S0 miljoen gaan kosten, dat wel. Ven'olgens bereikte mij een hulpgeroep van de heer Berg, de direkteur van Passagetheater. Er komen nog vee! te wiettig mensen (ongeveer honderd per avond) naar zijn films kijken. Dat is jammer, het zijn precies dezelfde films die iets eerder in Rotterdam hebben gedraaid. Op I mei gaat het theater dicht, zoals U weetdaarna zal hat triomfantelijk uit zijn puin herrijzen. SEBAST1AAN Afgelopen vrijdag zijn 23 kandi daten geslaagd voor hun E.H.B.O.- diploma, afgewezen werd er geen een. De namen van de kandidaten zijn: De heren P. Barneveld, W. Breddels, F. Deursen, R. Halvax, M. Hersbach, R. de Hollander, K. Leeuwang, L. Meeder, L. v. Nugteren, J. Ouden aarden, G. Stuivenberg, P. Valk, P. Verwiel, J. Wilhelmse, C. W. Wijnen. De dames Y. Florussen, L. de Jong, C. de Koning, M. v. Kooy, W. Lauwrier, J. Leermakers, M. Peeters, T. Pijnen. De volgende kursus start in septem ber. Zij die inlichtingen hierover willen hebben kunnen zich telefo nisch wenden onder nummer 2631 15. Het theoretische gedeelte werd ge doceerd door dokter J. v. Vliet. Het praktische gedeelte door de heer F. de Kort, terwijl het examen werd afgenomen door dokter G. Zel- velder. AQUARIUM met vissen, planten Zolang de voorraad strekt 't is weer bij.. Schiedam - Telefoon 26.28.51 Donderdagavond Koopavond 'Heet van de naald', zoals mevrouw H. Knook de Jong het ons aanzegt, kunnen we namens haar laten weten dat de opbrengst van de Rheumacol- lecte het mooie bedrag van ruim 14.500,heeft opgebracht. Voegt ze er aan toe: 'Heel veel dank aan allen die hun medewerking hieraan hebben gegeven, de wijkhoof- den, de dames en heren die met lijsten rondgingen en zij die bij het geldtellen hebben geholpen.' SCHIEDAMSE NOTITIES Op dinsdagavond 26 maart a.s. belegt de Vrouwenbond van het N.V.V. een jaarvergadering in ge bouw Chr. Sociale Belangen aan de Lange Haven 73. Aftredend zijn de dames Boender (voorzitster), Van Hoek (penningmeesteresse) en Van der Sloot (lid). Alle leden stellen zich echter herkiesbaar. Aanvang 20.00 uur. U komt toch ook? In het documentatiecentrum van de PSP afdeling Schiedam, De Linker hoek, Proveniershuis 18, is vanat heden ook een „hoekje" ingericht met informatiemateriaal over Man- Vrouw-Maatschappij. Er zijn o.a. diverse MVM-uitgaven met als on derwerp „emancipatie" te koop, terwijl er ook wat algemene stencils over de doelstellingen van MVM voor het meenemen liggen. Ge opend: donderdag 19.30-21.00 uur, zaterdag 11.00-1 7.00 uur. De samenwerking tussen MVM en PSP kwam in Schiedam tot stand omdat MVM haar doelstellingen betreffende emancipatie van vrouw èn man in het PSP-programma geheel terugvond. MVM-Schiedam fungeert ook als informatiecentrum voor mensen die problemen hebben met betrekking tot de huidige rolverdeling tussen man en vrouw. Dit houdt in: informatie over part-time werk, kinderopvang, her- en bijscholing, sociale wetgeving, studiekostenver goedingen e.d., maar ook praten over persoonlijke problemen en kontakt leggen met anderen die met dezelfde problemen te maken heb ben. Wie hierover meer wil weten kan bellen naar 262716 (na 17.00 uur) of 266334. I? Twee jaar geleden begon het cen trum „De Dukdalf" aan de Rijn straat 1 (onder de H. Hartkerk) met een peuterspeelplaats. Waarbij met zeven kinderen in de leeftijd van 2 1/2 tot 3 jaar werd gestart. Een bescheiden begin toen tweemaal in de week. Op het ogenblik komen ze op maandag-, dinsdag-, donderdag en vrijdagmorgen van 9 tot 12 uur. Kosten f 2,50 per keer. Er bestaat een nauwe samenwerking met de moeders, die van alles hebben opgeknapt. En dat ook bijhouden. Kapot speelgoed wordt door hen opgeknapt. Ook komen zij eenmaal per maand in vergadering bijeen... Woensdagmorgen was er „Open Huis" ter gelegenheid van het tweejarig bestaan. Bij de koffie dus een feestelijk koekje. De kinderen een glas limonade bij de ligakaak. Aan de wand hangen aan een rek al de eigen melkbekertjes (21) van de kinderen. Die zich hier tenvolle uitleven met alle mogelijke muziek instrumenten, poppenwagens, een fietsje, een autoped. Veel speelgoed heeft men gekregen, doch men heeft er ook wat bijgekocht of gemaakt. Zoals bijvoorbeeld grote puzzles in harde verfkleuren, die de kleintjes zelf in elkaar weten te zetten. Kleuterleidster (een betaalde kracht) is hiervan Joke Akkerman, die hier helemaal in opgaat. Op deze „Open Morgen" laten de kleintjes zien, hoe goed of zij het hier naar hun zin hebben. Een levensgrote beer ligt vergeten op de grond. Zijn mollige armen hulpeloos in de lucht. Geen peuter die belangstelling voor hem heeft. Met een autoped en fietsje passeren zij hem achteloos. Er is hier dan ook volop speelgoed. Het is hier allemaal even plezierig. Zo koud en kil als dat het hier vroeger was zonder centrale ver warming, zo gezellig is het er nu. Wethouder B. Kapteyn komt ook Een enorme hoeveelheid speelgoed zorgt er mede voor dat de kinderen zich in „De Ukkepuk" geen mom: behoeven te vervelen. even een kijkje nemen. Tenslotte is hij twee jaar geleden door prins carnaval onderscheiden en dat schept een band! Hij loopt er eens rond en bekijkt de tekening van een toekomstige speelstraat in de Ab- benbroeksestraat. „Daar hebben we er veel te weinig van", zegt Marianne van Beers. Met Ton Bassant twee van de beroeps krachten van het centrum „De Dukdalf". Eens gevestigd aan de Maasdijk. „Er zijn hier ook helemaal geen speelgelegenheden voor die kleintjes", vervolgt Marianne. „Van daar dat we blij zijn dat onze peuterspeelplaats al die mogelijk heden biedt". Onder d belangstellenden op woensdagmorgen bevindt zich ook een leidster van de peutergroep uit Groenoord. Eenmaal in de maand heeft de peuterspeelzaalcommissie een vergadering met afgevaardigden van „De Kreek", Centrum Oost, Groenoord, Jeugdhaven, De Doele, „Katja" en de Rijnstraat. Sinds anderhalf jaar bestaat in het centrum „De Dukdalf" een over- blijfregeling voor schoolgaande kin deren in Schiedam-Zuid. Dit houdt in dat kinderen, die tussen de middag niet thuis kunnen eten of wel voor zichzelf moeten zorgen door afwezigheid van beide ouders hier in dit centrum de gelegenheid krijgen hun boterhammetje op te eten. Daarna kunnen zij zich ver maken met spelletjes of handen arbeid. Men is de mening toegedaan dat de ouders van die kinderen nog niet weten dat die mogelijkheid bestaat. De kosten van vier dagen overblij ven, inclusief eten en drinken bedragen f 7,50 per week. Nemen de kinderen zelf hun brood mee, dan is dit bedrag f 4,— per week. Omdat op het ogenblik slechts vijf kinderen van die mogelijkheid gebruik maken, loont dit de kosten niet en zal men ermede moeten stoppen. Kinderen die op de kleuterschool zitten, kunnen gehaald en gebracht worden. Zijn er ouders, die van de overblijf- regeling gebruik wensen te maken, dan kunnen zij even langs komen in de Rijnstraat 1 of bellen naar nummer 266544. Het is maar dat u het weet... M. W. -S.

Het Nieuwe Stadsblad | 1974 | | pagina 8