Bijzonder concert K.S.M. Orpheus Wens werd bewaarheid Kwalificatie ronde gemengd paren-bridge M C Hoe V Dobbertje deinde DEZE WEEK SCHIEDAM KLEINE KINDEREN WORDEN GROOT Hermes DVS heeft definitief de volgend seizoen te vormen hoofdklasse behaald. Door de 0-0 tegen Papendrecht kan Hermes niet meer van een plaats bij de bovenste zeven afhouden. Geen verrassing eigenlijk, want het stond al weken vast dat Hermes zonder moeite door zou stoten naar de Hoofdklasse. Hetgeen echter niet wegneemt, dat een compliment voor de pupillen van trainer Henk Nebbeling toch wel op zijn plaats is. HET NIEUWE STADSBLAD PAG. lö WOENSDAG 27 MAART 1974 Echt feest gevierd heeft Hermes overigens niet. Kennelijk willen spelers en bestuur nog een paar weken wachten. Dan immers kan Hermes kampioen worden. Een gebeuren dat ongetwijfeld plaats zal vinden, want het moet al erg vreemd lopen wil Hermes niet als eerste eindigen in de eerste klasse B. Dat komende kampioenschap. Eer der heb ik me in deze kolommen afgevraagd of Hermes er wel verstan dig aan doet kampioen te worden. De praktijk leert immers dat de meeste kampioenen in de eerste klasse als gevolg van de slopende kampioenscompetitie het jaar daar op niet of nauwelijks aan de bak komen. Kijk maar eens naar Roo- denburg, RVC en ga zo maar door. Allemaal ploegen die na het behalen van het kampioenschap in de na- competitie zo veel van hun krachten vergden, dat zij een seizoen later daarvan de naweeën ondervonden. Daarom herhaal ik nog eens dat Hermes er helemaal niet zo „tuk" op behoeft te zijn om kampioen te worden. Aan de andere kant is het natuurlijk te veel gevraagd om moedwillig de kampioenskansen te vergooien. Afgezien van het feit dat dat natuurlijk verre van sportief is. En is juist dat laatste, „sportief", niet hetgeen ik als motto in mijn blazoen draag? SVV dat het contract met trainer Bob Maaskant vermoedelijk zal verlengen heeft op eigen veld Vitesse verslagen. Dat gebeurde in een spannende en bij vlagen sterk gespeelde wedstrijd, die weer eens aantoonde dat SVV op eigen veld niet voor niets nog altijd ongeslagen is. Maar ja, zondag wordt weer uit gespeeld en wat dat betekent, is bekend. Zelfs Lutjebroek is dan te sterk voor SVV... Het gaat overigens goed met het Schiedamse voetballeven. Denk bij voorbeeld maar eens aan PPSC, dat door het gelijke spel tegen Maasdijk weer een stapje dichterbij de titel is gekomen. Dat geldt ook voor Excelsior dat Paraat op verlies zette en daardoor eveneens riante uitzichten heeft op het veroveren van de titel. Ook SVDPW heeft het kam pioenschap binnen handbereik. Na de 2-1 overwinning op Germinal kan er in feite haast niets meer mis gaan. Goed werk leverde ook Demos dat Alexandria in het hol van de leeuw met 2-1 versloeg. Winst ook voor kampioen DRZ dat met 1-0 Blijdorp klopte. Voeg daarbij de knappe overwinning van Wilton op Voorwaarts (1-0), die van WK op BDGC (2-1), die van Schiedam op RCD (2-1) en die van Martinit op Bolnes (2-1) en we kunnen niet anders stellen dat „Schiedam een hartig woordje meespreekt". De enige trieste score boekte HBSS. Deze zaterdag tweede klassers zagen alle nog aanwezige promotie-illusies in rook vervliegen door de nederlaag in de derby tegen Zwaluwen. Maar ja wie treurt daar verder om indien men de lange rij van positieve resultaten van de Schiedamse clubs ziet. In ieder geval niet, rJAN SPOR TIE F In de roes nog van mijn driedubbelfeest werd ik zondag middag door het bestuur van S.V.V. opgewacht om mee te gaan naar de spelerskamer. Ja, van S. V. V. natuurlijk. Waar ik uit handen van Jan van der Velden een fraai bloemstukje namens „alle jongens" kreeg aangeboden. Een complete ver rassing, dat mag ik u wel zeggen. Zoals dit weekend hele maal in het teken van de verrassingen stond. Hartelijk dank en ik hoop dat jullie tegen Vitesse winnen" was het enige dat ik zeggen kon. Mijn wens werd bewaarheid. In een spannende wedstrijd, waar van een 5000 mensen getuigen waren, lukte het S. V. V. de zege in eigen huis te houden. Nog vers lag in het geheugen de wedstrijd uit tegen dit Vitesse. Dat dacht dit S. V. V. weer een aframmeling te bezorgen. Maar zover kwam het niet. De ruststand ging met 0-0 in en het zou tot kort voor het einde duren eer men eindelijk vreug devol op kon staan en juichen. Tevoren was dit ook al gebeurd, maar toen had S. V. V. hands gemaakt. Hetgeen alleen maar stimulerend werkte. Een wedstrijd boeiend voor het oog, boeiend voor de aan hangers, die hun blijdschap niet onder stoelen of banken staken. Enorm wat een vreugdeHet kon allemaal niet op, al werden er in alle zenuwen ook fouten gemaakt, dat kan ook niet anders. Maar die twee zeer kostbare doelpunten bleven toch in eigen huis. En dat was het allervoornaamste uiteraard. Vreugde langs de lijn, vreugde op de tribune. S. V. V. had zich waar gemaakt. Henk de Vries overhandigde mij op de receptie een bloemstukje namens het bestuur van S. V. V. Daarna dat van de spelers. Is het wonder dat zij bloemrijk MIEKE Het Koninküjk Schiedams Mannenkoor Orpheus geeft op vrijdag 5 april a.s. een bijzonder concert in de Magnalia Dei-kerk aan de Albardastraat. Aan dit concert werken een groot aantal solisten mee, nl. de bekende sopraan Ank Reinders; Jaap Dieleman, bariton; Alfred Bakker (klarinet); Wim Serlie, piano en de groep INDEX, bestaande uit Ab Bronkhorst en Leo Cornelissen (electr.gitaar) en Ruud Cornelissen (electr. bas-gitaar). Dirigent Chris Verhoog heeft voor dit concert een zeer afwisselend programma samengesteld; voor de pauze uitsluitend werken van Franz Schubert, waaronder de prachtige „Deutsche Messe" en psalm 23 (Gott meine Zuversicht). Ank Reinders zingt ter afwisseling met piaho en klarinet „Der Hirt auf den Felsen". Na de pauze brengt het Schiedamse koor de Copla's van Oscar van Hemel en zingt Ank Reinders de vier „Nijhoffliederen" van Leon Orthèl. Daarna een eerste uitvoering door koor en alle Solisten van „Maria Lécina". het beroemde gedicht van Werumeus Buning, dat reeds vijf en veertig maal werd herdrukt en waarover H. Marsman schreef: „Er staan strophen in die ik mijn leven lang niet meer vergeet en ik ken weinig gedichten die mij zo hebben overrompeld". De dirigent van Orpheus, Chris Verhoog, heeft dit gedicht over een lichtzinnig Spaans meisje en de haar beminnende zeeman op een boeiende wijze en in Spaanse sfeer op muziek gezet, met o.a. zeer vrije flamenco-improvisaties op gitaar. Voor dit concert, dat o.a. zal worden bijgewoond door de nabestaanden van Werumeus Buning, zijn kaarten ad f 4,- (C.J.P.-ers en 65 plus f 2,50) verkrijgbaar bij het kantoor van de VVV en o.a. bij het secretariaat Lange Haven 84, waar ook telefonisch (268704) kaarten kunnen worden besteld. Dinsdagavond is in „De Ark" te Maassluis een kwalificatie-ronde voor de strijd om het districts kampioenschap gemengde pa ren-bridge gehouden. Ruim veertig paren namen aan deze kwalificatie-strijd deel. Daarvan plaatste ongeveer de helft zich voor de finale die over enkele weken in Schiedam gespeeld zal worden. Voor de afvallers van dinsdagavond bestaat er overi gens een mogelijkheid zich alsnog voor de finale (gespeeld met het aantrekkelijke top-inte- graal-systeem) te plaatsen. Over twee weken namelijk wordt in Spijkenisse ook een kwalifica tie-wedstrijd gespeeld. Het be treft hier gemengde-parenwed strijd in het district Vlaardingen Opperstalmeester Leo Janson geeft nog een paar laatste aanwijzingen. Wat wel nodig was ook, want omdat in twee vertrekken werd gespeeld, verliep de bridge-strijd organisatorisch niet altijd even vlotjes. in 'thart van Schiedam TELEFOON 26.39.31 Opperste concentratie bij een vier harten-contract van mevrouw Van der Tak. Partner Spiekman (dummy) volgt de gebeurtenissen aan tafel belangstellend. Evenals het echtpaar Wever trouwens, dat via tal van listen het contract probeert down te spelen. 't Dobbertje viste zijn voorlaatste serie in het Spui. Er stond een krachtige Noord-Oostenwind die sommige vissers parten speelden, zodat de vangst sterk uiteenliep. Zo ving J. Koedoot maar liefst 7170 gram, zodat hij veruit de beste werd en niet meer in te halen was. Goede' tweede werd J. Roelfsema, die ook 3100 gram op zijn naam wist te brengen. Maar ook H. Koedoot trotseerde de wind en noteerde 3000 gram. De verdere uitslag: T. Nooitgedacht 2220 gr. C. Bonefaas 1630 gr. Y. Kiela 1200 gr. H. Bonefaas 710 gr. De uitslag van verleden week laat zich als volgt aflezen. Er werd gevist in het Haringvliet, door de harde wind viel de vangst wat tegen. Ook J. Koedoot wist hier beslag te leggen op de eerste plaats met 4050 gram. T. Nooitgedacht 1300 gr. Y. Kiela 1 200 gr. H. Koedoot 1150 gr. J. Roelfsema 900 gr. H. Bonefaas 550 gr. T. Steens 550 gr. Zaterdag a.s. om 6 uur verzamelen bij het Station voor de laatste serie, bij voorbaat dank voor jullie trouwe opkomst. Je zou kunnen zeggen dat het Lady Beckering allemaal vlot uit de hand is gelopen. Het geld dat haar echtgenoot heeft nagelaten is op en de kinderen gaan hun eigen, vrijgevochten weg, terwijl boven de oudste dochter ligt te bevallen van haar eerste kind. Voortdurend rent de aanstaande vader de trap op om te zien of het al zo ver is. Kleine kinderen worden groot" is een echt, gezellig, probleemloos toneelstuk. Probleemloosvoor de toeschouwers, niet voor de Moeder van het gezin. LI kunt er een plezierige avond aan beleven op zaterdag 30 maart in zaal Irene. Het stuk wordt gespeeld door U.D., die al bijna drie en zestig jaar het nuttige met het aangename weet te verenigen. Mevrouw Tilly van Traa speelt de moeder, terwijl de onverwoestbare Bets Schmidt-Krans-Mak een pinnige verpleegster op de planken zet op de geestige, parmante manier die wij van haar kennen. Het is de bedoeling van U.D. om dit toneelstuk te brengen voor bewoners van diverse bejaardentehuizen in Schiedam en Rotterdam. Dat doen ze gratis. Om de kosten te dekken, die hieruit ontstaan het vervoer van de requisieten, het aanleggen van de nodige belichting, de décors spelen ze één keer in Irene tegen drie gulden vijftig per plaats. Het zou fijn zijn als ze dan een volle zaal mochten ontmoeten. U.D. is één van de drie beste groepen in"Schiedam, naast Brederode, dat helaas opgehouden heeft te bestaan en Geron. Het is geen nieuw stuk. Ik herinner me dat zo'n twintig jaar geleden Til Ripperda er de hoofdrol m vertolkte en later heb ik het nog eens meebeleefd met leerlingen van het Spieringshoek-Lyceum. Het is telkens weer spannend en volledig de moeite waard. Het is bovendien stukken beter dan wat de televisie op dit gebied zo nu en dan de huiskamer binnen werpt. Kortom, ik zou er hééngaan als ik u was! - SI- HA SUA A N Diepe concentratie aan de brid- ge-tafel, waar het echtpaar Kuipers de strijd aanbindt met het koppel Broere-Van der Toorn.

Het Nieuwe Stadsblad | 1974 | | pagina 16