T weehonderdvijftig gebruikte auto's op Occasion Show De aanschaf van een gebruikte auto I 05 HET NIEUWE STADSBLAD PAG. 27 WOENSDAG 27 MAART 1974 BOVAG-district Rotterdam luidt van donderdag 28 t/m zaterdag 30 maart de lente in met een occa sion-show in de Maas- en Schiehal van Ahoy aan het Zuidplein. Dit jaar, waarin geen personenau- to-RAI werd gehouden, zorgen 20 bij de BOVAG aangesloten auto bedrijven uit Rotterdam en omge ving voor een expositie van 250 gebruikte personenauto's van vrij wel alle merken. De auto's zijn grondig nagezien, hebben een 10.000 km beurt gehad en verkeren in een optimale condi tie. Zij worden uiteraard afgeleverd met het BOVAG-garantiebewijs, waardoor de kopers zich de nodige zekerheid verschaffen. De tentoongestelde auto's zijn voor zien van een duidelijke stamkaart, waarop de vitale gegevens zijn ver meld. Twee onafhankelijke taxateurs zul len ter plaatse nauwkeurig de staat van de auto's beoordelen, die be zoekers willen inruilen. In beide hallen zullen ook enkele financieringsmaatschappijen aan wezig zijn, zodat eventuele finan ciering van de te kopen auto ter plaatse in orde kan worden ge maakt. Daar de storm rond de oliecrisis met noodzakelijke maatregelen, als autoloze zondagen en benzinedistri butie is geluwd en over enkele maanden de vakantieperiode aan breekt, verwachten de organisato ren veel bezoekers. Vanaf donderdag 28 maart, twaalf uur zijn de deuren van de Occasion Show Ahoy geopend, vrijdag van tien uur 's ochtends tot tien uur 's avonds (koopavond) en zaterdag van tien tot zes uur. De toegang sprijs bedraagt 1,50; kinderen on der geleide gratis toegang. S Veel kopers van een auto zijn daar zo afhankelijk van, dat de be trouwbaarheid op de eerste plaats staat. Op grond daarvan kopen zij uitsluitend nieuwe auto's. Dat is een begrijpelijk standpunt. Ande ren rijden misschien weinig km per jaar en vinden het zonde om zoveel af te moeten schrijven. Bo vendien is het helemaal niet zeker dat een gebruikte auto, die regel matig onderhoudenwordt, minder betrouwbaar is. Steeds meer adspi- rant-kopers kijken eerst goed rond wat zij voor het geld, dat zij kun nen missen, kunnen krijgen. Heel veel liefhebbers komen op die ma nier aan het model van hun dro men, dat anders door de catalogu sprijs absoluut onbereikbaar zou zijn. Overal ter wereld heeft de oliecri sis sporen achtergelaten. Eén van de merkwaardigste gevolgen is wel de plaats van de kleine, zuinige auto. In de tijden, dat status voor op stond bij de keuze van de auto, werd wel eens gedacht aan een tweede autootje, dat dan duidelijk op de tweede plaats kwam. Nu doet zich het verschijnsel voor, dat de dagelijkse verplaatsingen met een auto gebeuren, die compacte afme tingen paart aan een laag verbruik, maar dat een grote auto achter de hand wordt gehouden voor die ke ren, dat veel personen mee moeten rijden en grote afstanden afgelegd moeten worden. Die grote auto zal dan misschien niet zo veel meer rijden als vroeger, langer meegaan en daarom liever gebruikt worden gekocht. Denk ook aan de moge lijkheden van een grote wagen als caravan trekker! Dat alles heeft te maken met het tegengaan van ver spilling bij het autogebruik door het werk dat de auto moet verrich ten zwaarder te laten wegen dan status. Volgens het interessante Essobron- nummer van oktober 1973-Autos piegel van Nederland 1973 - is een duidelijke tendens waar te nemen bij gezinnen met een inkomen van meer dan 20.000 om een tweede auto aan te schaffen. Dikwijls wordt dat gezinsinkomen juist dank zij die tweede auto bereikt, omdat de gehuwde vrouw een baan voor halve of hele dagen aanneemt, zonder dat er te veel offers aan de tijd voor het huishouden voor ge bracht hoeven te worden. Zodra inwonende kinderen ook aan een inkomen toe zijn, komt er al gauw een autootje bij. Steeds meer gezin nen gaan op die manier over een kleine autopool beschikken, waarin plaats is voor auto's van allerlei aard. Auto's die maar af en toe gebruikt worden, hoeven vanzelf sprekend niet in alle gevallen nieuw gekocht te worden. Door voldoende aandacht te besteden aan periodiek onderhoud, en niet dag in dag uit met een auto te blijven rijden tot er duidelijk iets aan mankeert, kan de gebruikte auto nog geweldig lang goede diensten bewijzen. Volgens de eerder genoemde „Es- sobron" blijft een nieuw gekochte auto gemiddeld 3 1/2 jaar bij de eerste eigenaar. Bij een veronder stelde levensduur van de auto van 10 jaar brengt de gebruikte auto dan nog gemiddeld 6 1/2 jaar door bij de kopers van een gebruikte auto. Als dus ongeveer het dubbele aan tal automobilisten een gebruikte auto berijdt in vergelijking met kopers van nieuwe 'wagens, dan zijn daar goede redenen voor. Uit wassen in de handel in gebruikte auto's hebben zich voorgedaan. Daar is door allerlei organisaties en de pers duidelijk op gewezen. Daarvoor zijn ook de keuringen en garantiebewijzen in het leven ge roepen. Het BOVAG Garantiebe wijs voor gebruikte auto's is daar van wel de bekendste. De koper heeft namelijk met dit bewijs be roep op een geschillencommissie, waarin zowel de organisaties van verkopers/reparateurs (BOVAG) als de gebruikers (ANWB) samen werken. Q. CD O m 03 f>0 CD =3 (Q CQ O CD CD Q_ CO O W co 0-1 O cq =r O CD CD O" CD CD (D: CD

Het Nieuwe Stadsblad | 1974 | | pagina 27