Gouden "De Ruyter- medaille voor kapitein A. Poot loyerpetoz/Mïe/i Kinderweekkamp wijkvereniging "Nieuwland" Schiedam begint donderdag met uitgifte van R.E.T. bejaardenpas PRIISDOORBRAAK 50.000 ROLLEN 4, 6, 8 en 10 GULDEN KORTING VAN 50-70% 6.90 BEHANG SUPER De fiets van mevr. Kooyman Muisje met een vreemd staartje MUURVERF Onder zeer grote belangstelling is op donderdagmiddag 28 maart 1974 in het sociëteitsgebouw van de Koninklijke Roei- en Zeilvereniging „De Maas" aan de Veerdam te Rotterdam de gouden De Ruyter-medaille uitgereikt aan kapitein A. Poot, oud-commodore van de vloot en thans nautisch inspecteur bij Smit Internationale Zeesleep- en Bergingsbedrijf B.V. te Rotterdam. De uitreiking geschiedde door de staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat dr. M. H. M. van Huiten. Van zaterdag 29 juni tot en met zaterdag 6 juli gaan de kinderen van de wijkvereniging „Nieuwland" naar het kamp huis Jeugdhonk „Haereland" op het landgoed „De Haere" in de plaats 't Harde op de Veluwe. Het bureau bevolking van de gemeentesecretarie Schiedam zal op donderdag 4 april een begin maken met de uitgifte van de zgn. „bejaardenpasjes". Het is de bedoeling dat alle inwoners van Schiedam die in 1974 65 jaar oud zijn of worden nog voor 20 mei in het bezit kunnen zijn gesteld van zo'n bejaardenpas, tenminste wanneer zij daar prijs op stellen. Zoals bekend, kunnen op vertoon van deze bejaardenpas R.E.T.-kaarten tegen een gereduceerd tarief worden gekocht. Wederom ontvangen een grandioze partij ZWAAR, AFWASBAAR, ENGELS KWALITEITSBEHANG Een meesterlijke kollektie (1974) in een enorm assortiment zowel voor het moderne als voor het klassieke interieur. Bij ons betaalt u geen 18.75, 23.75, 29.75, 38.50 of zelfs boven 40. Nu per rol Dit is een vergelijkbare Betaal niet meer dan strikt noodzakelijk is, maar wees prijsbewust. Doe nu met de schoonmaak voor de deur, uv\ uw behangvoordeel. Hoogstraat 130 Vlaardingen Tel. 344105 Vrijdag koopavond 's maandags en dinsdags 's morgens gesloten HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 12 - WOENSDAG 3 APRIL 1974 thisvmw/i/ke Deze hoge onderscheiding, die toe gekend wordt aan hen die zich bijzonder verdienstelijk hebben ge maakt voor de scheepvaart, werd kapitein Poot verleend voor de vele belangrijke sleepreizen en bergingen die hij tijdens zijn loopbaan heeft verricht. Een hoogtepunt daarin was de sleepreis met een booreiland van Chili rond Kaap Hoorn naar de Golf van Mexico in december 1972-maart 1973, een traject dat nooit tevoren door een sleepboot met sleep werd afgelegd. Kapitein Poot is de achtste Smit man die deze onderscheiding ten deel valt. In 1929 werd de gouden De Ruyter-medaille verleend aan de kapiteins N. Persson en C. Ver schoor ter gelegenheid van het slepen van het zgn. Singapore-dok van de Tyne naar Singapore. De zilveren De Ruyter-medaille werd toegekend in 1955 aan kapi tein T. Vet in verband met de sleepreis van het restant van het Singapore-dok van Singapore naar Troon (Schotland) en in 1956 aan kapitein C. J. Kalkman sr. in verband met de berging van het m.s. „Ulooloo". De bronzen De Ruyter-medaille werd in 1933 toegekend aan ma troos P. M. de Baar, lichtmatroos M. van Teylingen en tremmer A. Wijgerse naar aanleiding van hun moedig optreden bij de berging van het door brand vernielde Franse mailschip j'Atlantique". Kapitein Arie Poot werd op 12 november 1917 te Vlaardingen ge boren als zoon van een schipper ter beug- en haringvaart. Hij ging op zijn veertiende jaar naar zee als „speel jongen" op de beuger van zijn vader. Zes jaar lang bleef hij op deze vaart, 's winters beugend en 's zomers op de haringvisserij Hij doorliep alle rangen en ging in 1937 naar de koopvaardij over toen de beugvaart werd gestaakt. Een klein jaar voer hij als „onder de gage" op schepen van de Halcyon Lijn om daarna als lichtmatroos bij Smit Internationale in dienst te treden op de kust-sleepboot „Blan kenburg". Toen in mei 1940 de oorlog uitbrak was hij matroos op de sleepboot „Ganges", die geen kans had naar Engeland uit te wijken. Matroos Poot kwam aan de wal, ging naar de Zeevaartschool en behaalde in 1942 het diploma Stuurman Grote Sleep- vaart. Tot het eind van de oorlog werkte hij op de bergingsschepen van Smit Tak om direct na de bevrijding als stuurman op de sleepboot „Blankenburg" te komen. Vier jaar later reeds werd hij bevorderd tot kapitein. In 1959 kreeg hij het commando over de toen nieuwste sleepboot „Elbe" en in 1963 haalde hij de nieuwe 9000 pk. sterke sleepboot „Zwarte Zee" uit, waarmee hij voornamelijk reizen met booreilan den uitvoerde. Kapitein Poot was gezagvoerder op de „Poolzee" (11000 pk.) toen deze sleepboot samen met de „Witte Zee" (9000 pk.) onder commando van kapitein J. Bruins de sleepreis rond Kaap Hoorn tot een goed eind bracht. Oud-commodore, kapitein A. Poot, die de fraaie onderscheiding kreeg uitgereikt. Op zaterdag 6 april brengt toneel vereniging „Intermezze" in zaal Arcade het blijspel „Muisje met een vreemd staartje". Het verhaal beschrijft de in faillisse mentsmoeilijkheden verkerende be schuitfabrikant Pim Platje. Zijn wanhopige familieleden zien als enige redmiddel nog het verkopen van een kostbaar schilderij, waar hij zich met hand en tand tegen verzet. Wanneer echter zijn zwager Louis de Bree, een kunstschilder, komt lo geren, beginnen de moeilijkheden pas goed. Deze heeft namelijk een half jaar uit moeten zitten voor de vervalsing van een Frans Hals en zijn vrouw blijkt in de loop van het stuk een winkeldievegge van het ergste soort te zijn. Enfin, verwikkelingen genoeg, die het stuk sprankelende en dolko mische situaties doen opleveren. Na afloop wordt op het bal de „levende muziek" afgewisseld met discodraaien, waardoor ook in het bijzonder het jongere pubhek aan z'n trekken komt. Iedereen kent mevrouw Kooyman uit de Heinsiusstraat. Het vrouwtje dat altijd balen oud papier voor de C.A.B.-pupillen versjouwt in de zijtassen van haar fiets. Dat doet zij al jaren. Maar nu heeft men haar fiets gestolen en dit betekent dat het werk voor de C.A.B. eigenlijk moet stoppen. Tenminste als die fiets niet terugkomt. Als diegene die hem „per ongeluk" meegenomen heeft, hem ,,per geluk" in de Heinsiusstraat terug zet, dan is er geen vuiltje aan de lucht. Dan kan zij gewoon weer verder met kranten en tijdschriften verzamelen voor dat goede doel. Ik hoop dat dit gebeurt. Ik kan er alleen maar voor duimen. Of zou er ergens nog een fiets in een schuur of op zolder staan die toch niet meer gebruikt wordt? Je kan immers niet weten? De mevrouw die mij hierover belde meent dat mevrouw Kooyman op nr. 40 woont, maar zij heeft geen telefoon. U ziet maar wat of u hieraan doen kunt. Misschien komt er toch wel een oplossing voor haar. MIEKE De totale kosten voor deze volledig verzorgde week vakantie bedragen f 70,— Hierbij is alles inbegrepen. Er zijn 4 slaapzalen van elk 14 bedden. Tussen elke 4 bedden is ook nog eens een houten afscheiding gemaakt. Elk bed heeft een schuim rubber matras en er zijn voor elk bed 2 dekens beschikbaar. Voor elke 2 slaapzalen is een gescheiden wasruimte aanwezig met 6 kranen met wasbakken. Er is een gezelüge recreatiezaal annex eetzaal. Verder is er een bijzonder geriefe lijke grote keuken met alles erop en eraan. Bij het gebouw hoort een grote speelweide en het ügt middenin de bossen. Het aantal te plaatsen kinderen is beperkt, zodat aanmelding voor dit kamp zo spoedig mogelijk moet gebeuren. En wel bij mevrouw J. Schuyn, Van Maanenstraat 37 of bij de heer J. H. Bernhard, Mozartlaan 163, tel. 703951. Bij aanmelding dient u gelijktijdig een bedrag van f 1 2,50 per kind te voldoen. De pasjes, die per stuk f 4,50 kosten, worden door het bureau bevolking aan de Overschiesestraat 2 ter plaatse gemaakt. Oók de pasfoto die met de pas één geheel vormt. Het is dan ook absoluut noodzake lijk dat de bejaarde zelf de pas komt halen. Het is niet mogelijk dat men voor een ander een pas komt halen en de pas kan ook niet schriftelijk worden aangevraagd. Men hoeft echter geen pasfoto mee te brengen en ook geen trouwboekje, daar bevolking de gegevens zelf contro leert. Nu telt Schiedam ruim 10.000 bejaarden en zelfs wanneer men aanneemt dat lang niet alle bejaar den een pasje zullen aanvragen, dan is het toch duidelijk dat alle belangstellenden dan niet in enkele dagen of zelfs enkele weken aan een pasje geholpen kunnen worden. Het bureau bevolking wil de uitgifte uitspreiden over zes weken, omdat ieder een rustig en gped geholpen kan worden. De oplossing meent men gevonden te hebben in een oproepsysteem op basis van de stembureaus. Want iedere bejaarde is stemgerechtigd en staat ook gere gistreerd voor een bepaald stem bureau. Alle bejaarden hebben in middels ook een kaart ontvangen met de mededeling dat zij in aanmerking komen voor een pas en daarop staat ook het nummer van het stembureau vermeld. In de kranten zal dan gepubliceerd wor den van welke stembureaus de daar geregistreerde bejaarden aan de beurt zijn om hun pas af te halen. Ook is er nog een verdeling naar de beginletter van de geslachtsnaam. Zo zijn in de week van 4 april tot en met 8 april de bejaarden aan de beurt die stemmen in de stem bureaus 1 t/m 8 en wel donderdag 4 april wanneer de geslachtsnaam begint met A t/m E; vrijdag 5 april wanneer de geslachts naam begint met F t/m J; maandag 8 april waftneer de ge slachtsnaam begint met K t/m N; dinsdag 9 april wanneer de geslachts naam begint met O t/m S; woensdag 10 april wanneer de geslachtsnaam begint met T t/m Z. Men wordt verzocht zich zoveel mogelijk te houden aan dit schema. Is men niet in de gelegenheid om de pas te halen op de dag van het schema, dan kan men later komen, doch niet eerder. Men kan bij het bureau bevolking aan de Overschiesestraat 2 terecht op alle werkdagen van 8.30 uur 's morgens tot 16.30 uur 's middags. Bij het ontvangen van het pasje krijgt men tevens een üjst met de adressen waar de R.E.T.-kaarten tegen gereduceerd tarief kunnen worden gekocht. Het schema is verder: Stembureau 9 t/m 17 donderdag 11 april geslachtsnaam begint met A t/m E vrijdag 1 2 april geslachtsnaam begint met F t/m J dinsdag 16 april geslachtsnaam be gint met K t/m N woensdag 17 april geslachtsnaam begint met O t/m S donderdag 18 april geslachtsnaam begint met T t/m Z Stembureau 18 t/m 23 vrijdag 19 april geslachtsnaam begint met A t/m E maandag 22 april geslachtsnaam begint met F t/m J dinsdag 23 april geslachtsnaam be gint met K t/m N woensdag 24 april geslachtsnaam begint met O t/m S donderdag 25 april geslachtsnaam begint met T t/m Z Stembureau 24 t/m 32 van vrijdag 26 april/vrijdag 3 mei Stembureau 33 t/m 39 van maandag 6 mei t/m vrijdag 10 mei Stembureau 40 t/m 48 van maandag 13 mei t/m vrijdag 17 mei De reductie-regeling zal eerst van kracht worden op een nog nader door B. en W. vast te stellen tijdstip in het einde van mei a.s.n.l. wanneer alle bejaarden die daar belangstelling voor hebben in het bezit kunnen zijn van het pasje. Latex Super kwaliteit voor binnen- en buiten gebruik. Afwasbaar. Nu speciale aanbieding 3 KILO geen 12,50 maar

Het Nieuwe Stadsblad | 1974 | | pagina 12