Jong talent 'explodeerde' in Granada OF EDEN TERUG IN DE TIJD Nieuwe lp Pointer Sisters even wervelend als hun shows FRANSE RINGO IIIT IN NEDERLAND ANTI-ABORTUS SINGLE VAN SEALS CROFTS JIM CROCE: 1500 EIGEN COMPOSITIES Na een wat moeizaam begin ging donderdagavond j.l. de derde ronde van de talenten jacht in discotheek Granada" van start. Als eerste trad de Rotterdamse formatie „Brot hers of Soul" op en, zoals de naam al doet vermoeden, ging het om een donkere groep die zich vooral op het explosieve swingende werk toelegde. Er werd dan ook met volle over gave op de konga's en andere instrumenten geroffeld. HET NIEUWE STADSBLAD PAG. 16 WOENSDAG 3 APRIL 1974 Het moest er eens van komen. Een reprise van de onvergetelijke num mers van de legendarische Der- am-groep ,East of Eden', die aan het eind van de zestiger jaren gro te opgang maakten: „Nymphenbur- ger', .Ramadhan', ,In the snow for a blow', Nothern Hemisphere', ,Gun Arabic', .Confucius', .Isadora', .Leaping Beauties for Rudy', gar eus Junior' en natuurlijk het top-10 nummer ,Jig-a-Jig'. Prima progres sieve pop met een verfijnd snuifje oosterse agressiviteit van lieden die mede de film „Laughter in the Dark' in 1969 tot een ongekend suc ces maakten: Roy Caines (zang, pi ano, rieten), Dave Arbus (viool, fluit, tenor-sax en trompet), Geof frey Nicholson (gitaar), Andy Sned don (basgitaar) en Goff Britton (drums). Hun muziek had in die tijd een merkwaardige indruk op het gevarieerde poppubliek. Zo he rinneren wij ons een prachtig voor beeld daarvan: na een concert van East of Eden in de Royal Albert Hall op 20 februari 1969 was de menigte zo ,plat' dat het enige mi nuten volkomen stil bleef, waarna het geschreeuw-om-meer en het enorme applaus losbarstten. Het duo JANE en RICK dat tweede werd Nummer één van de talentenjacht werden THE BROTHERS. Behalve de eerste prijs van deze ronde, kregen ze ook nog een platenkontrakt van Phonogram aangeboden. In de eigen compositie „I'll take the blame" kwam vooral de hechte samenwerking tussen de 5 instru mentalisten en de 3 zangers uitste kend naar voren. Het „soulcircus" draaide op volle toeren! Als tweede kwam het duo Jane Rick op het toneel. Deze, beiden 21 jaar oude Driebergenaren hebben in Suriname reeds aan enige t.v. shows en festivals deelgenomen. Op een perfekte wijze begeleidde Rick de uit de West afkomstige fragieke schoonheid Jane op de gitaar. De liedjes werden door het publiek met jen enthousiast applaus en „bis-bis" geroep, beloond. De derde in de rij aankomende irtiesten was Carla Wilkes, 14 jaar jud, afkomstig uit Leiden en in het iagelijks leven scholiere, die vooral net het liedje „Heimwee" het )ubliek in vervoering wist te bren- ;en. Carla werd begeleid door de p'oep „Bluesbuster" die zonder haar ils laatste jong talent van die avond iptrad. n decibels gemeten was deze groep reslist niet de minste. De shagje's okende zanger wipte zeer alert ussen de bandleden door terwijl 'lotte blues en rock klanken de liscotheek vulden. Sa rijp beraad van de jury ditmaal bestaande uit voorzitter Jurgen Coen producer van Phonogram, (aap Stamer produktieleider even- :ens van platenmij. Phonogram, Cees Breedijk free-lance radiomede- verker pianist Joop Reynolds en Ton Romijn, disc-jockey en organi sator van deze talentenjacht - kon organisator/presentator Wim Juwens uiteindelijk de „Brothers" op het toneel roepen als winnaars ran deze ronde. ane Rick werden, nadat Jurgen Coen de kanttekening had gemaakt lat Jane's stem uitstekend was maar lat zij zekerder moest worden in iaar optreden, tweede. Carla Wilkes n de groep bluesbuster bezetten de lerde en vierde plaats. De nieuwe lp van de Amerikaanse Pointer Sisters ligt in de winkels. „That's a plenty" is de titel van deze plaat die weer karakteristiek is voor deze vier swingende mei den. Het is de tweede langspeler van de Californische zusters sinds zij vorige zomer in Amerika enor me furore maakten en in een waanzinnig tempo zeer populair, werden. Hun hitsingle „Yes, we can can", in september in Europa uitgebracht, werd vrijwel overal nummer één en de daarmee verwor ven roem werd in december door de Europese tournee van de Poin ter Sisters stevig bevestigd. Hun wervelende show liet laaiend en thousiaste zalen achter en de sfeer van de concerten (ze hadden een eenmalig concert in het Amster damse Tropenmuseum) is terug te vinden op deze lp „Thats a plen ty". „Salt Peanuts", „Shakey Flat Blues", Count Basie's „Little Poney" en „Black Coffee" zijn num mers op de lp die ook tijdens de concerten werden gezongen. Vooral het „Love in them there Hills" is een typisch Pointer Sisters-werk je. Maar ze zijn op hun best in live shows. En als het goed is, zullen we dat in juni weer bele ven. De „Brothers" kregen, dank zij vroeger behaalde successen een con tract met mij. Phonogram aange boden.' Zij zijn dus niet meer te zien in de halve finale wat wel geldt voor nummer 2 en 3, Jane Rick en Carla Wilkes. Voor nadere informaties en even tuele inschrijvingen voor een van de nog komende 3 voorrondes dient men zich in verbinding te stellen met disco Granada", Broersvest 119, Schiedam. CARLA WILKES werd derde met haar begeleidingsgroep die ook al (solo) uitstekend werk leverde. llllllinillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll""""lUIIIIII!lllllllllH Us we het nu over Ringo hebben, s dat niet Ringo Starr, maar de 'ranse zanger Ringo Willy Cat. Hij s bekend als „Ringo" zonder meer n zijn grote hit „Tentation" (on- angs nummer één in Frankrijk) zerd kort geleden in Nederland itgebracht. Ringo is pas enkele aren professioneel als zanger ac- ef. De platen die hij maakte we en bestsellers, stuk voor stuk. „El- je ne veux qu' elle", „Trop elle pour rester seule" en „Ma ilousie" waren solo-platen. De ierde plaat, „Les gondoles a Ven- e" maakte hij samen met de ranse zangeres Sheila, met wie hij as is getrouwd. Ringo en Sheila jn twee van de vele artiesten die allen optreden tijdens het Franse estival dat op 6 april in Maastricht ordt gehouden. Het Amerikaanse duo Jimmy Seals en Dash Crofts heeft een anti-abor tus nummer gemaakt, te horen op de nieuwe lp „Unborn Child". De ze week is de single-track in Ne derland uitgebracht. De tekst van de titelsong werd geschreven door Jimmy Seals' schoonzusje dat, even als Seals en Crofts zelf, de Baha'i religie aanhangt, een religie die afwijzend staat ten opzichte van abortus. De bedoeling van „Un born Child" is aanstaande moeders die een abortus overwegen, van ge dachten te doen veranderen, 't Ref rein is ook: „Mama, stop turn around' go back, think it over". Hoewel Seals' Crofts meer num mers hebben geënt op hun religieu ze overtuiging, is dit de eerste keer dat zij zo'n definitief stand punt uitspreken, of zingen. „Un born Child" moet de Europese markt gaan veroveren. Want hoe wel Seals en Crofts met al hun 6 lp's de Amerikaanse top tien heb ben bereikt, is er van succes aan deze kant van de oceaan nog geen sprake geweest. „Summer Breeze" en „Hummingbird" zijn hits van ze geweest. „Diamond Girl" ook, een single die binnen vier dagen goud was en vlak daarna platina. Andere, minder ethische, nummers die op „Unborn Child" (de lp) staan, zijn „Desert People", „Dans by the light of the Moon" en „Ledges". Van Jim Croce, Amerikaanse folk-zanger, is een derde lp uitge bracht. „I got a name" is de titel. Jim Croce is nog geen beroemd heid op het Europees continent, terwijl hij in Amerika niets anders doet dan grote tournees maken, van club naar universiteit of festi val en weer terug. Dat verklaart misschien het feit dat er slechts drie lp's op zijn naam staan. De eerste waren: „You don't mess around with Jim" en „Life and Times". De laatste verscheen pre cies een jaar geleden. Toch kan er niet worden gezegd dat Jim Croce niet productief is. Hij heeft een reportoire van meer dan 1500 eigen composities.

Het Nieuwe Stadsblad | 1974 | | pagina 16