Menu van de week Vlieg- Kevers Ja* Kranten voor nieuwe wimpel van Amrosius Zwemmen voor invaliden Weer drukke weken voor de moeders HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 26 - WOENSDAG 3 APRIL 1974 STICHTING VOOR HUISHOUDELIJKE- EN GEZ1NSVOORLICH I I NG SCHIEDAM Korte Dam 5 Schiedam Telefoon 26 47 81 Dat worden weer drukke weken voor de moeders! Maar óók wel erg gezellig. Vrijdag komen de kinderen met vakantie thuis en staat het hele huis op stelten. Maar wanneer het weer mee wil werken, dan laat u uw huis uw huis en trekt u er lekker met de kinders op uit. Naar het Beatrixpark, naar de geitjes en het ezeltje kijken of wandelen langs de Maas. Én alvast aan de Paasversiering gaan begin nen. Alle eieren uitblazen en bewaren. Het is een enig werkje voor de kinderen om die te gaan versieren, héél mooi beschilderen met viltstiften in de mooiste kleuren! Als ze klaar zijn, dan kunt u er een mooie boom" van maken, daarvoor hebt u een dode tak nodig, grillig gevormd en daar hangt u de eieren, aan draadjes aan. Of u maakt er een mobile van, voor boven de tafel. Wanneer u er eenmaal mee bezig bent, krijgt u vanzelf hoe langer hoe meer ideëen. Waarschijnlijk het één nog leuker dan het ander. Heel veel succes ermee, uw Paastafel zal beslist de moeite waard zijn. Misschien bent u wel op een kookcursus bij ons geweest en hebt u allerlei lekkers leren klaarmaken, dan wordt het: smikkelen en smullen! Als uw kinderen en uzelf dan ook nog door u in het nieuw gestoken zijn, dan is het helemaal geweldig! In ieder geval: prettige vakantie, geniet er maar fijn van. Ons kantoor sluit ook van 8 t/m 22 april. De cursussen beginnen weer gewoon op 17 april of op een andere datum, wanneer u dat met uw lerares hebt afgesproken. Tot na de Pasen! Ons adres is Korte Dam 5, tel. 264781, giro 716115. P.S. Denkt u aan onze nieuwe cursussen: stoelen bekleden op woensdagavond, behangen op dins dagavond, wandkleden maken op dinsdagavond (nog 4 plaatsen vrij, dus u kunt er direkt bij), en het samen afslanken op woensdag morgen of woensdagavond? Een oud gebruik wil, dat in de paastijd door de boerin van de eerste grasboter boterlammetjes worden gemaakt. Deze boter werd in spe ciale, uit twee delen bestaande beukehouten vormpjes gedrukt (de vormpjes moeten vooraf 24 uur in zout water worden geprepareerd). Het vochtige hout zorgde ervoor, dat het gevormde schaapje gemakke lijk losliet. Twee krentjes werden op de plaats van het oog aangebracht en een palm blaadje, of ander fijn groen in het oor gestoken duidde op vruchtbaarheid en ontluikend leven. Deze houten vormpjes zijn nu nog in speciaalzaken verkrijgbaar. Het is een goed idee om in deze haastige tijd de paastafel op te sieren met deze boterlammetjes. Zondag: heldere kippesoep, osse- haas, spinazie, aardappelen, romige citroenvla. Maandag: gebakken kaasplak, veld sla, gebakken aardappelen, brood schotel met rozijnen en appelmoes. Dinsdag: Andalusische levertjes, rijst, yoghurt met bruine suiker. Woensdag: stamppot raapstelen, ge bakken plak boterhamworst, hopjes vla. Donderdag: gegratineerde knolsel derij, aardappelpuree, slavink, va- nillevla met rabarbercompöte. Vrijdag: gebakken vis, wortelslaatje, aardappelen, rijstpudding met abri kozen. Zaterdag: dikke groentesoep met kaas, stokbrood, appelpannekoek. Romige citroenvla (4 personen) 4 blaadjes gelatine, 3 eierdooiers, 150 gr. suiker, sap en rasp van 3 citroenen, 3 eiwitten, 1/8 liter slagroom, bigarreaux. Week de gelatine in ruim koud water. Roer de eierdooiers met 100 gr. suiker dik en schuimig. Voeg het citroensap en de rasp toe en verwarm alles, al roerende op een kleine vlam tot de massa iets gebonden is (vooral niet laten koken). Los de uitgeknepen blaadjes gelatine erin op en koel de crème iets af. Klop de eiwitten stijf, voeg de resterende suiker toe en klop opnieuw zeer stijf. Klop de slagroom lobbig en spatel eiwit en citroen crème er voorzichtig door. Doe de vla in coupeglazen en garneer deze met een bigarreau. Andalusische levertjes 300 gr. kippelevertjes, zout, bloem, 2 eetlepels boter, 1 ui, 1 teentje knoflook, 50 gr. vet rookspek, 3 eetlepels tomatenpuree, 3 kopjes water, mespuntje suiker, 1 theelepel mosterd, mespuntje gemberpoeder, 1 bekertje sour cream plus 1 lepel bloem, scheutje sherry, aroma poeder, zout, peper. Snijd de levertjes doormidden, strooi er iets zout over en schud er wat bloem door. Doe de boter in een braadpan en bak hierin de levertjes snel bruin (zorg dat de overtollige bloem niet in de pan komt, daar deze snel verbrandt). Snipper de ui en voeg deze, met het uitgeknepen teentje knoflook bij de levertjes. Bak ze zachtjes. Snijd het rookspek in kleine blokjes en bak dit zachtjes uit in een koekepan. Voeg de tomatenpuree toe en laat deze al roerende even zachtjes doorkleuren. Doe het water, de suiker, mosterd en gemperpoeder erbij. Doe deze massa in de braad pan bij de levertjes. Laat alles nog enkele minuten sudderen. Vermeng de sour cream met de bloem, doe iets van de hete saus bij dit mengsel en schenk het al roerende terug in de pan. Maak hem op smaak met aromapoeder, zout en peper. Laat alles nog even doorkoken en voeg tot slot nog een scheutje sherry toe. Serveer er droge rijst bij. Zaterdag 6 april 1974 is het motto van Ambrosius' papiermannen: „Bij een nieuw instrumentarium een nieuwe vlag". En deze slogan zegt voor iemand die de gebeurtenissen van de drumband op de voet volgt natuurlijk heel wat. Om plm. 10 uur draaien zaterdag morgen de deuren van de container weer open. Het gat wat daardoor ontstaat wacht als een lege maag; hopende dat nog meer Schiedam mers zijn onuitputtelijke kranten- honger kunnen stillen. Mocht a zich geroepen voelen om hieraan mee te werken dan kunt u naam en adres opgeven bij de volgende heren t.w. de heer G. van Rijswijk (262170) en de heer F. J. de Groot (704521) en men komt in de loop van de zaterdag bij u langs. Ook voor inlichtingen betreffende de vereniging kunt u bij deze heren ■terecht. Of komt u zaterdag even langs bij de „Krantenmaag" naast Garage Landman, de Mazda-dealer van Schiedam. De sopraan Ank Reinders, een van de solisten van het ko mende Orpheusconcert. In Amerika bestaat al jaren een grote groep vliegtuiggekken. Mensen, die in hun vrije tijd voor hun plezier met eenvou dige middelen hun eigen vlieg tuig bouwen. Op de laatste jaarvergadering van de Experimental Aircraft Association, die werd gehouden op het vliegveld van Oshkosh WisconsinVS) kwamen de leden met ruim 1.100 zelfbouw vliegtuigen van verschillende klassen. De meeste van die hobby-vlieg tuigen zijn één- of tweezitters, die vaak worden aangedreven door normale viercilinder VW-motoren. Zoals bijvoorbeeld het vliegtuig op de foto, dat is gebouwd door de in het Canadese Que bec wonende Zwitser Yvan Bougie. Hij bouwde zijn ma chine in zijn vrije tijd en deed daar zo 'n twee jaar over. Zijn vliegtuig, Miss Valley field genaamd, weegt vliegklaar 295 kg. De machine heeft een topsnelheid van 200 km./u., een kruissnelheid van 170 km./u. en een landingssnelheid van 70 km./u. De aktieradius bedraagt 400 km. In één minuut kan dit vliegtuig stijgen tot een hoogte van 190 meter. Miss Valley field wordt aange dreven door een normale Kever motor van -1600 cc. met dub bele carburateur. Aan materiaal heeft de met de motieven van de Engelse Royal Air Force beschilderde machine Yvan Bougie in totaal 1500 dollar gekost, wat volgens de huidige koers overeenkomt met 4.500 gulden. i W Li r v\ Op initiatief van de bijzonder actieve Schiedamse Invalide Sport vereniging „De Ooievaars" kunnen lichamelijk gehandicapten iedere woensdagavond van 19.30-20.30 uur zich ontplooien in de voor hen zo uiterst belangrijke tak van sport, namelijk het zwemmen. Sinds een vijftal weken beoefenen reeds een aantal leden van de vereniging het zwemmen in het splinternieuwe Bad Zuid met intens groot plezier. Men voelt zich nu eenmaal vrijer en men beweegt zich veel gemakkelijker in het goed op temperatuur zijnde water van Bad Zuid. Een zwembad dat een aantal facili teiten biedt, zoals een speciale lift, een aangepast toilet, onontbeerlijk voor de lichamelijke gehandicapte, die bovendien door enkele vrijwillige medewerkers geholpen worden. Voor slechts f 1,— kan men een uur lang zwemmen. Dit is beslist niet veel als men ziet dat een uur „vrijzwemmen" in hetzelfde bad f 1,75 kost. Vooral gezien het feit dat men tevens zwemonderricht geniet. Al met al een unieke kans voor lichamelijk gehandicapten. Grijp die kans. Nadere inlichtingen kunnen inge wonnen worden wanneer men het telefoonnummer 700454 draait. RAM. 21 maart - 20 april. Deze week zijn diplomatie en tact uw grootste troeven. Op gevoelsgebied is er nogal kans op emoties, die u -niet de baas moet lafen worden. Er is kans dat men een beroep op uw hulp doét, omdat vrienden van u tegenslag hebben. Leef daar niet gedachteloos langs heen. Een andere relatie kan blijk geven van slechte gehumeurdheid. De situatie is u bekend, ga er niet te diep op in. maar tracht de kwestie met humor te regelen. Eind van de week rustig. Op zakelijk gebied ligt er een kans voor u. STIER. 21 april - 20 mei. Het kan zijn. dat men deze week tracht, u voor een bepaald karretje te spannen en u zelfs financieel wat lichter te maken. Ga daar niet met uw aangeboren spontaniteit op in. Een diepgaand onderzoek is gewenst. Beter nog bemoeit u er zich helemaal niet mee, want u heeft al te veel hooi op uw vork en heeft geen tijd te missen. Bovendien doen er zich kansen voor, die u veel beter kunt aangrijpen, in verband met uw werk. Iemand in uw naaste omgeving heeft psychische steun nodig. TWEELINGEN. 21 mei - 20 juni. Een zekere geprikkeldheid kan u deze week nog parten spelen. U bent in staat, er dingen uit te gooien, die u later betreurt. Het is uw aanleg niet, om te kibbelen. Voorkom dus iedere deining, door u kalm bij uw eigen aangelegenheden te houden en nergens op in te gaan. Het zou geen kwaad kunnen, op een bepaald punt van koers te veranderen, want juist daardoor bent u zo nerveus en gevoelig. KREEFT. 21 juni - 20 juli. Geen week voor stunts op financieel gebied. Laat u op dat gebied niet van de hoofdzaken afleiden. Vaar een rechte koers en let scherp op eventuele klippen. Het zal u niet ontbreken aan de morale steun van degenen, die u door en door kennen. Koopcontracten moet u doorlezen met grote zorg. Neem geen beslissingen voordat u alles besproken hebt met een specialist op juridisch gebied. Op gevoelsgebied een prettige ontwikkeling te wachten. LEEUW. 21 juli - 20 augustus. Deze week kunnen zich enkele dingen voordoen, waar u met voorzichtigheid op in moet gaan. U bent wat geëmotioneerd en ziet niet alles even helder. Het beste is, alleen die dingen te doen. waarmee u dagelijks vertrouwd bent en andere beslissingen uit te stellen, tot u zich weer geheel zeker van uzelf voelt. Er is kans op een kleine reis en u heeft gezellige uren te wachten met goede vrienden. U heeft goede resultaten van uw pedagogie in deze periode en dat stemt u erg tevreden. MAAGD. 21 augustus - 20 september. Beetje rommelige week. Het lijkt wel. of het merendeel van uw relaties al te lange tenen heeft. Dat maakt uw werksfeer weieens vervelend. Maar die dingen komen bij iedereen zo nu en dan voor en tragisch is het alvast niet! Laat iedereen maar betijen en blijf vriendelijk. Uw vooruitzichten zijn trouwens helemaal niet zo kwaad! WEEGSCHAAL. 21 september - 20 oktober. Deze week kunt u proberen de spanning die u eigenlijk steeds inwendig voelt, wat te doen afzwakken. U krijgt de kans, zodanig op te treden, dat u een onrecht wegneemt Dat zal u en degene, die daaronder heeft geleden aanzienlijk opluchten. U moet rekening houden met een egoïstische trek in uw karakter, die u nu en dan parten speelt in het leven. De laatste tijd reageert u op velerlei dingen veel te heftig en te emotioneel. Dit kan nu veranderen. SCHORPIOEN. 21 oktober - 20 november. Prettige week, vol klusjes van het soort, die u liggen. Wat u hindert is echter, dat u op artistiek gebied de laatste tijd weinig inspiratie voelt opkomen. U heeft wel ideeën, maar die komen niet verder tot uitvoering. Gewoon laten betijen, want dat verandert binnenkort weer. Onderbewust gaan uw gedachten toch door en ineens heeft u weer greep op de dingen. Prettig bericht op komst. BOOGSCHUTTER. 21 november - 20 december. Deze week kunt u bewijzen, wat u waard bent. U zult enkele problemen zelf dienen op te lossen, omdat u ze eerst ook zelf innerlijk dient uit te vechten. Neem eens afstand van de wrok. die u koestert tengevolge van een onverdiende opmerking. Zoiets beneemt u gewoon het uitzicht op positieve dingen. U redt het wel, want tenslotte is dit geen nieuwe situatie voor u en u heeft uw humor mee. STEENBOK. 21 december - 20 januari. Kalmaan met de duiten, deze week! U kunt ze goed gebruiken op een ander moment. Het kan zijn, dat iemand, die een nerveuze aanleg heeft, u prikkelt door ietwat stomme opmerkingen. Laat u daardoor niet van de wijs brengen. Het sop is de kool niet waard. Houdt u maar met de prettige dingen bezig, die u altijd weer in een goed humeur brengen: goede boeken en een goed glas wijn. Eind van de week is gezellig. WATERMAN. 21 januari - 20 februari. Het kan zijn, dat u deze week iemand ontmoet, die ogenschijnlijk een prettige indruk maakt, maar die niet helemaal o.k. is. Laat vooral niet in goed vertrouwen dingen los, die strikt privé moeten blijven! Ook geen geld lenen voor zogenaamde goede en waardevolle plannen. Blijf er diplomatie bij en laat uw afkeer niet duidelijk blijken. Het is mogelijk, dat u deze figuur beter niet in het harnas kunt jagen. Op gevoelsgebied zijn uw ervaringen heel wat beter. VISSEN. 21 februari - 20 maart. Kans op strubbelingen met familieleden, deze week. Vooral de aangetrouwden kunnen raar doen. Laat u daarbij niet van de wijs brengen, en bedenk dat dat zowat iedereen overkomt. Geef gewoon inzage van de feiten en laat ze beleefd uit. U heeft zelf een veel interessanter object aan de hand en dat kan in deze periode aardig van start gaan.

Het Nieuwe Stadsblad | 1974 | | pagina 26