Uit het politie-r HARGA- filosofietjes Wedstrijd met venijn in de staart Britse week en twee open dagen bij scheepswerf Wilton Feyenoord Nieuwe club: F.C. 1 APRIL 13.95 'ORANJE' Bedrijfsschool bestaat in juni 50 jaar LENTE Alles nieuw! ook uw Liesting-lril In de bedrijfsschool van de Schiedanise scheepswerf Wilton Fijenoord heeft de Britse ambassadeur in ons land John Baynes een expositie geopend waarin de aandacht wordt gevestigd op de goede kwaliteiten van zijn land. Deze expositie, die helemaal door de leerlingen van de school is opgezet, wordt gehouden in het kader van de Britse week die de school houdt. HALVE EEUW UITWISSELING testing BRILLEN COGNAC DUCHANEL van 15,95 voor HET NIEUWE STADSBLAD PAG. 8 - WOENSDAG 3 APRIL 1974 .o,/^P|oöc^3 Het is de vierde maal dat de leerlingen met hun leerkrachten een jaarlijks evenement organiseren waarin de aandacht op een bevriend land wordt gevestigd. Zo was dat in 1971 Japan, in 1972 Spanje en in 1973 heel Scandinavië aan de beurt. De Britse week is feitelijk een tiendaagse, omdat de expositie tien dagen lang te bezichtigen zal zijn voor personeel van de werf. Op twee ochtenden, namelijk op de zater dagen 6 en 13 april mag iedereen, die daarvoor belangstelling heeft, een kijkje op de expositie en de werf komen nemen. De eerste maal geschiedt dat tijdens de openbare lessen, eveneens een jaarlijks terugkerend verschijnsel, en de tweede maal tijdens een speciale evenementsdag waarbij enkele ge beurtenissen worden georganiseerd die nauw met het levenspatroon van de Britten te maken hebben. Deze „Britse tiendaagse" is dubbel feestelijk omdat in juni de bedrijfs school W.F. 50 jaar bestaat en ook daarvoor wordt een heel assortiment festiviteiten georganiseerd. Deze op scheepsbouwterrein oudste school van Nederland gaat o.a. op 14 juni feestelijkheden voor de leerlingen organiseren en een dag later een grote reünie voor alle oud-leerlingen. Deze expositie, waarin veel aandacht wordt geschonken aan de diverse verbindingen ter zee en in de 'ucht met Engeland, heeft volgens de chef van de afdeling vorming en opleiding van de school de heer W. G. E. Valk veel voorbereiding gekost. Door de toezeggingen van de diverse bedrijven die relaties met Engeland onderhouden is de expositie echter waard om gezien te worden. De leerlingen van de school hebben zelf het grootste aandeel aan het inrichten van de tentoonstelling gehad. Zij hebben alle stands eigen handig opgezet, terwijl de leerkrach ten tijdens de lessen veel aandacht besteden aan de relatie Nederland- Groot Brittanië en de E.E.G. In de Britse week zal dat een extra karakter krijgen; zo komt 5 april Haarlem-trainer Barry Hughes naar de school om iets te vertellen over de aard van het Engelse voetbal. Verder is er een uitwisseling met een soortgelijk bedrijf in Liverpool. Zo krijgt de school gedurende de periode half augustus-half september twaalf Engelse leerlingen van een scheepswerf in Liverpool op bezoek en gaan twaalf leerüngen van de bedrijfsschool van half september tot half oktober op bezoek bij de bedrijfsschool van deze scheepswerf in Liverpool. De leerlingen logeren dan wederzijds bij elkaar. De school krijgt de zaterdagen 6 en 13 april echter twee hoogtijdagen te verwerken, wanneer de 260 leer lingen en hun leerkrachten als gastheren fungeren voor iedereen die van het werk op de bedrijfsschool en van de expositie kennis wil nemen. Zo rijdt er beide dagen een Engelse dubbeldekker over de werf om iedereen het geheel te laten zien, speelt er een doedelzakband uit Amsterdam en is er een optreden van het jeugdorkest van W.F. Verder is er nog op 6 april 's middags om kwart over twaalf een rugbywed strijd tussen Delftse en Amsterdam se studenten op het sportveld van de werf. Ambassadeur Baynes was zeer ver rast toen hij de expositie opende en bleef langer dan aanvankelijk was aangekondigd om niet alleen van de expositie maar ook van de in vol bedrijf draaiende school kennis te nemen. In zijn openingstoespraak zei hij zeer verheugd te zijn over de nauwe relatie die W.F. met Engelse industrieën onderhoudt. R. M. v. H. De naam van de ni,euwe voetbalvere niging zoals u vorige week heeft kunnen lezen een samenstelüng van Sparta, Excelsior, SVV, Fortuna en Hermes DVS, is FC 1 APRIL. Een groot aantal lezers zijn niet in onze 1 april-grap van vorige week getrapt. Alhoewel vele clubleden toch maar het zekere voor het onzekere namen en even een belletje pleegden naar de voorzitters van de betrokken vereniging, die op het laatst bijkans „doodziek" werden van het ontkennen van een fusie. Alhoewel spitse lezers wellicht me teen in de gaten hadden dat het een 1 april-grap betrof, hebben we toch ongeveer vijftig naamsuggesties ge had. Daarvan bevatte een kwart overigens de naam FC 1 APRIL. De overigen meenden in FC Rijnmond, FC Smog, FC Maasoord, FC Rotter dam en nog enkele andere namen een naam voor de denkbeeldige vereniging gevonden te hebben. Bijzonder grappig was de reactie van een fervente Sparta-fan. Hij had kennelijk uitstekend gelezen dat „meeste stemmen zou gelden". Vandaar dat hij maar besloot niet éénmaal, maar enkele malen een formulier in te vullen, waarbij hij steeds als naam Sparta gebruikte. Het blijft natuurlijk jammer van de briefkaarten die deze Sparta-aan- hanger gebruikte. Tenslotte de reactie van een inwoner uit Rotterdam, die zijn naamsugges- tie in een enveloppe deed en vervolgens de brief zonder postzegel op de bus gooide. Waarbij hij heel hatelijk in een begeleidend briefje schreef: „dat jullie de strafport van twee kwartjes moeten betalen is mijn 1 april-grap". R.H. begeleiding; De nieuwste kleuren en soorten glazen. HOOGSTRAAT 154 SCHIEDAM TEL. 26.37.87. De openingshandeling: het door knippen van het traditionele lint door Sir John Barnes. Mini-kijkjes op de Engelse Week- expositie in WF's Bedrijfsschool. Veel belangstelling voor de expositie in het kader van de Engelse Week in WF's Bedrijfsschool. Sir John (rechts) krijgt hier uitleg van de heer W. G. E. Valk, chef vorming bedrijfsschool WF. Hij zal zulks wel met enige stemverheffing moeten doen om de doedelzakker nog enigermate te kunnen over stemmen. Vlam in de pan Bij de arts G.K. in Woudhoek Zuid sloeg de vlam in de pan die door de afzuiginstallatie werd aangewakkerd. De gewaarschuwde brandweer be hoefde geen dienst te doen, want de arts had inmiddels met een schuim- blusser de brand bestreden. Bromfietser aangereden Op de 's-Gravelandseweg werd de 22-jarige bromfietser T.P. door twee hem snijdende automobilisten aan gereden. Hij kreeg geen voorrang van de vrachtwagenbestuurder A. v.d. B. en de 22-jarige K. van B. die linksaf sloegen. Met kneuzingen aan zijn voet en rug is de bromfietser in het Gemeenteziekenhuis opgenomen. Inbraak Met een valse sleutel die paste op de garage aan de achterkant van de Grote Markt hebben inbrekers zich toegang verschaft in het automobiel bedrijf Walraven. Zij doorzochten alle bureaus en vonden een geld kistje met een bedrag van f370,-. Dat zij meenamen. Waterschade Door het vernielen van een ruit verschaften inbrekers zich toegang tot de kleuterschool „De Harlekijn" aan de Burg. van Haarenlaan. Waar schijnlijk omdat zij niets van hun gading konden vinden, zetten zij de waterkraan open. Brievenbus belastingen overbelast Zoveel ingevulde belastingformu lieren voor 1 april gebust had de brievenbus te verwerken dat hij overbelast werd en men de hulp van de politie inriep. Deze haalde er een ambtenaar van de belastingen bij die de bus ledigde, waarna aan alle ongemak een einde kwam. SLIJTERIJ en WIJNHANDEL Oranjestraat 10-12, Telefoon 265997 - 264140. Het was me de wedstrijd wel Hermes DVS RVC. Geen mooie strijd, daarvoor werd er teveel gefloten. Het was een zenuwachtig gedoe op het veld van beide kanten. Hoewel R VC kennelijk naar Schiedam gekomen was om de punten in de wacht te slepen. Kostbare punten, die Hermes DVS ook graag in eigen huis hield. Het wordt 3-1 had Chris van Dijk wel voorspeld en hij keek triom fantelijk toen na de rust het eerste doelpunt geteld werd, maar de echte wedstrijdsfeer was er toch niet. Men kneep echter zijn handen stevig dicht bij deze voorsprong tot vijf minuten voor het einde. Ineens een kluwen van spelers toen een R VC-er het veld uit moest. Het was echter de verkeerde die niets met de aanval op Piet van der Burg te maken had. En toen had je de poppen aan het dansen. Men wilde de scheidsrech ter te lijf, die niet zijn allerbeste dag had, maar het zekere voor het onzekere nam en naar de kleed kamer vluchtte. Spelers op het veld. Vechtenden die werden gescheiden. Een scheidsrechter die terug kwam zonder twee spelers van RVC en de strijd werd hervat. Je zou denken: met twee spelers minder bij de tegenpartij redt Hermes D VS het wel. Maar dat gebeurde juist niet. Tot verbijstering van al wat Blauw-Wit was, kwam de gelijk maker. Toen dansten de R. V.C.-ers op het veld en moest Hermes DVS met dat éne punt genoegen nemen. Een wedstrijd waar nog deze week wel over gesproken zal worden. MIF.KE Sir John deponeert zijn visitekaartje in de typisch Engelse brievenbus. Het echtpaar Roelfsema (links) één en al open oor en oog voor de enig echt Schotse Doedelzakher in vol ornaat. Eva bood Lady Barnes een fraai handboekje aan voor de opening van de Engelse Week in WF's Bedrijfs school. en: Twee en halfjaar garantie op uw bril; Wij komen ook aan huis; Eventueel: klaar terwijl u wacht; Contactlenzen onder medische

Het Nieuwe Stadsblad | 1974 | | pagina 8