NICO HAAK: zaait paniek en oogst meer en meer succes Groenoord Contactlenzen Voormalige Delftse autospuiter maakt 't Wie DS'70 in de raad wil hebben VAAR- EN BOTEN- SHOW 'Paasdrive' IN DE rank concours 't Dobbertj THOR BESTAAT 70 JAAR.....! JEUGDDIENST Vogel werkgroep- EierKOppGI- bijeenkomst 12 Een ding staat vast. Nico Haak is een artiest en Nico Haak heeft succes. Hij maakt met de Paniekzaaiers de ene hit na de andere en zeer binnenkort zullen ze het weer gaan proberen met de volgende. Welke weten ze nog niet precies. Gisteren zijn ze bij Phonogram nog eens gaan luisteren. PLEZIERMAKER UKELELELIED ZO IS NICO ZAALPRODUKTIE KOELEWIJN VEELZIJDIG A. C J SCHEFFERS DAM 3 5 HET NIEUWE b 1 aoSBLAP PAG. 36 VRIJDAG 5 APRIL 1974 In de artiestenfoyer van het Utrecht se Jaarbeurscongrescentrum sprak ik deze week met de man, die begon als de zingende autospuiter uit Delft. Zoals reeds gezegd, Nico Haak is een rasartiest, maar hij is niet zo'n artiest die in de eerste plaats aan zichzelf denkt. Zijn eerste woorden waren: Schrijf ook eens wat over de jongens". En met die jongens bedoelt hij dan z 'n begeleidings groep De Paniekzaaiers. Het zijn Jan Eland, Karen Schouten, Aad Eland en Henny Aschman. En ik mocht het hart niet hebben Henny Koenen te vergeten. Henny is de roadmanager, hetgeen natuurlijk gewoon chauffeur betekent, maar wel een baan met een grote verantwoordelijkheid. Je kunt je publiek immers niet laten wachten. Nooit en nergens. Nico Haak zei: „Zonder hen ben ik nergens. En we gaan allemaal erg goed om met elkaar. Ja, je moet beslist ook wat schrijven over die guppen". Guppen noemt ie ze, want Nico Haak is een pleziermaker. Dat staat als een paal boven water. Met zijn pretoogjes en z'n bierbuik kan hij ook moeilijk anders. Hij zei: „Toch zou ik best eens wat gevoeliger teksten zingen, maar dat pikt het publiek nu eenmaal niet van me. We hebben het wel geprobeerd met het lied „Zeg me", maar dat is niet zo aangeslagen. Ook zijn nummer „Bij de rode lichtjes" deed het niet zo best als zijn laatste successen Tango Johnny, het Ukelelelied of Tante Julia. Over dit laatste nummer: „Het was bedoeld voor de carnaval, maar we kwamen er net iets te laat mee. Boudewijn de Groot met wie ik het zong, heeft het ook op zijn solo elpee staan. Dat hoor je nu wel weer wat vaker". Waar moest je uit kiezen voor je volgende plaatje? Nico Haak: „We hebben geluisterd naar Honkie Tonkie Pianissie, een nummer van Polle Eduard. En er was Nou Moe O Gut, een nummer van Polle en mij en dan was er het lied Sokkiestoppe, ook van Polle en mij. Ik weet nog niet welke het gaat worden, maar de proefopnames klonken allemaal weer erg gek". Om terug te komen op die gein image van je. Hoe denk je dat vol te houden. Je zegt zelf, dat jé mis schien liever wat serieuzere teksten zou brengen. Nico: „Dat doe ik ook wel. Kijk, wanneer je tijdens een zaal-optreden een goed contact hebt met je publiek kan ik gerust een wat serieus liedje brengen. Dat vindt men dan prachtig. Maar als plaatje zo'n nummer te lanceren valt beslist niet mee". Het is in de foyer van de Jaarbeurs congreszaal een komen en gaan van artiesten, want in de grote zaal repeteert men voor een televisie programma van de TROS. Het heet Met Vlag En Wimpel en wordt uitgezonden op 22 april. Nico Haak en de Paniekzaaiers openen het programma met hun Ukelelelied. Tijdens de repetitie, waar ik even naar ging kijken, zeiden de musici: ,,Wat lijkt het langzaam". Bij de volgende repetitie had regisseur Guus Verstraete jr. dat kennelijk ter harte genomen, want plotseling klink het ukelelelied op een hoger toerental. Tot stomme verwondering van iedereen, die op de studiovloer aanwezig was, vingen zowel Nico als alle Paniekzaaiers het geintje uit de regiewagen uitstekend op. Ze zon gen of speelden gewoon wat sneller. De floormanager lag dubbel van het lachen. Nico zei: „Kunnen we dat er niet inhouden", maar zoiets kan nu eenmaal niet. De kijkers mogen alleen vermoeden, dat het play back Maar zo is Nico Haak. Altijd bezig, altijd proberend anderen aan het lachen te maken en daar dikwijls in slagend. Toch heeft ook hij, net zoals iedereen, ook wel eens dagen, dat hij het niet ziet zitten.-Momen ten, dat hij twijfelt. Vooral in het begin, toen het allemaal niet zo best wilde lukken, heb ik me wel eens afgevraagd of ik niet beter autospuiter had kunnen blijven. Dat was een vak, dat ik tenminste beheerste. Maar gelukkig ben ik er door gekomen en heb ik nu een beetje succes". Toch beseft Nico Haak best, dat succes in de showbusiness erg betrekkelijk is. Vandaag aanbidt het publiek je, morgen kennen ze je niet meer. Nico zit er niet zo mee. Hij zei: „We hebben allemaal een goed vak geleerd. We behoeven echt niet met de handen in ons haar te gaan zitten". En veel werk hebben ze ook. De uitzending van Met Vlag En Wimpel zal ook als zaalproduktie door het land gaan reizen. Het is de Haagse impressario Jacques Senf met wie de Randstad Edities vorig jaar die succesvolle talentenjacht organi seerden, die al zo'n stuk of 42 voorstellingen heeft geboekt. Naast Nico Haak treden in die show op Ria Valk, Marty, de beeldschone Sandra met haar Andres, Eddy Christiani, Vader Abraham en nog tal van andere artiesten, die het populaire genre tot hun werkterrein rekenen. Smetanalaan 6, Schiedam Telefoon 70.13.03 (bij winkelcentrum .De Ketel" In het gebied Schiedam, Vlaar- dingen en Maassluis de enige gedipl. contactlens specialist waar de nieuwe zachte con tactlens van BAUSCH en LOMB uit Amerika verkrijg baar is. Nico l aak met hond en uiter aard de Paniekzaaiers. G. P. Wattez en Henk Zoomermeijer. de een was tandarts, de ander leraar Engels, maar eigenlijk waren het twee kunstenaars, beiden met een onbedwingbare scheppingsdrang. Elk van hen heeft honderden werkstukken nagelaten, waarvan er verschillenden zijn te zien in de bovenzaal van het Gemeente Museum. U moet er eens heengaan, de tentoonstelling is gratis en duurt tot 15 april. Naast alles wat ons tegenwoordig als „Kunst" wordt aangediend, experimenteel verwrongen figuren, waarbij een lange uitleg noodzake lijk is, werkt deze herdenkings tentoonstelling als een verfrissende, heldere waterval. Henk Zoomermeijer excelleert in zijn hout-sculptures, stuk voorstuk juweeltjes, die hij zelf nooit heeft willen verkopen en die getuigen van groot vakmanschap. Peet Wattez - die van zichzelf bekende dat hij niet kon tekenen - is een meester op het gebied van de aquarel. Zijn poppen, zijn bloem-stillevens zijn verrukkelijk om te zien. Er is een zalig grachtje uit Abcoude en verder de Brandersbuurt, vakantie-expressies uit Zwitserland, allemaal plaatjes om zo mee te nemen. Zoomermeijer heeft een viertal mooie waterverfjes, de vier jaargetijden uitbeeldend. Het heeft weinig zin u de hele catalogus over te tikken, u kunt er beter zelf gaan kijken en ervan genieten. Vooral onze zeer vele amateur-schilders kunnen er een massa inspiratie op doen. Ofschoon ze zich beiden „amateurs" noemden hebben ze allebei les gehad aan de academie van beeldende kunsten, Wattez te Den Haag en Zoomermeijer in Rotterdam. Ze zagen schilderen als een hobby, maar dan wel een hobby die al hun vrije tijd opeiste. Chris van de Velde, die beide kunstenaars goed heeft gekend en zélf ook bezéten is van penselen en verf heeft mij rondgeleid. Ik heb er met volle teugen van genoten. Dank je wel, Chris. SEBASTIAAN Ook heeft Nico Haak nog een ander televisieprogramma op zijn agenda staan. Op tweede paasdag noemt de TROS een programma op in Spaken burg, de geboorteplaats van pro ducer Peter Koelewijn. In dat programma, dat gaat heten „Koele wijn behoeft geen krans" treden alle artiesten op, die Peter Koelewijn tot zijn pupillen mag rekenen. En dat zijn er heel wat. Ook gaan de Paniekzaaiers (veelzij dige musici, die behalve het bege leiden van Nico Haak ook heavy rock spelen en daarmee best een hele avond en langer kunnen vullen) optreden in het voorprogramma van Golden Earring. Dat gebeurt eind april, wanneer Golden Earring voor het eerst in lange tijd weer in Nederland optreedt. Nico Haak: „Weet je door die veelzijdigheid van de jongens berei ken we een groot publiek. Ouderen, die van mijn genre houden en jongelui, die zij (hoofdknik naar z 'n „guppen") weer inpakken met het betere top-40-werk. Zo hebben we een heel programma. Toch, en dat zal je misschien gek van me vinden, wil ik toe naar een soort avondvul lende show. We hebben daar al eens over gepraat op repetities onder elkaar. We denken er aan en proberen wel eens wat uit". A AT Z ANDSTRA De kandidatenlijst voor de gemeen teraadsverkiezingen in Schiedam voor DS'70 is rond. Unaniem is door onze leden als no. 1 en lijsttrekker gekozen de heer Eric Robin Schef- fers. De heer E. R. Scheffers heeft zich gespecialiseerd op onderwijs-, sport en jeugdzaken, alsmede verkeer en vervoer. Zijn huidige funktie is bedrijfs groepsassistent van de bedrijfsgroep Havens van de Vervoersbond N.V.V. te Utrecht. De andere kandidaten op de lijst van DS'70 zijn: 2. Dhr. C. Niessen 3. Dhr. mr. E. W. Canneman 4. Mevr. P. A. M. Bergsen-Gerritsen 5. Dhr. W. v. Dalen 6. Mevr. J. Bronwasser-v.d. Gaag 7. Dhr. D. J. Binkhorst 8. Dhr. A. v. Dijk 9. Dhr. P. Grootendorst 10. Dhr. M. M. Hordijk. 8ANK£T0AKK£RU Mat juiste acfres. Géén filialen Tol. 267623 Met 9 man trok het Dobbertje weer naar het Spui. Onder ideale omstan digheden werd de laatste serie vervist. De vangst was goed, dat bewees J. Koedoot, die wéér zijn klasse toonde en maar liefst 16 kg. en 130 gram vis wist te vangen, zodat hij ook de laatste serie weer op zijn naam bracht. Goede tweede werd deze keer C. Bonefaas, die ook maar even 10 kg. en 700 gram op zijn naam wist te noteren. De verdere uitslag is als volgt: J. Roelfsema, 4820 gram; T. Nooit- gedacht, 4790 gram; Koen de Hartog, 3500 gram; H. Bonefaas, 3100 gram; Ysbrand Kiela, 3010 gram; H. Koedoot, 1810 gram en T. Steens 710 gram. Zondag 7 april a.s. opent de modelbootclub „Rijnmond" haar eerste vaarseizoen. Deze grote vaar- en botenshow vindt plaats in de vijver aan de Thurledeweg in de Spaanse Polder, aanvang half elf. Iedereen, met of zonder modelboot, is van harte welkom. Ter gelegenheid van het 70-jarig bestaan van THOR zullen op zater dag 6 april in de Sporthal „Mar griet" onderlinge wedstrijden en demonstraties worden gehouden. Aanvang: 9.30 uur voor de kleinste adspiranten, 1.30 uur voor de grotere adspiranten en volwassenen. In de middag met medewerking Jeugddrumband O.B.K. De klaveijasvereniging „Groenoord" organiseert op donderdag 11 april een paasdrive, die gehouden zal worden in boerderij „Landvreugd", Sweelincksingel 7. Het inschrijfgeld bedraagt f 2,50 per persoon en staat voor ieder open. Men kan zich opgeven bij de heer J. van Schie, Schubertplein 203, tel. 708361 en aan de zaal boerderij „Landvreugd". De wedstrijd begint om 8 uur. Aanstaande zondagavond is er om 19.00 uur weer een jeugddienst in het gebouw De Rank aan de Schiedamseweg in Kethel. Ds. Ares uit Vlaardingen zal daarbij spreken over de vraag waarom de Joden in deze tijd Jezus nog altijd niet kunnen aanvaarden. Na afloop van de dienst is er gelegenheid om over dit onderwerp nog wat na te praten in de ontmoetingsplaats die in het gebouw is ingericht. Jongeren, en óók degenen die zich niet meer tot die groep willen rekenen, zijn er van harte welkom! Op dinsdagavond 9 april organiseert de slagersontspanningsvereniging „The Meatboys" in gebouw Chr. Sociale Belangen een eier-koppel- concours. Entree f 2,50. Iedereen van harte welkom. Op vrijdag 5 april komt de Vogel werkgroep van de K.N.N.V. afd. Vlaardingen/Schiedam bijeen. Aanvang: 8 uur.

Het Nieuwe Stadsblad | 1974 | | pagina 36