Huurprijs tussen 225,- en 430,- per maand t boutique'74 MAK 25 jaar koffie en thee C.KDK f ZAANSE KLOKKEN 121.50 Die moet U zien! Aquarium op voet "V 1 GULDEN Tijdens een openbare vergadering van de gemeentelijke raadscommissie van woningdienst en stadsontwikkeling heeft de Schiedamse CPN wethouder voor de woningdienst Eef Collé gisteravond de plannen onthuld inzake de bouw van 46 proefwoningen in de binnenstad. De huurprijs van deze woningen wordt geschat tussen de f 225,— en f 430,— per maand. Al deze woningen maken deel uit van het bestemmingsplan Schiedamse binnenstad dat enkele weken geleden door de gemeenteraad is goedgekeurd. ü°a-VT,a> je a verf/wandbekleding Mgr.Nolenslaan696 \Tel.708766 BROERSVEST19 Gemeente wil 46 proef woningen bouwen in het Als de bouw eenmaal een feit is, komen de proefwoningen er ongeveer uit te zien. Overigens betekent de presentatie van deze woningbouw plannen niet dat morgen de eerste paal de grond in kan gaan. Wel wordt de grond in de omgeving van het Oude Kerkhof al bouwrijp gemaaktmaar de ambtelijke weg is nog zo lang dat zelfs wethouder Collé zich gister avond niet aan een voorspelling waagde. Als de plannen doorgaan zal de bouw een afgerond geheel worden in het Schiedamse stadscentrum. Het gesloten bouwblok wordt gevormd door het Bagijnhof, Oude Kerkhof, Lange Kerkstraat, Gedempte Baqn- sloot en Louronstraat. Alle wo ningen zijn ontworpen door het bureau voor architectuur Van Tijen, Comité AFSCHEID BURGEMEESTER ROELFSEMA giro 5093 AMRO-bank Schiedam Posno en Van Randen en worden gebouwd door de aannemingsmij. Brederode uit Utrecht, die zoals bekend de gehele reconstructie van het stadscentrum voor zijn rekening zal nemen. In eerste instantie worden de wo ningen gebouwd voor rekening van de gemeente Schiedam; later zullen ze worden overgedragen aan de woningbou wverenigingen. De woningen zullen na de lange ambtelijke weg worden gebouwd in vijf typen. De eerste zijn 20 ééngezinswoningen die allemaal vier kamers hebben en 5 1/2 verblijfs- eenheden. Deze woningen worden uitgevoerd in drie'bouwlagen. Het tweede type zal worden uitgevoerd met vijf verblijfseenheden en telt eveneens drie bouwlagen. Het ligt in de bedoeüng dat van dit type zes ééngezinswoningen zullen worden gebouwd. Type C is een drie-kamer woning met 3 1/2 verblijfseenheden. Van dit soort worden er vier gebouwd, terwijl van het D type zes portiek woningen zullen worden gebouwd. Deze woningen zijn zgn. éénkamer woningen en dus speciaal voor alleenstaanden, terwijl het laatste type tien portiekwoningen telt en bestaat uit twee kamers. Het plan ligt voorlopig ter visie op het stadskantoor. Als de gemeente raad erop maandag 29 april zijn goedkeuring aan geeft kan worden gestart met de ambtelijke weg die uiteindelijk tot de bouw en de ingebruikneming van deze proef woningen in de binnenstad kan leiden. R. M. van H. 1 FHFUH IP Met verlichting, moderne kleuren van 64, Nu slechts ft. een week Plantje wegens enorm succes naam WATERROOSJE normaal 2,50 NU 2 VOOR *t is weer bij Schiedam - Telefoon 26.28.51 Donderdagavond Koopavond IO - plannen ,00, d Op 11 april werd het feit herdacht dat mevrouw N. Löke gedurende 25 jaar direktie, personeelsleden en bezoekers van Van 't Hoff Jonge pier B.V. te Schiedam van koffie, thee en andere verfrissingen heeft voorzien. De wijze, waarop zij dit gedurende deze lange periode heeft gedaan, was voor de heer M. A. Jongepier aanleiding de jubilaresse te haren huize te komplimenteren en te danken voor de toewijding, waarmee zij steeds haar taak met een opgewekt gemoed heeft volbracht. Het Departement Schiedam der Ned. Maatschappij voor Handel en Nijverheid begiftigde haar met de zilveren legpenning en een vererend getuigschrift. Broers vest 93 - Tel. 267937 JUWELIER SINDS 1896

Het Nieuwe Stadsblad | 1974 | | pagina 3