"The Fools" bij de Instuivers fik MILITAIRE Algemene leden vergadering CO-OP Lentefeest voor burgemeester boutique'74 HADI- MAZDA dealer LANDMAN Raadsleden stellen vragen over J.A.C. fcenst elgP dienst DIeHST dienst DIA-AVOND Vrouwenbond NVV bij t.v.-opnamen De Kermis in de loop der tijden STAP ER bij „LANDMAN" Pam flet tegen militaire dienst i TRENS VÊRL J TE ZWEMf 51 against THE WAP V reisbureau DE MAGNEET BV Voor uw Vakantie- en Zakenreis VERKIEZING LEDENRAAD Drie Vlaardingse gemeenteraadsleden, die als rechts bekend staan, namelijk de heren Leo de Snayer (P.C.G.), M. W. Lensvelt (S.G.P.) en Jan Madern (V.V.D.) hebben het college van burgemeester en wethouders vragen gesteld over een pamflet dat door het J.A.C. is verspreid en gaat over het weigeren van militaire dienst. De raadsleden zijn van mening dat dit pamflet geen objectieve voorlichting over het leger is en maken bezwaar tegen het feit dat de gemeentelijke subsidie die het J.A.C. ieder jaar ontvangt o.a. hiervoor wordt bestemd. uproen kw-K mor verf/wandbekleding Mgr.Nolenslaan696 V Tel.70 87 66 HET NIEUWE STADSBLAD PAG. 8 VRIJDAG 12 APRIL 1974 Op Tweede Paasdag zijn „The Fools" gast bij de Instuivers in gebouw „Arcade", Lange Haven 71. Toegangsprijs: f 4,50. „The Fools" zijn afkomstig uit Volendam en bestaat uit 5 leden, die ontzettend goed spelen en een veelzijdig repertoire hebben. Mazda 1000, vanaf 7499,- Mazda 1300 S, vanaf 7999,- voor gratis proefrit OFFICIAL GARAGE Noordmolenstraat 17 Telefoon 266233 265607 zijn van De peace now THE FOOLS, die op tweede paasdag de gasten zullen Instuivers in zaal Arcade aan de Lange Haven 71. Gerrit Verboonstraat 17- Schiedam, Tel. 266077 ATA p.k.dro«aaartBtr.2C1 vlaardingen tel.010-344713 De Kon. Ned. Mij voor Tuin- en Plantkunde „Thurlede" en de vere niging „Vijfsluizen" hebben beslo ten om op 25 april om acht uur 's avonds een dia-avond te geven. Dit om de onderlinge band tussen de verenigingen te verbeteren. De avond wordt gehouden in ge bouw „Vijfsluizen". Het is de heer J. C. Kapel, die de lezing houdt en het gaat over de heemtuin in Schiedam. Op 27 april is er een wandeling door het Beatrixpark en de Heemtuin. Vertrek om tien uur, vanaf het parkeerterrein van het Beatrixpark bij de Blauwe Brug. De wandeling staat onder leiding van de heer Kapel, die ook de lezing geeft. Het bestuur van de Co-Op Nieuwe Waterweg houdt op donderdag 18 april haar algemene ledenvergadering in het gebouw „Arcade" aan de Lange Haven 71 Er heeft een districtscommissie verkiezing plaats, welke thans be staat uit C. J. Hollaar, A. C. Pijnacker en de dames H. C. Hehemann-Vis, M. W. Mulder- Mandemaker en M. Koeten-Mook- hoek. Allen zijn aftredend doch stellen zich weer ter beschikking. Door 3 leden, behorende tot het district Schiedam, kunnen tot op de vergadering tegenkandidaten worden gesteld. Dit jaar zijn de volgende leden aftredend: W. Kok, mr. J. Knape, C. J. Hollaar, D. Krommenhoek, A. C. Pijnacker, H. Sabel, M. Slavenburg, mevr. M. Koeten-Mookhoek, mevr. C. J. T. Mak-Barnhoorn en mevr. A. den Hoed-van Dijk. Niet herkiesbaar is de heer H. Sabel. Als tegenkandi daat wordt de heer ir. Chr. Zijdeveld voorgedragen. Bespreking jaarverslag 1972/73. Een samenvatting, die voor iedere aan wezige op de vergadering beschik baar is, kan aan het kantoor Kethelstraat 10, postbus 288, wor den aangevraagd. Het tweede gedeelte van deze avond kan men genieten van een fantas tisch filmprogramma, verzorgd door de heer H. Brinkhuis te Bilthoven, directeur van het Co-Op Pensioen fonds. Dit programma en een gratis toegangsbewijs zijn in de Co-Op- winkels verkrijgbaar. Dit is het pamflet van het J.A.C. waaraan drie Vlaardingse gemeenteraads- leden aanstoot hebben genomen. Zoals u weet gaat onze burgemeester over een paar maandjes met pensioen. Er is een „afscheids-comité" gevormd, dat zich voorstelt hem en mevrouw Roelfsema een passend cadeau aan te bieden. Ook diverse verenigingen willen hem nog één keer in de blommetjes zetten. Zo zal het Lentefeest hem uitwuiven op zaterdag 20 april in de Margriethal. Wie naar buiten kijkt en ziet hoe uitbundig bomen, planten en vogels dit jaar het Lentefeest al volop beleven, zal zeker zin krijgen op 20 april naar de Margriethal te wandelen of te fietsen. Om half één begint het feest! Ik heb horen verluiden dat het weer groots en gezellig gaat worden, met een drumband, met „Malle Pietje", mevrouw Cécile Moerdijk met een groot koor en nog veel meer, waarover ik later nauwkeurig hoop te informeren. Het Lentefeest bedoeld als vertier voor gehandicapten heeft hier en daar de verkeerde indruk gewekt dat het een „Eigen Huis voor Gehandicapten" wil stichten. Dat is niet helemaal waar. Het moet - hopen ze een gebouw worden dat „aangepast is"aan gehandicapten, maar waar verder iedereen van harte welkom is en waar iedereen dankbaar gebruik van zal kunnen maken. Tot nu toe is er ongeveer een ton in kas. Dat klinkt pittig, maar er zal nog héél veel meer nodig zijn om „het grote doel" te réaliseren. Als u het mij vraagt zouden alle openbare gebouwen aangepast moeten worden: het Postkantoor bijvoorbeeld, het Passage-theater. Het Stadskantoor en diverse kerken hebben al voorzieningen getroffen. Gehandicapten ik kan dat niet vaak genoeg herhalen willen het liefst zelfstandig zijn, gewoon meedoen met de anderen. Ik weet wel dat de mensen erg hartelijke mensen zijn en nooit te beroerd zijn om een invalide te heipen (de laatste weken heeft drie maal iemand vette handen gehaald aan de ketting van mijn motorwagen die losgeschoten was) maar het blijft toch prettiger om niet ajhankelijk te zijn. i CCU - L ekmitteij Ulffl De vragen luiden als volgt: Vraag 1. Is het u bekend dat het J.A.C. (Jongeren Advies-Centrum) een pamflet heeft vervaardigd over de militaire dienst en dit ook aan scholenartsen enz. heeft toege stuurd c.q. zal toezenden? Vraag 2. Indien u vraag 1. bevesti gend kunt beantwoorden bent u dan met ons van mening dat dit pamflet geen objectieve voorlichting geeft over ons leger en over de mogelijk heden die de wet voor gewetensbe zwaarden biedt? i Vraag 3. Indien u vraag 2. geheel of gedeeltelijk bevestigend kunt beant woorden deelt u dan onze mening dat het subsidie niet voor deze vorm van voorlichting is bestemd? De mogelijkheid bestaat dat de leden van de Vrouwenbond NVV de televisie-opnamen meemaken van een klucht op donderdagmiddag 25 april a.s. in de jaarbeursschouwburg te Utrecht. Kaarten a f 3,50 per stuk kunt u bij de volgende bestuursleden aanvragen: mevrouw V.d. Moot, C. v.d. Lindelaan 104; mevrouw Boen der, Diepenbrockstraat 88; mevrouw Jung, Numansdorpsestraat 17. Haast u want de kaarten zijn beperkt. SEBAST1AAN Dokter G. Poll houdt voor de leden van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen, afd. Schiedam, een lezing met als onderwerp: „Kermis in de loop der tijden". Ook zal dokter Poll enkele dia's vertonen in, de kleine zaal van gebouw „Irene" op donderdag 1 8 april. Aanvang: 2 uur. GEBOREN H. J. Edelenbos-'t Hart, z.; W. Hoek-van Wagtendonk, z.; H. C. M. Langedijk-Degenaar, d.; W. Hoog- stad-Helderop, d.; W. Tims-de Zwaan, z.; J. Verbrugge-Rood, z.; M. J. L. van der Heijden-Boon, z.; A. Groeneweg-Vis, d.; V. Dell'Awenti- van Dijk, z.; J. M. Duimel-Clausing, d.; F. H. M. Vervloet-van Tienen, d.; J. F. Smolders-Vis, d.; A. W. van Munster-Smits, d.; D. Kaplan-Altiku- lac, d.; R. van der Zouwen-Klerk, z. ONDERTROUWD F. S. Bertrums, 42 jr. en A. L. van Roijen, 36 jr.; P. Boelsma, 21 jr. en Y. B. Knipscheer, 22 jr.; A. Bos, 23 jr. en N. M. Keuzenkamp, 21 jr.; J. Bouwman, 23 jr. en S. E. M. Schot, 18 jr.; J. H. Diekmann, 25 jr. en C. M. Baartmans, 20 jr.; A. E. P. Duport, 30 jr. en A. M. Weber, 23 jr.; F. j. Dullaart, 22 jr. en L. van Vuuren, 21 jr.; M. van Eek, 21 jr. en A. H. M. Huiskens, 20 jr.; R. Heinecke, 25 jr. en E. M. Carree, 27 jr.; W. J. Ilmer, 21 jr. en S. Davenschot, 17 jr.; G. M. A. Jongen, 25 jr. en A. M. C. Meijers, 20 jr.; H. A. Jollau, 28 jr. en A. H. Groene- weg, 18 jr.; W. A. Lotens, 27 jr. en A. M. Janse, 24 jr.; P. Noordijk, 19 jr. en J. Bult, 18 jr.; P. van Opzeeland, 28 jr. en C. J. Beekhuij- sen, 22 jr.; G. Osephius, 28 jr. en G. Roosloot, 20 jr.; J. H. van Steen, 31 jr. en E. N. Schreurs» 29 jr.; F. J. L. Veltenaar, 21 jr. en C. M. van der Staaij, 21 jr. GEHUWD W. A. T. M. Kusters, 27 jr. en N. S. M. de Jong, 22 jr.; A. H. H. Emmerik, 22 jr. en R. W. E. Visser, 22 jr H. P. Bras, 23 jr. en N. Verweij, 22 jr.; F. J. Gundlaoh, 23 jr. en Y. van de Vorle, 21 jr.; T. P. M. van Es, 23 jr. en D. D. Lindeman, 23 jr.; J. T. Dries, 26-jr. en A. H. C. Gijtenbeek, 27 jr.; A. J. Zonne, 37 jr. en C. M. Wessling, 22 jr.; W. S. J. M. Wevers, 24 jr. en S. C. Schriek, 19 jr.; C. A. Voogt, 22 jr. en W. H. Faber, 23 jr.; C. P. M. Schouwen burg, 25 jr. en M. J. van Gelderen, 20 jr.; L. H. Moorees, 56 jr. en H. C. van den Oever, 36 jr. OVERLEDEN J. H. Ponsioen, man, 86 jr., geh. gew. met L. den Dijker; D. W. Hulsman, vr„ 67 jr., geh. gew. met D. Fermie; L. Meulstee, man, 69 jr., geh. met M. H. van Dijk; P. Stoekenbroek, vr., 84 jr., geh. gew. met J. H. Licht; W. P. H. van der Wee, man, 37 jr., geh. met E. P. M. van Roosendaal; N. Groenewegen, vr., 82 jr., geh. gew. met A. Verlinde; A. D. Roelfsema, vr., 67 jr., geh. met J. W. Snep; B. P. de Stigter, man, 58 jr., geh. met G. de Bruin; J. B. Malepaard, vr., 58 jr., geh. met J. C. Bravenboer; J. Blokland, man, 63 jr., geh. met B. den Breejen. ,v 7 v*"« StÊ'V f umjk UJ té4<kUit«)I SS JM t IJ iOHMOillil.) i eWWWAklM» .1 lliill''

Het Nieuwe Stadsblad | 1974 | | pagina 8