Jacobuskerk op monumentenlijst géén prijs Ui LOOMANS B.V. Schiedam wil sociaal ophouw consulent voor de stadsvernieuwing h lil Hengelen en het gesloten seizoen Jaarvergadering Voor Uw: schroten; Betontegels; Grind "Nieuw en gebruikt Watervrienden in Groenoord Hemel door Rein van Rutten Taalles gastarbeiders zondag van start '3% "ï'Wll^feSssS De Kethelse Sint Jacobuskerk aan de Kerkweg 31 komt op de monumentenlijst. De Jacobuskerk is door het ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk werk op deze lijst gezet. De gemeenteraad van Schiedam heeft echter de bevoegdheid de kerk van de monumentenlijst af te voeren, maar dat moet wel binnen drie maanden gebeuren. Het college van burgemeester en wethouders van Schiedam is echter van mening dat ook zij behoudt van de Jacobuskerk op prijs stelt. Het college stelt daarom de raad voor tegen plaatsing van de Jacobuskerk op de monumentenlijst geen bezwaar te maken. Denken de leden aan de jaarvergadering van de wijkvereniging Bijdorp" op vrijdagavond 19 april in het eigen wijkgebouw? Zaterdagavond 20 april wordt in hetzelfde gebouw een bingo-avond georganiseerd! BIELZEN EIKENHOUT EIKENHOUT BIELZEN Vprlrnnn x/arr Hout; Board; Triplex; Plaat VerKUUpVdll. materiaal; Tegels; Wand- "2ELF DOEN" te9e's; Eikenhouten bielzen Zaterdags tot 17.00 uur geopend EIKENHOUT BIELZEN EIKENHOUTBIELZEN EIKENHOUT Het gemeentebestuur van SchiedaTn wil een „Opbouw- consulent Stadsvernieuwing" aanstellen. Het ministerie van Cultuur, Recreatie en Maat schappelijk werk heeft aange kondigd dat zij bereid is bij te dragen in de kosten die het aanstellen van zo'n sociaal coördinator met zich mee brengt. ï9 aV j§ fcpta'x, de k-_ odieuze pantalon, rfsar de progressieve man. De hengelsport die is uitge groeid tot een massa-rekreatie, heeft zijn „wintergeharde" en ,,mooiweer"-hengelaars. Deze laatste hebben nu alweer enige maanden de hengel aan de kapstok gehangen, tot een lokkend zonnetje hen weer eens naar het water lokt. HET NIEUWE STADSBLAD PAG. 20 WOENSDAG 17 APRIL 1974 Lange nieuwstraat 5 Tel. 26.53.58 Deze funktionaris gaat zich o.a. bezig houden met het begeleiden van gezinnen die door rehabilitatie of afbraak van hun woningen moeten verhuizen en waarvan de aanpassing in een aantal gevallen moeilijk is. Deze funktionaris krijgt een flinke taak, aangezien Schiedam op dit moment nog circa 2000 woningen bezit die in de vorige eeuw zijn gebouwd. Een groot aantal woningen is nog in redelijke staat, terwijl als het even kan de oude woningen niet worden afge broken maar zullen worden gereha biliteerd. Daarbij zullen bewoners en eigenaars worden betrokken en ook hier voor is een taak weggelegd voor deze opbouwconsulent. Het ministerie van C.R.M. neemt voor een groot gedeelte de'kosten van zo'n funktionaris en van de aktiviteiten, die hij moet geen ontwikkelen, voor zijn rekening. Vanaf donderdag 18 april zullen de leden van de Schiedamse zwemvere niging ,,De Watervrienden" niet meer op dinsdagavond maar op donderdagavond vanaf 7 uur in bad „Groenoord" aanwezig zijn. Voor alle leden is er vrij zwemmen op vertoon van de lidmaatschapskaart. -r;*t A-a..* 9 <53 th,( 9 9 L 4 -ft CS C 0 O L 9 V* 4> 'J 'ap I ntcuci volcens cic nieuwste modelijnen gemaakt, met wijde pijp en steekzak- ken In modieuze tinten -yx- v'cb i-S&r/S" nu voor SCHIEDAM Hoorraat Over de Hemel weten we dat ,,geen oor heeft gehóórd en geen oog heeft gezien", wat niet zeggen wil dat de hemel dus niet bestaat! Hangend aan Zijn Kruis sprak Christus tot de goede moordenaar: Heden nog zult gij met Mij zijn in het Paradijs toen ik een kleine jongen was werd mij de hemel voorgeschoteld als een zalig oord, waar we Rijstepap met suiker" zouden krijgen van gouden bordjes. Toevallig gaf ik niet zo veel om rijstepap! Later zei een godvruchtig man: ,,Het enige wat we weten is dat het er fijn is". Zo heb ik mijn eigen voorstelling over de hemel gevormd. Iedereen mag daar doen waar hij zin in heeft en nou zou ik het zo heerlijk vinden om orgel te spelen... zomaar uit mijn hoofd met de vingers over de toetsen glijden en er allerlei bijzonder mooie klanken uit toveren. De andere heiligen (de bewoners van de Hemel zijn uiteraard heiligen", nooit humeurig, kribbig of jaloerskomm rond mijn orgel staan en vragen: ,,Sebas hoe dóe je dat? Ik zal bescheiden glimlachend en zeggen: ,,Dat weet ik niet, het gaat vanzelf". Nu en dan komt de Lieve Heer langs en legt een verse sigaar voor me klaar. U zult denken: Waarom een orgel, waarom geen piano, blokfluit of viool? Zal het u uitleggen: Bij een piano moet je, zodra er een toets is aangeslagen zorgen dat er een nieuwe komt en dan weer en nog... de toon van een piano verklinkt tot stilte. Dat geldt voor bijna alle instrumenten, niet voor mijn orgel. Je drukt met je vinger een toets omlaag en die blijft net zo lang doorklinken tot je al is het na een week de volgende gevonden hebt. Dat vind ik er het prettige van. Geen zenuwachtig gehaast. Trouwens, in de Hemel hebben we toch alle tijd... een eeuwigheid lang! U mag dit gerust allemaal flauwe kul" vinden en ik geloof ook niet écht aan dat orgel... maar het zou wel leuk wezen. Wat ik stellig geloof is dat er na dit leven een ander leven volgt, maar hoe en waar moet u mij niet vragen. SEBASTIAAN Enige tijd geleden hebt u in dit blad gelezen dat een groep Schiedammers het initiatief had genomen om gastarbeiders les te gaan geven in de Nederlandse taal. Het artikel gaf inlichtingen over het hoe en waarom en er werden medewerkers gevraagd. Er is geen vergeefs beroep gedaan want ongeveer 30 belangstellenden waren aanwezig of reageerden tele fonisch. Intussen is er veel werk verzet, vele pensions en gezinnen van buiten landers zijn bezocht en daarbij is gebleken dat er .goede belangstelling voor de lessen is. Er is daarom besloten om op zondag 21 april te starten in gebouw „De Kreek", Lange Haven 92. Aanvang om 14.00 uur. Duur van de les ca. 2 uur. Indien u meent dat 2 uur per week niet te veel gevraagd is om anderen te helpen, dan bent u van harte welkom op de genoemde datum in „De Kreek". Er kunnen altijd nog wat Schiedammers bij. Wilt u eerst nog wat inlichtingen, dat kan ook en belt u dan naar onderstaand adres. Indien u binnen kort met vakantie gaat maar u wilt daarna toch 3vel meedoen, belt u dan ook. Graag zullen wij u dan in augustus of september een berichtje sturen. Overigens, de lessen zullen in juni, juli en gedeeltelijk augustus onder broken worden. Wanneer echter dat lentezonnetje goed door gaat komen, is inmiddels het doek weer voor de zoetwater hengelaars gevallen, tot 31 mei behoudens de rivieren waar men 14 dagen langer mag hengelen is het „gesloten tijd" voor de hengelaars. Een tijd noodzakelijk voor het ongestoorde voortplantingsproces van de vis. In hoeverre dit nu nog wel noodzakelijk is gezien de hengelaar niet meer vist om het bezit van de vis, maar deze slechts als middel ziet om sportgenoegens te kunnen beleven is thans een open vraag. In elk geval gaan er steeds meer stemmen op, het gesloten seizoen" voor de hengelaars op te heffen. Dit heeft dan wel het nadeel, dat de in mei steeds stijgende en ondefi nieerbare hengelaarskoorts naar ge lang de le juni nader komt, geen bezit van de hengelaars meer zal nemen. In elk geval kennen wij dit gesloten seizoen nog steeds. Echter ook dit is maar zeer betrekkelijk, want niet alleen de „wintergeharde" maar ook de „mooiweervissers" hebben wel een zeehengel achter de hand. Het zeevissen kent nj. géén gesloten tijd en is minder gekompliceerd dan het vissen in het zoetwater! Hier geen probleem om een uitgekookt lok- voertje en geheime deegjes, of concentratie en een snelle reaktie als de dobber het aanbijten door de vis geregistreerd. Slechts het wegsmijten van 3 be- aasde vishaken via een brok werp- lood en dan maar afwachten tot de vis zichzelf vastzet aan de haak en de nerveus wippende hengeltop, de zeehengelaars hierop attendeerde. Hoewel men ook nu reeds in de weekends, de zeehengelaars vanaf Zeeuws-Vlaanderen via Den Helder langs de Afsluitdijk tot 'Harlingen, bijna schouder aan schouder staan, is het vooral tijdens het gesloten zoetwaterseizoen soms dringen om een plaatsje. Het vissen in het zilte nat is populair geworden, temeer omdat in tegenstelling tot de zoet watervis, dan ook een braadje verse zeevis nooit te versmaden is. Hoewel velen die juist in de winter (een .vergunning hiertoe van de gemeente 's-Gravenhage is vereist! in het warmere water van de Haagse grachten plegen te vissen, wel de weg naar de Scheveningse sport vissersschepen hebben gevonden, zijn er voor de zeehengelaars daar toch meer mogelijkheden. De Scheveningse wandelpier heeft een specifiek viseiland waar vanaf men tegen betaling van f 5, per dag van zonsopkomst tot zonsondergang mag vissen. Echter ook weer vanaf zonsondergang tot de zon opkomt, dus een gehele nacht. Het viseiland op 400 meter in zee gelegen is verlicht, zodat men alle handelingen als op de dag kan verrichten. Wat velen in de Randstad echter niet bekend is, dat het andere piereiland „Le Piraat" exclusief verpacht is aan de 's-Gravenhaagse Zeehengelaars Vereniging „De Pierewaaiers". Dit vierkante en aan alle zijden over dekte visterrein, waar men zelfs bij een harde wind nog heerlijk beschut kan vissen, is door hekken afgeslo ten en alleen toegankelijk voor leden! Een visterrein met een eigen kiosk, waarin de landingsnetten en stoelen voor de leden worden opgeborgen, terwijl op het terrein toilet en een wasgelegenheid aanwezig zijn. De leden zijn gehouden-om hun vis terrein schoon te houden en bieden elkaar graag hulp met het landings- net als onverhoopt een zware gul - en ze worden gevangen tot 22 pond zwaar omhoog gebracht moet worden. Deze vereniging uiteraard is er een selektie op gedrag heeft een limiet op het aantal leden - dus_ een ledenstop. Tijdens de jaarwisseling was het echter mogelijk deze leden stop tijdelijk op te heffen en geïnteresseerden kunnen zich dan ook als lid aanmelden. Waar deze unieke- gelegenheid,' onbeperkt op een eigen visterrein te mogen vissen op geringe afstand in de Randstad minder bekend is, dachten wij er goed aan te doen de zeehengelaars hierop te wijzen. Eventueel geïnteresseerde hengelaars in deze Koninklijk Goedgekeurde en bij de A.H.B. aangesloten zeehenge laars-vereniging, kunnen zich voor inlichtingen over het lidmaatschap wenden tot de sekretaris: Loosduin- sekade 469, Den Haag, tel. 070-337042. De vangst komt binnen.

Het Nieuwe Stadsblad | 1974 | | pagina 20