Uit de tfahdlstadkguken Kinderkamp van Smit Internationale Gehakt is meer waard1 dan het kost Dirk Fansz Zwart op het orgel van de Grote Kerk Wat krijgen we nou b'i: HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 20 - WOENSDAG 24 APRIL 1974 Behalve de vele duizenden dikkerds, die dagelijks verwoede pogingen doen om hun lichaamsgewicht bin nen de perken te houden, zijn er ook mensen die te mager zijn. Dikke mensen kunnen zich niet voorstellen dat er ook magere mensen zijn die worstelen mei het probleem van hun lichaamsgewicht. Mager mag dan wel gezonder zijn dan dik, maar het is toch geen pretje om als een „aangeklede bezemsteel" door het leven te gaan. Dikker worden kost een mager mens evenveel, zo niet meer moeite als het een dikkerd kost om af te vallen. Bent u te mager, probeer dan niet op eigen houtje allerlei middeltjes om aan te komen, maar vraag uw arts om raad. Bedenk echter, vóór dat u besluit om wat dikker te worden, dat het gezonder" is en wellicht verstandiger om uzelf te aanvaarden zoals u bent. Ook met kleding kunt u b.v. ,,de natuur" wel een handje helpen, zodat u met meer plezier naar uw overslanke ik kijkt. Eet niet te vet Roomkuren zijn niet gezond. Teveel vet en zoetigheid bederft uw eetlust en u komt er toch niet van aan. Een goed samengestelde dagelijkse voe ding houdt uw gezondheid en conditie op peil. Het klinkt u waarschijnlijk vreemd in de oren, maar probeert u eens om de hoofdmaaltijden sober te houden, vooral als u weinig eetlust hebt. Een goede dagelijkse voeding bestaat uit de volgende voedingsmiddelen: 1/2 liter melk, yoghurt of karne melk, 1 a 2 plakken kaas, 100 gr. vlees of vis of peulvruchten, 250 gr. groente (zorg voor afwisseling), enkele aardappelen, 100 gr. fruit, bruinbrood, knackebrot en volkoren produkten, een matige hoeveelheid boter of (dieet)margarine, 2 a 3 eieren per week. In plaats van gewone melk mag u ook magere of halfvolle melkpro- dukten gebruiken. Ook van vlees en vis kunt u rustig de magere soorten gebruiken. Al deze voedingsmiddelen bij elkaar bevatten de juiste hoeveelheid ei witten, vitamines en mineralen om u gezond en fit te houden. Hapjes die de eetlust niet bederven Natuurlijk mag u alles eten en is snoepen niet verboden. Maar als een gebakje uw eetlust voor de hele dag doet verdwijnen, kunt u het beter laten staan. Gewone maaltijden met wat lichte tussendoortjes zetten dan meer „zoden aan de dijk". Neem eens een droge croissant of een krentenbol bij de koffie. Eet tussendoor een bekertje vruchten- yoghurt of een eenpersoonspud dinkje. Eet af en toe een ijsje. Neem een handje rozijnen, gedroog de appeltjes of een paar dadels. Eet bij de thee een toostje met jam in plaats van een koekje en neem 's avonds een plakje knackebrot met smeerkaas of zachte Franse kaas. Neem een zoute haring aan een stalletje. Brood anders belegd Verandering van spijs doet eten. Maak uw boterham zo lekker, dat u er nog wel een lust, probeer eens: een broodje met warme ragout (uit blik), een hamburger, een broodje met warme gebakken vis (kant-en klaar gekocht), een tosti, een boter ham met roomkwark en tomaat, een broodje met roerei, een broodje met rosbief en piccalilly, een broodje met pindakaas en plakken kom kommer, een boterham met ham en een ring ananas, een boterham met kaas en stukjes banaan, een broodje met plakjes hardgekookt ei en tomatenketchup, een kop soep met stokbrood f harde broodjes. Het ideaal Houdt u geen ideaal beeld voor ogen, dat onbereikbaar is. Evenmin als een tweehonderdponder kan verwachten dat hij ooit in een mannequinmaat 36 (voor vrouwen) of 46 (voor mannen) zal kunnen, kunt u, die te mager bent, er niet op rekenen dat u binnen enkele maan den met de gewenste rondingen door het leven zult gaan. Met een goede voeding 'en dagelijks wat extra's kunt u er wel een paar pondjes bij krijgen maar u zult waarschijnlijk nooit „lekker mollig" worden. U ziet er vast al wat „voller" uit als u een wat bol kapsel neemt en kleding draagt die u flatteert. Toon uw slanke hals en rug, waar u geen vetrollen hoeft weg te werken. Trek een lange, niet te strakke broek aan over uw slanke heupen, dan ziet niemand uw spillebenen. Leer leven met uw slanke gestalte en houd er al etend de moed in. Zo wekt u de eetlust op probeer dagelijks tenminste een half uur in de buitenlucht te zijn en haal dan diep adem bent u alleen, ga dan] eens uit eten of nodig mensen bij u thuis aan tafel. Samen eten is gezellig en ongemerkt eet u daardoor wat meer dan anders ga niet doodmoe aan tafel, rust liever eerst wat uit neem een half uur vóór de warme maaltijd een kopje geurige bouil lon en af en toe eens een aperitief begin de warme maaltijd eens met iets fris, bijvoorbeeld een halve grapefruit neem geen vette jus, eet liever een toetje drink 's morgens vóór het ontbijt een glas vers vruchtesap zit u te kieskauwen op uw brood? Neem er dan iets fris bij, b.v. een augurk, een tomaat of een stukje komkommer snijd uw brood dun en beleg het lekker eet halverwege de morgen een appel, dat wekt de eetlust op A Op gehakt wordt nog al eens neer gekeken, maar waarom eigenlijk Het is het speelgoed van de Franse keu kengrootmeesters, want er zijn zoveel mogelijkheden met gehakt dat je er iedere dag van het jaar iets anders van kunt eten. Wie zelf een vleesmolentje heeft kan zelfs wel twee jaar lang ge hakt eten zonder dat het ooit hetzelfde is. Maar wat doet de huisvrouw met een kilo gehakt voor vier personen Meestal wordt dat een stapel gehakt ballen, waarvan twee of drie dagen wordt gegeten. Wat er dan nog over is, wordt verbannen naar een boterham omdat het zonde is om weg te gooien. Een kilo gehakt is echter ook als volgt op te delen: Voor de eerste dag één ons voor soepballetjes, in een goede groentesoep met broodjes er bij. Een half pond, samen met een half ons ham in blokjes, vormte de volgende dag de basis voor een spaghettisaus. Diezelfde avond gaan er drie ons met kruiden en wat bloem vermengd in folie verpakt een uurtje de oven in om daags daarna als broodbeleg te funge ren. Van de resterende vier ons worden daarna inderdaad gehaktballetjes gemaakt, pikant gekruid en met een pindasausje, bijvoorbeeld bij een kool schotel. Dat was één kilo gehakt en drie dagen lekker gevarieerd eten. Er is een immens aantal variaties op de volgende thema's: kalfsgehakt, rundergehakt, varkensgehakt, half om half, gekruid gehakt, gehakte biefstuk, hamburgers, slavinken, blinde vinken (die laatste drie kunt u ook zelf ma ken runderrolletjes, saucijsjes, pa- tè's, gehaktsoep, gehakt op brood, bij de fondue, in een pizza, als borrel hapje, in kroketten, gehakt als vulling voor flensjes of in een taartbodem van bladerdeeg, bitterballen enzovoort, en zovoort, om van de goeie gehaktbal nog maar niet te spreken. En gehakt ballen kunnen worden klaargemaakt met alle mogelijke sausjes, met knof look, met mosterd, en met alle kruiden ter wereld. De mogelijkheden zijn legio zoals u ziet en voordelig, want gehakt is meer waard dan het kost Zaterdag 4 mei zal één van de zonen uit het beroemde organistengeslacht Zwart concerteren in de Grote Kerk van Maassluis. Voor deze avond van gedenken en herdenken heeft deze zeer knappe musicus een prachtig programma weten samen te stellen. Met zijn veeljarige ervaring en bekendheid met het monumentale instrument zal het een avond wor den waar men met intens genot aan zal terugdenken. Dirk Jansz Zwart laat u op deze avond opnieuw kennismaken met Joh. Seb. Bach, Max Reger en met de vierde mei past hier zeker bij de Marche funèbre et chant séraphique van Alexandre Guilmant. Daarnaast nog enkele bewerkingen van de hand van zijn eertijds zo beroemde vader Jan Zwart en ook een kleine fantasie van de concertgever over het Vale- riuslied „Kom nu met zang van zoeten tonen". Om reden dat er meestal veel mensen van buiten Maassluis komen hebben wij met het oog op de stilte rondom de klok van acht uur gemeend er goed aan te doen dit concert te laten aanvangen om half negen. Een ieder heeft dan de mogelijkheid om op tijd in de kerk aanwezig te zijn. De toegangsprijs is zoals gebrui kelijk f 2,50 p.p. en houders van een C.J.P. en 65-plussers hebben reduc tie. Er is voldoende parkeergelegenheid rondom de kerk aanwezig. Het kinderkamp voor kinderen van 8 tot en met 12 jaar van de personeelsvereniging Smit Inter nationale zal van 10 tot 16 juli 1974 worden gehouden in het Slot Moer- mont te Renesse op Schouwen. De kosten bedragen f 7,50 per dag. Gaarne zo spoedig mogelijk opgeven bij het secretariaat, de heer F. A. Hollemans, Quadenoord 294, te Rotterdam 3026. U vindt het formulier hiervoor in „De Sleep tros" van maart 1974. Een enkele keer hoor je wel eens dat een gewaardeerde burger een standbeeld krijgt, maar dat is doorgaans jaren na zijn dood. Laat ik het nou meemaken dat er voor mij een beeld is geweest ruim vier eeuwen vóór ik ten tonele verscheen in Schiedam! Ik zat gewoon te blozen toen ik het las. Niet dat ik zo bescheiden bent om te vinden dat mij geen standbeeld toekomt... maar zo lang vooruit al! Waar ik het over heb? Leest u de voorpagina van Het Nieuwe Stadsblad dan niet? Foei! Op vrijdag 19 april was daar het beeld van Sebastiaan te zien, dat bij opgravingen rond de ruihe van Mathenesse was ontdekt. Compleet met boom en doorklieft met een speer". Daar ga je wel even van rechtop zitten, nietwaar? ...en dan lees ik tot mijn doffe ellende: ,,Het is kennelijk door de eigenaar, die genoeg had van deze beschermheilige, uit het raam gegooid"! Zo'n rot-opmerking zet je meteen weer met beide benen op de grond. Vier eeuwen vóór ik kwam hadden ze dus eerst gedacht: ,,Die Sebastiaan wordt wel wat, laten we er al vast een beeld voor maken" en, verdikke, niet zo lang daarna hadden ze het al bekeken en hing ik de mensen de keel uit: ,,Het raam uit met die vent". En dan vraag ik me af hoeveel lieve lezers mij vandaag ook liever het raam uit zouden keilen. Ik kan niet anders dan het beste er van hopen en zachtjes verder gaan. Wel verwacht ik dat ze daar bij die ruihe ook nog een dooie mus opgraven. Dat zou dan mijn dierbare ,,Wietje Kwetter" geweest kunnen zijn. Het leven is vol verrassingen! Wat die opgravingen betreft, het schijnt dat ze daar interessante dingen tegenkomen, die allemaal keurig worden afgestoft en bewaard. Als we het volgend jaar zeven eeuwen stadsrechten hebben, zal er een tentoonstelling van komen... O, en weet u wat er dan misschien óók komt: een Vlaardingse revue! Het zal best een goede revue worden... maar kon dat nou echt geen Schiedamse zijn? SEBASTIAAN Duur hoeft niet Wij verzergèn Uw schil ders-, wit-, verbouwings- en reparatiewerken. Ook voor grote werken. Bel Rinus: 15.16.63 of Chris: 26.27.82. Uw tevredenheid is onze garantie Verhuurbedrijf P. C. v. Pelt, Middelharnisstr. 25, Middelihamissestracm 25, Telefoon 26.04.52. Verhuur van stoeten, ta fels, koffieketels en ser viesgoed, enz. Pantalons taille wijder of nauwer, korter of lan ger maken, nieuwe zak ken Inzetten. Tevens che misch reinigen. Heinsbroek, Fr. Halspleln nr. 2, Schiedam, Union «port.rijwielen en reparaties. Berating eventueel in overleg bij Mdtchers, Singel, uehter oude Hema. Tok 26.75.44. Schiedam Mantels, rokken, Japon nen etc. korter maken. Ritsen In pantalons, te vens zakken inzetten en chemisch reinigen. Heins broek, Fr. Halsplein 2, Schiedam. Tel. 26 70 90. Eerste kwalitoil baro meter van 29,voor slechts 2.50 bij iedere aankoop boven 100, Juwelier Stoopman. Mgr. Nolenslaan 512. Te koop: Opel Rekord 1700 1965, t.e.a.b. Telefoon: 701070. Voor witten, schilderen en behangen is het ver trouwdst en voordeligst adres: P. A. v. d. Kruit. Voornsestraat 2 B, Tel. 26.44.32, voorh. G. J. I Ponjé, Delflandseweu 250, Telefoon 70.40.14. Pinkstergemeente Morgenstond komt samen iedere zondagmorgen om 10 uur in de „Vier Molens" Nieuwe Damlaan, ingang Burg. Gijsenlaan, Schie dam. Kontakt adres: Telefoon 010-711311. Duizend en één ge schenken voor moederdag o.a.: leuke kettingen iri vele kleuren vanaf 2,90 Geschenken-specialist Stoopman, Mgr. Nolens laan 512. Gratis thuisbezorgd: kor rels voor de kattebak, 25 kg voor 15. Tel. 010-2614 42. Zoekt U 'n mondorgel, gitaar of slagwerk Van Krogten levert Uw merk Rotterdamsedijk 148, Telefoon 26.70.26. Wrakkendienst De Lelie vraagt sloop-auto's. Ook vrachtwagens. Tel. 85.65.48 en 26.37.85. Te koop: radiomeubel t- pick-up. Damlaan 70, Schiedam. Beenhakker te koop wegens omstandigheden. Wolthuis, Kortlandstraat 31 b. Te koop: Koelstra wan delwagen. Telefoon: 706018. Te koop: gashaard (mo dern) kleur oranje: 4'/» pist gasconfort, p.n.o.t.k. Telefoon: 265922, s'avonds na 20.00 uur. Voor geboortekaartjes, verlovings- en trouwkaar- ten. Drukkerij „De Mag neet", Rotterd.dijk 279, Telefoon 26.86.66. Ook 's avonds tot 9.00 uur. Samen uitzoeken... ja ge zellig Vergeet nooit: „Eigen taart is goud waard", ge bakken met een „3 kleur" kant en klaar-bakpakket. Westvest 62. Zaal huren Voor bruiloft, receptie, diner, vergadering, feest avond. Bel Maison „Tivolii", Nieuwe Haven 237, Schiedam, Telef. 26.60.33 en 26.79.21. Vraag vrijblij vend prijsopgave. T.V. reparatie, gehaald en gebracht. Zeer billijke prijs, door eigen techni sche dienst. A. K.. Dam 9—11, Schie dam, tel. 265136. T.V.'s mei garantie o.a Philips, Aristona, Etres, enz. vanaf ƒ98.- -. A. K.. Dam 9—11, Schiedam, Telef. 26.51.36. Autosloperij „Tartan" vraagt te koop: loop- en sloopauto's en diverse me talen. Telefoon 26.24.86. Te koop: Ford Taunus 12 M. T.S. 1966 t.e.a.b. J. v. Diijn, Franklinstraat 16 b, Schiedam, tussen 18.00—20.00 uur. Te koop: Parkietenkooi 7,50,—. Min. Donkerstraat 1. Te koop: Discotheek in stallatie, omgebouwd met lichtorgel, mocrofoon en spots, uitgangsvermogen 250 Watt, t.e.a.b. v. d. Brug, Boylestr. 41 b, Schiedam, telef. 159806, na 18.00 uur. Te koop: z.g.a.n. witte slaapkamer-ledikant 130x 190, nachtkastjes. 2 deurs lc<ist Telefoon: 706018. Tc koop: zwarte Zün- dapp. Prijs 750,—. Schaperlaan 94, Schdam. Gevraagd: voord e vrij dag en zaterdag, een win keljuffrouw. Vellekoop Vis en Patat zaak, Groenelaan 37, Schiedam, tel: 264488. Te koop: mooie lelijke eend Azam 6, bwjr. 1965 550,-. Molensingel 5, Schiedamr Kethel, tel: 707046. Te koop: z.g.a.n. wan delwagen met toebehoren. Halleystraat 22 b. Te koop. 2 kinderfiet sen 35,p. st.jverster- ker met 2 boxen, elk 2 luidspeakers 125, Setz, Suiestraat 1 b, telefoon: 156939. Wegens omstandighe den te koop: Afghaanse windhond, met stamboom papieren. Singel 145b, tussen 17.00 en 19.00 uur. Gevraagd: verkoopster (geen part-time). Drog. parf. Coops, Boro- dinlaan 72, Schiedam, te! 705 073; na 18.00 uur: tel. 709 428. Wegens aanschaf sta caravan te koop: 4-pers. bungalow-tent met slaap tent, 4 jaar oud 100, 12 Volt T.L.-balk-je ƒ35,—: 2 verlengspiegels voor au to 30.trekhaak voor Fiat Familiale, met sïer- dop, nog als nieuw 75, Griegplein 168, telefoon 709 093. Wasmachines zó van de fabriek 90,centri fuges 89,fangzaam- wassers 179,combina tie voor 295,Desge wenst gemakkelijke beta ling. Howako, Edi9oaistr. 47 b, Schiedam, Tel. 1529.84. Te koop: jonge pape gaai, begint al te spreken met kooi ƒ250, Rozenburgerstraat 3 b. Te koop: kinderorgel rood met wit, z.g.a.n. Goudenregenlaan 11, Tuindorp- Kethel. Te koop: bungalowtent met 3 slaapcabines gas stel. 1 Seizoen gebruikt 350,-. Oude Maasstraat 6 a, telefoon: 266585. Te koop: klassiek 2 zits-bankstel, mosgroen velours, 1 jr. oud t.e.a.b. Telefoon: 706018. Te koop gevraagd: ba- gagé-wagentje. Brieven o. nr. 4260 bur. v.d. blad. Te koop: Diesel 50 pk. f keerkoppeling velvet 1 op 2 schroef. Tel: 266963 na 17.00 uur. Te koop- aangeboden: V.W. 1300 de luxe, type '69 in zeer goede staat, 1550,- Telefoon: 374523. Pinkstergemeente Mor genstond komt samen ied ere zondegmorgen om 10 uur in de „Vier Molens" Nieuwe Damlaan. ingang Burg. Gijsenlaan, Schie dam. Kontakt adres: Telefoon 010-711311. Heeft U genoeg van Uw auto Bel dan 261.550 en 262.403 en wij komen dircet voor sloop- en schade-auto's. Ook voor oud ijzer en metalen zijn wij geïnteres seerd Het juiste adres voor witten, schilderen en be- halnigen. Vrijblijvend prijsopgave, v. d. Sluis, Groenelaan 39, Schliedam. Telef. 26.9623 of 70.83.03.

Het Nieuwe Stadsblad | 1974 | | pagina 20