Kriskr as- abonnement bleef 't goedkoopst O BK geeft concert 1*» De hoogste prijs Het 8-daagse kriskras-abonnement dat nu vijftien jaar bestaat, is het NS-artikel dat in die tijd het minst in prijs is verhoogd. In 1960 kostte het f 40,- en die prijs is ruim tien jaar lang niet veranderd. In die periode nam het aantal reizigers dat van dit abonnement gebruik maakte toe van 600 in '60 tot ruim 104.000 in '70. V 7 J\ Het Comité Nationale Feest- en Gedenkdagen heeft i.v.m. Koninginnedag een programma samengesteld voor de Schiedamse bevolking. Het programma bevat ook dit jaar weer de gebruikelijke punten zoals op de vooravond van Koninginnedag een lampionoptocht door zeven Schiedamse wijken en op de ochtend van de verjaardag van Koningin Juliana uiteraard de grote aubade door leerlingen van de scholen van Kethel-Groenoord op het plein van de Nederlands Hervormde kerk in Kethel. Deze aubade begint om negen uur. NIEUWE IMPULSEN REAKTIES ontvangt u voor uw onroerend goed met een advertentie in de HET NIEUWE STADSBLAD PAG. 24 - WOENSDAG 24 APRIL 1974 De opbouw van de kermis op de grote parkeerplaats Emmaplein is in volle gang. Voor meer dan 70 pet. werd het abonnement in die jaren gekocht gedurende de drie zomermaanden, met toeristisch gebruik als het belangrijkste doel. In de loop van 1968 stelde de afdeling Marktonder zoek van NS een onderzoek in naar het gebruik van het abonnement. Dat gaf als nogal verrassende ont dekking, dat van de in dat jaar ongeveer 80.000 gebruikers er ruim 10.000 waren in de leeftijd van tien tot twintig jaar. Verder onderzoek leerde dat het mogelijk zou moeten zijn op de „markt" van de ongeveer twee miljoen jongeren in de leeftijd van tien tot twintig jaar tot een veel grotere omzet aan reizen te komen met een artikel in de trant van het achtdaagse abonnement, maar dan aangepast aan deze markt. Speciaal in de drie zomermaanden, want daar lag het grote gebruik. Onderzoek toonde aan dat een prijs van f 40,- voor deze groep te hoog zou zijn. Aldus ontstond de Tiener toerkaart,. een achtdaags abonne ment voor tieners, geldig in de maanden juni, juli en augustus. Dit abonnement ging f 20,— kosten. Het werd in '69 ingevoerd en het werd direct een succes: ruim 80.000 tieners maakten er gebruik van. Ondanks de noodzakelijke prijsver hogingen die later moesten worden doorgevoerd, beweegt de omzet zich nu op een jaarlijks peil van circa 150.000 abonnementen. Per 1 januari 1972 kreeg het abonnement nieuwe impulsen door dat toen een reduktieregeling tot stand kwam voor interlokale bussen. Het achtdaags abonnement geett sindsdien recht op 50 pet. reduktie op enkele reizen/retours met alle interlokale bussen in Nederland. Niet alleen voor toeristische, maar ook voor zakelijke reizen ontstond een nieuw en zeer gewaardeerd artikel. De groei ging nog harder. Een tariefsverhoging tot f 48,— op 1 september 1973 heeft die ontwikke ling zelfs niet kunnen onderbreken. In een jaar, van 1972 op 1973 was er een stijging van 157.000 tot 225.000 stuks, een stijging van 40 pet.! Daarmee werd het achtdaagse kriskras-abonnement tot het meest succesvolle NS-artikel. Uit tal van reakties van het publiek blijkt dat de toeristen die met ruim 100.000 stuks alleen al in de drie zomermaanden nog steeds de grootste klantengroep vormen het artikel vooral waarderen om de lage prijs en de vele mogelijkheden die het biedt: onbeperkt reizen, in het hele land in treinen en interlokale bussen. Andere zaken die het abonnement aantrekkelijk maken: men kan met elke trein reizen die men wil, men kan het reisplan elk ogenblik ver anderen en dat alles betekent natuurlijk een enorme vrijheid van beweging en reiskeuze. Door de grote treinfrequentie en de korte afstanden in ons land is het mogelijk 's avonds steeds terug te keren op het punt van uitgang. Het oordeel van de buitenlandse toeristen sluit voor een groot deel aan bij dat van de Nederlanders. Zij vinden het abonnement een zeer goedkope oplossing voor „sight seeing". En dat tegen prijzen die in hun ogen Vaak wel heel erg laag zijn. Steeds meer Nederlanders zien het achtdaags abonnement als een uit komst voor hun buitenlandse gasten. Dankzij dit abonnement kunnen die gasten, op eigen houtje en in volle vrijheid, ons land verkennen. Wie niet graag aan de hand wordt genomen en wat initiatief heeft, weet dat te waarderen. Ook voor zakelijke doeleinden neemt het gebruik van het achtdaags kriskras-abonnement steeds meer toe in alle maanden van het jaar. In vergelijking met een maandabonne ment, een eveneens reeds lang bij NS bekend artikel, kan er weinig voor keur bestaan voor een achtdaags abonnement. De prijzen ontlopen elkaar niet veel al is het wel van belang te weten dat het maand abonnement geen recht geeft op een 50 pet. reduktie in de interlokale bussen. Bij NS bestaat de overtuiging dat de sterke groei in de omzet van het achtdaags abonnement, voor zowel toeristische als zakelijke doeleinden, een aanwijzing vormt voor een toenemende gewenning bij het rei zend publiek aan abonnementen. Er is misschien zelfs sprake van een toenemende voorkeur. Vooral ook wegens het grote gemak, waardoor men kan gaan en staan wanneer en waar men maar wil. Is Verder zijn er weer de finale-wed strijden van het school voet- en handbaltoernooi, schietwedstrijden in de Koopmansbeurs en kinderspe len in de wijken. De jaarlijkse wielerwedstrijden op het parkoers Honnerlage Grete- laan—Vlaardingerdijk—Nieuwe Dam- laan gaat niet door. Bij het nemen van de bochten gebeuren teveel ongelukken zodat in overleg met de politie is besloten deze wedstrijden maar te schrappen. Wel is er tussen 14.00 en 16.00 uur een ruiterdemonstratie op het Schuttersveld en om half drie een bejaardenvoorstelling in het Passage Theater. Het theater gaat zoals bekend na deze voorstelling voor een jaar dicht. Verder zijn er weer oranjebals in Zuid, Nieuwland, Bijdorp en Groen- oord, terwijl de Koninginnedagvie ring op de Grote Markt om 20.45 uur wordt besloten met een muzi kale vshow door de Rijnmondband. De traditionele taptoe gaat niet door, omdat er op de grote parkeer plaats Emmaplein ditmaal een ker mis staat opgesteld. Op vrijdag 26 april geeft het Harmonie Orkest „Oefening Baart Kunst" (O.B.K.), een concert in het Passage Theater te Schiedam. Op het programma staan als opening een grote show, te verzorgen door het majorettenpeloton met tam boers- en trompetterkorps o.l.v. Desiré Panis en Leen v.d. Tempel, Dan is de daad aan de jeugd van O.B.K. o.l.v. J. H. H. van Krogten jr. Gevolgd door een optreden van het Harmonie Orkest O.B.K. o.l.v. de heer C. J. v.d. Spek met o.a. Washington Grays van C. S. Grafull, Caesar en Cleopatra van C. Boedijn, een dramatische ouverture opus 122, Vaudeville Suite van Pi Schef- fers, bestaande uit .3 delen, The pirates of Penzance van Sullivan in het arrangement van Mellema, de bekende Rule Brittannia van Rim- mer, in de bewerking van Mellema, de ,,Hair"-selectie van James Rado, Girome Ragni, Galt.MacDermot in het arrangement van Willy Hautvast, Mexican Trumpets van R. Beck en de New Baroque suite van Ted Huggens. Tot besluit van dit alles de finale, waarin héél O.B.K. betrokken wordt, Wat na de pauze komt is een verrassing..! i RAM. 21 maart - 20 april. U heeft zich in de afgelopen periode toch te druk gemaakt en het is goed mogelijk, dat u zich deze week een beetje mat voelt. Forceer uzelf dan niet en geef er maar aan toe. Ook zijn er Rammen, die zich geprikkeld voelen en in staat zijn tot kibbelarijtjes. Niet doen! Freewheelen en het lachen niet laten. Temeer, daar een bepaald bericht u stellig zal opkikkeren. Maak er een kalme week van! STIER. 21 april - 20 mei. Beetje rommelige week, omdat sommige dingen anders kunnen gaan, dan u dacht. Toch komen enkele van uw plannen er met glans door en u heeft enige dagen van echte tevredenheid te wachten. Zelf kunt u ervoor zorgen, dat de overige dagen prettig verlopen, door niet aldoor te letten op de eigenaardigheden van sommige figuren, met wie u samenwerkt. Duiten bij elkaar houden en niet te vlot voorschieten! TWEELINGEN. 21 mei - 20 juni. Deze week moet u een beetje laveren tussen de klippen, die sommige van uw relaties vormen. U heeft weinig zin, om partij te kiezen en dat is ook zelden verstandig. Niemand weet altijd alle omstandigheden en ook van stemmingen hangt zoveel aft U heeft gelukkig een goede dosis diplomatie meegekregen in uw levenspakket en dat kunt u nu te pas brengen. Een enkel goed woord hier en daar zal veel goeds teweeg brengen. Luister maar stilletjes toe en troost een beetje. KREEFT. 21 juni-20 juli. Deze week komt u een grote stap nader tot uw meest gewichtige doel. U heeft u in de afgelopen maanden terdege ingespannen en het zal aan u niet liggen, of de resultaten van uw toewijding komen eerstdaags tevoorschijn. Hoedt u voor ongeduld en werk ondertussen andere dingen af, zodat uw gedachten vrij blijven. G ontvangt een paar aardige berichten, die u op nieuwe ideeën brengen. Oppassen voor tocht en koude. LEEUW. 21 juli - 20 augustus. Bij u kan het deze week nog wat narommelen. U voelt zich nog steeds een beetje beledigd.en u zou daar graag eens over mopperen. Vooral doen, maar dan tegen een vertrouwde. Zo raakt u de onlustgevoelens kwijt en des te eerder moet u zelf om de hele kwestie lachen. Zoiets noemen de Fransen nou een 'mal propos', en wij een misverstand. Is het erg belangrijk? Néé, let op, er komt iets heel gezelligs op u af en dat is meer de moeite waard. MAAGD. 21 augustus - 20 september. Het kan zijn. dat u deze weekteen paar moeilijkheden krijgt op te lossen, of er aan moet mébhelpen en dat u dan de lust voelt, de weg van de minste weerstand te kiezen. Dat kan u evenwel in de ogen van anderen een minder flinke indruk geven. En tenslotte moeten we het allemaal op een gegeven ogenblik van anderen hgbben! en van hun respect! Houdt u dus haaks en doe mee. WEEGSCHAAL. 21 september - 20 oktober. Een bepaalde aangelegenheid, die u zorgen baart kan er de oorzaak van zijn, dat u weer nader komt tot diegenen, die de meeste aanspraak op uw toewijding kunnen doen gelden. Mocht de gelegenheid zich voordoen, grijp die dan met beide handen aan en maak ongedaan, wat u in een bepaalde stemming heeft bedorven. U weet, dat men u graag mag en dat iedereen maar al te blij zal zijn, als deze verwijdering tot het verleden zal behoren! SCHORPIOEN. 21 oktober - 20 november. Drukke dagen! U heeft er zelf een beetje schuld aan. want u kunt slecht hulp weigeren, maar daarnaast komen er ook onverwachte dingen op uw pad. Enkele daarvan zullen u evenwel groot plezier doen. U ziet iemand terug, die u in jaren niet meer heeft ontmoet en dat doet beide partijen veel genoegen. Nu en dan zit de hoofdpijn u een tikje dwars. U kent dat wel, en doet er goed aan, niets te forceren, maar bijtijds uit te blazen. Met een hoofd als een ballon kunt u niet werken! BOOGSCHUTTER. 21 november - 20 december. Sommige dingen gaan u deze week gladjes af. U heeft uitstekende invallen en u brengt ze vlotweg onder woorden ook. Op één punt kunt u echter slecht verder komen, maar dat komt later wel goed. Probeer vooral niet, met enige scherpte de zaak door te drijven. Op financieel gebied kan er een voorstel komen, maar dat moet u terdege bezien. Ga eens na, of de zaak in kwestie op langere termijn wel levensvatbaarheid heeft, voor u er grotere bedragen in steekt. STEENBOK. 21 december - 20 januari. Rustige week met enkele prettige onderbrekingen. Zoiets ligt u wel! Voor u hoeft hét leven niet volgeplakt met gebeurtenissen te zijn. U brengt een hangende kwestie tot een goed einde en een pluim voor u zit er ook in. Een buitenkansje is mogelijk, maar dan moet u wel actief zijn, en niet te diep in gedachten verzonken. Overigens kan er uit die diepe gedachten juist iets heel goeds te voorschijn komen! Een gedicht, of een stuk proza! WATERMAN. 21 januari - 20 februari. U voelt deze week neiging, om ietwat hardnekkig op uw stokpaardje rond te rijden. U heeft heeldeels gelijk, maar dat moet u liever wat tactvol naar voren brengen. Principes zijn niet kwaad, ze kunnen echter voor derden, die op hun beurt ook principes hebben, vervelend worden. Tenminste, als u ze hanteert als kanonschoten en ze niet rustig naar voren brengt. Oppassen dus voor irritatie bij mensen, die u anders goed gezind zijn, maar dit nu eenmaal niet willen pruimen! VISSEN. 21 februari - 20 maart. Goede week voor de artistieken onder u. Inspiratie volop, kans op bestellingen, dan wel baantjes in de kunst. Maar dan wel vrolijk rond wandelen, en niet vaag wezen! Laat uw opinie horen, zonder scherp te worden. Als men weet, wat men aan u heeft, loopt de hele boel vlotter. Huisvrouwen kunnen een nieuw recept uitvinden en de anderen hebben eveneens, originele ideeën. Midden van de week enige strubbelingen van onverwachte aard. Eind van de week gezellig. Bij sport niet te fel zijn, oppassen voor zwikken.

Het Nieuwe Stadsblad | 1974 | | pagina 24