Finalisten van de "Granada- talentenjacht" zijn bekend C E.A.S. f Poldervaart weg en weer terug I 'De Ooievaars' zwemmen T.V. DEFEKT RADIO AKTIEF Zet ook eens die stap. Docentenconcert Schiedamse Muziekschool C. VAN STEENIS Wegens personeelsgebrek per woensdag 1 mei a.s. knippen alleen na afspraak. Acryl spencer HET NIEUWE STADSBLAD PAG. 12 WOENSDAG 1 MEI 1974 Vijf muzikale talenten konden don derdagavond jl. met elkaar strijden om een plaats in de finale op 2 mei. Carla Wilkens was de eerste halve- finaliste van deze avond. Dit 14-jarige uit Leiden afkomstige zangeresje werd begeleid door een groep die ook wat minder in zwang zijnde instrumenten als bongo's en steel guitar bespeelde. Het duo Rick en Jane uit Driebergen kwam als tweede op het podium. Derde was de inmiddels tot 4 man uitgegroeide groep Cold Turkey uit Rotterdam. Op zeer professionele wijze werden opzwepende hard-rock klanken aan de diverse instrumenten ontlokt terwijl de zang soms her innerde aan de bekende „Cream- sound" uit voorbije tijden. Een bijzondere verrassing was het optreden van Nico de Leeuw uit Rijswijk een zichzelf op gitaar en mondharmonika begeleidende ar tiest. Eigen composities als „Marjo lein" en „ik hou van jou" werden door deze, zichzelf „minstreel" noemende musicus op uitmuntende wijze ten gehore gebracht. De laatste groep die deze tweede halve-finale optrad was „Crazy- Duck" uit Vlaardingen die de jury-bestaande uit Jurgen Koen, Roel de Haan, Kees Breedijk, radiomedewerker Disco Zingel cul tureel medewerker AMVJ, Ton van Oudheusden, musicus en Ton Ro- meyn disc-jockey, hun beste muzi kale prestaties liet horen. Na rijp beraad van de jury werd de volgende uitslag bekend gemaakt, waarbij de eerste drie halve-finalis- ten doorgaan naar de finale in dancing „Granada". Vijfde en laat ste werd het duo Rick en Jane, vierde Carla Wilkens. De derde t/m eerste plaats werd achtereenvolgens bezet door Crazy Duck, Cold Turkey en Nico de Leeuw een jurybeslissing waar het publiek het volledig mee eens was. De finale op 2 mei zal samen met de groepen Variable Voice en Rock of Ages, winnaars van de eerste halve finale ook nog worden opgeluisterd met een modeshow en een optreden van het trio Los Allegros. Ook Nico de Leeuw ging door naar de finale. Hij zorgde voor een bijzonder verrassend optreden. HERENKAPPER Dus geen wachten meer. TELEFOON 70.00.46 PARKWEG IS SCHIEDAM helpt direkt Specialisten op antenne-gebied. Nederland en Buitenland. Telefoon 15.16.04 - 37.47.21 Tel. 01899-15874 Rotterdamsedijk 2 UW BANDENSPECIALIST Altijd speciale aanbiedingen of hoge korting Gustoweg 55, tel. 260092 i In spanning luisterde de groep Crazy Duck naar de uitslag van de jury. Zij werden derde en gingen door naar de finale. Een tweede plaats was weggelegd voor Cold Turkey. Voorzitter van de jury, Jurgen Koen, deelt hen mee dat ze door kunnen naar de finale. Onlangs is begonnen met de uitvoe ring van de eerste fase van het polderbemalingsplan. De werken zijn gelegen in het gedeelte Polder vaart tussen het Windas en in zuidelijke richting tot R.W. 20 en een vijverpartij ten noorden van het Beatrixpark, gelegen tussen het Windas en de spoorlijn Schiedam- Delft. Het polderbemalingsplan en het rioolbemalingsplan vormen samen een geheel en zijn noodzakelijk geworden door resp. de stadsuitbrei ding in het gebied Kethel en door het wegvallen van de Poldervaart als boezemwater van Delfland. De plan nen zijn afgestemd op een toekom stige zuivering van afvalwater en het hebben van een goede kwaliteit water in de vijvers van Schiedam- Noord. Bij de uitvoering van de eerste fase van het polderbemalingsplan binnen de hierboven aangegeven grenzen hebben de volgende overwegingen als uitgangspunt gediend: de Poldervaart dient in zijn huidige vorm op verlaagd niveau te worden teruggebracht. Het waterpeil zal van het oorspronkelijke peil van 0.40 m.-n.a.p. tot 2.75 m.-n.a.p. worden verlaagd, hetgeen een ver laging betekent van 2.35 m. - de bestaande kaden langs de Poldervaart zullen worden verlaagd van n.a.p. tot 1.00 m.-n.a.p. de bestaande waterbreedte blijft zoveel mogelijk gehandhaafd. - de bestaande brugverbinding in het verlengde van het Duivenpad zal eveneens worden verlaagd. - in het verlaagde gedeelte van de Poldervaart is tevens rekening ge houden met de mogelijkheid om tijdens strenge vorstperioden het visbestand voldoende waterhoogte te garanderen door het aanbrengen van een verlaagd bodemgedeelte. bovendien zal een verbreding aan de zuidzijde de mogelijkheid bieden tot eventuele gerichte recreatie op het water. ter hoogte van de L.O.M.-school tot R.W. 20 zal de Poldervaart verdwijnen en plaats bieden aan mogelijke parkeeraccommodatie ter hoogte van bad Groenoord en verdere uitbreiding van het Beatrix- park. voor het overige zal worden getracht door de juiste keuze van de oeververdediging een geleidelijke overgang te verkrijgen van beplan tingen aan het water, waarbij riet kragen de strakke lijnen van de oeververdediging zullen vervagen. er is getracht de nieuwe situatie landschappelijk in te passen, waar door in de toekomst de Polderkade weliswaar op verlaagd niveau zal worden waargenomen. bovendien heeft als uitgangspunt gegolden de recreatie op het water d.m.v. b.v. hengelen en spelrecreatie. Het vijvergedeelte ten noorden van het Beatrixpark zal eenzelfde be stemming krijgen als het gedeelte Poldervaart, zodat ook hier met verhoogde kaden het polderland schap wordt versterkt. Gelet op de grondmechanische pro blemen bij het wijzigen van histo rische gegroeide waterstaatswerken, is uiteraard vooroverleg gepleegd met Grondmechanica te Delft, waar mee de inmiddels in uitvoering genomen werken, uitvoerig zijn besproken. Om en nabij de bouw- vakantie (begin juli 1974), zal het gedeelte ter hoogte van het gebied Kethel-Oost waarvan de eerste bouwfase in uitvoering is genomen zijn gerealiseerd. Het gedeelte ten zuiden van Kethel- Oost zal rond augustus 1974 zijn gerealiseerd en het gedeelte ten noorden van het Beatrixpark rond oktober 1974. Aansluitend aan deze eerste fase zal dit jaar nog met de bouw van een duiker in de spoor baan Schiedam-Delft en met de bouw van het nieuw geprojecteerde poldergemaal op het industrieterrein 's-Graveland worden begonnen. Te vens zal nog een verbindingsvijver moeten worden gegraven, tussen de genoemde duiker in de spoorbaan en het geprojecteerde poldergemaal waarvan de uitvoering in 1975 zijn beslag zal krijgen. Voor het gebied gelegen ten noor den van het gebied Nieuwland zal rond eind 1975 het totale polder bemalingsplan gereed zijn, zodat de lozing op de noordelijk gelegen polders kan komen te vervallen. Het plan, zoals het thans wordt uitge voerd, is in nauw overleg met de werkgroep Poldervaart tot stand gekomen. Een gezellige Koninginnedag ge vierd? Ach, als het weer maar meewerkt, is het altijd fijn, zo'n vrije dag. Ook al is het niet meer zo'n groot feest als vroeger in onze jeugd. Toen was het nog op 31 augustus, met alle kinderspelen, serenade's, aubade's en wat er zoal aan muziek bijkwam. Maar een vrije dag is nóóit weg! En na die vrije dag weer hard aan de arbeid, thuis of op uw werk of waar dan ook. Wanneer u nog wat tijd vrij kunt maken om bij ons op een cursus te komen, dan zult u daar alleen maar héél véél leren en héél véél genoegen aan beleven. Toe dames en heren, stap de drempel op Korte Dam 5 óók eens over! De „beroemde" drempel vrees geldt toch zeker niet voor u? U wilt toch wel leren: behangen, stoelen bekleden, klusjes in huis opknappen, koken, indische ko ken, kreatief handwerken, wand kleden maken, uw uiterlijk tot in de puntjes verzorgen, bloemschik ken, naaien, macramé doen, of iets van dien aard? Zo ja, dan bent u bij ons op het juiste adres: Korte Dam 5, tel. 264 781, kantooruren van dinsdag t/m vrijdag van 9.30-12.00 uur. Ons huis gonst van de bedrijvigheid en zo moet het ook zijn. Er is véél, heel véél te doen en allemaal even nuttig en aangenaam. Wanneer ergens deze twee dingen mét elkaar worden verenigd, dan is dat wel bij ons. U bent van harte welkom. Belt u ons en u krijgt alle gewenste inlichtingen. We geven ze héél graag. Het kan nog net vóór de grote vakantie gaat beginnen, doe er uw voordeel mee! Kom bij ons op Korte Dam 5, nogmaals, u bent van harte wel kom! Sinds 13 februari j.l. worden de leden van de invalidensportvereni- ging „De Ooievaars" in de gelegen heid gesteld te zwemmen in het nieuwe „Bad-Zuid". De kosten be dragen per persoon per keer f 1,—. Het totale zwem-uur kost de vereni ging f75,— per uur. Men verwacht van de gemeente Schiedam een subsidie van rond 55 pet. dit betekent dat het zwemuur de vereniging f32,- per uur kost. Iemand is bereid gevonden voor dit bedrag garant te staan. Iemand die anoniem wil blijven. Dit jaar kan ieder lid van „De Ooievaars" dus volop van de zwem- sport genieten. Neem kontakt op met mej. M Visser, Kortlandstraat 2, tel. 261357 en het komt allemaal in ord^... Uw bijdrage als donateur van deze vereniging kunt u storten op giro rekening 2888952. Het minimum bedrag is f 1,— per maand. In verband met het honderdjarig bestaan van de muziekschool in Schiedam worden dit jaar drie muzikale manifestaties gehouden. Na het succesvolle concert door leerlingen van de jubilerende school op 15 februari j.l. is het nu de beurt aan de leerkrachten. Het concert wordt op vrijdag 10 mei in de Magnalia Deikerk gehouden door een vijftiental docenten. U kunt zich voor een gratis plaatskaart hiervoor opgeven vóór 3 mei a.s., zodat de plaatsen dan voor u kunnen wórden gereserveerd. Die mogen ze niet missen, t is hun mode, zorgeloos, behaaglijk. Makke lijk wasbaar en snel droog. Modieuze frisse kleuren, o.a.. rood, appelgroen, kobalt, zwart en geel. Maten 104 176, nu, maat 104 9.9° kl.st.p.maat voor vader en zoon SCHIEDAM Hoogstraat

Het Nieuwe Stadsblad | 1974 | | pagina 12