Nieuwe brandweercommandant De Groot gisteravond officieel geïnstalleerd Lorenzlaan bewoners op de bres voor de verkeersveiligheid "Fluister het eens in m n goeie oor boutique'74 Heeft u zich wel eens kalief gevoeld Nieuwe kazerne met de herfst open In de Teerstoof: Gretelaan afgesloten ENORM GOEDKOOP; Overleg binnen college NEE! Kom dan eens naar TAMIZ en voel je kalief. Tussen tapijten en meubelen proef je een stukje Ooster se sfeer. Kom kijken naar kleur - voel kwaliteit. Stap vrijblijvend binnen en waan je een kalief te rijk. amiz Binnen het college van burgemeester en wethouders van Schiedam wcrdt overleg gepleegd om tegemoet te komen aan de eisen van de Lorentzlaan-bewoners, die hebben gedreigd na 6 mei met harde akties te beginnen als er niet iets wordt gedaan aan de verkeersveiligheid in hun straat. Tijdens een speciaal belegde korpsavond van de Schiedamse brandweer heeft burgemeester H. Roelfsema gisteravond de nieuwe commandant van het stedelijke brandweerkorps de heer J. W. G. de Groot als zodanig geiiistalleerd. De heer De Groot, die de opvolger is van de heer M. L. Passchier die een brandweer inspectiefunktie in Noord-Holland (Haarlem) heeft aanvaard, is met zijn 35 jaar de jongste zo niet de allerjongste brandweercommandant van Nederland. Mie een qu6 T4 ec goal 3? es aak Ms se oro Vret $efbaar verf/ wandbekleding Mgr.Nolenslaan696 VJef.708766 y HET NIEUWE STADSBLAD PAG. 12 —VRIJDAG 3 MEI 1974 DOOR EIGEN IMPORT UIT PERZIE f.".*'- EN EXCLUSIEF, -> rechtstreekse import uit Perziè Hoogstraat 158 Schiedam Voorplein 8 (Liesveld) - Vlaardingen Burgemeester Roelfsema dankt de „tussen-commandant". pe Groot nog mee dat het in de bepaalde opzichten remmend op een bedoeling ligt om op 21 mei een doelmatige communicatie" bijeenkomst te houden in het Na het officieie gedeelte bleven de stadskantoor waar alle mogelijke ,eden van het stegde|ijke bra'Xeer problemen met de vrijwillige brand- korps bijeen QJm tijde„sWfern weerleden zullen worden besproken. informele bijeenkomst kennis, te „Het vrijwillige brandweergedeelte maken met hun eerste brandweer- mist aldus de heer De Groot, man. eigen en dat werkt in De Lorentzlaan is namelijk enige tijd fen. geleden geasfalteerd en geherprofi- Ook de politie wordt op dit leerd hetgeen op verzoek van diverse ogenblik nauw bij het overleg bewoners een feit werd omdat men betrokken. Binnen het college wordt daar overlast had van geluidshinder ook overleg gepleegd over «de te van rijdende auto's, die hotsend en nemen verkeersmaatregelen op en in botsend over de toenmalige keien de omgeving van de Mozartlaan in reden. Groenoord waar de bewoners ook Nu de zaak is gestroomlijnd blijken geklaagd hebben over de verkeers- er ook hier weer de nodige fouten te onveiligheid. In de commissie werd kleven omdat het asfalt de automo- gisteravond ook nog meegedeeld dat bilist uitnodigt om er eens extra het tunneltje onder de Nieuwe voor te gaan zitten. Hoe de maat- Damlaan die naar de Sporthal regelen zullen uitvallen is nog niet Margriet leidt ook open zal worden bekend, wel zei de directeur van gesteld voor rijdende fietsers. Op dit gemeentewerken ir. H. G. de Block ogenblik mogen alleen maar voet- gisteravond tijdens een commissie- gangers en wielrijders met hun vergadering gemeentewerken dat de vervoermiddel aan de hand van dit te nemen maatregelen hoofdzakelijk tunneltje gebruikmaken, de verkeersaspecten zullen betref- Programma van het Zoldertheater in de Teerstoof, Nieuwstraat 12, Schiedam. Zaterdag 4 mei 1974, 21.00 uur. Jan Gudde en Koos de Groot brengen de eenakter „Fluister het eens in m'n goeie oor" van de Amerikaanse William Henley. „Fluister het eens in m'n goeie oor", is een eenakter van de hier vrij onbekende Amerikaan William Henley. Een triest verhaal van twee oude mannetjes, die elkaar dagelijks in het park bij een paar boomstronken ontmoeten. Triest is eigenlijk niet .het juiste woord voor deze herkenbare eenakter. Charles en Max, de twee figuren uit het stuk, vertellen elkaar op een winterdag, in het park waar ze al maanden iedere dag komen, een stuk uit hun leven, van beiden als het ware een bekentenis. Dit op zich is niet zo vreemd, omdat de twee hebben besloten een eind aan hun leven te maken. Charles lijkt het minst gecompliceerd. Zijn stelling is ook, „als iets belangrijk is in het leven dan moet je schreeuwen", terwijl Max vindt dat je moet oppassen het in het goeie oor te zeggen. Charles vertelt dat hij zijn vrouw al 34 jaar lang iedere week in een inrichting opzoekt, dat hij 34 jaar lang nog nooit van een andere vrouw heeft gehouden. Het grote probleem van Charles is dat hij niet weet of zijn vrouw hem nog kent, weet dat hij nog steeds van haar houdt. Max is stiller, rustiger. Charles zegt ook dikwijls in het stuk dat hij geen barst van Max begrijpt. Max doet de bekentenis dat hij homofiel is. Voor Charles blijkt dit niets uit te maken, hetgeen voor Max een opluchting blijkt te zijn. Het stuk heeft een zeer bijzondere sfeer, die enerzijds bereikt wordt door de wijze waarop regisseur Ad Hoeymans er gestalte aan heeft gegeven, anderzijds doordat William Henley geschreven heeft over een situatie die hij gekend moet hebben in zijn directe omgeving. De twee oude mannetjes worden gespeeld door Jan Gudde en Koos de Groot, die met hun prestatie bijzonder veel succes hebben gehad. Terecht, want de wijze waarop zij als amateurs gestalte hebben gegeven aan Charles en Max is een enorm compliment waard. De belangstelling na de première voor dit stuk is zo groot dat besloten is nog een opvoering te geven en wel op 4 mei 1974 in het Zoldertheater In de Teerstoof, Nieuwstraat 12, Schiedam. De toegangsprijs is f 3,50, voor CJP-ers f 2,50 Kaarten kunnen worden gereserveerd bij de S.G./V.V.V., Overschiesestraat 1, tel 266000, dagelijks vanaf X.45 tol 17.30 uur Burgemeester Roelfsema wenst de heer J. W. G. de Groot geluk als commandant van het stede lijk brandweerkorps, opvolger van de heer M. L. Passchier. Ondanks zijn jonge jaren heeft de heer De Groot al de nodige brand weerervaring. Van 1963 tot 1969 is hij in dienst geweest van de brandweer van de gemeente Amstel veen, waarna hij gedurende driejaar werkzaam is geweest bij de Regio nale Brandweer Midden-Brabant. In 1972 is de heer De Groot in dienst getreden van de inspectie voor het Brandweerwezen van het ministerie van binnenlandse zaken, alwaar hij als medewerker van de afdeling organisatie zich onder meer heeft beziggehouden met de rapportage van plaats gehad hebbende grote branden en ongevallen, met het opstellen van organisatierapporten ten behoeve van regionale brand weren en met het begeleiden van aangelegenheden op het gebied van verbindingen. In zijn „bevestigingstoespraak" ging burgemeester Roelfsema in op de stad Schiedam. Hij noemde de Schiedammer niet iemand die op zijn stad loopt te pochen, maar wel iemand die zijn stad wel eens wat negatief benadert hetgeen, aldus de heer Roelfsema, wel historisch te verklaren is omdat de stad zo dicht ligt aangedrukt tegen grote broer Rotterdam. Burgemeester Roelfsema ging ook in op de verhouding van de stedelijke overheid in Rotterdam die hij bijzonder goed noemde. „Wij zijn voor heel veel zaken op Rotterdam aangewezen". Verder memoreerde hij de nauwe samenwerking die er met name in brandweerkringen is met korpsen zoals in Rotterdam, alle brandweerkorpsen in Zuid Hol land Zuid steunen elkaar als dat nodig is, en noemde verder de inwoner van Schiedam iemand die recht toe, recht aan is. Hij neemt geen blad voor de mond hetgeen het werkklimaat veel goed doet. Hij noemde de nieuwe brandweer commandant De Groot verder iemand die bijzonder sterk is in het leggen van intermenselijke relaties hetgeen met zijn belangrijke vak kennis ons het volste vertrouwen doet geven, aldus de heer Roelf sema. Verder sprak de heer Roelfsema er zijn teleurstelling over uit dat er zich zo weinig vrijwilligers opgeven voor de vrijwillige brandweer, maar hoop te dat er onder leiding van de heer De Groot hier een kentering in zal komen. Verder sprak hij als zijn wens uit dat ook het jeugdbrand- weerkorps in Schiedam weer tot leven zal worden gebracht. Tot slot deelde burgemeester H. Roelfsema nog mee dat naar alle waarschijnlijkheid de nieuwe brand weerkazerne, die op de plaats waar vroeger de brandersbuurt was, wordt gebouwd in de herfst in gebruik zal worden genomen. In zijn dankwoord deelde de heer Een glundere brandweercomman dant De Groot, met een gezicht als van „laat nou de fikkies maar komen"... yJOCH Op 6 mei zal een begin worden gemaakt met het vernieuwen en het op peil brengen van de riolering in de Burgemeester Honnerlage Grete laan, met name in het gedeelte van deze laan dat ligt tussen de Parkweg en de Jan van Zutphenstraat. De werkzaamheden zullen, naar verwachting, ongeveer 6 weken in beslag nemen. Bedoeld weggedeelte zal voor de duur van het werk afgesloten zijn voor het doorgaande verkeer, zoals met borden zal worden aangegeven. Het verkeer kan gebruik maken van de Mgr. Nolenslaan en een deel van de Jan van Zutphenstraat, waar dan tijdelijk een parkeerverbod van kracht zal zijn.

Het Nieuwe Stadsblad | 1974 | | pagina 12