P.v.d.A. en P.P.R. willen samen programcollege Zaterdag 11 mei: Nat. Molendag r Koop nu voordelig voor moederdag KORTINGEN VAN 15 TOT 60% VAN DER VLERK J Nieuwe gezichten in gemeentebestuur POLITIEK CAFÉ A. Heeren verlaat koor St. Gregorius en profiteer van onze verhuizings-opruiming Fantastische sortering gouden sieraden, armbanden, briljanten ringen, horloges, sieraden in zilver, karaf fen, drinkglazen, schalen, cassettes, bloemvazen, roomstellen, enz. enz. KOM VOOR MOEDER NAAR Thans nog Rotterdamsedijk 268 J. J. de Kaper A.s vrijdag 10 mei geen praktijk it Als de P.v.d.A. en de P.P.R. bij de komende gemeenteraadsverkie zingen in Schiedam de meerderheid behalen, hetgeen betekent dat zij minstens 18 van de 35 te verdelen zetels moeten behalen, dan zullen beide progressieve partijen met elkaar een programcollege van burgemeester en wethouders vormen. Dat betekent dat er opnieuw van de nieuwe combinatie C.D.A. (K.V.P., A.R. en C.H.U.) geen plaats zal worden ingeruimd achter de groene collegetafel, terwijl ook de huidige C.P.N.-wethouder voor de woningdienst Eef Collé terug zal moeten keren naar een gewone raadszetel. Weth. B. E. Collé geen spreekuur 'l PA< HET NIEUWE STADSBLAD PAG. 3 VRIJDAG 3 MEI 1974 De wijkvereniging Groenoord en de Stichting Samenlevingsopbouw Schiedam-Noord hebben in een gezamenlijk initiatief, speciaal varor de inwoners van Blij dorp, Groen oord, Kethel, Tuindorp en Woud- hoek, 7 politieke partijen uitgeno digd, t.w. PvdA, CDA, VVD, PPR, PSP, CPN, DS'70. Onder voorzittersschap van de heer Alijk zullen zij (11 personen) een soort forum vormen, dat antwoord zal geven op de vragen die u kunt stellen, m.n. over de leefsituatie van Schiedam-Noord. Deze avond wordt gehouden op dinsdag 7 mei, aanvang 20.00 uur, in het ontmoetingscentrum ,,de Ark", Hargpl. 101. Voor nadere informatie kunt u bellen: Gera Bot (opbouw werkster voor Schiedam-Noord) tel. 702207. Van het huidige college zal alleen de huidige P.v.d.A.-wethouder Cor Bol- mers terugkeren, terwijl de wet houders Verwey-de Graaff (PvdA) en G. Kapteyn (D'66) niet in de gemeenteraad zullen terugkeren en dus automatisch niet meer voor een wethouderszetel in aanmerking kun nen komen. Voor de P.P.R. is één zetel in het toekomstige college van burgemees ter en wethouders gereserveerd. Lijsttrekker Hans van Wilk zal een aantal niet technische portefeuilles voor zijn rekening nemen, zoals volksgezondheid, milieu, opbouw werk, recreatie en voorlichting. De heer Van Wilk is momenteel op bouwwerker in Rotterdam-Zuid. De overige drie portefeuilles zijn voor raadsleden van de P.v.d.A. Kandidaat voor de onderwijsporte- feuille, in het nieuwe college hoogst waarschijnlijk ook weer gecombi neerd met sport, is Jaap Looy. Hij is momenteel ambtenaar bij de afde ling onderwijs van de gemeente Rotterdam. Bolmers zal naar alle waarschijnlijk heid of de portefeuille stadsontwik keling of financiën onder zijn hoede krijgen. Hij is momenteel wethouder voor beide zaken, maar heeft aangekon digd dat een combinatie van beide te zwaar is. De overige twee wethouderskandi daten zijn Rein. Scheeres, een vroeger lid van L>' 6 nu van de P.v.d.A., die voor financiën een uitstekend figuur zou zijn, aangezien hij momenteel werkzaam is bij het ministerie van financiën bij de beoordeling van het beleid van de regering. Verder is Geert van der Linden, ook een toekomstig P.v.d.A.-raadslid, kandidaat voor een wethoudersfunktie. Ook hij komt in aanmerking voor een bestuurlijke baan in de technische sektor. Overigens heeft de C.D.A. al aan gekondigd zich hard tegen deze P.v.d.A./P.P.R.-overval op te stellen, terwijl ook de V.V.D. heeft aange kondigd zich ditmaal niet door de P.v.d.A. te laten inkapselen. Overigens heeft de P.v.d.A. ook enkele namen bekendgemaakt, die als reserve zullen optreden voor een mogelijke full-time wethoudersbaan. Hiertoe behoort o.a. Aad Wiegman, die momenteel voor D'66 in de gemeenteraad zit, maar op een hoge plaats staat op de P.v.d.A.-lijst. Voorop staat echter, dat de P.v.d.A. en de P.P.R. gezamenlijk de meer derheid moeten behalen. Zal dat op 29 mei niet gebeuren dan krijgen we ongetwijfeld weer het spel van vier jaar geleden, namelijk eindeloos praten met het mes op tafel tussen de Schiedamse politieke partijen. Zaterdag 11 mei a.s. zal het landschap overal in Nederland weer worden opgevrolijkt door de wentelende wieken van honderden windmolens. Dan wordt namelijk de tweede Nationale Molendag gehouden, een evenement dat voor duizenden molenliefhebbers een uniek spektakel betekent. De eerste Nationale Molendag werd vorig jaar 6 oktober gehou den. Honderden molenaars en moleneigenaren werden toen aan geschreven en wat betreft de medewerking van de molenaars werd deze dag een geweldig succes. GEMEENTE SCHIEDAM Wethouder B. E. Collé van Ge meentewerken, de Woningdienst en Volksgezond heid is verhinderd op woensdag 8 mei a.s. zijn wekelijkse spreekuur te houden in het Stadskantoor, Emmastraat 1. Sinds de oprichting van het koor gezelschap St. Gregorius, nu 28 jaar geleden door dirigent organist de heer J. G. Beekman opgericht, is de heer A. Heeren aktief lid geweest. Als tweede tenor was hij altijd het „kleine" doch bijzondere lid van het koor. Drie jaar geleden werd hij onderscheiden voor zijn bijzondere diensten als koorzanger, 25 jaar lang. De heer Heeren gaat zich vestigen in Gouda vanwege plaatsing van zijn werkzaamheden aldaar. Dirigent René Fons en zangers danken hem voor alle bewezen diensten en wensen hem en zijn gezin een goede tijd in hun nieuwe woonomgeving. Door het vertrek van de heer Heeren ontstaat een lege plaats in de tweede tenoren-partij van het koor. Het.zal niet meevallen deze nu op te vullen. Het is voor een koor dat wekelijks de liturgische diensten verzorgt een hele toer zich staande te houden. Het bestuur doet een beroep op de parochianen van de O.L. Vr. Visita- tiekerk zich als koorzanger aan te sluiten bij het koorgezelschap. Repetitie op dinsdagavond om acht uur in de kerk. Ongeveer 320 molenaars waren die dag op hun molen aanwezig. Dat betekent dat ongeveer een derde van het Nederlandse molenbestand paraat was. In Schiedam draaiden toen drie van de vier molens die onze stad nog rijk is en ook deze keer zal dit weer het geval zijn. Jammer genoeg stond er op die eerste Nationale Molendag bij zonder weinig wind. Verreweg de meeste molens stonden stil, of het wiekenkruis kwam slechts tergend langzaam rond. En dat terwijl molenaars en organisatoren zich er juist op verheugd hadden aan belangstellenden te kunnen laten zien wat een werkelijk malende molen voor een imposant bedrijf is. Toch was er veel belangstelling en sommige molens werden door enige honderden bezoekers aan gedaan. De Schiedamse „Noord molen" werd op die dag door ca. 200 mensen bezocht. Ook op 11 mei a.s. zal deze molen weer wijd openstaan voor belangstellenden die het windmolenbedrijf wülen komen bekijken. We hopen dat velen van deze gelegenheid gebruik zullen maken, u bent van harte welkom! Overi gens is dit niet de enige gelegen heid om van de „Noordmolen" eens wat meer te zien dan het proeflokaal van Bols. De molen maalt nagenoeg elke zaterdag en ook dan worden er, zij het op wat bescheidener schaal, rondleidingen georganiseerd. DIERENARTS Raadpleeg verder de weekend dienst

Het Nieuwe Stadsblad | 1974 | | pagina 3