Spuien van de drinkwaterleiding HuiSvroüw/i/kt oyerpe/HZjtitiert RAAD vóór DE iDAADj 'ORANJE' Die tweede zondag in mei Deo Sacrum zingt Singelkerk 14,95 Met onderlinge wedstrijden en demonstraties gegeven door een groot deel van de minivloot heeft de Schiedamse Model- jacht „De Viking" het vaar- seizoen officieel geopend. Ondanks het koude weer was er veel belangstelling voor. Er was een wedstrijdparcours voor radiografisch bestuurde mo dellen uitgezet. Waar vele fraaie modellen vielen te bewon deren. in het prinses Beatrix- park. Vooral de jongeren maakten van de gelegenheid gebruik een blik te slaan op het inwendige van de aanwezige scheepjes en raceboten. Hierbij een foto reportage van de Vikingvloot. VOORMOEDER: Jagermeister HET NIEUWE STADSBLAD PAG. 14 -- WOENSDAG 8 MEI 1974 wrsr**- Zoals gebruikelijk is voor het begin van de zomer, zullen de Technische Bedrijven Schiedam binnenkort weer beginnen met het doorspuien van de drinkwaterleidingen. Dit wordt uit voorzorg gedaan om zo veel mogelijk roestdeeltjes te verwijderen. Een deel van het leidingnet is nl. van gietijzer of staal en dat geeft onvermijdelijk roestvorming. In de wintermaanden met een betrekkelijk laag waterverbruik blijft de roest aan de buiswand zitten. Maar in het voorjaar en vooral in de zomer neemt het waterverbruik sterk toe. Uit dezelfde buizen wordt dan méér water getapt, waardoor het water sneller gaat stromen in de buizen. Door die hogere snelheid raken de roestdeeltjes los van de buiswand, worden door het water meegevoerd. Nu is roest in het drinkwater volkomen onschadelijk voor de gezondheid, maar het bruinig ge kleurde water ziet er wel onsmake lijk uit. In de wasmachine is de roest in het water een ramp voor de huisvrouw. Dit euvel nu willen de Gem. Technische Bedrijven voor komen met het bovengenoemde spuien. Wat dan wel moet gebeuren voor het grote waterverbruik begint. Het toegepaste systeem is om in de hoofdleidingen de snelheid van het water kunstmatig te verhogen. De hoofdkranen langs de wegen worden opengezet en met grote kracht spuit het water er uit. De roestdeeltjes worden losgescheurd, doch komen nu niet meer bij de afnemers uit de kranen, doch in de riolen terecht. Een bezwaar daarbij is echter, dat in de omgeving van de openstaande hoofdkranen de druk van het water tij de lij k enigszins lager is. Om dit T. Stieber 23. ongerief weer zoveel mogelijk te beperken, heeft het spuien plaats in de avonduren, opwerkdagen van ongeveer half zeven tot twaalf uur. In het huishouden wordt over het algemeen in die periode minder water gebruikt dan overdag. Dit spuien gebeurt in alle delen van de stad; ook in de nieuwe wijken, hoewel de waterleidingbuizen daar meest uit kunststof bestaan. Maar de mogelijkheid bestaat dat ook in de nieuwe buizen roestdeeltjes zitten afkomstig uit de oude ijzeren hoofdleidingen. Daar dit spui-werk tussen het gewone werk door moet gebeuren, is het ondoenlijk voor de G.T.B. om vooruit vast te stellen (en bekend te maken) waar precies en op welk tijdstip gespuid zal worden. Maar als men merkt dat de druk op waterleiding afgenomen is, terwijl gelijktijdig in de buurt op straat het water vrijelijk wegstroomt, dan weet men nu waarom dat zo is. De Staatkundig Gereformeerde Par tij heeft voor de komende gemeente raadsverkiezingen van 29 mei op nieuw het gemeenteraadslid Leen- dert Knipscheer als eerste op de kandidatenlijst gezet. „Als nummer twee fungeert R. F. Rebel, terwijl K. J. Hartingsveld de derde plaats inneemt. In verband met deze verkiezingen heeft de S.G.P. ook een aantal avonden georganiseerd", waar men kennis kan maken met de S.G.P. kandidaten en praten over het gemeenteprogranima 1974-1978. Zo spreekt op 24 mei ds. P. J. Dorsman uit Staphorst, terwijl op dinsdag 28 mei, aan de vooravond van de verkiezingen, een avond wordt gehouden waar drie sprekers de bezoekers tot het stemmen op de S.G.P. willen overhalen. Deze drie sprekers zijn de heren B. J. v.d. Vlies uit Maartensdijk, Jhr. F. Roeters van Lennep uit Peilz Zwit serland en ds. M. C. Tanis uit Sliedrecht. Alle avonden worden gehouden in een zaal van de Chr. Ger. Kerk aan de Warande hoek B.K. laan en beginnen om acht uur. met gratis glas per fles SLIJTERIJ en WIJNHANDEL Oranjestraat 10-12, Telefoon 265997 -264140. Hij staat weer levensgroot voor ons: die tweede zondag in mei: MOEDERDAG...! Ik zie de man nen al met wijze verontruste blikken boven hun krantje uit kijken. Want móet dat, alweer die vermaledijde moederdag? Je rein ste onzin, je reinste kolder. Je... Jullie komen gewoon woorden tekort. En och lieve mannen, jullie hebben het grootste gelijk van de gehele wereld. Want waarom moe ten wij zo nodig in de watten gelegd wordenWaarom moeten er zo nodig cadeautjes gekocht worden? Kolder, je reinste kolder allemaal. Mijn hoofd wordt moe van het éénstemmig nee-knikken. Het hóeft allemaal niet, maar het mag wel... Weet je mannen, het is zo ver schrikkelijk plezierig als je één dag van het jaar gewoon het middel punt bent. Het behoeven helemaal geen dure cadeautjes te zijn. Maar asjeblieft: spaar ons met die oerdegelijke cadeaus, die de STER zo nodig aanbeveelt. We willen zo verschrikkelijk graag iets heel per soonlijks hebben. Die huishoude lijke troep kopen we heel degelijk van ons eigen huishoudgeld. Zo zijn we toevallig ook nog wel een keer! Maar een droom van een ruisende lange nachtpon vol kwik/es en strikjes. Een duster. Niet zo'n oerdegelijke, waar je jaren in rond kan huppelen, maar een super de luxe. waarin je je als een koningin voelt. Oj zalige parfum Of een stuk exclusieve geurige zeep. Man nen, schudt niet zo demonstratief met jullie hoofden. MOGEN we asjeblieft éénmaal per jaar eens uit de band springen met zalige geurige toestanden om ons heen. Met cadeautjes waarvan je alleen maar durft te dromen? Is dat nu zo verschrikkelijk allemaal? We doen de hele dag... Nee, het lijkt me veiliger om onze „werkstaat" niet op te noemen. Jullie geloven daar toch niet in. Alles gaat immers altijd vanzelf? De was, de strijk, de boel die jullie achter je laat liggen... MOEDERDAG... Al je verlangens liggen in dat éne woord verborgen. MOEDERDAG... een dag alleen voor jóu. Ongelooflijk dat er mannen zijn die daar niet in geloven. Welde VADERDAG. Daar hebben wij nooit moeite mee. Ik denk aan die heerlijke zelf dikgeplakte pakjes van kleine kin deren. Zelf hebben ze dat gekocht. Daar kan geen mooie luxe nacht pon of duster tegenop. Daar... Mannen, asjeblieft maak ons een beetje blij op die éne zondag in mei: de MOEDERDA G! MIEKE Zondag 12 inei a.s. om 11.15 uur zingt het bekende Delftse kerkkoor „Deo Sacrum" o.l.v. Adr. Vender- bos in de Singelkerk. De plm. 50 zangers zullen de Missa Marae Magdalen a van Lootz ten gehore brengen. Daarna het imponerende Dominum Salvum Eac van Giessen. Voor de echte liefhebbers van kerkmuziek is dit een gelegenheid om le komen luisteren. PV SCHIEDAM De P.V. Schiedam vloog met een deelname van driehonderd duiven in kringverband de wedvlucht Neuf- ville's. Eerste 25 prijswinnaars: A. Suttorp 1,8, 12, 16, 18, 22. J. Doejaaren 2, 5, 6, 7, 24. Jack Doejaaren 3, 4, 10, 20. E. Lem. Verlinde 9, 1 1, 17, 25. E. Potter 13, 19. D. Lems 21

Het Nieuwe Stadsblad | 1974 | | pagina 14