Schaakkampioenschap poenen Schiedam had in de 2e ronde veel concurrentie van andere verenigingen Purple Creed in De Instuif Schiedams succes in R'dams damkampioenschap Heeft u nog vrije tijd over voor peuterspeelzaal Het wandkleed voor de gemeente Schiedam CASSETTE RUILBEURS RECTIFICATIE schrijvende lezers zeggen er 'f hunne van 0* UITBREIDING Het ligt in de bedoeling dat t.g.v. het 700-jarig bestaan van de gemeente Schiedam een wandkleed zal worden aangeboden, geborduurd door Schiedamse vrouwen. De Ned. Christen Vrouwenbond, afdeling Centrum, vraagt of er onder de leden een ervaren handwerkster is die hiervoor in aanmerking wil komen. Zij moet bereid zijn een cursus te volgen van acht lessen, waarvan de kosten f35, voor eigen rekening zijn. Opgave aan het secretariaat of op de eerstvolgende vergadering. In het komende seizoen zullen alle vergaderingen gehouden worden in het gebouw Chr. Sociale Belangen aan de Lange Haven 73. HET NIEUWE STADSBLAD PAG. 22 - WOENSDAG 8 MEI 1174 Komende zondag zal er voor het Schiedamse Instuif publiek een nieuwe groep te zien zijn, nl. „Purple Creed". Omdat het tegen het einde van het seizoen loopt zal dit een extra stimulans zijn om even bij de Instuif langs te wippen. Purple Creed is een typische bühne- groep. Ze spelen uiterst commerciële muziek van Doobie Brothers, Bread, Crosby, Stills, Nash Young, Joe Cocker en Chicago. Daarnaast zijn ze in staat een hele metamorfose te ondergaan en daarna als een onver valste Rock en Roll groep het toneel te betreden onder de welsprekende naam van Smoky, Bibob en The Hot Potatoes. Ze geven dan een half uur durende show van Rock en Roll- muziek. Op dezelfde manier geven ze ook een show als The Three Degrees. Al met al een bijzonder komische groep die het zeker bij het Instuif- publiek zal maken. Zondag bij Instuif Schiedam, ge bouw Arcade, Lange Haven 71, toegang f 4,—. Het schaakkampioenschap van Schiedam, dat georganiseerd wordt door de 3 samenwerkende schaak verenigingen, had in de tweede ronde veel concurrentie van de competitie tegen andere verenigin gen. Hierdoor kon, vooral in de hogere klassen, een aantal partijen niet gespeeld worden. De hoofdklasse lag helemaal stil. In de eerste klasse slechts één partij: Bogers-Zwart. Dit werd een Sici- liaanse partij, waarin Zwart een overwicht op de damevleugel kon opbouwen. Bogers slaagde er niet in om een pion voor Zwart tegen te houden en Zwart had gewonnen. Hierdoor staat Zwart voorlopig alleen aan kop met 1 1/2 punt uit 2 wedstrijden. Hij wordt gevolgd door Huyzer en Van Alphen met 1 uit 1. In de tweede klasse speelden Butter- man en Van Troost ook een Siciliaan. Dit werd een echt gevecht om het centrum, waaruit Butterman als winnaar tevoorschijn kwam. Malkus en De Graaf speelden een Italiaanse partij. In een spannende partij gaf Malkus zijn dame voor 2 torens. Hierbij had hij echter een kleine misrekening gemaakt. On danks hardnekkig verzet van Malkus wist De Graaf op een fraaie manier te winnen. Hierdoor staat De Graaf voorlopig bovenaan met 1 1/2 uit 2, gevolgd door C. Groeneweg met 1 uit 1 en Butterman met 1 uit 2.. De tweede ronde van het damkampioenschap van de Rot terdamse Dambond, waaraan niet minder dan zes Schiedamse dammers deelnemen in de hoogste groeD, is voor de leiders een onverdeeld sukses gewor den. Zowel in de eerste als in de tweede groep staat een Schie dammer alleen aan kop, met nog steeds een honderd procent score. In de eerste groen had Leo Mous een vrije dag. Peter Lansbergen, vorige week verslagen door Wim Vrijland, deed het dit keer wat beter. In een flankspel-partij wist hif het even wicht in de partij te bewaren, met als resultaat een puntenindeling. De derde deelnemer in deze groep is Wim Vrijland. Hij moest uitkomen tegen Berkhof, die vorige week Leo Mous had verslagen. Ook nu weer zette Wim de opening al meteen scherp op, nam een kettingstelling in. Toen zijn tegenstander die wilde verbreken, kwam hij met zijn rechtervleugel ver opgedrongen te Staan, echter zonder er iets mee te kunnen doen. Wim buitte dit keurig uit en kon na een aantrekkelijke partij de punten binnen halen. Overige uitslagen in deze groen waren Adri van Huet speelt remise tegen Fokke de Jong en Johnny Lynch verüest van A. Gorree. De stand is: Wim Vrijland 4 punten, Fokke de Jong en A. Gorree 3, A. Berkhof en Adri van Huet 2, C. de Zeeuw en Peter Lansbergen 1, Leo Mous en Johnny Lynch 0 (beide uit 1 wedstrijd). Wim Vrijland, leider in de eerste groep. In de tweede groep was er evenals vorige week een Schiedam treffen (trouwens ook volgende week is dat er). Piet Bastiaanse moest het dit keer opnemen tegen Tiny Mous. Na een niet al te scherpe opening kwam er toch nog interessant spel op het bord. Doordat Tiny ietwat te nonchalant speelde, zag hij op een gegeven moment een bekende slag- zet over het hoofd, die weliswaar bemoeilijkt werd omdat er eerst enkele stukken geoffeid moesten worden. Piet kwam op dam, die Tiny wel wist af te nemen, maar waarna Piet toch een stuk voor bleef. Wat overbleef was tenslotte een zeer gaaf eindspel wat aan alle kanten winst gaf voor Piet. Hiermee boekje hij zijn tweede winst. De derde Schiedammer, Cees den Boer moest spelen tegen de bekende problemist Theo van Prooijen. Cees begon een aanvals-stand op te bouwen, maar Van Prooijen bewees weer eens dat, als één speler niet wil, er heel moeilijk een interessante partij op het bord komt. Toch kwamen er nog wat spannin gen, omdat Cees bewust een hek stelling-opsluiting nam, die niet geheel zonder risico was. Er kwamen een aantal leuke dreigingen in het spel, maar ook nu weer ging Van Prooijen over tot afruilen, waarna er al spoedig een remise-voorstel volg de. Na een eerste weigering, moest Cees den Boer er even later toch in berusten. De overige uitslagen waren Ben Smeenk wint van Jan Bousema en Peter Poot wint van F. Brouwer. De stand in deze tweede groep is: Wet Bastiaanse 4 punten, Ben TSineenk en Peter Poot 3, Tiny Mous en M. van Prooijen 2, Cees den Boer en Jan Bousema 1C. L. van Daele en F. Brouwer 0 (beide uit 1 wedstrijd). A.s. zaterdag de derde ronde met voor de Schiedammers het volgende: Peter Lansbergen-Adri van Huet; Leo Mous—Wim Vrijland; Peter Poot—Piet Bastiaanse; Cees den Boer—Tiny Mous. In de derde klasse slechts 1 partij; v.d. Vlist versloeg Van Vliet in een half uur. Hierdoor 3 man op kop: v.d. Vlist, Schilten en Van Dieren- donck, allen 1 uit 1In de vierde klasse A zijn nu 2 koplopers: Van Vuuren en R. Kruys, beiden met 1 1/2 uit 2. Kruys bereikte dit door een remise tegen De Gids, Van Vuuren door een overwinning op Beket. In de vierde klasse B is De Boer erin geslaagd om alleen boven aan te komen: 1 1/2 uit 2. Hij bereikte dit door Stolk te verslaan. Bij de jeugd van 13 t/m 18 jaar blijft Gerrie Droge doorgaan. Hij won van Van Maurik en staat nu alleen bovenaan met 2 uit 2. Gerrie won vorig jaar de beker in de groep t/m 12 jaar en zou dit jaar kennelijk weer graag een beker meenemen. Maar ook Van Grevenbroek is een serieuze kandidaat met 1 1/2 uit 2. In de groepen t/m 12 jaar is het beeld weer net als vorig jaar: natuurlijk geen remises. Er wordt snel gewonnen of verloren en natuurlijk wordt nooit opgegeven. Een partij is pas verloren als je mat staat. In groep A staan Sylvan de Boer en Ronny Mesritz samen bovenaan met 2 uit 2, gevolgd door Piet van Dorp met 2 uit 3. In groep B gaf „huisschaker" Melchior ter Reegen opnieuw zijn visitekaartje af; hij versloeg één van de sterkste spelers nl. Henk ten Kortenaar. Ook Rudi de Keizer maakte geen fouten. Hierdoor staan Melchior en Rudi samen aan kop met 2 uit 2. De Schiedamse invalidenvereniging „De Ooievaars" organiseert op zater dag 11 mei van 3 tot 6 uur een platen- en cassetteruilbeurs in het eigen gebouw, ingang buurthuis Centrum Oost aan de Dr. Zamen- hoffstraat. Een en ander gebeurt met medewerking van Studio 8000, waar men de platen of recorders kan beluisteren. Iedereen van harte wel kom. De receptie van Jan Tamey van Verwayen's woninginrichting heeft met op vrijdag 10 mei, doch op woensdag 8 mei (vanavond) plaats in de molen „De Noord". Van half 7 tot 8 uur. PRIJZEN OMHOOG De verlaging van de prijzen in de draverijen en rennen die als gevolg van de teruglopende resultaten door de energie-crisis en de autoloze zondagen m de afgelopen maanden noodzakelijk bleek, zal met ingang van 1 juni a.s. door de Stichting Nederlandse Draf- en Rensport grotendeels ongedaan worden gemaakt. Hoewel de exacte verhoging nog niet vastgesteld kon worden zal zij ongeveer 10 procent gaan beklagen, waarmee het niveau van vorig jaar weer vrijwel is bereikt. De verhoging zal voorlopig nog niet doorgevoerd worden voor de klassieke draverijen en rennen en de kampioen schappen. Voorts beslsoot het bestuur van de N.D.R. de fokpremies voor de Neder landse paarden in internationale dra verijen weer te laten opschuiven. Men schrijft ons: „Peuterspeelzaal 2 en 3 gaat uitbrei den, maar dat betekent ook dat we behoefte hebben aan vrijwilligsters, die belangeloos 2 ochtenden of 2 middagen per week mee willen helpen in de peuterspeelzaal. De peuterspeelzaal is gevestigd in een lokaal van de Theresiakleuterschool, Perenlaan 5, Tuindorp/Kethel. Wan neer u er iets voor voelt op deze wijze uw tijd produktief te maken (let wel, we kunnen geen geldelijke vergoeding geven), neemt u dan kontakt op met mevrouw Van Rijthoven, Bachplein 331, Schie dam, tel. 704380. Binnenkort (per 20 mei a.s.) zullen de openingstijden van peuterspeel zaal 2 en 3 (gevestigd in Theresia kleuterschool, Perenlaan, Tuindorp) gelijk zijn aan de normale school tijden. We hebben daarom nog plaatsen open bij de middag-groepen (voorwaarde is wel dat het kind 's middags geen dutje meer hoeft te doen). Onze excuses aan de jongere wachtlijst-kinderen, die helaas nog even zullen moeten wachten tot er 's morgens een plaatsje vrijkomt. Een voorwaarde voor toelating is wél, dat de moeder ingepast wordt in een roulatiesysteem, d.w.z. dat ze elke 5 a 6 weken, één ochtend of één middag meehelpt in de groep waarbij haar peuter is ingedeeld, tenzij er natuurlijk onoverkomelijke bezwaren zijn. Om het kontakt tussen bestuur, leiding, ouders (moeders) enerzijds, en tussen moeders onderling ander zijds tot stand te brengen en te verstevigen, houden wij regelmatig ouderavonden. Wij hopen dat ieder een het belang ervan inziet deze bij te wonen en zo ook een eigen inbreng te hebben in de gang van zaken. Uw peuter kunt u opgeven bij: mevrouw 1. van Troost. Bachplein 508, tel. 707611". Mevr. M. J. H. van Rijnhoven-van Leeuwen, Bachplein 331 Schiedam, tel. 704380. Voorzitster peuterspeelzaal. „STICHTING VOOR HUISHOUDELIJKE- EN GEZ1NSVOORLICH I ING SCHIEDAM Korte Dam 5 Schiedam Telefoon 164781 Volgende week 14 mei, dinsdag middag van 1.30-4.00 uur begint nog een bloemschikcursus". Hebt u er idee in, dan kunt u zich direkt opgeven hiervoor. De kosten zijn f 15, voor de 4 lessen cn f I, administratiekosten. Het kan nog net vóór de vakantie. De 22e mei start nog een cursus ..Uiterlijke verzorging", woensdag avond van 7.30-10.00 uur. De kosten zijn f 22.50 voor 6 lessen cn 1 5. voor de preparaten (lipstick, maskertjes enz. enz.). Wanneer u ons direkt belt, dan kunt u er nog bij. 't Is een geweldig leuke en interessante cursus, waar u érg veel aan hebt. Vooral zo tegen de vakantie, met een heleboel zon, naar we zullen hopen. Dan is het erg belangrijk om niet teveel uit te drogen, want dat veroorzaakt rimpelvorming. Rn we willen er allemaal graag zo jong mogelijk uitzien, zonder al teveei rimpeltjes' Ons kantoor is open van dinsdag t/m vrijdag van 9.30 12.00 uur. Komt u eens binnenlopen op Korte Dam b, ons telefoonno. is 264781, giro 716115. Vergeet u ook vooral niet. dat we in september weer doorgaan met nieuwe Afslankcursussen? Ze zijn op woensdagmorgen en woens dagavond. 's Morgens van 9.30-10.30 uur en van 10.30-11.30 uur en 's avonds van 7.30-8 30 en van 8.30-9.30 uur. Er kunnen maar dames op een cursus terecht, dat is dus beslist maar een héél beperkt aantal. De kosten voor 12 lessen zijn f50, Wanneer u zich opgeeft, betaalt u gelijk f25, (of u gireert dat) en wanneer de cursus in september begint, hptaalt u de resterende f 25, We zijn nu bijna op de helft en ér zijn al heel wat kilootjes en pondjes afgegaan t Kost veel moeite, maar we hebben steun aan elkaar en dat is het, wat je dus mist, wanneer je het op je eentje probeert. Schrijft u er dus maar gauw op in' 't Gaat om uw gezondheid en uw goed figuur. Tot ziens op Korte Dam .5 of tot horens op no 264781.

Het Nieuwe Stadsblad | 1974 | | pagina 22