Viaardingen legt zich neer bij sneltram, geen metro in Holy „EEN MENS VAN GOEDE WIL" OP DE PLAAT Champigrionfondue (voor 4 personen) Chocoladetaart In Viaardingen heeft men er zich bij neergelegd dat er ooit nog in deze stad een metro zal gaan rijden. Voorlopig houdt men het op een sneltram, die vanaf de Broekpolder en de Holywijk, het Schiedamse Groenoord, de Schiedamse binnenstad naar het Marconiplein moet gaan lopen, waar de sneltramreiziger dan moet overstappen op de metrolijn West vanaf het Marconiplein naar het Rotterdamse stadscentrum. SPANDOEKEN HET NIEUWh aTADSBLAD PAG. 34 WOENSDAG 8 MEI 1974 VOO*Wl HW *«w H« t*»-» «0 x> w*WK«4m^w4« !mvW< x ■**»t KJ<* '->»&*» v V4*»****s -n.4* De tweede zondag in mei is het moederdag en dat betekent dat moeder zich lekker kan laten ver wennen door man en kinderen. Een eigen gebakken feesttaart zal de vreugde en gezelligheid zeker nog verhogen. Zondag: champignonfondue met stokbrood, zoetzuur van paprika, uitjes en augurkjes. Maandag: gehakt, bloemkool, aard appelen, rijst met bessesap. Dinsdag: raapstelen, gebakken kaas- plak, aardappelpuree, vanillevla met rozijnen. jong belegen Goudse kaas, 100 gr. fijngesneden ham, zout, peper, 2 eetlepels fijngehakte peterselie. Maak de champignons schoon, snijd ze in plakjes en kook deze in water met het bouillontablet gaar. Smelt de boter, voeg de bloem toe en daarna scheutje voor scheutje het champignonnat, zodat een mooie gladde saus verkregen wordt. Snijd de kaas in heel kleine blokjes en roer deze met de ham door de saus, zodat de kaas kan uitsmelten. Voeg de campignons toe en maak de fondue op smaak af met peper, zout en de fijngehakte peterselie. De muziek uit de Avro tele visie-serie „Een mens van goede wil" is op een lp verschenen. Het is de originele soundtrack (met een fotoalbum) van de achtdelige serie die door Nel Bakker werd geschre ven naar de gelijknamige roman van Gerard Walschap. Op de plaat wordt de geschiedenis van Thijs in 23 nummers weergegeven. De Bel gische componist Pieter Verlinden heeft de muziek voor deze serie gemaakt. Andere composities die Pieter Verlinden op zijn naam heeft staan, zijn: ..Werkstuk in S", een ballet dat in opdracht van de Unicef werd geschreven; hij schreef de muziek voor de toneel vereniging van „King Lear" „Aga- menon" en Tolstoj's „Levend Lijk". Zelf vond Pit Verlinden de ze serie „één van de fijnste dingen die ik ooit gedaan heb". De muzika le uitvoering van „Een mens van goede wil" wordt bespeeld door het tv orkest onder leiding van dirigent en arrangeur Francis Bay. Woensdag: gebakken lever met uien en spek, appelmoes, rijst, beschuit met rabarber. Donderdag: rolpens, gebakken ana nas, witte kool met kerrie, aardappe len, griesmeel met bessesap en krenten. Vrijdag: kabeljauw, peterselie, aard appelen, worteltjes, appelpanne- koek. Zaterdag: kippelevertjes met wijn saus, rijst, appel. 200 gr. champignons, 4 dl. water, 1 bouillontablet, 50 gr. boter, 50 gr. bloem, 100 gr. Kernhem, 200 gr. 4 eieren, 150 gr. boter, zout, 200 gr. suiker, 80 gr. cacao, 100 gr. gehakte hazelnoten, 1 pakje vanillesuiker, 250 gr. zelfrijzend bakmeel, 1 dl. melk, slagroom. Splits de eieren en roer de boter met iets zout, suiker en de eierdooiers heel schuimig. Meng vervolgens cacao, hazelnoten, vanillesuiker en zelfrijzend bakmeel er door. Doe daarna de melk in kleine hoeveel heden erbij en schep tenslotte de zeer stijfgeslagen eiwitten er door- Vul een beboterde en met bloem bestrooide springvorm met het deeg en bak de taart in ca. 45 minuten in een matig hete oven gaar. Geef er apart stijfgeklopte slagroom bij. GEBOREN P. J. G. Gouweleeuw-Adamse, z.; D. Kumic-Brzovic, d.; R. Frank-Voois, z.; T. H. J. van Deurzen-van de Koppel, d.; K. W. S. van Bel-Rib- bens, z.; P. D. Heesbeen-Saarloos, z.; T. G. M. de Kok-Vertelman, d.; G. Caimari Ferrer-Korenhof, d.; F. de Koning-Dröge, d.; J. J. Bijl-Stigter, z.; H. Hoornweg-Pleune, d.; F. van der Linden-de Vette, d.; J. P. J. Schomaker-Luijsterburg, z.; B. E. Vianen-Post, d.; A. J. Aarts-Rethans, d.; M. C. G. J. van Geffen-van Stekelenburg, z.; F. A. Terstappen- Kranenburg, z.; P. E. Roctus-Kar- man, d.; J. Kloppenburg-van de Voort, z.; W. A. J. M. de Wit-van Waardenburg, z.; J. den Breems-de Korte, z.; L. A. Willemse-Haspers, d. ONDERTROUWD H. A. Bakker, 23 jr. en J. M. Lourens, 21 jr.; B. P. Bosman, 24 jr. en C. Feijen, 20 jr.; J. Castro Alvarez, 28 jr. en M. R. A. Vente, 32 jr.; W. J. H. Geveke, 25 jr. en W. Helbers, 23 jr.; J. A. Hellburg, 25 jr. en B. M. Geerman, 25 jr.; C. Hoogerboord, 60 jr. en J. C. van der Touw, 47 jr.; G. A. J. de Jager, 27 jr. en A. Schouten, 26 jr.; 1. A. Kreber, 28 jr. en A. F. Bakker, 22 jr.; N. Langendoen, 23 jr. en E. van Bezouwen, 21 jr.; O. Michels, 24 jr. en J. M. van der Gaag, 22 jr.; G. J. Prins, 31 jr. en J. C. Offers, 24 jr.; W. van Riet, 22 jr. en J. Kruijs, 21 jr.; H. Rietkerken, 23 jr. en C. Holleman, 22 jr.; P. N. Schaeffer, 30 jr. en J. van Loon, 30 jr.; J. van der Schilt, 20 jr. en S. J. de Wit, 19 jr.; f J. W. M. Vesaenna, 38 jr. en W. Bergkotte, 26 jr.; D. Vrauwdeunt, 25 jr. en H. de Vries, 21 jr. GEHUWD F. van Vliet, 22 jr. en Y. M. Staal, 20 jr.; T. J. Pil, 21 jr. en L. Roeters, 19 jr.; P. C. Drop, 22 jr. en C. N. van den Berg, 21 jr.; G. Osephius, 29 jr. en G. Roosloot, 20 jr.; J. 1. van Gelderen, 23 jr. en P. M. Schouwen burg, 22 jr.; P. C. Theze-Lassus, 22 jr. en J. Goedhart, 25 jr.; C. Strik, 20 jr. en H. J. van Oevelen, 18 jr.; J. A. Beusker, 55 jr. en G. Zippro, 37 jr.; P. J. G. Schoenmakers, 23 jr. en J. M. Overgoor, 20 jr.; A. van den Hamer, 25 jr. en J. Snelleman, 24 jr.; J. J. G. Krommenhoek, 21 jr. en E. Roovers, 17 jr.; J. A. Redert, 23 jr. en R. Stolk, 21 jr.; C. van Leeuwen, 24 jr. en F. M. Heggel- man, 19 jr.; J. de Gids, 24 jr. en J. E. van Houwelingen, 24 jr.; P. J. Kuijper, 19 jr. en M. B. Pijpers, 17 jr.; P. M. M. van Persie, 22 jr. en M. T. Dettmeijer, 17 jr.; P. T. A. Rensink, 63 jr. en E. Versteeg, 54 jr.; F. J. L. Veltenaar, 21 jr. en C. M. van de Staaij, 21 jr.; J. R. Martinez Toucido, 21 jr. en G. H. van der Lem, 22 jr.; H. Weij, 22 jr. en C. J. Zwep, 22 jr.; A. E. P. Duport, 30 jr. en A. M. Weber, 23 jr.; F. S. Bertrums, 42 jr. en A. L. Roijen, 36 jr. OVERLEDEN F. W. Keijzerwaard, vr., 47 jr., ongeh.; H. Plomp, man, 69 jr., ongeh.; A. C. Schaap, man. 62 jr., geh. met A. Kooijman; L. Ooster man, man, 72 jr., geh. gew. met P. M. Jonas; J. F. Marten, man, 80 jr., geh. gew. met W. M. Rink; R. Tinge, man, 84 jr., geh. met G. Hoogerman; C. W. M. Blok, man, 61 jr., geh. met H. W. Govaart; P. M. Kolmeijer, vr., 79 jr., geh. gew. met A. T. J. van Pelt; C. M. Ammerdorffer, vr., 74 jr., geh. gew. met C. van Buuren; M. T. G. Hoogeveen, vr., 69 jr., geh. met J. Karsdorp. De sneltram is duidelijk te zien op een maquette die de ontwikkelings maatschappij Empeo heeft opgesteld als een mogelijk plan voor de bebouwing van het centrumgebied van Holy. Deze maquette is tentoon gesteld in het kerkelijk Holy-cen- trum en vormt een onderdeel van een expositie die het gemeentebe stuur van Viaardingen laat zien als onderdeel van de inspraakprocedure rond de bebouwing van het cen trumgebied Holy. De sneltramvisie in Viaardingen is vrijwel nieuw, omdat men in Viaar dingen tot voor kort ook nog steeds dacht aan een metro. Nabuurstad Schiedam heeft echter bij het vaststellen van het bestemmingsplan binnenstad, enige tijd geleden in de gemeenteraad aangenomen, besloten dat er in het Schiedamse stadscen trum voorlopig geen metro komt. De Schiedamse Raad volgde hier mede het advies van wethouder C. J. M. Bolmers op, die eveneens tegen een metro in de Schiedamse binnen stad is. Zijn Vlaardingse collega M. Mooy gaf tijdens de opening van de tentoonstelling toe, dat er over een sneltram wordt gedacht. „Als we over een metro moeten gaan praten dan zijn we de eerste tijd nog niet klaar", was zijn visie over de Schiedamse/Vlaardingse metro, die mi dus kennelijk definitief in de gemeentelijke ijskast is gezet. Overigens verliep de opening van de expositie over de inspraakprocedure in het kerkelijk centrum aan de Reigerlaan niet geheel zonder inci denten. Eén en ander was het gevolg van een akttie van medewerkers van het wijkcentrum „De Heipaal" die als „goede buur" onder één dak leeft met het kerkelijk centrum. Mede werkers van „De Heipaal" en met hen velen, hebben nogal wat bezwa ren tegen de aanpak van de ontwik kelingsmaatschappij Empeo een vol le dochter van de Utrechtse bouw gigant Brederode, die landelijke faam geniet door de realisering van het zeer grote winkelcentrum „Hoog Catharijne" in Utrecht en in Schie dam de binnenstad onder handen gaat nemen. Medewerkers van „De Heipaal" hadden daarom twee spandoeken met leuzen tegen Empeo en Brede rode aan de muren van „De Heipaal" en het kerkelijk centrum gespijkerd zodat iedere bezoeker duidelijk kon zien hoe zij over Empeo en Brederode dachten. Deze spandoeken met leuzen waren echter de oorzaak van een twist tussen twee Heipaal-medewerkers en de beheerder van het kerkelijk centrum. Wethouder Mooy van stadsont wikkeling bij de maquette die Empeo heeft ontworpen als voor beeld hoe het centrumgebied van Holy moet gaan worden. Deze laatste eiste van de Heipaal medewerkers dat de spandoeken moesten worden verwijderd of ten minste tegen „De Heipaal" zelf moesten worden gespijkerd. Daarvoor voelden de Heipaal-mede- werkers echter niets, maar na een telefoontje met de voorzitter van de beheerscommissie van het kerkelijk centrum, die tevens huisbaas is van „De Heipaal", bleven de anti Enpeo spandoeken echter voorlopig han gen. Als tegenprestatie zeiden de twee Heipaal-medewerkers toen dat de spandoeken na de opening zouden worden weggehaald. Na dit incident kon wethouder Maarten Mooy doen waar hij voor gekomen was, namelijk de opening van de expositie Inspraakprocedure Holy centrum. Op de expositie kan men naast de eerdergenoemde Em- peo-maquette ook nog reeds uitge voerde plannen van Empeo zien in Haarlem en Eindhoven. Wie inte resse heeft in de toekomstige plan nen voor Holycentrum kan er praktisch de hele week nog een kijkje gaan nemen. De maquette, voorstel Holy centrum, zoals deze is ontwor pen door Empeo.

Het Nieuwe Stadsblad | 1974 | | pagina 34