Grove fout van Verolme APPELWIJN Regionaal woonwagenkamp komt in Vlaardingen Mahonnaise werd mayonaise Aandacht voor de benen passen perfekt lopen eindeloos Het verschil voel je EEN APPELTJE VOOR DE DORST: In de Vlaardingse Broekpolder is grond gereserveerd voor een regionaal woonwagenkamp. Dat betekent dat het regionaal woonwagenkamp dat in de Rijnmond wordt gevestigd in Vlaardingen komt. Een en ander werd bekendgemaakt in de Schiedamse commissie gemeentewerken, waar een agendapunt werd behandeld over het beschikbaar stellen van f 290.000,— voor het bouwen van een semi-permanent gebouw op het Schiedamse woonwagenkamp aan de Oudedijk. STIER. 21 april-20 mei. U kunt nog goed voort met uw werkzaamheden, hoewel u in de afgelopen periode goed heeft gezwoegd! Laat dit toch eens een les wezen! Het lijkt wel, of Stieren wars zijn van waarschuwingen en alleen leren van ondervinding. Nou, die heeft u dan nu. U ondervindt overigens veel appreciatie op een bepaald punt en dat werd hoog tijd en doet u dus veel goed. Met al uw hijsa bent u namelijk soms véél te bescheiden wat uw eigen prestaties aangaat. TWEELINGEN. 21 mei-20 juni. Beetje rare week. U bent wat onevenwichtig en er ontstaan nu en dan kibbeltjes met de aardigste mensen. Een beetje freewheelen kan dus geen kwaad, want u heeft het altijd nogal druk. Uw eigen fantasie sleept u soms gewoon mee en dan gaat u weer aan de slag. U krijgt een uitstekend advies van iemand, die u goed kent. Denk daar diep over na, want het is welgemeend. KREEFT. 21 juni-20 juli. Een prettige week, waarin één hoogtepunt valt. U ziet uw inspanning bekroond en u kunt nu echt eens even uitblazen. Een kleine vakantie zou u geen kwaad doen. Dan kunt u meteen wat mensen opzoeken, die u de laatste tijd wat moest verwaarlozen, wegens te drukke werkzaamheden. Een buitenkansje is mogelijk. De stemming in uw gezin is plezierig, mede dankzij uw eigen opofferingen. Laat u niet teneerslaan dooreen enkele zure opmerking van iemand, die eigenlijk jaloers is. LEEUW. 21 juli-20 augustus. Over het algemeen een prettige week. Vermijd nog liefst langdurige discussies, hoewel die u lief zijn. U benadert de meeste dingen graag door vooraf te theoretiseren, maar het kan de vrienden, die meer op gevoel en visie leven, erg irriteren. Financieel doen zich aardige mogelijkheden voor en uw moeheid begint weg te trekken. U heeft succes met de uitvoering van een bepaald idee. MAAGD-21 augustus-20 september. Kalmaan met de duiten, waar het uw werk betreft. Bewaar ze liever voor het ogenblik, dat u ze goed kunt gebruiken en toepassen. In sommige dingen zit te weinig schot, naar uw zin, maar die kunt u beter even op een zacht pitje laten. Er is kans op subsidie wat culturele aangelegenheden aangaat. Niet teveel mopperen thuis, maar de leuke dingen ophalen. Een Ramfiguur bezorgt u goede ogenblikken en gesprekken. Verzet u niet tegen nodige veranderingen, maar pas u aan. WEEGSCHAAL. 21 september-20 oktober. Deze week voelt u zich wat evenwichtiger. U heeft minder neiging tot kritiek en er komen weer vruchtbare ideeën bij u op. Zoek wel het gezelschap van goede vrienden, maar dat zijn bepaald niet degenen, die het van de borreltjes moeten hebben. Als iemand u een goede raad geeft, luister dan en maak er geen grapjes over. U kunt advies gebruiken en dat wéét u. Blijf u nervositeit vooral de baas en beheers een lust tot somber filosoferen. SCHORPIOEN. 21 oktober-20 november. Deze week kan er weer meer schot komen in uw werk en uw plannen. Reken af met een lust tot namopperen, of zet die energie om in positieve dingen. Dat doet u wel meer, dus dat kunt u! U weet zelf heel goed, wanneer u vervelend bent! Bovendien heeft u een paar heel gezellige klusjes bij de hand, die u met groot genoegen zult afwerken. Er zit een kleine reis in en u doet er nieuwe ideeën bij op. Al doende zult u uw lust tot werken weer zien toenemen. BOOGSCHUTTER. 21 november-20 december. Over het algemeen een week met allerlei positieve dingen. Wel heeft u. nu en dan wat ergernis te verwerken, maar aan de andere kant doen verschillende voorvallen u groot genoegen. Ook in uw werk. Iemand uit de vorige generatie bezorgt u enige ongerustheid. Een duidelijk gesprek op dit punt kan geen kwaad. Eis niet toeveel van uw arbeidskracht en houd eens wat avonden vrij voor uw gezin ook. Dat zal iedereen veel goed doen, uzelf op de eerste plaats! STEENBOK. 21 dccember-20 januari. Prettige week, vooral in de omgang met de Vissen. Enkele haken en ogen mogelijk, maar die maakt u vlotweg weer los. In uw werk dient u voorzichtig te zijn met afspraken op zeer lange termijn. Vooral als het een compagnonschap betreft. Sommige dingen kunnen deze week meteen worden geregeld en verlopen vlot. Anders moet u nog even op een zacht pitje laten. Omgang met vrienden prettig. WATERMAN. 21 januari-20 februari. Op het terrein van uw werkzaamheden kunt u deze week positieve resultaten bereiken. Spreek uzelf dan duidelijk uit, en zonder scherpte. De omgang met vrienden is gezellig en u kunt er één zelfs uit de narigheid helpen. In de familie kan er nu een eind komen aan een bijkomstige kwestie. Kalmaan met de duiten! Geef ze alvast niet al te vlot aan een radde prater. Voorkom een te scherpe uiteenzetting met iemand, die u op de zenuwen gaat; wellicht is met hem precies hetzelfde het geval! VISSEN. 21 fcbruari-20 maart. Op gevoelsgebied een prettige week. U heeft kans op tóenadering, doordat u uw houding heeft veranderd en daardoor een beter begrip heeft doen ontstaan. Neem dit ernstig op. want de situatie is belangrijk voor uw verdere leven. In uw werk zult u enige initiatieven moeten nemen. Er is een soort stagnatie ontstaan, die voor niemand heel vruchtbaar is. Praat de boel goed door en sla een nieuwe koers in. „Heeft onze tekenaar een fout gemaakt? vroegen veel werk nemers op de Verolme-werf op het Eiland Rozenburg zich af toen zij de schoorsteen van de voor Shell Marine (UK) Ltd. in aanbouw zijnde mammoef- tanker midden op het dek zagen staan. Het bleek een tijdelijke kwestie te zijn, want als de 343 meter lange „Lembulus" op zaterdag 11 mei 's morgens om 7 uur van stapel loopt, zal de schoorsteen wel degelijk op het achterschip staan. De olie-gigant gaat zon der plechtigheid te water, om dat het schip pas bij de overdracht zal worden gedoopt. Niettemin zal de NCRV-tele visie er opnamen van maken, omdat het R.E.T.-mannenkoor uit Rotterdam deze mammoet met 90 man „te water zal zingen". alleen dienst doen van deze stad en Het vorige gebouw werd door brand verwoest. Overigens betekent het stichten van een woonwagenkamp in Vlaardingen niet dat alle woon wagenbewoners in Schiedam en Maassluis naar deze gemeente moe ten verhuizen. Wel wil men in Schiedam het aantal staanplaatsen terugbrengen naar 400 woonwagens. Het regionale woonwagenkamp in de Vlaardingse Broekpolder zal niet Vlaardingen en Maassluis, maar ook voor een gedeelte van het Westland. Volgens een mededeling in de Schiedamse commissie gemeente werken is over het stichten van een regionaal woonwagenkamp in de Vlaardingse Broekpolder overeen stemming bereikt in een gezamen lijke vergadering bij het ministerie van Cultuur Recreatie en Maatschap pelijk werk. Toen ongeveer 200 jaar geleden de Fransen op het Spaanse eiland Menorca - het kleine zusje van Mallorca - het stadje Port Mahon belegerden, bleek de aanvoer van de nodige levensmiddelen voor de troepen een precaire gelegenheid. Toen die op zeker moment geheel tekort schoot, greep de Franse militai re kok naar de twee enige voedings middelen die plaatselijk in overvloed te krijgen waren: eieren en olijfolie. Daarvan maakte hij een saus: Mahon naise oftwel mayonnaise, genoemd naar de plaats waar de kreatie tót stand kwam. Mayonnaise heeft de ecuwen getrot seerd en is nog steeds een heerlijke saus voor alle mogelijke koude zomer se schotels. Hoe het met het betreffende Franse leger afliep, vermeldt het verhaal niet, maar hoe lekker mayonnaise ook mag zijn, het is niet erg geschikt als basis van de voeding van een heel leger. Het zal ze niet best bekomen zijn. De zomer is in aantocht en dat betekent dal de kousen de kast in gaan. Het is natuurlijk wel zaak om dan goed voor de dag te komen met de blote benen. Bruin worden ze vanzelf wel, en belangrijker is dan ook dat ze goed verzorgd en er glad en glanzend uitzien. Hiervoor moet u ze iedere dag goed wassen met vette zeep en masseren met een of andere olie, crème of milk. Lelijke haargroei kan worden gebleekt met waterstofsuperoxyde zodat het minder opvalt. Scheren of ontharen is een wat rigoureuzer aanpak. Een rauw huid met rode puntjes moet met harde hand bestreden worden. Masseer de huid met een harde massageborstel en wrijf hem droog met een ruwe handdoek. Daarna ook behandelen met een of andere crème. Wie aanleg heeft voor spataderen moet de benen niet te lang achtereen blootstellen aan de zon. Zorg er voor dat de bloedcirkulatie goed is, doe gymnas tiek met de benen en slaap met een kussen er onder zodat ze iets hoger liggen. Ook wisselbaden (met de handdouche) zijn bevorderlijk voor een goede bloedcirkulatie. Al is de mini nu van de baan, een goede verzorging van de benen blijft belangrijk. De appel is in Nederland een zeer populaire vrucht maar toch zijn de Nederlandse appeltelers niet tevreden. Wat wil het geval? De Nederlandse huisvrouw gaat er maar al te dikwijls van uit dat wat men van ver haalt ook lekkerfder) moet zijn en geeft al gauw de voorkeur aan importappels boven de Nederlandse. En dat terwijl er zulke heerlijke Nederlandse appels zijn! De Cox bijvoorbeeld en de Golden Delicious zijn allebei Nederlandse rassen. Het gevolg van deze voorkeur voor buitenlands fruit is. dat de Nederland se appelkwekers steeds minder brood zien in hun bedrijf en dat er steeds meer boomgaarden moeten worden gerooid. Jammer, want het rooien van boomgaarden gaat ten koste van het landschapsschoon in het rivierenge bied, Zeeland en Limburg. Om dit tegen te gaan is er nu kort geleden een reklame- en verkoopkam- pagne gestart die de nadruk legt op de Nederlandse appel en waaraan ook een wedstrijd is verbonden, waarbij 100 apppelwijnpersen zijn uitgeloofd. Want dat is een van de vele dingen die je met appels kunt doen: wijn maken. Trouwens, ook degenen die niet beschikken over een appelwijnpers kunnen appelwijn maken. Informatie hierover kunt u opvragen bij het Adviescentrum Fermentatie Dranken, Wassenaarseweg 25, Den Haag, dat onlangs is opgericht. Naast appels als hapje tussendoor zijn er dus nog wel wat mogelijkheden met deze vrucht die zo oud is als de mensheid. Eva at haar appel weliswaar uit het vuistje, maar het kan ook anders. Appels kunnen gekonserveerd worden; als appelmoes in blik, fles of weckpot; gedroogd; tot gelei gekookt en ook in de vorm van wijn. Een spirituele oplossing, een letterlijk appeltje voor de dorst! Zelf appelwijn maken is voor ons land vrij nieuw, maar in Engeland is het al lang zeer populair en moeilijk is het niet. Het hoe kunt u te weten komen bij bovengenoemd adviescentrum. Proost! Schoenmode van nu voor L) tP HET NIEUWE STADSBLAD PAG. 42 WOENSDAG 8 MEI 1974 RAM. 21 maart - 20 april. Deze week zult u zich lekkerder voelen: u heeft weer schik in de dingen en een zekere gedruktheid is weggevallen. U heeft echter één bijzondere en belangrijke taak, die u tot in onderdelen moet bijhouden. Van uw verantwoordelijkheids gevoel hangt veel af. Laat u daarvan dus niet afhouden door bijkomstige pretjes. Voor de rest kan het geen kwaad, als u ook uzelf eens even verwende met wat uurtjes rust, zo nu en dan. Even met een boekje in een hoekje en géén nieuwe plannen!

Het Nieuwe Stadsblad | 1974 | | pagina 42