Wie wordt Miss Westiand Togethertoonde nieuwste jonge mode Arbeidsmarkt in april Afslankcursus De nieuwe betaalde voetbalver eniging FC Vlaardingen is sinds gisteravond 5 uur een feit. Op dat moment werd de stichtings- acte, die de oprichting van deze nieuwe loot in het vaderlandse betaalde voetbal mogelijk maakt, getekend bij de Rotter damse notaris Th. S. van Eyck. HET NIEUWE STADSBLAD PAG. 24 WOENSDAG 15 MEI 1974 Voor de Miss van dit jaar heeft Assurantiekantoor- en, Reishurequ Wubben-Bauer uit Honselersdijk een prijs beschikbaar gesteld, t.w. een 3-daagse volledig verzorgde reis naar Londen. Een jury met grote namen, Leo Duyndam, het Westlands wieier- idool, Piet Holtkamp ui; De Lier, de nationale bokskampioen zwaar gewicht, Loeki Post, echtgenote van de zesdaagse-keizer zullen onder voorzitterschap van de heer B. Kolk, directeur van de sportstichting Naaldwijk, hun keus moeten maken. De jury wordt gecompleteerd door de ex-W. W. V.-voorzitter P. Immer zeel, M. J. Malestein van de Westland-Post en sportredacteur H. Kruithof van de Sijthoffpers. Tevens lag het in de bedoeling dat enkele spelers van Feyenoord ook' deel zouden uitmaken van de jury, doch Feyenoord reist dinsdag 14 meia.s. naar Griekenland, om daar woensdag 15 mei te voetballen, zodat dit helaas niet mogelijk is. De verkiezing, waarvoor steeds ruime belangstelling bestaat, begint om 22.00 uur, na afloop van de Europa Cup voetbalwedstrijd op de TV. Dames, die aan deze verkiezing wensen mee te doen, kunnen zich melden met een briefkaart aan de sportredaktie Sijthoff-pers te Delft, Verwersdijk 6-8, tel. 015-141935 of 1423 74 of bij de heer G. v.d. Ende, Zwartendijk 16, Monster, tel. 01 749-6441. FC Vlaardingen n feit Vandaag gaat bestuursdelegatie naar Zeist Het bestuur van de nieuwe stichting bestaat uit de heren J. Villyn die tot voor kort voorzitter was van de amateursectie van Fortuna VI. en ook in de nieuwe stichting de functie van voorzitter zal vervullen, Aad van den Corthenberghe die in de oude konstellatie van Fortuna belast was met de pers kontakten als secretaris en M. Hoogerwaard, een van de leidende figuren bij de Vlaardingse raad voor sport en recreatie die als penningmeester van de nieuwe FC Vlaardingen zal fungeren. Naast dit bestuur zal ook de werkgroep Behoud Betaald Voetbal Vlaardingen, die de continuïteit van het betaalde voetbal in deze stad mogelijk heeft gemaakt, aktief blij ven om ook in de toekomst betaald voetbal in Vlaardingen te behouden. Volgens de woordvoerder van de werkgroep, Jan Madern, fs de medewerking van het Vlaardingse bedrijfsleven bijzonder welwillend geweest. Dat de financiële bijdragen wat lang op zich lieten wachten wijt de heer Madern aan de ingewikkelde konstellatie van sommige bedrijven. Eerst moest men namelijk naar de commissarissen om gelden los te peuteren voor de nieuwe FC Vlaar dingen. Volgens de heer Madern is nu ruim tweederde binnen van de benodigde 90.000 gulden om betaald voetbal voor een seizoen mogelijk te maken. Er zijn ook toezeggingen voor volgende seizoenen. Daarnaast krijgt de nieuwe gemeenteraad, die in september van start gaat, een voor stel voor een jaarlijkse vaste subsi die. Het veld van Fortuna dat uiteraard ook het „werkterrein" zal worden van het betaalde FC Vlaardingen. Spelers, trainer, manager en verzor ger van het oude Fortuna die niet wordt opgeheven maar uit zal komen in een nader te bepalen klasse van de KNVB hebben bij zonder positief op de nieuwe stich ting gereageerd. Manager Jan Brille- mans, trainer Jan van Baarn, ver zorger N. Rijnberg en vrijwel alle kontraktspelers hebben al toegezegd de nieuwe verbintenis met de FC Vlaardingen te willen aangaan. De kleuren waarin de nieuwe FC Vlaardingen in de volgende compe titie in de eerste divisie zal uitkomen is rood, geel en blauw, daarmee aangevend dat de vereniging uit Vlaardingen komt. Een bestuursdelegatie van het nieu we FC Vlaardingen gaat vandaag naar het hoofdkantoor van de KNVB in Zeist om het bestuur in te lichten over de nieuwe FC Vlaar dingen. De werkgroep Betaald Voetbal Vlaardingen die de afgelopen maan den bijzonder hard heeft gewerkt, is In het district van het Gewestelijk Arbeidsbureau Nieuwe Waterweg Noord (omvattende Hoek van Holland, Rozenburg, Maasland. Maassluis, Schiedam en Vlaardingen) waren op 30 april 1974 (1973 1210 (1414) werkloze mannen, waarvan 116 (83) tewerk waren gesteld bij aanvullende werken en sociale werkvoorziening. Het aantal werkloze vrouwen bedroeg 435 (305), waarvan 19 (13) bij de sociale werkvoorziening arbeid ver richtten. Het aantal openstaande aanvragen bedroeg voor de mannen 819 (1126) en voor de vrouwen 188 (386). Tussen haakjes dus de aantallen over april 1973. De tijd van de plaatselijke wielerronden gaat weer komen. Vrijdag 17 mei a.s. start Honse lersdijk als eerste gemeente voor het Westlandsche Cou rant-Klassement. Zoals gebrui kelijk wordt hiervoor een Miss gekozen. Deze verkiezing zal plaatsvinden woensdag 15 mei a.s. in café Bij 't Hof aan de Dijkstraat te Honselersdijk, ten einde een opvolgster aan te wijzen voor Henny Abrahamse, die in 1970 Miss was. Het nieuwste op het gebied van jonge mode, werd vrijdag door Together geshowd in Dancing „de Appel". Bijzonder gevarieerd was de samenstelling van de 28 verschillende aankledingen die ook nu weer Waren verzorgd door Thea en Helen, die al vele jaren lang goede en prettige adviseuses zijn. „STICHTING VOOR HUISHOUDELIJKE- E_N GEZI NSVOORL1CH I 1 NG SCHIEDAM Korte Dam 5 Schiedam Telefoon 26 47 ij Het accent lag ditmaal meej op de meisjeskleding. Als een Sheik dar telde de enige mannelijke presen tator Henny tussen de vier vrouwe lijke schoonheden, Inge, Toos, Irma en Hanny. De lijn van de pantalons was en is strak gebleven. Nieuw op broeken- gebied was echter de rondgeperste broek en de zgn. vierkante broek. Modellen zonder en met omslag, zonder en met steekzak waren in veel kleurvariaties te zien. Natuurlijk was ook de jeans goed vertegen woordigd waarbij buiten het reeds bestaande blauw ook de ongebleekte katoen in leuke variaties de aan dacht vroeg. Erg leuk was het ongebleekte jasje, goed gecombi neerd met een zwarte blouse met rood motief. Eveneens apart het ongebleekte katoenen hesje met twee grote rode knopen en brede revers waarbij een rokje van dezelfde stof. T-shirts waren er in eindeloze kombinaties met zowel jeans als Terlenka. De romantiek ontbrak ook nu weer niet. De jurk tot op de grond met bloemmotief en afgezet met kant kreeg een spontaan ap plaus, terwijl ook „grootmoeders" schort een absoluut nieuwtje was. Alhoewel amateurs, werd de show vlot en eigentijds gebracht, één en ander begeleid door de Huskys. Wanneer dit slechts een greep is uit de kollektie van Together, moet het een genot zijn eens lekker te grasduinen in de zaak aan de Hoogstraat 84-86 waar je ook welkom bent om gewoon eens te kijken. Het is nu zover dat we u iets van de „Afslankcursus" kunnen ver tellen. Nu, het resultaat mag gezien worden en is ook werkelijk te zien! We waren deze week met ons tienen (2 dames waren ver hinderd) en er is in 6 weken 49 kilo afgegaan, dat is dus gemiddeld bijna 5 kilo de vrouw. Geweldig hé? We zijn natuurlijk allemaal vreselijk trots op het behaalde succes. Stel je voor, bijna 1 kilo per week eraf! Hiep hiep hoera! Van onze diëtiste hebben we allemaal een persoonlijk, aangepast dieet gekregen. Verder wordt er iedere week met ons gepraat over allerlei voedingsmiddelen, wat erin zit enz. En natuurlijk praten we over de moeilijkheden die we hebben met het dieet houden. In ieder geval is deze cursus een grote steun om mét elkaar af te vallen. Je bent aan elkaar verplicht om niet aan te komen, want dat mag niet! We kunnen het iedereen aanbevelen. Haast u, de plaatsen zijn héél beperkt. In september beginnen we weer met nieuwe cursussen. U kunt zich nu al opgeven, u betaalt dan f 25, vooruit en wanneer de cursus begint, betaalt u de resterende f25,-. Nog belangstelling voor de verzor ging van uw uiterlijk? Zo ja, u kunt er nog bij. Woensdagavond 22 mei starten we met een cursus van 6 lessen, kosten f 22,50 plus f 5,— voor de te gebruiken preparaten. Komt u zich gauw opgeven, fijn nog even, voor u met vakantie gaat. Ons kantoor op de Korte Dam 5 is open van dinsdag tjm vrijdag van 9.30-12.00 uur, tel. 264781, giro 716115. U kunt gerust eens binnenlopen, wanneer u informatie op huishou delijk gebied wilt hebben. We staan graag voor u klaar. Alvast plannen aan het maken voor de 4 vrije dagen volgende week Zorg dat u alles bijtijds voor elkaar hebt en dat niet alles op 't laatste ogenblik klaar gemaakt moet wor den! Tot ziens op Korte Dam 5. Men schrijft ons: „Woensdag 15 mei om 7 uur Kennismakingsavond. We gaan u dan iets over ons werk en het komende kamp vertellen. We vertonen dan een film en dia's over de kampen in Veenendaal en Molenschot. Verder ook nog een aantal dia's van activiteiten in het clubhuis. Ouders en kinderen, en andere geïnteresseerden zijn van harte wel kom. Vrijdag 17 mei. We gaan een barbecue houden in het Beatrixpark. Kinderen vanaf 9 jaar kunnen hieraan deelnemen. Jullie moeten om half 7 bij het clubhuis zijn. Vraag aan je ouders, of je een appel, een aardappel, een ui, tomaat of een stukje worst mee krijgt. Wij zorgen voor een aantal andere dingen. Bij slecht weer doen we het in het clubhuis.-Kosten 50 cent. Zaterdag 18 mei. We gaan met de kinderen naar Rotterdam. Eerst bezoeken we daar een museum, daarna gaan we in een park wandelen en daarna bezoeken wij de Euromast. De kosten zijn een rijksdaalder per kind. Brood meenemen. Bij slecht weer blijven we in het clubhuis. Voor het bezoek aan Rotterdam moeten de kinderen zich uiterlijk woensdag a.s. opgeven. Eventueel per telefoon nummer 268338". Tot ziens in het clubhuis. Doeleplein 1, C'. A. Veenema (hoofdleider).

Het Nieuwe Stadsblad | 1974 | | pagina 24