Her mes DVS in de min Research autoclub heeft eigen ruimte De éénjarige zomerbloeiers 4 a -jrtfggg «Ï-A A* 'Xff oijëèkend ovetrnooie ovetgooieig Speurtocht met opdrachten Reünie rond 50 jaar WF- Bedrijfs- school het Politierapport t Maandelijkse ruilbeurs modehuis De 920 leden van de autoclub „Research" hebben sinds zater dag de beschikking over een eigen garage annex hobbyruim te en een sociëteitsruimte waar het goed toeven is. De ruimte werd zaterdagmorgen in ge bruik genomen door ir. R. Keuning lid van de direktie van Unilever Research Vlaardingen die hiervoor zeer origineel met een voorhistorisch automobiel van huis was gehaald en via een papieren muur die voor de ingang was opgesteld, de ruim te voor geopend verklaarde. Deze voorhistorische auto mobiel had enige betekenis. Half Nederland had er al kennis van kunnen nemen in de film „Help de dokter verzuipt". De autoclub „Research" heeft bin dingen met het Unilever con cern, hetgeen overigens niet betekent dat alle leden bij dit bedrijf op de loonlijst staan. Van de 920 leden zijn ongeveer de helft bij Unilever bedrijven werkzaam, terwijl de overigen hun dagelijks brood verdienen bij bedrijven die totaal geen bindingen met Unilever heb ben. De autoclub „Research" fun geert ook als een soort coöpe ratieve inkoopvereniging voor de leden. Zo kan men allerlei automateriaal tegen geredu ceerde prijs kopen, terwijl aan een speciale benzinepomp voor de hobbygarage, die is geves tigd aan de Olivier van Noort- laan 122 vlak bij het Unilever laboratorium, ook het nood zakelijke „drinken" voor de auto tegen een gereduceerde prijs kan worden aangeschaft. SS •f. HET NIEUWE STADSBLAD PAG. 32 WOENSDAG 15 MEI 1974 Een grote keus voor een kleine prijs. Bnxnml lil, Schiedam, X^ll |V r' Tel. 010-26.74.16. Donderdagavond t.o. V J zat, koopavond. Ruime parkeergelegenheid Air-conditioned. De eigen garage annex hobby ruimte van de autoclub „Re search" werd zaterdagmorgen in gebruik genomen door ir. R. Keuning, lid van de direktie van Unilever Research Vlaardingen, die met een originele „old timer" de papieren garagedeur doorboorde. „Het lijkt wel zomeravondvoetbal" merkte iemand op de tribune op. Maar zo is het toch niet, want in de zomeravondcompetitie kan het heus wel vurig toe gaan. Het heilige vuur ontbrak ten enenmale bij Hermes D.V.S. zondagmiddag tegen R.B.C. Al bleef het tot de rust 0-0. Wat nog een wonder mag heten, maar Hermes D. V.S. liet alles maar over zich heen gaan. R.B.C. had dit uit moeten buiten, maar zag hier ook geen kans toe. Keeper Spermon was door familieomstandigheden vervangen door Bas van Noortwijk. Ren wedstrijd die eigenlijk niets om het lijf had. Men probeerde het wel en af en toe scheerde de bal vlak langs het doel of erover, maar het was niet om er warm van te worden. Zó somber zag het er voor Hermes D. V.S. uit, dat good old Chris van Dijk, de ras-optimist somber voorspelde dat het 2-0 voor R.B.C. werd. En toen was het nog geen rust. Hij zou later meer dan gelijk krijgen. Ook toen Ties van Duppen al was vervangen door Doesburg en Hermes D.V.S. al tegen een tegendoelpunt aankeek. Piet v.d. Burg wilde wel, maar het was nu eenmaal niet de dag van de Blauw-Witten. Een terugspeelbal en het betekende dat Chris gelijk had. Maar het werd nog erger. Er werd voor een penalty gefloten, die op wonderbaarlijke wijze tot stand kwam en voor iemand het goed wist was die al genomen. Drie punten achter en geen enkele vuist die hiertegen gemaakt werd. Hermes D. V.S. gaf de moed helemaal op en kan nu naar het kampioenschap van de amateurs fluiten. Jammer, het zag er eerst zo veelbelovend uit. Maar volgend seizoen maar weer beter, al resten er nu nog twee wedstrijden. INBRAKEN In de kleuterschool „De Zeven sprong" vernielde men een ruit van een klaslokaal. Verschillende klassen en bureaus werden doorzocht en ongeveer f 45,— aan geld werd meegenomen. Via een niet afgesloten raam van de Dr. Kohnstammschool verschafte men zich toegang tot deze school. Uit een bureau in een klasselokaal werd een bedrag van f 25,— meege nomen. In de Prinses Beatrixschool werd een ruit vernield. Verschillende bureauladen werden doorzocht en een bedrag van f 2,- meegenomen. In de Aloysiusschool werd aan de achterkant een ruit vernield. Bu reaus en laden onderzocht. Er werd niets meegenomen. Het wijkcentrum Oost kreeg ongewenst bezoek. Daar nam men uit een lade van een bureau een bedrag van f 250,— mee. De kleuterschool „Het Koepel tje" aan de Lange Singelstraat kreeg eveneens ongewenst bezoek. Daar kwam men aan de achterkant naar binnen. Er wordt niets vermist. In het pand aan de Dr. Zamen- hoffstraat waar de Schiedamse Inva- lidensportvereniging „De Ooievaars" drie lokalen in gebruik heeft, werd ook ingebroken. Hier nam men een cassetterecorder mee. Door een deurruit aan de achter zijde in te slaan verschafte men zich toegang tot het voorhuis „De Lindehof". Waar uit het kantoor een geldkistje met f 200,— werd mee genomen. Ook werd er ingebroken in de Rijksscholengemeenschap Schrave- land aan de Hugo de Grootstraat door vernieling van een ruit aan de achterzijde. Het sleutelkastje werd opengebroken, waardoor men in verschillende lokalen kon komen. In de kantine werd een hoeveelheid koeken enz. meegenomen. In de lokalen werden frisdranken rond gestrooid. TEGEN LICHTMAST De 51-jarige shipshandler J. R. B. is op het Kethelplein met zijn auto tegen een lichtmast gereden, toen hij zijn wagen niet meer kon houden omdat de lading ging schuiven. De man zelf kwam met de schrik vrij. AUTO IN BRAND Tijdens het starten geraakte de auto van de lichamelijk gehandicapte W. v.d. H. (45) in brand. Enkele personeelsleden van de Co-Op hiel pen de man met een brandblusser, waarna de gewaarschuwde brand weer het vuur met een nevelstraal kon bestrijden. Er was schade aan de bedrading en de bekleding van de auto. Vrijdagavond 17 mei om half 7 organiseert het clubhuis „St. Joris Doele" een speurtocht met opdrach ten. Alleen voor kinderen die sportief zijn. Om half 7 aanwezig zijn bij het clubhuis met twee kwartjes. Bij slecht weer een binnen- programma. Op donderdag 16 mei wordt door de Nederlandse vereniging „De Verza melaar" wederom de maandelijkse ruilbeurs in gebouw „Arcade" aan de Lange Haven 71 gehouden. Een mooie gelegenheid om net voor de vakantie nog even iets aan uw verzameling te doen. Neem dubbele exemplaren mee. Vanaf 7 uur is iedereen van harte welkom. 'tuintips De eenjarige zomerbloeiers die we zelf binnen hebben gezaaid, moeten nu wel allemaal een keer verspeend zijn. Wie op tijd heeft gezaaid zal dat karweitje al wel achter de rug hebben en de plantjes inmiddels al tot aardig formaat hebben zien opgroeien. Naar buiten mogen ze beslist nog niet. Dat moet wachten tot na half mei. Wel kunnen ze nu als ze flink ontwikkeld zijn in de koude bak of onder een plastic tunnel buiten worden gezet. Die bak moet als het zonnetje er op staat wel open gezet worden, de tunnel uiteraard ook. In de loop van de middag echter de bak en tunnel weer afsluiten, zodat de warmte vastgehouden kan worden en de nachtelijke afkoeling heel wat tijd nodig heeft om naar binnen te komen. Wie erg losse grond heeft, kan de plantjes ook onder glas uitzetten in de volle grond, maar dan wel op voldoende afstand, zodat ze, op het moment dat ze naar de vaste plaats in de border gaan, gemakkelijk uitgestoken kunnen worden. Veel plantenkwekers persen speciale grond tot „potjes". Wie daaraan kan komen is goed uit en heeft weinig zorgen met het uitplanten. Die potjes met de kleine plantjes er in kunnen dan op een zandbed worden gezet, waardoor ze niet in de ondergrond kunnen wortelen. Diezelfde potjes en ook de bekende turfpotjes kunnen ook gebruikt worden om de eenjarigen te zaaien, die niet van verplanten houden, daardoor heeft rtlen nog even respijt met het indelen van de border. In dat geval niet meer dan enkele zaadjes in een potje doen en de sterkste na opkomst laten door groeien. Diezelfde eenjarigen die niet tegen verplanten kunnen, mogen nu ook ter plaatse in de volle grond worden gezaaid. Dat zijn ondermeer de Clarkia, Esscholtzia, Reseda, Ne- mophila, Godetia maar ook Zonne bloemen en Riddersporen. De zaaiplaats wel eerst voorbewer ken. Grove kluiten er uit verwij deren en zorgen dat de bovenlaag uit fijne grond bestaat. Het beste is een De bonte Clarkia in volle bloei zak tuingrond te halen en die op de zaaiplaats uitstrooien, zodat het zaad een zacht bedje vindt. Fijn zaad vermengen met wat scherp zand, dan kan men zien waar het terecht komt en is het gemakkelijk wat ruim uit te zaaien. Na het zaaien het zaad met een laagje fijne grond bedekken en met een fijne broes besproeien. Bij droog weer dat sproeien de eerste dagen regelmatig herhalen, bij voorkeur niet tegen de avond, want dan koelt de grond te veel af. Afdekken met wat sparre- takken voorkomt uitdrogen van de grond. Nadat de plantjes zijn opgekomen moeten ze worden uitgedund tot de op het zaakpakje aangegeven af stand. Bij enkele plantjes, zoals bij de Clarkia bijvoorbeeld, is het nodig ze een keer te toppen als ze goed ontwikkeld zijn. Dan worden de planten bossiger en heeft men nog veel meer plezier. Veel eenjarige hebben graag af en toe kunstmest. Bij de Clarkia's echter zuinig aan daarmee, want bij teveel stikstof wordt de bloei verlaagd of blijft zelfs helemaal uit. Beter is wat verteerde stalmest te gebruiken. Ook de gedraagde koe mest is uitstekend. y De alombekende bedrijfsschool van de werf Wilton-Fijenoord bestaat dit jaar 50 jaar. Dit feit wil men natuurlijk niet voorbij laten gaan. Vandaar dat men een receptie houdt op donderdag 13 juni. Een dag later wordt geheel aan de leerlingen besteed met een grote boottocht en nog meer verrassingen. Zaterdag 15 juni staat geheel in het teken van de grote reünie, waarbij oud-leerlingen de gelegenheid krij gen elkaar weer te ontmoeten tussen de leraren en leiding van de school. Er is een bijzonder leuk programma vastgesteld, dat om 11 uur begint en om half 5 eindigt. Daar tussendoor zit men aan een uitstekend verzorg de koffiemaaltijd. Alles zal erop gericht zijn het samenzijn na vele jaren zo aantrekkelijk mogelijk te maken in de betekenis „Zeg weetje nog"? U hoort daar nog meer van. Mocht u een adres van een oud-leerling weten, geeft u dat dan aan hem door. Want ook hij zal graag de banden met de school weer verste vigen...

Het Nieuwe Stadsblad | 1974 | | pagina 32