Sociale werkplaats verhuist naar het oude Wenneker pand IN GESPREK MET. wCsoiJ boutique'74 Een liberaal is voor iedereen Open Dag Scouting ■f de Ooievaar de Friezin mevr. Klaverdijk van der stem VVD lijst 3 Expositie in de Beneluxflat De sociale werkplaats van Schiedam, die nu nog gehuisvest is in een armzalige ruimte aan de Boterstraat, gaat verhuizen naar het oude pand van de distilleerderij Wenneker aan de St. Anna Zusterstraat vlak bij de Ooievaarsbrug. De ruimte die door de eigenaar van het pand in goede staat zal worden gebracht, wordt door de gemeente Schiedam gehuurd. alstom hinderen gaat... Hoogstraat 138-144 V reisbureau' DE MAGNEET B\A Voor uw Vakantie- en Zakenreis WAT A In Vlaardingen bestaat al vanaf februari 1953 de Friese vereni ging "Lyts Bigjin". Waarvan nog maar een paar Schiedamse leden lid zijn. Mevrouw Klaver- dijk, wonende aan het Schuttersveld 18, tel. 706659 is de ijverige propagandiste van deze vereniging, waarvan ze zeker weet dat er in Schiedam genoeg Friese mensen wonen, maar die het bestaan van deze vereniging niet weten. Op donderdag 14 maart organiseerde men in de Stads gehoorzaal te Vlaardingen een toneelavond, waarvan net stuk "In nacht wie genoch" in bijzonder goede aarde viel. Zodat men het plan heeft het vervolg op dit stuk "Wha wurdt Beppe (waar woont oma voor het voetlicht te brengen. Er zijn nu 145 leden. Hoofd zakelijk dus uit Vlaardingen, maar men wil zo graag dat ook de Schiedammers lid worden.... Er ziin p bustocht. Gi voor een want jlannen s opgezet men wil naar Zeeland via de grens naar Antwerpen en Luik en dan in Breda aan een lunch aanzitten. De tyus bevat plaatsen voor 50 personen, als het bij één bus blijft. Men wil de gedachte hierover peilen, want juist met een bustocht leer he elkaar beter kennen. Mevrouw Klaverdijk als ijverige propagandiste ziet het allemaal wel zitten. Het bestuur bestaat uit de heer J. Stienstra, voorzitter, W. Grijpstra, secretaris, J. P. Looijenga, penningmeester en de leden mevrouw Kamstra, R. Zwaanstra en R. Broersma. Mevrouw Kamstra is lid van de propagandacommissio afdeling Schiedam. U weet dus nu waar u £ijn moet, als u lid van deze Friese vereniging wilt worden. Stijl ooor i&out'iCjue I /raakto ^e^endc 5cVtUder<jeree^chafpein/ vListen verf/wandbekleding Mgr.Nolensfaan 696 VjeF 708766 HFT NIEUWE STADSBLAD PAG. 12 VRIJDAG 17 MEI 1974 9 9 99 Op zondag 19 mei a.s zal er 's-middags tussen 1 en 5 uur open huis gehouden worden bij de St. Franciscus-Lodewijk- groep van Scouting Nederland in hun gebouw aan de Lange Haven 11 te Schiedam. Het is de bedoeling deze dag een presentatie te geven van de aktiviteiten in de groep door de leden hiervan. Die leden zijn: welpen, kabouters, verken ners. rowans en stamleden. Zij willen op deze dag graag aan een ieder die daar belangstelling voor heeft tonen wat zij doen en kunnen en uiteraard is het de bedoeling dat een ieder" daar gratis en zonder verplich tingen aan mee kan doen. Jongens van 7 tot 20 jaar en meisjes van 7 tot 10 jaar, alsmede hun ouders van harte welkom. Voor iedereen in deze leeftijden zijn er fantastische aktiviteiten. Ook de ou ders van de leden zijn natuurlijk van harte welkom. Voor diegenen die belangstelling hebben om leider of leidster te worden is dit een mooie kans om met het werk van nabij kennis te maken. 19 mei van 13 tot 17 uur Lange Haven II. Schiedam. U bent van harte welkom. Korte Haven, moesten naar een andere ruimte uitwijken, omdat het gemeente-archief, dat nu nog gehuis vest is in een pand aan het Oude Kerkhof, op korte termijn naar dit pand aan de Korte Haven gaat verhuizen. Het gemeentebestuur heeft de beslis sing verder genomen, omdat het personeelsbestand van de W.S.V. steeds maar stijgt en nu de 300 nadert. Verder is er een grote opdracht binnen van het openbaar lichaam Rijnmond. Met het in gebruik nemen van het Wenneker pand, hoopt men dat de verhuizing binnen een half tot drie kwart jaar voltooid zal zijn, overi gens laat het Schiedamse gemeente bestuur de nieuwbouw gedachte niet los. Deze nieuwbouw moet echter in samenwerking geschieden met de nabuurgemeenten. Hoe dat zal ge schieden is echter nog de vraag. In het pand zullen de werknemers worden gehuisvest, die tewerk zijn gesteld volgens de Wet op de Sociale werkvoorziening. Op de begane grond komen de werkplaatsen, de tussenverdieping zal in gebruik wor den genomen door hoofdarbeiders, die nu nog in een pand aan de Korte Haven werken, weer een etage hoger komen de kantoren en een ruimte voor de bedrijfsarts, terwijl op de bovenste etage de kantine zal worden gehuisvest. De sociale werkplaats krijgt op deze manier de beschikking over 3800 m2 bedrijfsoppervlakte. Het ge meentebestuur is tot deze nood sprong overgegaan omdat met name de huisvesting van de handarbeiders in de Boterstraat, de toets der kritiek niet meer kon doorstaan. Ook de hoofdarbeiders, die tewerk zijn gesteld in een pand aan de Gerrit Verboonstraat 1719 Schiedam, Tel. 266077 PER BRIEF... Mevrouw Kamstra heeft bijna geen accent meer, al valt er af en toe 'een Fries woord tussen. Maar als ze een bestuurslid opbelt, versta je er prak tisch niets van! Zij woont al 20 jaar in het Westen en kan het hier goed wennen. Zij leerde haar man kennen via een briefwisse ling met de militair Kamstra toender- tijd in Indonesië. Het was eigenlijk als een grapje bedoeld, maar uit deze korresponden- tie groeide meer, zodat ze santen naar het stadhuis togen en toen in Rotterdam gingen wonen. Daarna kwanten ze in Schiedam wonen, nu alweer 9 jaar geleden. Zij heeft het -hier best, al is het natuurlijk leuk ont af en toe naar Friesland terug te keren, waar haar ouders en schoonouders wonen. Op 6 juni bv. zijn haar ouders 45 jaar getrouwd en dan is het gezin Kamstra natuurlijk in het land waar het leven zoveel gemoedelijker is. Daar kan je een bloemstukje en een fruitmand voor dc moederdag zo laat mogelijk bestel len. Het dorpsleven is daar heel anders ingesteld. Mevrouw Kamstra gewoon ge zellig thuis en op haar praatstoel waar het de vereniging betreft. Toch gaan ze altijd met vakantie naar Limburg, omdat men daar in de Friese omgeving uitgekeken is. Het is heel prettig om er een lang weekend naar toe te gaan en wederkerig komt de Friese familie over naar Schiedam. Maar dan houdt het ook op. MANDY.... Ze zijn allemaal dol op Mandv, de kleine zwarte poedel, die vorige week aan zijn heup geopereerd is. Met een plastic kraag als een lampekap om zijn kop loopt hij rond, zodat hij niet aan de wond kan likken. Maar vandaag zijn de hechtingen eruit gehaaid en is het leven weer prettiger voor hem. Maar we dwalen helemaal af. Er komt dtis een vervolg op het toneelstuk en men zal trachten liethebbers(sters) tc vinden voor de busreis. Eind november begin december arriveert St. Nicolaas voor de kinderen in het Rijnmondge bied. F.n begin januari houdt men een nieuwjaarsinstuif. Allemaal Friezen onder elkaar, dan kan je er met geenspeld tussenkomen. Het lidmaatschap bedraagt 15,per echtpaar, 10,voor een alleenstaan de. Men heeft de kontributie zonder protest pas verhoogd, omdat men anders niet uit kwam. Het gaat er nu dus om specifiek in Schiedam nieuwe leden tc verwerven, al zit men in Vlaardingen ook niet stil. Met mogelij ke uitbreiding tot in Maassluis als alles goed gaat lopen. Dan is de gehele Rijnmond erbij betrokken en kan men nog meer doen dan nu. Het winterpro- gramma is op 14 maart afgesloten, maar dat houdt niet in, dat men nu geen lid kan worden, integendeel: de bustocht in september moet volgeboekt worden. Als het even kan met twee bussen. Waarvoor men nu al sparen kan. Want zo'n tocht is natuurlijk niet goedkoop. Wie lid van de vereniging wil worden, belt dus mevrouw Klaverdijk 70.66.59 of in Vlaardingen de dames Stienstra, Abel Tasmanlaan 410, Tel. 34.12.90 of mevrouw Steensma. Burg. Verkadesin- gel 9, Tel. 34.39.88. We houden u van het wel en wee van deze Friese vereniging op de hoogte... M.W.—S. 's Ochtends uw pak aantrekken en 't de rest van de dag vergeten. Er zeker van zijn, dat u dankzij de zuiver wollen stof en de onberispelijke stijl 's avonds laat nog perfekt gekleed gaat. Tien tegen één dat u een Wilson Glenny draagt. suits that suit your personality •ksklusief by herenkledingspecialssten Uw Wilson Qrlenny- specialist voor Schiedam e.o. Zondagmiddag, tussen 2 en 6 uur, wordt op de dertiende etage van de Beneluxflat aan het Chopinplein in Groenoord, een tentoonstelling ge houden door de kunstenaars Ludy Langeveld (objecten), Rita Sneijders (tekeningen en schilderijen) en Toke Jansen (beeldhouwwerk). De tentoonstelling, die gratis voor belangstellende toegankelijk is, wordt georganiseerd door de recrea tievereniging van de Beneluxflat. Comité AFSCHEID BURGEMEESTER ROELFSEMA giro 5093 AMRO-bank Schiedam C n V t-Vrkrl,,..!

Het Nieuwe Stadsblad | 1974 | | pagina 12